Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Doflamingo gibi gelebilir mesela duruma göre ondan daha fazla şey bile gösterebilir. Fakat o kadar şey de göstermeyebilir de fakat ben gösterecek diye düşünüyorum. Oda'nın da zaten Crocodile'ı sevdiği belli yoksa bende çok şey etmezdim. Adam Shichi olmadığı halde Yeni Dünyada mekan tutmuş. Law Shichi pozisyonun gittiği anda Amiraller peşine düşer bile diyor adamların ünvanlar gidince Amiraller geliyor peşine. Crocodile 2 yıl boyunca sorun yaşamamış mesela...
Anlıyorum. Ben Dof kadar beklemiyorum ama mesele bu değil zaten. Tartışma nasıl başlamıştı? Babalığa dalması üzerine. Sağ kol kadar gücü olsa bile aynı şeyleri söylerdim. :/ Buradaki mesele Croco'nun seviyesi değil yani. Zeki ve tecrübeli bir korsan olarak o şekilde davranmasını saçma bulduğumu belirttim sadece.

@twei
Luffy ana karakter o yapabilir xd

@Millennium Wizard
Karşılıklı politika yeteneklerinizi iyi geliştiriyorsunuz ha. :D

Doflamingo gibi gelebilir mesela duruma göre ondan daha fazla şey bile gösterebilir. Fakat o kadar şey de göstermeyebilir de fakat ben gösterecek diye düşünüyorum. Oda'nın da zaten Crocodile'ı sevdiği belli yoksa bende çok şey etmezdim. Adam Shichi olmadığı halde Yeni Dünyada mekan tutmuş. Law Shichi pozisyonun gittiği anda Amiraller peşine düşer bile diyor adamların ünvanlar gidince Amiraller geliyor peşine. Crocodile 2 yıl boyunca sorun yaşamamış mesela...

O zamanda güçlüydü fakat yenilmesi gerekiyordu. Serinin o zaman ki şartlarında onun gösterdiği güç bile muazzamdı. Adam ''Beni çölde yenebilecek her hangi bir canlı yok'' diyor. Adama su deyince sanki öldürmüş gibi oluyordu fakat ID'nin vaftizinden etkilenmedi kaynar suya hiç bir şey olmamış gibi girdiği söylendi. Luffy'nin düz yumruğunu yiyen adam Jozu'nun Elmas+ hakili yumruğunu yedi sorun yaşamadı. Aynı yumruğun tekniksiz halini Amiral Aokiji yedi adam Crocodile'dan fazla etkilendi neredeyse. Luffy'nin basmasıyla kırılan altın kancasıyla adam MF de en iyi kılıç olan Kara kılıcı karşıladı.

Bunlar sadece örnekler. Başka karakterlerin Crocodile hakkında ki düşünceleri ve hareketleri de bunu gösteriyor zaten.
Tamm bende senin dediklerine katılıyorum ama burda bir tezatlık var iste sıkıntı bana göre bu. Ben yenilmesine degil erkenden cıkan bir karakter olarak görüyorum. Meseala yeni dünyada karsımıza cıksa ve yenilse benim icin sıkıntı olmazdı ama mf deki gelişimi luffy sans kaza yenmis hissi uyandırıyor

Evet kişilik anlamında Akainu dediklerimi karşılıyor fakat ben sanmıyorum onda da çıkabilir bir ihtimal ama diğer amiralleri hiç sanmıyorum.Kişilik yanında bence irade de gerekli.Akainu Shanks onu durdurduğunda tırstığı zaman hiç öyle sağlam bir irade örneği göstermiyordu yüzünden belli yani.Bir kralın o noktada çekineceğinden şüpheliyim açıkçası.Güç düzeyi önemli değil bu konuda.
Tırstığını nasıl anladın? WB'nin depremini eli cebinde bir şekilde ayağı ile durduran bir kişi Shanks'tan korkmaz.

Ter diyorsan adam mezardan çıkmış, terlemesi normal. O bölümde Garp, Teach dahil neredeyse herkes aşırı terlemiş Shanks gelmeden de.

Son düzenleme:

İzlediğim en iyi avm’lerden birisi.
Whitebeard fanları dikkat edin zevkten bayılabilirsiniz.
Şahsen ben Aokiji’nin “İce Age” dediği sahnede bilincimi kaybediyordum.

Tamm bende senin dediklerine katılıyorum ama burda bir tezatlık var iste sıkıntı bana göre bu. Ben yenilmesine degil erkenden cıkan bir karakter olarak görüyorum. Meseala yeni dünyada karsımıza cıksa ve yenilse benim icin sıkıntı olmazdı ama mf deki gelişimi luffy sans kaza yenmis hissi uyandırıyor
Yohk canım. Bir yanlışlık olmasın ? Luffy ve şanssss diyorsun ? Luffy, şans, şans, Luffy, şans Luffy, Luffy şans. Luffy ve Shanks'tır o :oleyo: :hhh:

Hayatı politikayla geçti onun fazla zorlama :D Osmanlı'nın son dönemleri gibi denge politikasıyla ayakta kalıyor hasta timsah adam :D
Bırak bu işleri Crocodile güçlü gelecek diyordun şimdi başka bir şey diyorsun. Bana anti yorum yapacaksın diye dediklerini de unutmaya başladın. :D
Anlıyorum. Ben Dof kadar beklemiyorum ama mesele bu değil zaten. Tartışma nasıl başlamıştı? Babalığa dalması üzerine. Sağ kol kadar gücü olsa bile aynı şeyleri söylerdim. :/ Buradaki mesele Croco'nun seviyesi değil yani. Zeki ve tecrübeli bir korsan olarak o şekilde davranmasını saçma bulduğumu belirttim sadece.

@twei
Luffy ana karakter o yapabilir xd

@Millennium Wizard
Karşılıklı politika yeteneklerinizi iyi geliştiriyorsunuz ha. :D
Dediğim gibi orada Crocodile eskiyi anımsıyor da saldırıyor bence. Geçmişte Crocodile WB'nin öyle saldırılar yemeyeceğini bilir dediğim gibi Croc istese meyve yeteneğiyle uzaktan da saldırabilirdi. Fakat adam WB'ye karşı kaybettiği koluyla saldırmayı seçiyor orada bile önemli bir nokta var zaten. Neyse tekrar göründüğünde daha iyi tartışırız Croc hakkında. Bence pek çok kişiyi şaşırtacak.

Luffy'nin Crocodile ile savaştığından başka bir savaşta bu kadar şans ile kazandığını gördün mü? Belki Katakuri de onda bile karakterlere falan rastlıyor aynaya falan giriyor vb.

Croc vssinde adamın havaya attığı sular uzaya gidip geri düşüyor resmen. Crocodile o kadar konuşuyor oradan gidiyor gözden kayboluyor da Luffy'nin havaya attığı sular anca aşağıya düşüyor. Bunun dışında son savaşa kadar Luffy suyla vursa bile adam yine de yenilmiyor sarayın bahçesinde bir dakika sürmeden Luffy'nin işini yine bitiriyor. Fakat yer altına giriyorlar Croc meyvesini doğru düzgün kullanmıyor bile orada. Dışarıda yaptığı teknikleri kullanmıyor kancasıyla falan saldırıyor vb.

Luffy'nin o zaman yendiği Croc'a şuan 2 yıl sonra G4 ile yendiği Dof ortaklık teklif ediyor beraber iş yapalım diyor. Aynı Dof Luffy'nin G2+G3+100 zombi ile yendiği Moria'ya güçsüzsün deyip bunu yapıyor. Mangaka'nın açıklamalarına bakarak bile Croc'un gayet güçlü biri olduğunu ve güçlü olarak geleceğini anlayabilirsin.

"One Piece karakterleri hakkında kötü konuşanları duyunca rahatsız oluyorum. Mesela "düşman çok zayıftı" denildiği zaman onu nasıl daha güçlü hale getirebileceğimi düşünmeden edemiyorum!" Color Walk 6 (2014)

Abi ne alaka ? Çincaoda Katakuride olan hangi irade yok bu adamlarda ? Big mom da neyin iradesi var mesela ? Dünyadaki her tatlıyı yiyeceğim falan mı ?
Yahu big mom dedigimiz kadin bir yonkou, kizlarini bir arac olarak kullanip daha fazla güç kazanmak icin elinden geleni yapacak olan hirsli bir karakter. Simdi bu korsanlarin hirslarini bir hayal et, hepsinin belli duzeyde bir hayalleri var. Simdi denizci tarafina gel, bu adamlarin amaclari ne olabilir? Adaleti savunmak ugruna korsanlari avlamak mi ? Denizcilerin cogunun da umrunda degil diye düșünuyorum bu durumun, önüne bir korsan cikmadigi sürecede umrunda olmaz. Özellikle gidip de su korsani yakalayayim diye hirs yapmiyor denizciler en azindan herkes bir akainu degil diyim. Akainuya o yüzden biraz farkli bakiyorum.

Kuzan bizim tayfayi yolda gorurken luffyi ve robini buza ceviriyor gerisini getirmiyor ama neden ? Umrunda degil (garp marp hikaye)

Sabondy de kizarunun yaptigida ayni bir cok firsati oldu ama yine ayni sekilde gevsek gevsek hareketler sergilemesinden dolayi elinden kacirdi. Ben bunu bu adamlarin bir amaclarinin olmamasina bagliyorum, gelebilecekleri en yüksek mevkiye gelmisler hirslari da yok. Bizim ulkenin devlet memurlari gibiler. O yüzden kral hakileri olsa bile uyandiramazlar gibi geliyor bana.

Son düzenleme:
Dediğim gibi orada Crocodile eskiyi anımsıyor da saldırıyor bence. Geçmişte Crocodile WB'nin öyle saldırılar yemeyeceğini bilir dediğim gibi Croc istese meyve yeteneğiyle uzaktan da saldırabilirdi. Fakat adam WB'ye karşı kaybettiği koluyla saldırmayı seçiyor orada bile önemli bir nokta var zaten. Neyse tekrar göründüğünde daha iyi tartışırız Croc hakkında. Bence pek çok kişiyi şaşırtacak.
H.hakisinin olmaması ciddi eksiklik. (Dof seviyesinde bekliyorum dediğin için) O kadar güçlü çıkmaz kanaatindeyim ama bekleyip görelim tabi.

"One Piece karakterleri hakkında kötü konuşanları duyunca rahatsız oluyorum. Mesela "düşman çok zayıftı" denildiği zaman onu nasıl daha güçlü hale getirebileceğimi düşünmeden edemiyorum!" Color Walk 6 (2014)
İyi ya işte, bırak da herkes Croco güçsüz desin. Oda efendinin kulağına gider belki. :D

Bırak bu işleri Crocodile güçlü gelecek diyordun şimdi başka bir şey diyorsun. Bana anti yorum yapacaksın diye dediklerini de unutmaya başladın. :D

Luffy'nin Crocodile ile savaştığından başka bir savaşta bu kadar şans ile kazandığını gördün mü? Belki Katakuri de onda bile karakterlere falan rastlıyor aynaya falan giriyor vb.

Croc vssinde adamın havaya attığı sular uzaya gidip geri düşüyor resmen. Crocodile o kadar konuşuyor oradan gidiyor gözden kayboluyor da Luffy'nin havaya attığı sular anca aşağıya düşüyor. Bunun dışında son savaşa kadar Luffy suyla vursa bile adam yine de yenilmiyor sarayın bahçesinde bir dakika sürmeden Luffy'nin işini yine bitiriyor. Fakat yer altına giriyorlar Croc meyvesini doğru düzgün kullanmıyor bile orada. Dışarıda yaptığı teknikleri kullanmıyor kancasıyla falan saldırıyor vb.

Luffy'nin o zaman yendiği Croc'a şuan 2 yıl sonra G4 ile yendiği Dof ortaklık teklif ediyor beraber iş yapalım diyor. Aynı Dof Luffy'nin G2+G3+100 zombi ile yendiği Moria'ya güçsüzsün deyip bunu yapıyor. Mangaka'nın açıklamalarına bakarak bile Croc'un gayet güçlü biri olduğunu ve güçlü olarak geleceğini anlayabilirsin.

Bu yanıtın beni tatmin etti ama ben artık düsman olarak karsılacaklarını sanmam luffyden sopa yiyen yanında saf tutuyor:)

Karakter Crocodile için öyle söylemiş olabilirim evet Alabasta'dan güçlü gelir.Ama ben senden bahsediyordum politika konusunda tartışmalarda Osmanlı gibi ayakta kalıyorsun görünüyor. :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 10)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık