Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sonuç yerin dibine girdi diyeceksin,geride çıktı ve ölü wb gene diğer yonkoulardan üsteydi bana kalırsa bu açıdan bakınca yonkou ile başa baş gidebilir,o potansiyel var yani,bu adam wb nin suratının yarısını aldı,ace ölmeden önce de yumruk çarpıştırdıklarında bile deprem yumruğu baskın gelemedi,bence wb ve diğer yonkouları ayrı tutarsak işlem çözülür

Adam dünyanın en azılı suçlularından oluşan , 2 meyve yemiş kaptana sahip korsan tayfasına tek başına 1 gemi ile gidiyor . Harbi kralsın reis :

“ Gemiyi görüyorum kaptan , ama onu bize öylece vermeyecekler çünkü gemide Akainu var “
Olaya şöyle bakmak lazım : akainu çok cesaretli ve güçlü bir denizci ama orda hepsini yenebileceğini düşünmüyorum. Teach güçlü ama aynı zamanda sinsi ve korkak bir korsan. O derece ki Wb nin ölümüne ramak kala saldırdı adam. Teach orda akainu ile dövüşseydi eline hiçbir şey geçmezdi ama akainunun eline teach geçerdi. Yoksa kizaru-aokiji de savaşta wb ye saldırmaya çalıştı ama
bu wb yi yenecekleri anlamına gelmiyor.

Olaya şöyle bakmak lazım : akainu çok cesaretli ve güçlü bir denizci ama orda hepsini yenebileceğini düşünmüyorum. Teach güçlü ama aynı zamanda sinsi ve korkak bir korsan. O derece ki Wb nin ölümüne ramak kala saldırdı adam. Teach orda akainu ile dövüşseydi eline hiçbir şey geçmezdi ama akainunun eline teach geçerdi. Yoksa kizaru-akoji de savaşta wb ye saldırmaya çalıştı ama
bu wb yi yenecekleri anlamına gelmiyor.
Teach'in eline nasıl bir şey geçmiyor ? Koskoca denizci amiralini madara edecek bir korsan için şöhretten daha önemli ne olabilir :bilmem:

Her maddenin rezonans frekansı vardır. Yani bir maddeyi bu frekansta titreştirebilirseniz salınım genliği çok artar, teorik olarak sonsuza gider. Mesela köprülerden geçen askerler uygun adımı bırakırlar geçerken. Çok fazla sayıda kişinin aynı anda köprüde oluşturduğu dış kuvvet köprü için tehlike arzeder. Rezonans frekansına ulaşan bir köprü gerçekten de yıkıldı. Belki videosunu ya da haberini bulabilirsiniz, araştırırsanız.

WB'nin meyvesi gerçekten de çok büyük yıkımlara sebep olabilir yani bu mantıkla.
Sengoku'nun ''Dünyayı yok edebilecek güç'' sözü boşuna söylenmemiştir zaten.Güç dengeleri son savaşta iyice uçacak bence.Bu yüzden Teach deprem meyvesiyle dünyayı etkileyebilecek kadar büyük bir güç,yami yamiyle dünyayı karanlığa boğacak kadar bi güç ortaya çıkartabilir.Sadece hoşuma gitmez bu durum.Amiraller bile adayı etkileyebiliyordu.Birden adam gelicek dünyayı sarsıcak.Bilmiyorum benim hiç hoşuma gitmezdi.

Teach'in eline nasıl bir şey geçmiyor ? Koskoca denizci amiralini madara edecek bir korsan için şöhretten daha önemli ne olabilir :bilmem:
Hacı adam şöhret peşinde olabilir ama herşeyi sinsice halletmiş bir adam vereceği kayıpları göze alıp akainu ile dövüşür mü. Akainu kurban murban dinelemeyip ölümüne saldırır ama teach bunu yapmaz kişilikleri çok farklı çünkü. Ordaki olayı güç kıyası olarak görmemek lazım. Ayrıca amirali alıp şöhret kasıp ney yapsın adam zaten adaları ele geçirip yonko olacak bak yine kolaya kaçtı teach çünkü tarzı bu.

Hacı adam şöhret peşinde olabilir ama herşeyi sinsice halletmiş bir adam vereceği kayıpları göze alıp akainu ile dövüşür mü. Akainu kurban murban dinelemeyip ölümüne saldırır ama teach bunu yapmaz kişilikleri çok farklı çünkü. Ordaki olayı güç kıyası olarak görmemek lazım.
Ben kazanacağı şey var demek istedim, kaybedeceklerine kıyasla daha fazla mı, eksik mi orasını bilemem :bilmem:

Sonuç yerin dibine girdi diyeceksin,geride çıktı ve ölü wb gene diğer yonkoulardan üsteydi bana kalırsa bu açıdan bakınca yonkou ile başa baş gidebilir,o potansiyel var yani,bu adam wb nin suratının yarısını aldı,ace ölmeden önce de yumruk çarpıştırdıklarında bile deprem yumruğu baskın gelemedi,bence wb ve diğer yonkouları ayrı tutarsak işlem çözülür
Yonko ile baş edebilir de yenme ihtimali yok, benim açımdan. Ayrıca sonu. derken Teach meselesini kastetmiştim. Ne anlama geliyor diye. O sahneden Akainu>Teach mi çıkar? O zamanlar Teach daha yonko olmamıştı zannımca. Ama ordan güç emaresi çıkarmak ayrı bir olay. Teach'in nasıl birisi olduğunu bilmesek hadi neyse diyecğim.

Algı meselesi bunlar :D Gören de Akainu yaptı zannedecek (Wb). En son Wb hayattayken Akainu köpek gibi hırlıyordu(benzetme sadece. :))

Hacı adam şöhret peşinde olabilir ama herşeyi sinsice halletmiş bir adam vereceği kayıpları göze alıp akainu ile dövüşür mü. Akainu kurban murban dinelemeyip ölümüne saldırır ama teach bunu yapmaz kişilikleri çok farklı çünkü. Ordaki olayı güç kıyası olarak görmemek lazım. Ayrıca amirali alıp şöhret kasıp ney yapsın adam zaten adaları ele geçirip yonko olacak bak yine kolaya kaçtı teach çünkü tarzı bu.
Koskoca yonkou tayfası ile,normalde bir amiral ile uğraşırsa, kayıp vermeden kazanması lazım değilmi mantıken,bu adamda fazlası var boşuna kaçılmadı bence

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık