Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Evet, Mom düşerse tescillenmiş olur.

Bir de İşler buraya kadar geldikten sonra, Mom nasıl inmeyecek de bizimkiler sağ salim adayı terk edecek? Ana, Brook'a gözü dikti, muhemelen kitabında olmasını isticek. Ayna dünyası ele geçirildi, Dışarıda tomago ve Pedro çarpışıyor. Eli kulağındadır, Bege'de olaylara dahil olur. Reiju'nun yaralı olarak babasının yanına gelmesi, nasıl bir etki oluşturacak. Luffy desen, seninle dövüşeceğim diyor başka bir şey demiyor. Kaldı ki Sanji ve Brook'u almadan da bir yere gitmez.

Bakalım, epey merakla bekliyorum bu arcın nasıl sonuçlanacağını ama bu kadın çok yaşamaz, öyle hissediyorum.

Ben adayı terk etmelerinde de değilim biliyor musun ? Bir şekilde aynalar dünyasını falan kullanır ve kaçarlar diyelim. Önemli olan bundan sonrası. Wano'da Kaido ve Mom'u aradan çıkarmak için serinin bir 10 sene daha atlaması lazım ki bizimkiler güçlendikleri kadar bir daha güçlensin, müttefik edindiği kadar bir daha edinsin :) Böyle bir şey de mümkün olmadığına göre ? Bunun yanında Kaido ve Bigmom'u birbirine kırdırmak isteseler ne anladım ben bu kebap şişten ? Çekirdek de verelim bizimkilere hep beraber izleyelim ? :)

Ben korsanlar kralı olacam diyen bir kadından da ne kadar müttefik olur ne zamana kadar olur o da belli değil. Yani en nihayetinde karşımıza çıkacak geri. Ee sonradan karşımıza çıkacak bir kadının adasına kadar gelmiş, komutanlarını pataklattırmış, kitabelerini çaldırmaya göz diktirmiş, Sanji'yi eline esir olarak vermişken neden sonraya bırakırsın ? Mantıksızlık üstüne mantıksızlık :)

Üstüne olaylar da kızıştı yani. Bana da 25-30 bölüm ancak yaşar gibime geliyor. Bizimkiler indirmese Karasakal indirir bunu zayıfladığı için.

Evet, Mom düşerse tescillenmiş olur.

Bir de İşler buraya kadar geldikten sonra, Mom nasıl inmeyecek de bizimkiler sağ salim adayı terk edecek? Ana, Brook'a gözü dikti, muhemelen kitabında olmasını isticek. Ayna dünyası ele geçirildi, Dışarıda tomago ve Pedro çarpışıyor. Eli kulağındadır, Bege'de olaylara dahil olur. Reiju'nun yaralı olarak babasının yanına gelmesi, nasıl bir etki oluşturacak. Luffy desen, seninle dövüşeceğim diyor başka bir şey demiyor. Kaldı ki Sanji ve Brook'u almadan da bir yere gitmez.

Bakalım, epey merakla bekliyorum bu arcın nasıl sonuçlanacağını ama bu kadın çok yaşamaz, öyle hissediyorum.
Söyleyeceğim olay gerçekleşene kadar sürekli yazacağım. :cool: Teach reyiz Luffy'nin yarattığı kaostan yararlanıp zayıflamış Mom'ın tepesine çökecek.

Ya da nasıl olur bilmiyorum ama orta yol bulup anlaşacaklar. Mantıksız geliyor ama olur mu olur.

Law kılıçla kapışıyor ve teketekte Zorodan daha güçlü. lawda bir kılıç ustası fakat Zoro kadar usta değil. Lawın gücünün çok azını kılıç ustalığı oluşturuyor. Bence gayet mantıklı senin dediğin şaka mı asıl? mihawk gibi salt kılıç ustası olsaydı zaten Mihawk tecilli daha güçlü olmuş olurdu. O zaman hükümet boşuna telaş yapmazdı wbye salardı Mihawkı.
Maximum amiral gücünde bir adamla teketek bir tık alt kılıç ustalığına sahip shanks. ekstra hakisi ve fiziksel gücü var belki meyveside vardır bilemiyorum. İşte bu ekstralar Shanksi yonkou seviyesine çıkarıyor.
Verdiğin örnek alakasız. Biz iki kılıç ustasından bahesiyoruz. Bir tanesi kılıç ustası diğeri meyve kullanan bir kılıç kullanıcısından değil. Bu mantıkla Fujitora da kılıç ustası ? Ama adam daha çok meyve tabanlı dövüşüyor ki Law da aynı. Bunun yanında, gücünün çok azı kılıç kullanmaktan oluşan bir kılıç ustası, nasıl bir kılıç ustası olabiliyor Allah aşkına :D Dediğine kendin inanıyor musun bilmiyorum. İnansan da beni bağlamaz çünkü mantık yok :)

Şu kılıç ustasının gücü kılıcından, Shanks'ın gücü hakisinden gelir mantığı yok mu..
Kılıç ustasını hakiden azad eder tarzdaki yorumlar, kılıç ustasına belli bir seviyeden sonra haki kullanmak haramdır tarzı yorumlar yok mu... ? Ölüyorum yahu :hhh:

@Densetsu no Samurai @Raiden
İkinizin de birleştiği ortak nokta, Karasakal. Aslında ben bu ihtimali hiç düşünmedim ama Karasakal da Fırsatçılığıyla ün yapmış bir adam, olabilir neden olmasın.

Bir de Katakuri var, ben diyorum ki ilk ikisi tatmin etmedi, bari Katakuri şöyle canavar gibi bir şey çıksın. Temennim ödülünün Jack'ın ödülünden yüksek olması yönünde. Bakarsın Reiju'yu ne geziyorsun burada deyip, pataklayan da odur.

Verdiğin örnek alakasız. Biz iki kılıç ustasından bahesiyoruz. Bir tanesi kılıç ustası diğeri meyve kullanan bir kılıç kullanıcısından değil. Bu mantıkla Fujitora da kılıç ustası ? Ama adam daha çok meyve tabanlı dövüşüyor ki Law da aynı. Bunun yanında, gücünün çok azı kılıç kullanmaktan oluşan bir kılıç ustası, nasıl bir kılıç ustası olabiliyor Allah aşkına :D Dediğine kendin inanıyor musun bilmiyorum. İnansan da beni bağlamaz çünkü mantık yok :)

Şu kılıç ustasının gücü kılıcından, Shanks'ın gücü hakisinden gelir mantığı yok mu..
Kılıç ustasını hakiden azad eder tarzdaki yorumlar, kılıç ustasına belli bir seviyeden sonra haki kullanmak haramdır tarzı yorumlar yok mu... ? Ölüyorum yahu :hhh:
Bence anlamamak için kendini kasıyorsun. Shanks bir kılıç kullanıcısı diyorum senin mantığına göre. Fakat aşırı iyi bir kullanıcı.
Sırf gücü kılıçsa zaten bu adam Mihawkın gerisinde olur mantıken. Senden sadece tek bir şey istiyorum. mfde Mihawkın yerine Shanksi koy. vista ile croco ile vakit harcarmıydı sence? tekler geçerdi.
Anlaman için bir örnek daha veriyim. Crackerı düşün. Adamdan kılıcı çıkar gücü 10sa 9 olur. Ki adam bildiğin kılıç ustası kullanıcı değil.Shankste işte aynı Cracker gibi. kılıcı çıkarırsan gücü 10sa 9 olur. Mihawkın gücü ise 8 diyelim. kılıcı çıkar 2 olur.

@Densetsu no Samurai @Raiden
İkinizin de birleştiği ortak nokta, Karasakal. Aslında ben bu ihtimali hiç düşünmedim ama Karasakal da Fırsatçılığıyla ün yapmış bir adam, olabilir neden olmasın.

Bir de Katakuri var, ben diyorum ki ilk ikisi tatmin etmedi, bari Katakuri şöyle canavar gibi bir şey çıksın. Temennim ödülünün Jack'ın ödülünden yüksek olması yönünde. Bakarsın Reiju'yu ne geziyorsun burada deyip, pataklayan da odur.
Valla Karasakal Pone'lere bile çökebilir. Çünkü Pone'lerin Mom'da olduğu biliyordur kesin. Hatta hedefi Pone'leri alıp Raftel'in yolunu tutmak bile olabilir. Karasakal işini bilene adam. Yazıtları almak için illa ki bire bir savaşa girmek gerekir kafasında değil. Wb tayfasından beri sinsilik peşinde olan bir adam olduğunu biliyoruz. Impel Down ve Marineford da bunun kanıtları. Ben kimseyle dövüşmem kafasında ilerleyecek ama en son Raftel'de bizimkilerle dövüşmek zorunda kalacak. Her neyse.. Sanji olayı da kulağına çalındıysa Luffy'nin neler yapacağını tahmin eder. Şu an pusuda bekliyor bile olabilir. Bu adamdan her şey beklenir.

Birader ben iddiada Luffy'nin gücüne güvensizliğimden dolayı öyle oy vermedim ki. Bana kalırsa Luffy Big Mom dövse bile Big Mom inmeyebilir. Daha çok hikayeninin yönü başka yöne kayacağından dolayı ben inmeyeceğini söyledim.

@Wataame Daisuki

O anlamda güç olarak ikisininde çok şey kaybettiği Mangaka ikisinin ağzından birbirine karşı söyletiyor. Siz sadece Doflamingo bu tür durumlara düşmüş gibi konuşuyorsunuz. Ama Manga'da olay tam tersi.
Hayır Luffy BigMamı yenerse BM iner. Dayak yeyip bayıltılmış oluyor çünkü. Sen Luffy döver diyorsan buna gore iddiaya gir bana kalırsa. :)

Bir Yonkounun ölmeden aradan çıkması çoooook saçma olur. Serinin dinamiklerini alt üst eder. Mom aradan çıkacaksa ölecek. farklı birisi son darbeyi vuracak gibi.

E.Oda Mom ve adamlarını pek önemsemiyormuş gibi bir izlenime kapıldım ben. Yani bi kaido değil.

Kaido ve Mom tayfasını ele alacak olursak, bi tarafta Kıtlık Jack, diğer tarafta Somoothie ve Cracker. Sadece tanıtım aşamasında bile mangakanın Canavar korsanlarına daha özenli yaklaştığı anlaşılıyor. Jack'e baktığımızda, koca ülkeyle savasıp, katliam yapıyor. Oradan gidiyor, iki amiralin olduğu filoya tereddütsüz saldırıp, filodaki gemilerin ikisini batırıyor. Sonra devaasa filin hortumuna kafa atıp, ölmüyor ve balık adam olduğu ortaya çıkıyor... Yani E. Oda canavar korsanlarını olabildiğince ihtişamlı ve güçlü çizmiş. İnsanda gerçekten güçlü algısı oluşturuyor.

Diğer taraftan Cracker ise Luffy, Nami ve bir kaç ağaca kaybediyor. Somoothie desen, Brook'un içeri sızmasına izin verip, aval aval dışarıda bekliyor. İkisi birlikte Jack'ten zayıftır demiyorum ama insanda oluşturduğu güç algısı itibariyle ikisini toplasan bi Jack etmez. En azından ben böyle düşünüyorum.

Sonuç olarak, sadece sadece bir kaç tayfa üyelerini ele aldığımızda bile iki imparator arasındaki farkı görebiliyoruz. Mom bariz bi şekilde, zayıf gözüküyor.
Şöyle bir durum var giden 6 kişi de BM'nin umurunda değil. Bu bölüm brooktan etkilendi ama verdiğim sözü tutarım diyen bir BM var. Hasır şapkalardan olduğunu öğrenince bırakması muhtemel sırf görüntüsünden hoşlanıp alsaydı posteri gördüğü an tepesine çökmüştü.Daha önce de yazdım Sanjinin gelmesi BM ile alakalı değil Vinsmokelerle ve Bege ile alakalı tamamen.

Bu evliliği bozacak kişi bir nevi belli oldu. Bu bölüm kale içinde kanlar içinde reiju'yu gördük.Bege ile alakalı olduğunu düşünenlerdenim bir arkadaş yazdı gayet mantıklı geldi. Birde Pekoms'u 2. kez vurma durumu oldu yine sağ kurtulup olayları açığa kavuşturacak diye düşünüyorum.

Yani bu arc köteği yiyecek kişi Bege gibi gözüküyor benden taraf.

Forumun BM düşecek düşecek şeklinde celallenmesine de hala anlam veremiyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık