Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Kaido'yu Kim Yenebilir?

Aşağıdakilerden hangisi/hangileri Kaido'yu yenebilir?

• Gol D. Roger

Kullanılan: 191 87.6%
  • Whitebeard

Kullanılan: 172 78.9%
  • Monkey D. Garp

Kullanılan: 121 55.5%
  • Monkey D. Dragon

Kullanılan: 86 39.4%
  • Charlotte Linlin

Kullanılan: 53 24.3%
  • Marshall D. Teach

Kullanılan: 63 28.9%
  • Shanks

Kullanılan: 97 44.5%
  • Akainu

Kullanılan: 22 10.1%
  • Mihawk

Kullanılan: 11 5.0%

• Kullanılan toplam oy
    218
Kaidoyu kimse 1 vs 1 de yenemez. Mangakanın anlatımı aynen bu şekilde.

7 kez yenilmiş 18 kez yakalanmıs muhabbeti ise 1 vs all yüzünden. Adam her yeri tek başına basmış. Şiki nasıl 1 vs all yapıp Garp ve Sengoku ikilisine kaybettiyse Kaido da aynı sekilde yenilmiştir.

O yüzden oy kullanmıyorum, listedekilerin hiçbirisi 1 vs 1 de yenemez Kaidoyu. :)
Ben kesin 1vs all göremedim o yüzden bu 7 yenilgi 1 vs 1'de olsa kimlerden alırdı diye sordum :)

Denizcilere ve yonko'ya kafa tuttu diyor. Yonko'ya kafa tutsa yonko önden kendi elemanlarını gönderip onları ezdirmez herhalde. Direk teketek e döndürür olayı :)

Whitebeard ünvanını Roger öldükten sonra aldı. Kaido da Whitebeard a 7 defa yenildikten sonra almış olabilir. Buna bir şey olmuyor bu olsa olsa canavardır deyip Whitebeard öldükten sonra onun ünvanı yürürlüğe konmuştur dicem ama bu ünvan muhabbeti yine sürüncemede kalır o zaman :)

Denizcilere şu açıdan iki defa yenilmez. Bir yonko dahi olsa eğer denizcilerden 2-3 yenilgi alıyorsa kafalarda soru işareti oluşur. Tamam ölmüyor ama demek ki bu adam zorlansa yenilgiye uğratılıyor düşüncesi açığa çıkar ki bu da yonko ağırlığına ters düşer bence.

Whitebeard garanti evet. Ben Bm den de bir şey bekliyorum. Kadın ondan şey diye bahsediyor ve galiba onun hakkında belli bir fikir edinecek kadar karşılaşmış. Op ta en güzel fikir de savaşlardan çıktığına göre neden olmasın.
Böyle bir bilgi verilmedi. Bu forum efsanelerinden biri. Ihtimal dahilinde ama kesin bir şey yok. O yüzden Kaido da ünvanı Wb'den sonra almıştır gibi bir çıkarım sağlıklı olmaz.

Luffy de defalarca yenildi ? Kaç kez birileri tarafından kurtarıldı sayamadım bile. Bunlar hep toy zamanlarda olan şeyler. Kaido'ya da böyle olmuş olabilir :bilmem:

Şu an Kaido karargahı basıp yenilsin yine itibari zedelenmez benim gözümde. Orada 3 amiral+filo amirali var. Roger gelse ne olacak ?

Böyle bir bilgi verilmedi. Bu forum efsanelerinden biri. Ihtimal dahilinde ama kesin bir şey yok. O yüzden Kaido da ünvanı Wb'den sonra almıştır gibi bir çıkarım sağlıklı olmaz.

Luffy de defalarca yenildi ? Kaç kez birileri tarafından kurtarıldı sayamadım bile. Bunlar hep toy zamanlarda olan şeyler. Kaido'ya da böyle olmuş olabilir :bilmem:

Şu an Kaido karargahı basıp yenilsin yine itibari zedelenmez benim gözümde. Orada 3 amiral+filo amirali var. Roger gelse ne olacak ?
Verilmedi ama tarihsel sıralamayı göz önüne alsak bu şekilde. Zaten kesin olsa burada fikir yürütmeye çalışmamızın bir anlamı olmazdı.

Luffy ana karakter. Luffy nin bu hallere girmesinde problem yok. Ama ben Kaido nun gençliğinde o kadar ezilecek bir karakter olarak görmüyorum. Yenilmişse bile tek yeme derecesinde olmamıştır.

Zaten üç amirale dalsa birebir olmaz. Ben denizcilere birebirde 2-3 defa yenilmeyeceğini düşünüyorum sadece. Yoksa Kaido-All olsa adama olan saygımız bir kat daha artar.

Ben kesin 1vs all göremedim o yüzden bu 7 yenilgi 1 vs 1'de olsa kimlerden alırdı diye sordum :)

Denizcilere ve yonko'ya kafa tuttu diyor. Yonko'ya kafa tutsa yonko önden kendi elemanlarını gönderip onları ezdirmez herhalde. Direk teketek e döndürür olayı :)
Nasıl 1 vs all göremedin anlamadım.

Bu adam TEK BAŞİNA denizcilere ve Yonkoya kafa tuttu diyor. Basbayağı adam tek başına basmış her yeri. Shanks gibi konuşmaya gitmemiş. Kimi görse kafa göz dalmıştır. Savaşta yeri geliyor Kizaru Onigumudan destek alıyor Marcoyu bağlamak için. Bence Yonko veya Amiral farketmez 1 vs 1 dövüş olmamış, en büyük kodamanlar bile yardım almıştır. :)

Nasıl 1 vs all göremedin anlamadım.

Bu adam TEK BAŞİNA denizcilere ve Yonkoya kafa tuttu diyor. Basbayağı adam tek başına basmış her yeri. Shanks gibi konuşmaya gitmemiş. Kimi görse kafa göz dalmıştır. Savaşta yeri geliyor Kizaru Onigumudan destek alıyor Marcoyu bağlamak için. Bence Yonko veya Amiral farketmez 1 vs 1 dövüş olmamış, en büyük kodamanlar bile yardım almıştır. :)
Sen Wb, Shanks ve Bm den hangisinin Kaido savaşa gelse önce elemanlarını öne süreceğini düşünüyorsun.

Wb evlat delisi evladım da evladım diyorr, onlar için ölür

Shanks arkadaşım diyor, her şeye tamam ama arkadaşlarıma dokunma diyor

Bm kendi evlatlarını küçümsüyor, karşısına yonko gelse onlara mı bel bağlayacak :)))

Hepsi. Hepsinde kaidoyu yenme potansiyeli var. Kaiodunun da onları yenme potansiyeli var.Sonuçta hepsi hemen hemen aynı ligin adamları.

Verilmedi ama tarihsel sıralamayı göz önüne alsak bu şekilde. Zaten kesin olsa burada fikir yürütmeye çalışmamızın bir anlamı olmazdı.

Luffy ana karakter. Luffy nin bu hallere girmesinde problem yok. Ama ben Kaido nun gençliğinde o kadar ezilecek bir karakter olarak görmüyorum. Yenilmişse bile tek yeme derecesinde olmamıştır.

Zaten üç amirale dalsa birebir olmaz. Ben denizcilere birebirde 2-3 defa yenilmeyeceğini düşünüyorum sadece. Yoksa Kaido-All olsa adama olan saygımız bir kat daha artar.
Kime göre yok ? Bana göre problem mesela ?

@Reiper açıklamış zaten. Adam 1 vs. All yapmış genelde. Yenilgilerinin çoğu da bu yüzden. Yoksa yonkou potansiyeline sahip biri önüne gelene yenilmez teke tekte.

WB'nin ünvanı ne zaman aldığı geçmese de Roger ile denk dövüşen tek kişi şeklinde geçiyor.

Tabi ben bu bilgiye de mutlak doğru demiyorum. Rogerle Garpın birbirini ölümün burna getirmesi de aynı manaya gelir çünkü.

WB'nin ünvanı ne zaman aldığı geçmese de Roger ile denk dövüşen tek kişi şeklinde geçiyor.

Tabi ben bu bilgiye de mutlak doğru demiyorum. Rogerle Garpın birbirini ölümün burna getirmesi de aynı manaya gelir çünkü.
Garp konusu gayet net oysaki :(

Mantıken bakacak olursan, bak mantıken diyorum... Kimse, birbirinini ölümün kıyısına getirecek kadar kıyasıya dövüşen biri kadar birbirine yakın güçte olamaz değil mi ? Buna göre Roger'ı zirve kabul eder ve öldükten sonra dünyanın en güçlü adamı ünvanını Garp'ın alması gerektiğini söyleriz değil mi ? Ama o ünvanı kim almış ?

BITTI :cool:

Garp konusu gayet net oysaki :(

Mantıken bakacak olursan, bak mantıken diyorum... Kimse, birbirinini ölümün kıyısına getirecek kadar kıyasıya dövüşen biri kadar birbirine yakın güçte olamaz değil mi ? Buna göre Roger'ı zirve kabul eder ve öldükten sonra dünyanın en güçlü adamı ünvanını Garp'ın alması gerektiğini söyleriz değil mi ? Ama o ünvanı kim almış ?

BITTI :cool:
Hımm WB baştan beri Roger'den üstündü diyorsun yani. Olabilir ama o zaman şöyle diyim Roger WB ile denk dövüşmüş. Yani bir şekilde eşitlik vurgusu var.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık