Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Güç Dengesi

• Konbuyu başlatan Roronoa Zoro
  • Başlangıç tarihi
başlarda bi okuyayım dedim, vakit ayırdım. Ancak 2 defa Kuraha yazıyor Kuro yerine. Bir de bilmediğimiz bir şey yok.
Ve yine sadece başlarını okuduğum için; eğer "E. Oda, Shanks'ın kolunu editörler istediği diye kesti" deniyorsa, gerçekten bir mantık hatası üzerindedir o metin.

Baştan sona okudum, bayağı uğraşmışsın eline sağlık.
Güzel bir yazı olmuş. Özet niyetine okunur ara sıra :D

Roronoa Zoro

Çok uzunmuş eline sağlık
Bir şey değil.

Niyetli olmasam kahve yapar, öyle okurdum. :/ Eline sağlık, okumaya başılıyorum.
Allah kabul etsin.

Çok agresif bir inceleme olmuş, tam da senden bekleneceği gibi akraba. :a:

Tamamını okumadım ama hep dile getirdiğim güzel bir noktaya değinmişsin, ona bir çentik atayım. Bir dövüş, güç dengesini kesinliğe kavuşturmaz. Bugün yenilen yarın yener, bugün yenen yarın yenilir. Ya da Seviye farkı kesin çizgilerle sınırlandırılamaz. Örneğin bugün Moria'ya yenilen biri, yarın Dof'u yenebilir. Mesele dövüş esnasında ne olduğudur, sonrasında her şey değişebilir ve öncesinde her ihtimal farklı olmuş olabilir.

Niye? Çünkü Tanrı öyle istedi. :d
Beni anlayan insanlar olması ne hoş.

emeğine sağlık yer yer çok güldüm agresif üslubuna :)
ben haklı olduğunu düşünüyorum burdan anlamamız gereken bu bir martial arts manga değil belirli bir güç dengesi ve sıralaması yok. mesele kim kimden güçlü değil olay başka. oda arkada ne hikayeler çeviriyor antik silahlar krallıklar hakiler bilmem neler. asıl olay hikaye.. sayende bunu net bir şekilde fark etmiş oldum ben de kim kimi döver meselesinin heyecanıyla sağlıklı düşünememişim meğer :D bu kadar bariz olmasına rağmen fark edemememi de seriye başlayalı daha 2-3 ay olmasına bağlayıp intihar etmekten kendimi azat ediyorum :)
İşe yaradıysa ne mutlu bana.
Luffy'nin salakligini bu kadar az dile getirmekle anlatamazsin, daha fazla söylemeliydin *-*
Biz onu böyle seviyoruz.
Hepsini okudum eline sağlık çok güzel olmuş, şuan uykusuzluktan geberdiğin dakikalardayım yarın uzunca yorumlayacağım incelemeni.
Bekliyorum. Bir şey değil.
Öncelikle ellerine sağlık güzel bir yazı olmuş,bunları tek tek tekrar inceleyip sonra yazdığını düşününce en azından teşekkür ederim bu güzel yazı için. Tekrar okumuş kadar oldum diyebilirim,belki birileri bu yazıdan sonra şu bundan güçlüdür bu şunu ezer tarzı cümleleri bırakırlar.

Balıkları dışlaman dışında bir sorun göremedim onlarda bizden tabi bir Luffy olmasalarda.

Son olarak One Piece içinde olanlar hakkında katıldığım görüşün:
Balık kafalar boş ver onları.
Bu kadar uzun bir yazı beklemiyordum. Serinin güç ve dövüş açısından özetini geçmişsin ama bu kadarına gerek yoktu bence, kendini yormuşsun. :S

'' Yeri gelince abartmak için güçlü gösterilen karakter amacına hizmet ettikten sonra o kadar da güçlü olmuyor ''

Şu cümlen bile '' olmayan '' güç dengesini anlatmak için yeterli. Gerçekten yazıdaki bu uzunluğu fazla gereksiz buldum. Yinede eline sağlık diyeyim, baya uğraşmışsın.
Başlayınca gitti aslında. Bir şey değil.
Güç seviyesi değişken değildir, bunu ayırt etmek lazım. Bir karakter diğerinden güçlüyse güçlüdür bu değişmez. Bu açıdan Moriadan güçsüz birisinin Doftan güçlü olma ihtimali yoktur lakin onu yenme ihtimali olabilir, mangakanın takdir hakkı burada devreye giriyor. Lakin mangaka bile güç seviyesini değiştiremez. Misal WB nin ölüsü bile Sugar dan güçlüdür lakin mangaka isterse WB yi Sugar ın bez bebeği haline çevirebilir. Bu Sugarın WBden güçlü olduğunu değil onu başka kalemler yoluyla (zeka, yeteneğin bilinmezliği vs ) yendiğini gösterir. Tekrar ediyorum, yenmek yenilmek başka şey güçlü ya da zayıf olmak başka şeydir.

@memed

Eline koluna klavyene sağlık. Don Kriege kadar okudum, devam edeceğim fırsat buldukça.
Mahir her seri bir Toriko değil malesef. Güç dengesi olmadığından bahsetmişim çoğu yerde zaten. Eğer şans ve zekayı güce dahil edersen dengesizlik ortadan kalkar, ya da Tanrı'nın dokunuşlarını.
Güç seviyesinden kastımız karakterin temel douriki seviyesi mi? Yetenek savaşında işler tamamen değişebilir doğru, ama saf douriki açısındanda saçmalıklar var.

Mesela Sanji, sıkı bir dönüş ile, tekmesine o ivmeninde hızını ve gücünü katarak 820 douriki'li Blueno'nun tekkaisini zar zor geçebiliyor. Ama aynı gün içerisine 2180 dourikili Jyabura'nın eline veriyor. Bu nasıl bir fiziksel güç artışı böyle? Luffy'nin Crocodile karşısındaki yumrukları ile Moria'ya vurduğu darbeler bir değil. Veya Jozu'nun Croco'ya olan saldırısı.

Yani ne bileyim, fiziksel açıdanda bir denge yok bence. Tabi Doflamingo, WB, Garp gibi karakterler bu duruma dahil değillerdir, onlar ayrı bir seviyede.
Konuda belirttiğim gibi, yeri geldiğinde karakterler abartılıyor, amaçlarına hizmet ettiklerinde olması gerektiği gibi güçleri normal seviyeye geliyor. Trende diable Jamble açsa Sanji Blueno'ya zarar verebilir miydi acaba? Franky bile kafasını sıkınca bayıltma noktasına getirmişti.
Ne yazmışın yaw bi saatte okudum eline sağlık ama kim seni böyle kızdırmış merak ettim :oleyo2:
Kızmadım aslında, yanlışlar üzerinden yapılan tartışmalara uyuz oluyorum.
Hepsini Okuyan Varmi ?
4 kere okudum.
Hahahaha eğlenceliydi. Laf çarpmalarına güldüm baya. Bazı arcların kısa olması üzücü.

Keşke :/
Bir yerden sonra çok sıkıldım, o yüzden bazıları kısa oldu.
Tanrı öyle istedi.

başlarda bi okuyayım dedim, vakit ayırdım. Ancak 2 defa Kuraha yazıyor Kuro yerine. Bir de bilmediğimiz bir şey yok.
Ve yine sadece başlarını okuduğum için; eğer "E. Oda, Shanks'ın kolunu editörler istediği diye kesti" deniyorsa, gerçekten bir mantık hatası üzerindedir o metin.
Kuro ile Kurahadol'u birleştirdim. Bilinçli olduğunu bilirsen düşüncelerin değişir mi? Shanks konusu ise doğru :/
Ellerine sağlık.
Bende savaşta anlık bir hatanın bir adım geriye düşebilecek anların etkisinin büyük olduğunu düşünüyorum bu sebeple savaşta elimizde olan bazı sayıların mesela güç, douriki, hız, meyve, haki gibi belli unsurların dışında gerçekleşen veya olan saldırıların yetenklerin etkisi. Mesela bir Squardo, bir Luffy'nin Arlong Parkta ayaklarını yere saplaması, Luffy'nin lastik Enel'in yıldırım olması gibi.
Teşekkür ederim Fatih. Mantıklı bir insan olduğunu biliyordum zaten :/
Baştan sona okudum, bayağı uğraşmışsın eline sağlık.
Güzel bir yazı olmuş. Özet niyetine okunur ara sıra :D
Bir şey değil.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık