Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
H
İşte bende senin aksine Luffy'nin hala amirallerin altında olduğunu düşünüyorum.Benim gözümde yonkoların 1 tık altı amirallerdir.Aralarında az fark vardır.Ama BM'nin Luffy'nin yumruğunu kokayla savunması dediğin gibi bir anlam ifade etmiyor bence.Kata'da öyle bir saldırı yapsa aynı koka savunmasını yapardı yine BM.Sonuçta saldırıyı daha iyi bloklama şansı varken BM bunu neden kullanmasın ki ? Onun dışında Luffy'nin Kaido dövüşünden önce amiral seviyesine geleceğini düşünmüyorum.

Ya dediğin gibi ya da Kata'ya tamamen denk artık.Yani sağ kol seviyesine her türlü geldi.
Hala amirallerin altında olamaz.Adam 5. İmparator diye anılıyor ve 1.5 milyar ödül aldı öyle yada böyle.5. imparator da amiral altıysa Oda'ya söyleyeyim de sözleşmesini feshetsin yazık çizdiği mangaya. :S. Kata'nın saldırıları boundman kadar güçlü değil onun bile en fazla yönünü değiştirebiliyor ki daha bunun tank saldırısı ve kkg gibi üstün olanları da var.

H

Hala amirallerin altında olamaz.Adam 5. İmparator diye anılıyor ve 1.5 milyar ödül aldı öyle yada böyle.5. imparator da amiral altıysa Oda'ya söyleyeyim de sözleşmesini feshetsin yazık çizdiği mangaya. :S. Kata'nın saldırıları boundman kadar güçlü değil onun bile en fazla yönünü değiştirebiliyor ki daha bunun tank saldırısı ve kkg gibi üstün olanları da var.
5. imparator olarak anılsa ne olucak biz gerçeği biliyoruz.O gazetelerde bir abartının olduğunu gösterdi mangaka.Ayrıca Oda'nın diğer 4 yonkoyu daha farklı tasarladığı belli.Yani Luffy'nin imparator olarak anılması olayı biraz daha farklı.Amirallerin gücüyle de ilgili tartışabilirim ama uzun sürebilir geçiyorum o yüzden.

Kata'nın saldırı gücü boundmanın saldırı gücü kadar olmasa bile ona yakındır.Tabi kg ve kkgyi ayrı tutuyorum.Ve o seviyede bir saldırı gücüne de BM yine aynı koka savunmasını yapardı.Sağ kol seviyesindeki bir adama bile koka yapma gereği duymuyorsa yonkoları cidden hangi seviyede görüyorsunuz ? Bu arc olmadı diğer arca Kaido'ya yürüyecek Luffy.Tamam teke tekte serinin zirveleri ama o kadar da ilah değiller.

Shanks, balığa kol kaptırmadı. Zaten dikişliydi Mihawk tarafından. Balık sadece dikişi söktü kaçtı. :cool:
Evet. "Zaten dikişliydi Mihawk tarafından." Tam da söylediğin gibi. Olayın arka planını anlatayım da akıldaki soru işaretleri gitsin.

Shanks ve Mihawk dövüşürlerken Mihawk sürekli yenildiği için hayata küsüyor. Shanks içkiydi carttı curttu derken Mihawk'ı ikna ediyor ve son bir düello daha yapıyorlar. İlk defa düello beraberlikle bitiyor ama Mihawk nihayetinde bir şeyi fark ediyor. Neyi mi? Shanks'ın Mihawk üzülmesin diye kolunu kestiğini. Evet, Shanks tüm dövüş boyunca bir kolu olmadan dövüşmüştür. Dövüşün ardından hüznünü, hayranlığı, saygısını ve her şeyden önemlisi mahcubiyetini gizleyemeyen Mihawk Shanks'ın kolunu bizzat kendi elleriyle dikmiştir, oysa nafiledir. Dandik bir deniz canavarı dahi o kolu kolaylıkla kopartmayı başarır. Ucuz bir yamadır, göz yaşlarından yapılan.

@amaneden

Vay be iyiymis, zaten o kolu koparan deniz cavarida ayri bir olay tamamen shanksin kurmacasidir. Asil olay soyle gelisir. Shanks, luffynin potansiyelini biliyor, bunu nasil kendime baglarim derken aklina kolumu verem birde bu velede sapkami emanet ettim mi tamam artik benim kopegim olur der. Ama kolunu da yoktan pok yere vermek istemez dedigin gibi mihawkinda gönlü olsun diye ona da kolunu kesme șerefini verir, ama asil amac bizim saf oglani kendine köle yapmaktir. Yoldan gecen deniz canavarinida bir goz bakisi ile ayartir sonrasi malum, haydutlar filan hikaye yani zaten o deniz canavari shanksin adamidir.

@amaneden

Vay be iyiymis, zaten o kolu koparan deniz cavarida ayri bir olay tamamen shanksin kurmacasidir. Asil olay soyle gelisir. Shanks, luffynin potansiyelini biliyor, bunu nasil kendime baglarim derken aklina kolumu verem birde bu velede sapkami emanet ettim mi tamam artik benim kopegim olur der. Ama kolunu da yoktan pok yere vermek istemez dedigin gibi mihawkinda gönlü olsun diye ona da kolunu kesme șerefini verir, ama asil amac bizim saf oglani kendine köle yapmaktir. Yoldan gecen deniz canavarinida bir goz bakisi ile ayartir sonrasi malum, haydutlar filan hikaye yani zaten o deniz canavari shanksin adamidir.
Köpek falan nereden çıktı şimdi bilmiyorum da şu bağlantıyı eklemeden geçemeyeceğim: Dediğin gibi deniz canavarı Shanks'ın artık malı haline gelmiştir. Neden mi? Ne tür bir şanstır ki aynı canavar aynı yerde tam da Luffy'nin denizlere açılacağı zaman kendini gösterir? Aynen öyle. Shanks'ın çaktığı bir başka selamdır bu.

Köpek falan nereden çıktı şimdi bilmiyorum da şu bağlantıyı eklemeden geçemeyeceğim: Dediğin gibi deniz canavarı Shanks'ın artık malı haline gelmiştir. Neden mi? Ne tür bir şanstır ki aynı canavar aynı yerde tam da Luffy'nin denizlere açılacağı zaman kendini gösterir? Aynen öyle. Shanks'ın çaktığı bir başka selamdır bu.
Kopekten kastim luffyi kendine baglamasi. Adam cocugun aklina korsanligi sokuyor birde kk olmadan gelme diye sapkasini veriyor. Kendi hedeflerini bizim oglana yaptiriyor, önünde ki engelleri temizlettirecek(kaido, bm ve teach) shanks deki akla bak hele. Bu luffy raftele vardiginda shankse emanetini getirdim usta derken tam orada shanks tarafindan katledilecek haberi yok bizim saftirigin.

Kopekten kastim luffyi kendine baglamasi. Adam cocugun aklina korsanligi sokuyor birde kk olmadan gelme diye sapkasini veriyor. Kendi hedeflerini bizim oglana yaptiriyor, önünde ki engelleri temizlettirecek(kaido, bm ve teach) shanks deki akla bak hele. Bu luffy raftele vardiginda shankse emanetini getirdim usta derken tam orada shanks tarafindan katledilecek haberi yok bizim saftirigin.
Dünya'yı kurtarmak için bir çocuğa ilham kaynağı oluyor. Bu çocuk Shanks olsa da olmasa da zaten korsan olacaktı. Shanks'ı karalamaya çalışmayalım lütfen. Bu şekilde ilerleyeceksek bir başkasına ilham olan herkesi düşünce empoze etmekten yargılayalım olsun bitsin. Başta Dragon ve Dünya Hükûmeti olmak üzere herkesi atalım çöpe. Buna anne ve babalar da dahil.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık