Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bence anlamamak için kendini kasıyorsun. Shanks bir kılıç kullanıcısı diyorum senin mantığına göre. Fakat aşırı iyi bir kullanıcı.
Sırf gücü kılıçsa zaten bu adam Mihawkın gerisinde olur mantıken. Senden sadece tek bir şey istiyorum. mfde Mihawkın yerine Shanksi koy. vista ile croco ile vakit harcarmıydı sence? tekler geçerdi.
Anlaman için bir örnek daha veriyim. Crackerı düşün. Adamdan kılıcı çıkar gücü 10sa 9 olur. Ki adam bildiğin kılıç ustası kullanıcı değil.Shankste işte aynı Cracker gibi. kılıcı çıkarırsan gücü 10sa 9 olur. Mihawkın gücü ise 8 diyelim. kılıcı çıkar 2 olur.
Şunu anlaman gerek öncelikle. Shanks sana göre, bana göre kılıç ustası değil. Mangakanın da belirttiği ve her fırsatta gösterdiği üzere, Shanks ''kılıç ustalığı en üst seviyede'' olan bir KILIÇ USTASIdır. Ek olarak;

http://www.korsanfan.com/konu/mihawkın-seviyesi-hakkında.4626/page-97#post-561200

belirtilen linkte Shanks'ın süs olsun diye taşınmadığına dikkat çekmek adına 20 yıldan fazla bir süredir kılıç taşıdığına dikkat çekilmiş. Hala sana göre, senin mantığına göre kılıç ustası muhabbeti yapacaksan işi hiç uzatmayalım ;)

Her eline kılıç alan kılıç ustası mıdır ? Meyvesi kılıcından daha çok ön plana çıkıyorsa bu kişi kılıç ustası değildir. 11 saat boyunca kılıcıyla değil meyvesiyle dövüşen bir adam da kılıç ustası değildir. Buna göre Kraker'in ne Law'dan ne de Fujitora'dan farkı vardır.

Kılıç ustası dediğin adamlar; Ryuma, Mihawk, Shanks, Rayleigh, Zoro, Vista, Shiryu gibi adamlardır. Ve üst düzey kılıç ustaları isimli birer meito'ya sahip oldukları için değil, ruh güçleriyle, hakileriyle, fiziksel güçleriyle ön plana çıktıkları için üst düzey adamlar olmuştur. Op evreninde güç unsurları belli. Bu güç unsurları herkes için geçerli olduğundan kılıç ustaları sadece şunlarda iyi olabilir ya da şunlarda ancak şu kadar iyi olabilir gibi kişisel yargılarla değerlendirilmemelidir. Aksi halde yanlı ve eksik değerlendirilmiş olurlar.

Şunu anlaman gerek öncelikle. Shanks sana göre, bana göre kılıç ustası değil. Mangakanın da belirttiği ve her fırsatta gösterdiği üzere, Shanks ''kılıç ustalığı en üst seviyede'' olan bir KILIÇ USTASIdır. Ek olarak;

http://www.korsanfan.com/konu/mihawkın-seviyesi-hakkında.4626/page-97#post-561200

belirtilen linkte Shanks'ın süs olsun diye taşınmadığına dikkat çekmek adına 20 yıldan fazla bir süredir kılıç taşıdığına dikkat çekilmiş. Hala sana göre, senin mantığına göre kılıç ustası muhabbeti yapacaksan işi hiç uzatmayalım ;)

Her eline kılıç alan kılıç ustası mıdır ? Meyvesi kılıcından daha çok ön plana çıkıyorsa bu kişi kılıç ustası değildir. 11 saat boyunca kılıcıyla değil meyvesiyle dövüşen bir adam da kılıç ustası değildir. Buna göre Kraker'in ne Law'dan ne de Fujitora'dan farkı vardır.

Kılıç ustası dediğin adamlar; Ryuma, Mihawk, Shanks, Rayleigh, Zoro, Vista, Shiryu gibi adamlardır. Ve üst düzey kılıç ustaları isimli birer meito'ya sahip oldukları için değil, ruh güçleriyle, hakileriyle, fiziksel güçleriyle ön plana çıktıkları için üst düzey adamlar olmuştur. Op evreninde güç unsurları belli. Bu güç unsurları herkes için geçerli olduğundan kılıç ustaları sadece şunlarda iyi olabilir ya da şunlarda ancak şu kadar iyi olabilir gibi kişisel yargılarla değerlendirilmemelidir. Aksi halde yanlı ve eksik değerlendirilmiş olurlar.
İşte şu yorum tuhaf. Bir adam kılıcı iyi kullanıyorsa zaten Kılıç ustası olmuş oluyor.
Fujitora kılıç ustası Crackerda öyle. Meyvenin bunla alakası yok.
Kılıcı en iyi kullanan kişi Mihawk.
Fakat kılıç kullananlar arasında Shanks Mihawktan daha güçlü.
Şimdi Zoro diyelim meyve yedi kılıç ustalığı yok mu olacak?
Bir kişinin kılıç ustası olması için salt gücünün kılıca dayalı olmasına gerek yok. Adı üstünde iyi kılıç kullanan kişiler kılıç ustası oluyor.
Hayır seride öyle bir ayrım bile işlenmedi ben mi yanlış hatırlıyorum

Valla Karasakal Pone'lere bile çökebilir. Çünkü Pone'lerin Mom'da olduğu biliyordur kesin. Hatta hedefi Pone'leri alıp Raftel'in yolunu tutmak bile olabilir. Karasakal işini bilene adam. Yazıtları almak için illa ki bire bir savaşa girmek gerekir kafasında değil. Wb tayfasından beri sinsilik peşinde olan bir adam olduğunu biliyoruz. Impel Down ve Marineford da bunun kanıtları. Ben kimseyle dövüşmem kafasında ilerleyecek ama en son Raftel'de bizimkilerle dövüşmek zorunda kalacak. Her neyse.. Sanji olayı da kulağına çalındıysa Luffy'nin neler yapacağını tahmin eder. Şu an pusuda bekliyor bile olabilir. Bu adamdan her şey beklenir.
Evet, haklısın. Desene yazık olacak bu kadına :)

Karasakal'ın hiç bir fırsatı kaçırmadığını, gözünü kırpmadan Devrim ordusunun baş kararkgahına saldırmasından da anlayabiliriz. Hatta Baltigo'ya yerini öğrenir öğrenmez saldırması Dragon'un seviyesini tekrardan gözden geçirmeme sebep olmuştu. Dragon'a bunu yapan adam, zayıf düşmüş olan Mom'a hiç acımaz, saldırır.

Şöyle bir durum var giden 6 kişi de BM'nin umurunda değil. Bu bölüm brooktan etkilendi ama verdiğim sözü tutarım diyen bir BM var. Hasır şapkalardan olduğunu öğrenince bırakması muhtemel sırf görüntüsünden hoşlanıp alsaydı posteri gördüğü an tepesine çökmüştü.Daha önce de yazdım Sanjinin gelmesi BM ile alakalı değil Vinsmokelerle ve Bege ile alakalı tamamen.

Bu evliliği bozacak kişi bir nevi belli oldu. Bu bölüm kale içinde kanlar içinde reiju'yu gördük.Bege ile alakalı olduğunu düşünenlerdenim bir arkadaş yazdı gayet mantıklı geldi. Birde Pekoms'u 2. kez vurma durumu oldu yine sağ kurtulup olayları açığa kavuşturacak diye düşünüyorum.

Yani bu arc köteği yiyecek kişi Bege gibi gözüküyor benden taraf.

Forumun BM düşecek düşecek şeklinde celallenmesine de hala anlam veremiyorum.
Bana sorarsan Bege öyle kolay kolay dayak yemez. Çünkü bir imparatora her aklına estiğinde ihanet edemezsin. İyi bir hazırlık süreci ve güçlü bağlantılarının olması gerekir. Tabi ki Bege tek başına bir hiç ama Mom'a karşı savasacağı birileri kesinlikle vardır ve birileriyle ittifak kurmuştur. Aksi halde anında ölür. Şu an için onlar kim bilmiyoruz ama en kısa zamanda kimlerle ittifak kurduğunu öğreneceğimizi düşünüyorum. Bakarsın çay partisine gelecek olanlarla ittifak olmuştur ya da Germa66, belki de karasakal bilemeyiz..

Ve Bege'nin ilk ortadan kaldıracağı kişinin Mont D'or olma ihtimali hayli yüksek.

Bence anlamamak için kendini kasıyorsun. Shanks bir kılıç kullanıcısı diyorum senin mantığına göre. Fakat aşırı iyi bir kullanıcı.
Sırf gücü kılıçsa zaten bu adam Mihawkın gerisinde olur mantıken. Senden sadece tek bir şey istiyorum. mfde Mihawkın yerine Shanksi koy. vista ile croco ile vakit harcarmıydı sence? tekler geçerdi.
Anlaman için bir örnek daha veriyim. Crackerı düşün. Adamdan kılıcı çıkar gücü 10sa 9 olur. Ki adam bildiğin kılıç ustası kullanıcı değil.Shankste işte aynı Cracker gibi. kılıcı çıkarırsan gücü 10sa 9 olur. Mihawkın gücü ise 8 diyelim. kılıcı çıkar 2 olur.
Shanks kılıç ile Mihavk kadar iyi, yumruk yumruğa Garp kadar iyi, haki olarak Roger tarzı henüz anlatılmayan güçleri kullanmakta(tamamen örnek). Tarzı çok yönlü bir savaşçı olduğunu düşünüyorsan haklısın.

Shanks'a kılıç ustası diye kısıtlama koymak yersiz. Kılıçlarını alsak ne yapabilir tarzı bir düşünce uyandırıyor. Yonkou olmuş adam meyvesiz şekilde kılıç ustalığı ile bir yere gelinse Mihavk en iyileri olarak Shici olarak kalmazdı değil mi?

İşte şu yorum tuhaf. Bir adam kılıcı iyi kullanıyorsa zaten Kılıç ustası olmuş oluyor.
Fujitora kılıç ustası Crackerda öyle. Meyvenin bunla alakası yok.
Kılıcı en iyi kullanan kişi Mihawk.
Fakat kılıç kullananlar arasında Shanks Mihawktan daha güçlü.
Şimdi Zoro diyelim meyve yedi kılıç ustalığı yok mu olacak?
Bir kişinin kılıç ustası olması için salt gücünün kılıca dayalı olmasına gerek yok. Adı üstünde iyi kılıç kullanan kişiler kılıç ustası oluyor.
Hayır seride öyle bir ayrım bile işlenmedi ben mi yanlış hatırlıyorum
Yani o zaman Mihawk'la Law, Kraker, Fujitora aynı kılıç ustası mı diyorsun sen (seviyelerinden bahsetmiyorum) ?

@Siyah Ateş , İşte adadan nasıl kaçacaklar diye sormuştun cevabını kendin vermişsin. Bu adada savaş çıksa da bizimkiler sadece kaçacak adaya 6 kişi gelmişler herkes diyor ki kitaptan çıkacaklarla düşer BM . Kolay mı o kadar der insan, BM tayfası ile çarpışacak karakterleri tasarlaması anlatması vesaire vesaire öyle bir durumda 3 yıl sürer bu arc net.

Hem de yarım tayfa ile düşürecekler ? Komik şeyler bunlar.

Birde öte yandan Kaidou düşmesi için tasarlanan durumlara bakın sonra deyin ki BM düşecek bu arc.

Mihawk'ın unvanı bu adamları kapsamaz. (Fuji,Kraker gibi isimler) Kılıçta bu adamlardan daha iyi olduğu zaten tescilli ama bu adamlarda kılıcın yanında çok sağlam meyveleri de var. Densetsu bunu anlatmaya çalışıyor sanırsam.
Kapsar.Mihawkın ünvanı "dünyanın en iyi kılıç ustası". Yani adamın rakibi yok kılıç kullanma konusunda.
Matamatiksel bir şekilde açıklayacağım.
Zoro:Kılıçtan gelen güç:5 Ekstra güç:2 Toplam =7
Mihawk:Kılıçtan gelen güç:9 Eksta güç:3 Toplam=12
Vista:Kılıçtan gelen güç:8 Ekstra güç:2 Toplam=10
Shanks:Kılıçtan gelen güç:8 Ekstra güç 10 Toplam=18
Fuji:Kılıçtan gelen güç:4 Ekstra güç=8 Toplam=12
Cracker:Kılıçtan gelen güç:5 Ekstra güç:5 Toplam=10

Özetle kılıcı en iyi kullanan kişi Mihawk ve kılıcı sayesinde en fazla güç çeken kişi o.Fakat Shanksin esktra bir takım güçleri olması lazım ki Yonkou seviyesinde olabilsin.

Yani Luffyyi eğit 5 sene kılıçta ustalaşsın Zoronun belkide 10da biri kadar.Bu adam yine kılıcı iyi kullandığı için "kılıç ustası" olacaktır.Fakat Zoro kadar iyi bir kılıç ustası olamayacaktır.
Buna rağmen toplam güç olarak Zorodan daha güçlü olacaktır.

*Kılıcı iyi kullanan herkes kılıç ustasıdır.Meyve ile alakası yoktur.
*Mihawk kılıcı en iyi kullanan kişidir bu yüzden en iyi kılıç ustasıdır.
*Fakat kılıcı kullanıpta en güçlü olan kişi Mihawk değildir,sadece salt kılıçla en iyi şeyler yapabilecek kişi Mihawktır.

Soruma cevap gel(e)medi ama son yorumundan anlaşılan, kılıcı iyi kullanan herkes kılıç ustasıdır diye düşündüğün için Mihawk'la Law'ı, Kraker'i, Fujitora'yı falan bir tutabiliyorsun :) İlginç. @Raiden beni doğru anlamış ancak seninle anlaşacak bir yanımız yönümüz yok bu konuda. Eyvallah :byee:

Soruma cevap gel(e)medi ama son yorumundan anlaşılan, kılıcı iyi kullanan herkes kılıç ustasıdır diye düşündüğün için Mihawk'la Law'ı, Kraker'i, Fujitora'yı falan bir tutabiliyorsun :) İlginç. @Raiden beni doğru anlamış ancak seninle anlaşacak bir yanımız yönümüz yok bu konuda. Eyvallah :byee:
Çoklu alıntı yapmayı bilmiyorum. Cevabım sanaydı ve gayette geldi. Zoroya meyve yedirelim kılıç ustalığı bozulsun örneğime asıl cevap alamadım bende neyse.
@fantastikceo
Konunu böldük biraz hakkını helal et :D

Onepiece 3.GÖZ

Kapsar.Mihawkın ünvanı "dünyanın en iyi kılıç ustası". Yani adamın rakibi yok kılıç kullanma konusunda.
Matamatiksel bir şekilde açıklayacağım.
Zoro:Kılıçtan gelen güç:5 Ekstra güç:2 Toplam =7
Mihawk:Kılıçtan gelen güç:9 Eksta güç:3 Toplam=12
Vista:Kılıçtan gelen güç:8 Ekstra güç:2 Toplam=10
Shanks:Kılıçtan gelen güç:8 Ekstra güç 10 Toplam=18
Fuji:Kılıçtan gelen güç:4 Ekstra güç=8 Toplam=12
Cracker:Kılıçtan gelen güç:5 Ekstra güç:5 Toplam=10

Özetle kılıcı en iyi kullanan kişi Mihawk ve kılıcı sayesinde en fazla güç çeken kişi o.Fakat Shanksin esktra bir takım güçleri olması lazım ki Yonkou seviyesinde olabilsin.

Yani Luffyyi eğit 5 sene kılıçta ustalaşsın Zoronun belkide 10da biri kadar.Bu adam yine kılıcı iyi kullandığı için "kılıç ustası" olacaktır.Fakat Zoro kadar iyi bir kılıç ustası olamayacaktır.
Buna rağmen toplam güç olarak Zorodan daha güçlü olacaktır.

*Kılıcı iyi kullanan herkes kılıç ustasıdır.Meyve ile alakası yoktur.
*Mihawk kılıcı en iyi kullanan kişidir bu yüzden en iyi kılıç ustasıdır.
*Fakat kılıcı kullanıpta en güçlü olan kişi Mihawk değildir,sadece salt kılıçla en iyi şeyler yapabilecek kişi Mihawktır.
Yaptığın değerlendirmelere katılmıyorum sadece onu söylemek istedim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık