Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Kaido'yu Kim Yenebilir?

Aşağıdakilerden hangisi/hangileri Kaido'yu yenebilir?

• Gol D. Roger

Kullanılan: 191 87.6%
  • Whitebeard

Kullanılan: 172 78.9%
  • Monkey D. Garp

Kullanılan: 121 55.5%
  • Monkey D. Dragon

Kullanılan: 86 39.4%
  • Charlotte Linlin

Kullanılan: 53 24.3%
  • Marshall D. Teach

Kullanılan: 63 28.9%
  • Shanks

Kullanılan: 97 44.5%
  • Akainu

Kullanılan: 22 10.1%
  • Mihawk

Kullanılan: 11 5.0%

• Kullanılan toplam oy
    218
Yaşı büyük olanlarda bir sıkıntı yok zaten. Dragon ve Shanks'ı bu yüzden ayırdım. Kronolojik olarak bu ikisinin Kaido'yu yenme ihtimali yok. Çünkü Kaido en az 50 yaşında.

Wb'ye 3 kez, Roger'a 2 kez, Garp'a 1 kez, Ana'ya Sengoku'ya da 1 kez yenilmiştir diye sallıyım bakalım :rolleyes:
Kaido ya 50 desen Dragon da vardır bir 40 üstü. Sonuçta adam 20 yaşında bir çocuğa sahip. Dragon un bağlantısı şu şekilde olabilir. Maalum Kaido yakmayı yıkmayı seviyor Dragon da mazlumu koruyor falan. Biraz zorlama oldu gibi ama

Shanks ın tek şansı Mf ye gelirken.Gerçi orda savaşsaydı Mf ye bu kadar sağlıklı gelemezdi. Ya kitabe ile kandırdı ya da Kaido nun değişen ruh durumuyla alakalı bir şey oldu.

Ama ben Kaido nun aynı kişilere birden fazla yenileceğine düşünmüyorum. Hele hele denizcilerden iki kişiye(Garp ve Sengoku). Ya bu yenilgiyi tek kişiden aldı( bir anda yazdım ama Kaido nun ruhsal yapısını göz önüne alırsak olabilir haa ))))ya da tek tek farklı kişilerden aldı. Mesela düşünsene dünyanın en güçlü insanı, en güçlü yaratığını 7 defa yeniyor ve bu ünvanlar arasındaki anlam karmaşası çözülüyor :)

Son düzenleme:
Kaido yu 50 desen Dragon da vardır bir 40 üstü. Sonuçta adam 20 yaşında bir çocuğa sahip. Dragon un bağlantısı şu şekilde olabilir. Maalum Kaido yakmayı yıkmayı seviyor Dragon da mazlum u koruyor falan. Biraz zorlama oldu gibi ama

Shanks ın tek şansı Mf ye gelirken.Gerçi orda savaşsaydı Mf ye bu kadar sağlıklı gelemezdi. Ya kitabe ile kandırdı ya da Kaido nun değişen ruh durumuyla alakalı bir şey oldu.

Ama ben Kaido nun aynı kişilere birden fazla yenileceğine düşünmüyorum. Hele hele denizcilerden iki kişiye(Garp ve Sengoku). Ya bu yenilgiyi tek kişiden aldı ya da tek tek farklı kişilerden aldı. Mesela düşünsene dünyanın en güçlü insanı, en güçlü yaratığını 7 defa yeniyor ve bu ünvanlar arasındaki anlam karmaşası çözülüyor :)
O dediğin olur. Ama olması için karakterlerin ikisinin de zirve çağda olması lazım. Yoksa yine çözülmez.

Ya da geçen de dediğim gibi Teach ya da bir başkasının Dünyanın en güçlü adamı ünvanı ile sahalara çıkması lazım. Öyle olursa en güçlü adam ünvanı ile en güçlü canavar ünvanının farklı şeyler ifade ettiği anlaşılır ve gerisi çorap söküğü gibi gelir.

Kaido'nun kimlere yenildiğine gelince... Bu adam ölmek istiyor. Dolayısıyla her türlü yolu deneyecek. En son uzaya çıktıydı işte :) Bu da tek kişiden ziyade birden fazla kişiye yenilmesinin daha olası olduğunu düşündürüyor. Tanıtılırken özellikle denizciler tarafından idama mahkûm edilip işkenceye maruz bırakılması bence en az 2-3 yenilgisinin denizciler tarafından gerçekleşmiş olabileceğine işaret.

Wb'den bir yenilgi kesin ama.

Şuanki Kaido ile VS
Roger =Roger alır
Wb= Genç wb alır,Mf Wb alamaz.
Garp=Genç garp alır,şuanki garp alamaz
Dragon= Dragon alamaz
Bm= Bm alamaz
Bb =Şuanki Bb alamaz,gelecekti Bb alır.
Shanks= Shanks alamaz.

O dediğin olur. Ama olması için karakterlerin ikisinin de zirve çağda olması lazım. Yoksa yine çözülmez.

Ya da geçen de dediğim gibi Teach ya da bir başkasının Dünyanın en güçlü adamı ünvanı ile sahalara çıkması lazım. Öyle olursa en güçlü adam ünvanı ile en güçlü canavar ünvanının farklı şeyler ifade ettiği anlaşılır ve gerisi çorap söküğü gibi gelir.

Kaido'nun kimlere yenildiğine gelince... Bu adam ölmek istiyor. Dolayısıyla her türlü yolu deneyecek. En son uzaya çıktıydı işte :) Bu da tek kişiden ziyade birden fazla kişiye yenilmesinin daha olası olduğunu düşündürüyor. Tanıtılırken özellikle denizciler tarafından idama mahkûm edilip işkenceye maruz bırakılması bence en az 2-3 yenilgisinin denizciler tarafından gerçekleşmiş olabileceğine işaret.

Wb'den bir yenilgi kesin ama.

Whitebeard ünvanını Roger öldükten sonra aldı. Kaido da Whitebeard a 7 defa yenildikten sonra almış olabilir. Buna bir şey olmuyor bu olsa olsa canavardır deyip Whitebeard öldükten sonra onun ünvanı yürürlüğe konmuştur dicem ama bu ünvan muhabbeti yine sürüncemede kalır o zaman :)

Denizcilere şu açıdan iki defa yenilmez. Bir yonko dahi olsa eğer denizcilerden 2-3 yenilgi alıyorsa kafalarda soru işareti oluşur. Tamam ölmüyor ama demek ki bu adam zorlansa yenilgiye uğratılıyor düşüncesi açığa çıkar ki bu da yonko ağırlığına ters düşer bence.

Whitebeard garanti evet. Ben Bm den de bir şey bekliyorum. Kadın ondan şey diye bahsediyor ve galiba onun hakkında belli bir fikir edinecek kadar karşılaşmış. Op ta en güzel fikir de savaşlardan çıktığına göre neden olmasın.

Whitebeard ünvanını Roger öldükten sonra aldı. Kaido da Whitebeard a 7 defa yenildikten sonra almış olabilir. Buna bir şey olmuyor bu olsa olsa canavardır deyip Whitebeard öldükten sonra onun ünvanı yürürlüğe konmuştur dicem ama bu ünvan muhabbeti yine sürüncemede kalır o zaman :)

Denizcilere şu açıdan iki defa yenilmez. Bir yonko dahi olsa eğer denizcilerden 2-3 yenilgi alıyorsa kafalarda soru işareti oluşur. Tamam ölmüyor ama demek ki bu adam zorlansa yenilgiye uğratılıyor düşüncesi açığa çıkar ki bu da yonko ağırlığına ters düşer bence.

Whitebeard garanti evet. Ben Bm den de bir şey bekliyorum. Kadın ondan şey diye bahsediyor ve galiba onun hakkında belli bir fikir edinecek kadar karşılaşmış. Op ta en güzel fikir de savaşlardan çıktığına göre neden olmasın.
2-3 kere hapishane gemisi batırmadı mı? 2-3 kere denizcilere yenilmiş olabilir. 7 yenilgi falan hep sallama şeyler gibi duruyor. Op'de dolmayacak boşluklar çok vardır. ilk yonkoular nasıl ortaya çıktı. Wb ile nasıl savaştılar. Wb'nin tümen komutanını kim öldürdü? Hepsi tepeden inmiş gibi duruyor.

2-3 kere hapishane gemisi batırmadı mı? 2-3 kere denizcilere yenilmiş olabilir. 7 yenilgi falan hep sallama şeyler gibi duruyor. Op'de dolmayacak boşluklar çok vardır. ilk yonkoular nasıl ortaya çıktı. Wb ile nasıl savaştılar. Wb'nin tümen komutanını kim öldürdü? Hepsi tepeden inmiş gibi duruyor.

Hocam biz tek sorunun cevabını bulamıyoruz sen bize soruya karşılık soruyla geliyorsun:)))

Kaidoyu kimse 1 vs 1 de yenemez. Mangakanın anlatımı aynen bu şekilde.

7 kez yenilmiş 18 kez yakalanmıs muhabbeti ise 1 vs all yüzünden. Adam her yeri tek başına basmış. Şiki nasıl 1 vs all yapıp Garp ve Sengoku ikilisine kaybettiyse Kaido da aynı sekilde yenilmiştir.

O yüzden oy kullanmıyorum, listedekilerin hiçbirisi 1 vs 1 de yenemez Kaidoyu. :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık