Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Dünya'yı kurtarmak için bir çocuğa ilham kaynağı oluyor. Bu çocuk Shanks olsa da olmasa da zaten korsan olacaktı. Shanks'ı karalamaya çalışmayalım lütfen. Bu şekilde ilerleyeceksek bir başkasına ilham olan herkesi düşünce empoze etmekten yargılayalım olsun bitsin. Başta Dragon ve Dünya Hükûmeti olmak üzere herkesi atalım çöpe. Buna anne ve babalar da dahil.
Ciddiye alacagini dusunmemistim bu kadar :oleyo: zaten bunu inanarak soylemedim onceki troll mesajlara binaen boyle gelisti olaylar.

5. imparator olarak anılsa ne olucak biz gerçeği biliyoruz.O gazetelerde bir abartının olduğunu gösterdi mangaka.Ayrıca Oda'nın diğer 4 yonkoyu daha farklı tasarladığı belli.Yani Luffy'nin imparator olarak anılması olayı biraz daha farklı.Amirallerin gücüyle de ilgili tartışabilirim ama uzun sürebilir geçiyorum o yüzden.

Kata'nın saldırı gücü boundmanın saldırı gücü kadar olmasa bile ona yakındır.Tabi kg ve kkgyi ayrı tutuyorum.Ve o seviyede bir saldırı gücüne de BM yine aynı koka savunmasını yapardı.Sağ kol seviyesindeki bir adama bile koka yapma gereği duymuyorsa yonkoları cidden hangi seviyede görüyorsunuz ? Bu arc olmadı diğer arca Kaido'ya yürüyecek Luffy.Tamam teke tekte serinin zirveleri ama o kadar da ilah değiller.
Luffy henüz amiral seviyesinde değil.
Sabo 600 milyon ödüle sahip fuji ile dövüşüp ikisi de yaralar alıyorlar.Luffy bak luffy bu ödülün 2.5 katına sahip ve hala amiral altı ve amiral seviyesi değil g4 formuyla.Kulağa mantıklı geliyor mu ? Başka sözüm yok bu size yeter.Ne diyeyim kendinizi kandırmaya devam edin.

Sabo 600 milyon ödüle sahip fuji ile dövüşüp ikisi de yaralar alıyorlar.Luffy bak luffy bu ödülün 2.5 katına sahip ve hala amiral altı ve amiral seviyesi değil g4 formuyla.Kulağa mantıklı geliyor mu ? Başka sözüm yok bu size yeter.Ne diyeyim kendinizi kandırmaya devam edin.
Hiç sorma ya. Öyle böyle yara almadı.
@Yubashiri-sama Amiral karşısında kolay lokma olacağını sanmıyorum ben de. Fakat amiral indirecek güçte göremiyorum henüz. Her zaman bir Brulee bulamaz.

Öyle bakarsan gelmez.Ama bakış açın bana göre çok yüzeysel.Olayın derinine inince öyle olmuyor.Bi kere ne zamandan beri ödül=güç ? Mangaka bazı durumlarda karakterlerin güç seviyesini anlayalım diye evet bunu kullanıyor ama her zaman geçerli bir şey değil ödül=güç mantığı.Luffy'nin o ödülü alması güçten ziyade icraatle alakalı bir durum.Ayrıca sen p-upsız Luffy Kata'yı alırdı dememiş miydin ? Ya da bunu ima etmemiş miydin ? Yani hem ödüle bakarak Luffy için amiral veya onu geçmiştir diyorsun hem de 500'lük Luffy'i 1 milyarlık Kata'dan üstün görüyorsun ? Nasıl bir çelişki bu ?

Ayrıca kendimizi kandırmak ne alaka ? Neden kendimizi kandıralım ?

Öyle bakarsan gelmez.Ama bakış açın bana göre çok yüzeysel.Olayın derinine inince öyle olmuyor.Bi kere ne zamandan beri ödül=güç ? Mangaka bazı durumlarda karakterlerin güç seviyesini anlayalım diye evet bunu kullanıyor ama her zaman geçerli bir şey değil ödül=güç mantığı.Luffy'nin o ödülü alması güçten ziyade icraatle alakalı bir durum.Ayrıca sen p-upsız Luffy Kata'yı alırdı dememiş miydin ? Ya da bunu ima etmemiş miydin ? Yani hem ödüle bakarak Luffy için amiral veya onu geçmiştir diyorsun hem de 500'lük Luffy'i 1 milyarlık Kata'dan üstün görüyorsun ? Nasıl bir çelişki bu ?

Ayrıca kendimizi kandırmak ne alaka ? Neden kendimizi kandıralım ?
Ödül güç muhabbeti yapılmaz demenin bir sınırı vardır 2.5 kat üzerinden katı olan güç belirtmez diyemezsin.200 milyonluk barto ile 500'lük Law için bu söylemi kullan mesela hodri meydan.Law ve barto ödülleri önemli değil de.Hayır luffynin ödülü icraat olamaz çünkü 1 milyar küsürlük adam indirdi ve bunu gelecek görmeden de yapabileceğini söylüyoruz.Luffy ödül konusunda ana karakter olduğu için hep istisna oldu gerçek değeri verilmedi.Yoksa 500 milyonluk güç seviyesinden bir anda 1 milyarlık artış gösterdiği yok.Bu araya bir kata koyarak aniden gelişmek demek böyle düşünen varsa bir kendine baktırsın.Dressrosa'da ödül g4 göz ardı edilerek baştan sona law + luffy her adımda beraber aldı varsayılarak verildi.Aksi takdirde 500 milyonluk law ile aynı seviyede olamaz bu imkansız.Adamın düştüğü durumlar ve g4 üstünlüğü düşünüldüğünde.Mangaka hakkını vermediği için Law'u katlayan adam onunla aynı ödülde kaldı.1 milyar + 500 Law için olmalıydı.Luffy dressrosada en az 1 milyarlık ödül almalıydı ama verilmedi. Hatta gelecek görmeye ihtiyaç duymadan kazanacağını düşünürsek 1 milyarı da biraz geçebilirdi. Hani şimdi diyeceksiniz Sabo da böyle olabilir.Olsun 600 ödül azken 1 milyar haketsin.Sağ kol gibi başabaş gittiğini gösterdi mi tamamen denk bir çarpışma oldu.Kimisi de fuji sallamadı asılmadı diyecektir.Ama çok fark yaratmayacaktır çünkü sağ kol Marco'yu günlerce dövüşmeden alamayan amiralleri görmüştük ve 1 milyar 57 ödülün yine sağ kolda olduğunu görüyoruz.O yüzden bu adamı yenen adamın 1.5 milyar ödüle sahip olup en az amiral seviyesi olması makul olacaktır.Tabii süresi bitmemiş bir g4 için ve o formda gelecek gördüğü düşünüldüğünde.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık