Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tam güçte yenme ihtimali yok, adil olmasına karışmam kişisel görüştür. Çünkü dıştan gelen etkinin kritik olduğunu zaten karakterler kendi ağızlarıyla söylediler.

İki boksör sahaya çıkmadan önce kritik darbe almışlarsa yapacaklar dövüş tam güç olmaz. Luffy'nin o duruma gelirken başına gelenleri yazarsan daha iyi bir tartışma olabilir. Çünkü şuan tam olarak neden bahsettiğini anlamadım. Luffy son dövüşe gelmeden önce bekleyip iki taraf da hazır oluncaya kadar dövüş alanına gitmemişti.
Zoro Kumadan aldığı Luffy’nin acısıyla yanlış hatırlamıyorsam 1 hafta ya da 3 gün kendine gelememişti.
Şimdi hal böyleyken yaklaşık 2 gündür ara ara aksiyon içerisinde olan ve hakiki yumruklar ya da tekmeler yiyen bir Luffy var karşımız da ha bunlar neler neler diye sormuşsun, Sanji-Kraker-Öfke ordusu bu üçlü Luffy’e çok sağlam zarar vermiştir ve ya yormuştur Kata dövüşüne gelmeden önce yan etmenler olarak Hapishaneden kurtulmak için kendini yırtması, Sanji ile inatlaşıp onun elinden olmadığı müddetçe yemek yemeyeceğim demesi, bu da kaybettiği enerjinin TEM’in edilememesi demek ve en son Flampeden yenilen kurşun hemde tüm o yorgunluğun üzerine. Katakuri ise savaş boyunca ve düğün sırasında K. Haki kullanmış hatta ciddiye dahi almamış Luffy’i uzun süre buradan fazla enerji harcamadığını düşünüyorum.

Şimdi Katakuriyi tam gücünde yenememiş mi oluyor Luffy?

Zoro örneğini vermemin sebebi zorlu bir savaştan çıktıktan sonra uzun bir müddet dinlenme ihtiyacı çekiyorsun Luffy ise 2 gün ara vere vere savaşıyor ki bu savaşlardan bir tanesi yarım gün sürüyor.

Zoro Kumadan aldığı Luffy’nin acısıyla yanlış hatırlamıyorsam 1 hafta ya da 3 gün kendine gelememişti.
Şimdi hal böyleyken yaklaşık 2 gündür ara ara aksiyon içerisinde olan ve hakiki yumruklar ya da tekmeler yiyen bir Luffy var karşımız da ha bunlar neler neler diye sormuşsun, Sanji-Kraker-Öfke ordusu bu üçlü Luffy’e çok sağlam zarar vermiştir ve ya yormuştur Kata dövüşüne gelmeden önce yan etmenler olarak Hapishaneden kurtulmak için kendini yırtması, Sanji ile inatlaşıp onun elinden olmadığı müddetçe yemek yemeyeceğim demesi, bu da kaybettiği enerjinin TEM’in edilememesi demek ve en son Flampeden yenilen kurşun hemde tüm o yorgunluğun üzerine. Katakuri ise savaş boyunca ve düğün sırasında K. Haki kullanmış hatta ciddiye dahi almamış Luffy’i uzun süre buradan fazla enerji harcamadığını düşünüyorum.

Şimdi Katakuriyi tam gücünde yenememiş mi oluyor Luffy?

Zoro örneğini vermemin sebebi zorlu bir savaştan çıktıktan sonra uzun bir müddet dinlenme ihtiyacı çekiyorsun Luffy ise 2 gün ara vere vere savaşıyor ki bu savaşlardan bir tanesi yarım gün sürüyor.
Yalnız işin o kısmına bir şey söylemiyorum söylediklerinde geçerlilik de var. Ki bence çok güzel bir performans sergiledi güç açısından. Söylemek istediğim ikisinin de tam gücünde olmadığı, bu yüzden tam güçte kapıştılar, tam gücündeyken Kata'yı yendi sözü geçersiz. Çünkü kendi dilleriyle kritik olarak değerlendirdikleri, önemsedikleri darbeleri dövüş içerisinde dış etmenler yüzünden aldılar.

Luffy'i karakterinden eleştiriyorum gücünden değil. Şuan Kizaru arc bossu olsa dövebilir. Kata ile olan dövüşü güç olarak baya yükseltti adamı :bilmem:

Yalnız işin o kısmına bir şey söylemiyorum söylediklerinde geçerlilik de var. Ki bence çok güzel bir performans sergiledi güç açısından. Söylemek istediğim ikisinin de tam gücünde olmadığı, bu yüzden tam güçte kapıştılar, tam gücündeyken Kata'yı yendi sözü geçersiz. Çünkü kendi dilleriyle kritik olarak değerlendirdikleri, önemsedikleri darbeleri dövüş içerisinde dış etmenler yüzünden aldılar.

Luffy'i karakterinden eleştiriyorum gücünden değil. Şuan Kizaru arc bossu olsa dövebilir. Kata ile olan dövüşü güç olarak baya yükseltti adamı :bilmem:
Ben Flampe yüzünden aldığı hasarı ve bunun neticesin de Katanın kendine verdiği hasarı eşit buluyorum. Öncesin de yaşanan badireler Luffy’nin daha çok yorgun bir şekil de savaşa çıktığını gösteriyor. Luffy tam gücünde değilken Katayı yenmiştir.

Ben Flampe yüzünden aldığı hasarı ve bunun neticesin de Katanın kendine verdiği hasarı eşit buluyorum. Öncesin de yaşanan badireler Luffy’nin daha çok yorgun bir şekil de savaşa çıktığını gösteriyor. Luffy tam gücünde değilken Katayı yenmiştir.
İşte o bir anda ortaya çıkan gereksiz karakter yüzünden olaya dış etken girdi, şimdi böyle olmasa da kazanırdı denilebilir, böyle olmasa kazanamazdı da denilebilir. Luffy'nin dövüşleri iki yıl sonra genelde böyle gereksiz şeylerle dolu.

Luffynin boundman yada kkg gibi tekniklerle amiral seviyesini geçtiğini düşünüyorum çünkü bir imparatora o şekilde vurabilecek bir amiral yok garp gibi adamdan başka.Mom bildiğin koka yapıp savunuyor en basit boundman saldırısına.Bunun adı ciddi anlamda kafa tutmadır.Amirallerde bunu yapabilirler şu an gösterdiklerinden çok daha güçlüler diyene de saygı duyarım ama fiziksel olarak yapamazlar anca logia vs meyve teknikleriyle.Bunu geçersek gelecek görmeyi boundmande etkin kulllanan bir luffynin amiralleri çok çok rahat sollayacağını düşünüyorum.
İşte bende senin aksine Luffy'nin hala amirallerin altında olduğunu düşünüyorum.Benim gözümde yonkoların 1 tık altı amirallerdir.Aralarında az fark vardır.Ama BM'nin Luffy'nin yumruğunu kokayla savunması dediğin gibi bir anlam ifade etmiyor bence.Kata'da öyle bir saldırı yapsa aynı koka savunmasını yapardı yine BM.Sonuçta saldırıyı daha iyi bloklama şansı varken BM bunu neden kullanmasın ki ? Onun dışında Luffy'nin Kaido dövüşünden önce amiral seviyesine geleceğini düşünmüyorum.

Dövüş sonundaki Luffy, yani k.hakisine seviye atlattırmış Luffy, Kata'yı daha da rahat yener artık. Tonla dayak yemesine gerek kalmadan yani. Daha da açığı; 10 dövüşün 10'unu da Luffy alır diyeyim. Seviyesine siz karar verin.

@Millennium Wizard
B.hakisini de aynı derecede güçlendirmeden amirale diş geçiremez. K.haki ile sağ kollara diş geçirecek seviyeye geldi sadece.
Ya dediğin gibi ya da Kata'ya tamamen denk artık.Yani sağ kol seviyesine her türlü geldi.

Shanks, balığa kol kaptırmadı. Zaten dikişliydi Mihawk tarafından. Balık sadece dikişi söktü kaçtı. :cool:

İşte o bir anda ortaya çıkan gereksiz karakter yüzünden olaya dış etken girdi, şimdi böyle olmasa da kazanırdı denilebilir, böyle olmasa kazanamazdı da denilebilir. Luffy'nin dövüşleri iki yıl sonra genelde böyle gereksiz şeylerle dolu.
Reisi anca bu tarz şeylerle zor duruma düşürüp düşmanın gücüyle eşitlemeye çalışıyorlar.:a:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık