Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Güç Dengesi

• Konbuyu başlatan Roronoa Zoro
  • Başlangıç tarihi
Güç seviyesi değişken değildir, bunu ayırt etmek lazım. Bir karakter diğerinden güçlüyse güçlüdür bu değişmez. Bu açıdan Moriadan güçsüz birisinin Doftan güçlü olma ihtimali yoktur lakin onu yenme ihtimali olabilir, mangakanın takdir hakkı burada devreye giriyor. Lakin mangaka bile güç seviyesini değiştiremez. Misal WB nin ölüsü bile Sugar dan güçlüdür lakin mangaka isterse WB yi Sugar ın bez bebeği haline çevirebilir. Bu Sugarın WBden güçlü olduğunu değil onu başka kalemler yoluyla (zeka, yeteneğin bilinmezliği vs ) yendiğini gösterir. Tekrar ediyorum, yenmek yenilmek başka şey güçlü ya da zayıf olmak başka şeydir.

@memed

Eline koluna klavyene sağlık. Don Kriege kadar okudum, devam edeceğim fırsat buldukça.
Güç seviyesinden kastımız karakterin temel douriki seviyesi mi? Yetenek savaşında işler tamamen değişebilir doğru, ama saf douriki açısındanda saçmalıklar var.

Mesela Sanji, sıkı bir dönüş ile, tekmesine o ivmeninde hızını ve gücünü katarak 820 douriki'li Blueno'nun tekkaisini zar zor geçebiliyor. Ama aynı gün içerisine 2180 dourikili Jyabura'nın eline veriyor. Bu nasıl bir fiziksel güç artışı böyle? Luffy'nin Crocodile karşısındaki yumrukları ile Moria'ya vurduğu darbeler bir değil. Veya Jozu'nun Croco'ya olan saldırısı.

Yani ne bileyim, fiziksel açıdanda bir denge yok bence. Tabi Doflamingo, WB, Garp gibi karakterler bu duruma dahil değillerdir, onlar ayrı bir seviyede.

Güç seviyesi değişken değildir, bunu ayırt etmek lazım. Bir karakter diğerinden güçlüyse güçlüdür bu değişmez. Bu açıdan Moriadan güçsüz birisinin Doftan güçlü olma ihtimali yoktur lakin onu yenme ihtimali olabilir, mangakanın takdir hakkı burada devreye giriyor. Lakin mangaka bile güç seviyesini değiştiremez. Misal WB nin ölüsü bile Sugar dan güçlüdür lakin mangaka isterse WB yi Sugar ın bez bebeği haline çevirebilir. Bu Sugarın WBden güçlü olduğunu değil onu başka kalemler yoluyla (zeka, yeteneğin bilinmezliği vs ) yendiğini gösterir. Tekrar ediyorum, yenmek yenilmek başka şey güçlü ya da zayıf olmak başka şeydir.

@memed

Eline koluna klavyene sağlık. Don Kriege kadar okudum, devam edeceğim fırsat buldukça.
Niye değişmesin? Gelişen karakterler elbet vardır örnek bizim tayfa ve yeni dünyaya gelen çaylaklar. Hatta eski jenerasyon yeniyi aşabilir buna da Naruto'dan örnek verebilirim. Üstüne meyve güçleri bulundukları alana göre etkinliği değişebilen şeyler. Tek kriterle güç değerlendiremezsin.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık