Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Aynı mangayı okuyoruz evet ama maalesef bazı şeyler farklı algılanıyor. :(
Dof yalnız dövüşmedi Law'a karşı. İlkinde Fuji ile birlikte iyi bir pestilini çıkardılar. Sonra bu adamı Dof o durumdayken basit bir şekilde yeniyor. Sonrasında yine Law'a karşı bu sefer Trebol ile birlikte savaşıyor. Kendi ağzından çıkıyor. Beni yenebilmeni düşünmeni geçtim ikimizi indirebileceğini düşünmen.... Luffy ile Law'ın birlikte dövüştüğü 2 atak var. Ki Luffy o sıraya kadar kimlerle savaştı ortada. Algılanacak bir nokta yok.

Dof yalnız dövüşmedi Law'a karşı. İlkinde Fuji ile birlikte iyi bir pestilini çıkardılar. Sonra bu adamı Dof o durumdayken basit bir şekilde yeniyor. Sonrasında yine Law'a karşı bu sefer Trebol ile birlikte savaşıyor. Kendi ağzından çıkıyor. Beni yenebilmeni düşünmeni geçtim ikimizi indirebileceğini düşünmen.... Luffy ile Law'ın birlikte dövüştüğü 2 atak var. Ki Luffy o sıraya kadar kimlerle savaştı ortada. Algılanacak bir nokta yok.
Luffy'e olan bu güveni iddaa içinde görmek isterdik Hasancım :artiz:

Dof yalnız dövüşmedi Law'a karşı. İlkinde Fuji ile birlikte iyi bir pestilini çıkardılar. Sonra bu adamı Dof o durumdayken basit bir şekilde yeniyor. Sonrasında yine Law'a karşı bu sefer Trebol ile birlikte savaşıyor. Kendi ağzından çıkıyor. Beni yenebilmeni düşünmeni seçtim ikimizi indirebileceğini düşünmen.... Luffy ile Law'ın birlikte dövüştüğü 2 atak var. Ki Luffy o sıraya kadar kimlerle savaştı ortada. Algılanacak bir nokta yok.
Bak Law ın yaptığı saldıralar Mingo yu yordu mu yordu zorladı mı zorladı .. Yani iş Luffy ile vs ye geldiği zaman iç organlarını yok etti en başta.. Bunu geçelim e bu adam Law la zaten vs yaptı onu attı bir kenara Luffy nın g4 ile vs yaptı bak g4 e karşı yaptı.. Mingo kadar hasarlı olmayan bir Luffy üstüne G4 ile vs yaptı .. Yani bu adam Law ile hiç vs yapmasaydın adada hiç Law olmasaydı sıfır bir Mingo olsaydı gene Luffy alır dermiydin? Ki ben bu vs de Oda nın Luffy tuttuğunu düşünüyorum adama şehrin her yerini İpliğe dönüştürme gücü veriyor ama ne hikmetse Luffy üstünde bu gücü hiç kullandırtmıyor. Madem öyle bir şey yapmayacaksın baştan söyleme :(

Bu saatten sonra kimse Luffy den bire bir vs beklemesin geçti artık o günler Ceaserle bitti yani bundan sonra ben Luffy nin arc bosslarını bire bir alabileceğini düşünmüyorum Doflamingo örneğinde olduğu gibi bu vs lerin zirvesini Lucci de yaptı ya da Enel ne derseniz deyin Yonkouları teke tek de alma şansı hiç yok. Biri şey diyordu 2 3 kişi yonkou ya dalarlar en son darbeyi Luffy yapar kazandı Luffy olur diye aynen de öyle olacak.
Öyle. Eğer yonkou imparatorları arasında ciddi bir güç farkı olsaydı bu dediğin olmazdı ama aşağı yukarı eşit oldukları için Luffy'nin son yonkouya kadar tek başına dövüşmesi imkansız duruyor. Demek istediğim şu. Mesela bu arc'ta Bigmom inecek olsun ve indiren kişi de Luffy olsun. Ana karakter olan Luffy tek başına Bigmom'ı indiriyorsa zaten serinin zirvesi olmuş demektir. Hikayenin ilerleyişini büyük ölçüde baltalar bu. Bigmom'ı indiren Luffy Kaido'yu da indirir, üstüne hızını alamayıp gider BB'yi de alaşağı eder. Shounen serilerde bunlar imkansız şeylerdir. Adım adım, gelişe gelişe olmak zorunda.

Gördüğümüz kadarıyla Oda da böyle düşünüyor. Örnek veriyorum Bigmom'a 4-5 kişi dalar, ardından Kaido'ya 2 kişi dalar, en sonda da Teach'e Luffy tek başına dalar. Bu şekilde seri sonlarına doğru zirveye çıkmış olur.

Öyle. Eğer yonkou imparatorları arasında ciddi bir güç farkı olsaydı bu dediğin olmazdı ama aşağı yukarı eşit oldukları için Luffy'nin son yonkouya kadar tek başına dövüşmesi imkansız duruyor. Demek istediğim şu. Mesela bu arc'ta Bigmom inecek olsun ve indiren kişi de Luffy olsun. Ana karakter olan Luffy tek başına Bigmom'ı indiriyorsa zaten serinin zirvesi olmuş demektir. Hikayenin ilerleyişini büyük ölçüde baltalar bu. Bigmom'ı indiren Luffy Kaido'yu da indirir, üstüne hızını alamayıp gider BB'yi alaşağı eder. Shounen serilerde bunlar imkansız şeylerdir. Adım adım, gelişe gelişe olmak zorunda.

Gördüğümüz kadarıyla Oda da böyle düşünüyor. Örnek veriyorum Bigmom'a 4-5 kişi dalar, ardından Kaido'ya 2 kişi dalar, en sonda da Teach'e Luffy tek başına dalar. Bu şekilde seri sonlarına doğru zirveye çıkmış olur.
Bende onu demek istedim. Sürekli Doflamingo muhabbetleri beni sıktı yani bana göre Doffu da tek başına almadı ki bundan sonraki gelen insanları da alamaz. Okuyorum tartışmaları da ısrarla Luffy böyle şöyle.. :(

Luffy'e olan bu güveni iddaa içinde görmek isterdik Hasancım :artiz:
Birader ben iddiada Luffy'nin gücüne güvensizliğimden dolayı öyle oy vermedim ki. Bana kalırsa Luffy Big Mom dövse bile Big Mom inmeyebilir. Daha çok hikayeninin yönü başka yöne kayacağından dolayı ben inmeyeceğini söyledim.

@Wataame Daisuki

O anlamda güç olarak ikisininde çok şey kaybettiği Mangaka ikisinin ağzından birbirine karşı söyletiyor. Siz sadece Doflamingo bu tür durumlara düşmüş gibi konuşuyorsunuz. Ama Manga'da olay tam tersi.

E.Oda Mom ve adamlarını pek önemsemiyormuş gibi bir izlenime kapıldım ben. Yani bi kaido değil.

Kaido ve Mom tayfasını ele alacak olursak, bi tarafta Kıtlık Jack, diğer tarafta Somoothie ve Cracker. Sadece tanıtım aşamasında bile mangakanın Canavar korsanlarına daha özenli yaklaştığı anlaşılıyor. Jack'e baktığımızda, koca ülkeyle savasıp, katliam yapıyor. Oradan gidiyor, iki amiralin olduğu filoya tereddütsüz saldırıp, filodaki gemilerin ikisini batırıyor. Sonra devaasa filin hortumuna kafa atıp, ölmüyor ve balık adam olduğu ortaya çıkıyor... Yani E. Oda canavar korsanlarını olabildiğince ihtişamlı ve güçlü çizmiş. İnsanda gerçekten güçlü algısı oluşturuyor.

Diğer taraftan Cracker ise Luffy, Nami ve bir kaç ağaca kaybediyor. Somoothie desen, Brook'un içeri sızmasına izin verip, aval aval dışarıda bekliyor. İkisi birlikte Jack'ten zayıftır demiyorum ama insanda oluşturduğu güç algısı itibariyle ikisini toplasan bi Jack etmez. En azından ben böyle düşünüyorum.

Sonuç olarak, sadece sadece bir kaç tayfa üyelerini ele aldığımızda bile iki imparator arasındaki farkı görebiliyoruz. Mom bariz bi şekilde, zayıf gözüküyor.

E.Oda Mom ve adamlarını pek önemsemiyormuş gibi bir izlenime kapıldım ben. Yani bi kaido değil.

Kaido ve Mom tayfasını ele alacak olursak, bi tarafta Kıtlık Jack, diğer tarafta Somoothie ve Cracker. Sadece tanıtım aşamasında bile mangakanın Canavar korsanlarına daha özenli yaklaştığı anlaşılıyor. Jack'e baktığımızda, koca ülkeyle savasıp, katliam yapıyor. Oradan gidiyor, iki amiralin olduğu filoya tereddütsüz saldırıp, filodaki gemilerin ikisini batırıyor. Sonra devaasa filin hortumuna kafa atıp, ölmüyor ve balık adam olduğu ortaya çıkıyor... Yani E. Oda canavar korsanlarını olabildiğince ihtişamlı ve güçlü çizmiş. İnsanda gerçekten güçlü algısı oluşturuyor.

Diğer taraftan Cracker ise Luffy, Nami ve bir kaç ağaca kaybediyor. Somoothie desen, Brook'un içeri sızmasına izin verip, aval aval dışarıda bekliyor. İkisi birlikte Jack'ten zayıftır demiyorum ama insanda oluşturduğu güç algısı itibariyle ikisini toplasan bi Jack etmez. En azından ben böyle düşünüyorum.

Sonuç olarak, sadece sadece bir kaç tayfa üyelerini ele aldığımızda bile iki imparator arasındaki farkı görebiliyoruz. Mom bariz bi şekilde, zayıf gözüküyor.
Dediğin gibi Kaido'nun hem kişisel olarak tanıtımı hem de tayfa olarak tanıtımı daha sağlamdı. Tayfadan kasıt şimdilik sadece Jack'ten ibaret olsa bile, sadece Jack'in tanıtımı bile Mom'un bu zamana kadarki komutanlarının tanıtımını katlar.

Her yonkou güçlü olmak ister. Ancak Mom'a baktığımızda diğer yonkoular içinde en azından ''oluşum olarak'' güçlü olmaya en çok çaba gösteren yonkou olduğunu görüyoruz.

Shanks'ın bu konuda ne yaptığı muamma.

Teach desen hiç müttefikle falan uğraşacak tip değil gibi duruyor. Daha çok tayfam sağlam olsun bana yeter kafasında ki tayfasına topladığı meyveler de bunun göstergesi.

Kaido da oluşum olarak daha fazla güçlenmek istiyor ancak adamın derdi daha başka. Sanki zoan ordusunu hobi niyetine istiyor, sanki bu orduyla daha büyük savaş açabileceği için istiyor gibi. Bir nevi ortada daha bencilce bir tutum var. Aslında ihtiyacım yok ama olması hoşuma gider tarzı.

Tüm bunların sonucunda askeri güce daha çok ihtiyaç duyan yonkounun Mom olduğu ortaya çıkıyor. Bu sonuç, Mom'un bu konuda diğerlerine göre daha eksik olduğunu düşündürüyor. Bir de shounen mangalardaki adım adım gitme, giderek güçlenme gibi kronikleşmiş yapısı göz önüne alındığından Mom'un en güçsüz yonkou olması pek muhtemel gibi gözüküyor. Tabi bakalım olaylar nasıl gerçekleşecek. Mom düşerse bu dediklerimiz tescillenir.

Dediğin gibi Kaido'nun hem kişisel olarak tanıtımı hem de tayfa olarak tanıtımı daha sağlamdı. Tayfadan kasıt şimdilik sadece Jack'ten ibaret olsa bile, sadece Jack'in tanıtımı bile Mom'un bu zamana kadarki komutanlarının tanıtımını katlar.

Her yonkou güçlü olmak ister. Ancak Mom'a baktığımızda diğer yonkoular içinde en azından ''oluşum olarak'' güçlü olmaya en çok çaba gösteren yonkou olduğunu görüyoruz.

Shanks'ın bu konuda ne yaptığı muamma.

Teach desen hiç müttefikle falan uğraşacak tip değil gibi duruyor. Daha çok tayfam sağlam olsun bana yeter kafasında ki tayfasına topladığı meyveler de bunun göstergesi.

Kaido da oluşum olarak daha fazla güçlenmek istiyor ancak adamın derdi daha başka. Sanki zoan ordusunu hobi niyetine istiyor, sanki bu orduyla daha büyük savaş açabileceği için istiyor gibi. Bir nevi ortada daha bencilce bir tutum var. Aslında ihtiyacım yok ama olması hoşuma gider tarzı.

Tüm bunların sonucunda askeri güce daha çok ihtiyaç duyan yonkounun Mom olduğu ortaya çıkıyor. Bu sonuç, Mom'un bu konuda diğerlerine göre daha eksik olduğunu düşündürüyor. Bir de shounen mangalardaki adım adım gitme, giderek güçlenme gibi kronikleşmiş yapısı göz önüne alındığından Mom'un en güçsüz yonkou olması pek muhtemel gibi gözüküyor. Tabi bakalım olaylar nasıl gerçekleşecek. Mom düşerse bu dediklerimiz tescillenir.
Evet, Mom düşerse tescillenmiş olur.

Bir de İşler buraya kadar geldikten sonra, Mom nasıl inmeyecek de bizimkiler sağ salim adayı terk edecek? Ana, Brook'a gözü dikti, muhemelen kitabında olmasını isticek. Ayna dünyası ele geçirildi, Dışarıda tomago ve Pedro çarpışıyor. Eli kulağındadır, Bege'de olaylara dahil olur. Reiju'nun yaralı olarak babasının yanına gelmesi, nasıl bir etki oluşturacak. Luffy desen, seninle dövüşeceğim diyor başka bir şey demiyor. Kaldı ki Sanji ve Brook'u almadan da bir yere gitmez.

Bakalım, epey merakla bekliyorum bu arcın nasıl sonuçlanacağını ama bu kadın çok yaşamaz, öyle hissediyorum.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık