Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@Densetsu no Samurai

Iki tekme yeterli. Amiralin gucunu biliyor adam. Olsa kullanir. Hani en guclusunu kullanmasa bile kullanir.

Ama yok. Meyve kullanicilari dediklerin meyveden uretiyorlar. Marco'da o tarz bir meyve yok. Saldiri acisindan dandirik bir meyve. Tek yapabilecegi pence atmak olur onunla ki onu da yapti. Bak Urouge geldi aklima o da sagli sollu duz yumruk atiyordu PX'e. Ama kan getiriyordu. Bu tamamiyla kisisel seviye ile alakali.

Marco, oyle gelse bile bu bir seyi kanitlanamaz ki. Adam bilenip guclenmeye calismis, kenpo teknikleri uretmis olabilir. Ben iki yil sonrakinin farkli gelebilecegini inkar etmedim zaten.

Beckman, Roo, Yasopp orneklerini de verdim, hakili mermi ile yonko sag-sol kolu olmuslar. Usopp ise cop. Tamamiyla seviye farki. Saldirinin goze basit gelmesi degil olay. Bir diger adam da yonko seviyesi bile olabilir oyle hakili kursun sikarak. Bir diger adam duz yumrukla amiral olabilir (Zetto) Cunku cok etken var, dayanikliliktan hiza, sertlikten kondusyona , hakiye vs. Marco'nun da avantaji buyuk, ankasi var. Hakisi ve dorukisi de saglamdir.

O duz tekmesini atsin, burada herkes sasar, gor bak. Cunku karsisina muhtemelen kendinden yuksek olmayan birini cikartir mangaka. Sabo'nun once koramiral teklemesi gibi, o da bir sov ile girer.

Ama sen olmayan denklemle yorumlarsan adama bir seyler katmaya cabalirsin oyle. Halbuki zor degil, bu Adam Zetto kadar haki, doruki sahibi degil, o yuzden amiral etmiyor demek. (savunmada eder)
Evet, Marco 40 küsur yaşına kadar düz tekme atıyordu, ama iki sene sonra isimli saldırı yapmaya karar verdi. Dövüş stilini değiştirdi adam iki yılda. Çok mantıklı, bravo :alkis: Hakiyle karıştırıyorsun konuyu.

Anka diyoruz. Efsanelere konu olan bir yaratık. Ama saldırısı dandik. İyiymiş :) Adam bu dandirik meyveyle düz tekme atarak amiral uçuruyor. Ee amiral uçtu da ne oldu diyorsan, Marco çok özel bir şey mi yaptı ? Normal tekme attı la adam. Çok mu ıkındı, çok mu sıkıldı ? Tee Allah'ım.

2 tekme Marco'nun başka saldırısı olmadığını düşünmene yeterli ise, Mihawk'ın da Mingo'nun da hiç bir numarası yok demektir. Bu tezin Mingo'yla direkt olarak, Mihawk'la da dolaylı yoldan çok kolay bir şekilde çürüyor.

Sanki sen yazdın, sen çizdin Marco'yu. Öyle kesin bir tavır var ki cümlelerinde ? Bilmediğimiz bir şey varsa söyle bilelim ?

İki saldırıyla Marco'nun başka saldırısı olduğuna karar veremezsin. Bu şahsi düşüncenden öteye gitmez.:bilmem: Bunu kabul etmiyorsun, gidiyorsun Kraker vs. Mingo'da Mingo'ya oy veriyorsun. Gösterilenlere baktığımızda Kraker daha güçlü. Madem bazı şeyler bu kadar kolay belli oluyor Kraker'e oy verseydin o zaman ? :rolleyes: Kendi tezini yaptıklarınla kendin çürütüyorsun haberin yok :)

Sanji'ye göstermedikleri var, bu kadar olamaz diyorsun Wb korsanlarının 1. tümenine 2 tekmesinden ötürü ''gösterilen neyse o'' çekiyorsun. Sonra ''gösterilen neyse o'' mantığına tamamen ters düşecek şekilde Kraker'e değil Mingo'ya oy veriyorsun. Harika ya :hhh:

Urouge'nin şu an bir şey göstermesine gerek bile yok. Adam 4 komutandan birini yemiş. Sanji'nin de Vergo karşısında bacağı çatlasın ama Sanji'nin göstermedikleri var de. Sadece gösterilenler önemliyse Oruç Sanji'yi sakallarıyla döver o zaman :gamyon:İşine geldiği gibi davranmaktan başka bir şey değil bu. Hiç bir izahatı da yok hareketlerinin. Çelişki içinde çelişki, sanki İnception :D

Valla Marco konusunda istediğini düşün. Hareketlerinle yaptıkların birbirini tutmadığı için bu konuda tartışmakta bir mana ve mantık bulamıyorum. Sonraki tartışmalarda görüşmek üzere @Phoenix (La nickinden utan azıcık puhhh) :)

Ben anliyorum ama öyle hersey kolay kesilip kenara atilmiyor Yonkou sağ kolu bu adam hem de kendini yeniliyor.
Asil senin anlamadiğin hep Dof soyle yener boyle yener gibi yorumlar atmak. Rakipler ise sadece oturuyor heralde. Yorum yazarken karsida ki karakterin seviyesini de göz önunde bulundur.
Mf'de baktım işte, sen başka yere mi baktın yoksa. Dofy alır dersem ne olmuş, onun gibi yetenek lazım diyorum işte. Lufy alamaz mesela, magmaya kafa atan biri g4'e de atar. Marco hangi saldırıdan sıyrıldı ya da kendini korudu, acımadıki diye dolaştı durdu. Bunu normal hakiyle indiremezsin. Hatta hakisiz logia birinin daha çok şansı vardır. Misal Croco.:D

Mf'de baktım işte, sen başka yere mi baktın yoksa. Dofy alır dersem ne olmuş, onun gibi yetenek lazım diyorum işte. Lufy alamaz mesela, magmaya kafa atan biri g4'e de atar. Marco hangi saldırıdan sıyrıldı ya da kendini korudu, acımadıki diye dolaştı durdu. Bunu normal hakiyle indiremezsin. Hatta hakisiz logia birinin daha çok şansı vardır. Misal Croco.:D
Siyrilmasina gerek yok ki adam kendini yeniliyor ama sen kesip atar kesip atat diyirsun? Bunu ne kadar zamanda yapacak? O zamana kadar kendini yenileyemeyecek mi Marco yoksa hic hakisi mi yok atlatamiyor? Yoksa uyuyor mu biraz yorumlarini atarken Marco'nun kim olduğu aklina gelsin. Neyse Dof deyince sen aklini kaybediyorsun zaten objektif olmani beklemiyorum.

Eğer Crocodile'da haki yok diyorsan seninle bu zamana kadar boşa tartişmisim net.

@Daredewill

Yok bende logia gibi bir algı oluşmuyor.Saldırıyı yese de işlemiyor gördüğümüz kadarıyla.En azından meyve güçleri işe yaramıyor.

Eğer dediğin gibi orda Garp'a karizma kastırmak amacıyla o hasarı verdirttiyse dediğin gibi ama öyle değilse b. haki Marco'nun antisi gibi bir şey sanki.Tabii bu b.hakinin seviyesi çok yükseklerde olmalı.

Şöyle diyim.Akainu,Kizaru amirallik koltuğuna muazzam meyve+hakileriyle oturmuşlar.Z o koltuğa sadece haki+saf güçle oturmuşlar.Magu maguya sahip olan adamın oturduğu koltuğa bu adam bir zamanlar oturduysa b.hakisi Akainu'dan Kizaru'dan çok daha iyi olmalıdır.O yüzden Garp-Z gibi adamlar daha rahat alır dedim.

Eğer gerçekten Oda orda Garp'a karizma kastırmak amacıyla Marco'ya hasar verdirttiyse benim teori baştan çöp oluyor da sırf karizma kastırıcam diye de mantığı o kadar kenara atar mı bilemedim.

Seride verilmiş en ince mesajlardan biri.

-3 Amiralin koltuklara oturmasi.
-Garpin 3 Amiral koltuğuna tek basina gecip oturmasi.
-Luffy'nin 3 Amiralin karsisina dikilmesi.

Sonucu siz cikarin ben birsey demiyorum. :)

Bende bir mesaj vereyim zamanında Amiral olan Sengoku'nun Roger ve Shiki ile muhattab olması savaşması.
Teklifi red etmese Garp'ın bir amiral olması.

@Daredewill

Yok bende logia gibi bir algı oluşmuyor.Saldırıyı yese de işlemiyor gördüğümüz kadarıyla.En azından meyve güçleri işe yaramıyor.

Eğer dediğin gibi orda Garp'a karizma kastırmak amacıyla o hasarı verdirttiyse dediğin gibi ama öyle değilse b. haki Marco'nun antisi gibi bir şey sanki.Tabii bu b.hakinin seviyesi çok yükseklerde olmalı.

Şöyle diyim.Akainu,Kizaru amirallik koltuğuna muazzam meyve+hakileriyle oturmuşlar.Z o koltuğa sadece haki+saf güçle oturmuşlar.Magu maguya sahip olan adamın oturduğu koltuğa bu adam bir zamanlar oturduysa b.hakisi Akainu'dan Kizaru'dan çok daha iyi olmalıdır.O yüzden Garp-Z gibi adamlar daha rahat alır dedim.

Eğer gerçekten Oda orda Garp'a karizma kastırmak amacıyla Marco'ya hasar verdirttiyse benim teori baştan çöp oluyor da sırf karizma kastırıcam diye de mantığı o kadar kenara atar mı bilemedim.
Lufy de her zaman lastik adam, eğer B. Haki ile buna abansan indirmen lazım. Gerçek beden hikayesi falan filan.
Z biraz filmde kaldığı için ne desem boş. Kolunu bir Shichi alıyor, hemde lakabı kara kol.:/

Şöyle deyim, Akainu 1 vurdu Jinbei zor tutu. 3 vuruşta ortada Jinbei kalır mı? Meyvesinin yıkıcılığı çok fazla. Ama bu Jinbei belki Marco'yu 1-2 saat ya da daha fazla tutar. Hatta hasar bile verir. Aynı şekilde Jack gibi fiziksel dövüşen birilerine karşı daha iyi dayanır. Magmayı öyle bir gösterdi ki, can alan meyve oldu.

Şimdi düşünüyorum Luffy buna vursa vursa ama sonra G4 bitince Akainu tek magmada alır gibi, ya da sen yüksek haki basıp yumruk atarken o saf meyve ile karşılık verebilir.

O yüzden Marco'nun saldırıyı kısmış bana kalırsa, yüksek saldırısı olsa yonkou olması içten bile değildi.

Birde Shanks gibilerinin hakilerini ayrı tutmakta fayda var. Haki yükleyip kılçla belki ortadan ikiye ayıracak seviyede. Garp'ta eskiden öyle olabilir. O seviye B. Hakiyi ayırmak lazım. Belki gençliğinde depremi normal yumrukla karşılıyordu. B. Hakiden ziyade seviyesi diyelim. Nasıl Law Vergo'yu böldü ise Garp'ın seviyeside farklı.

Bende bir mesaj vereyim zamanında Amiral olan Sengoku'nun Roger ve Shiki ile muhattab olması savaşması.
Teklifi red etmese Garp'ın bir amiral olması.
Sengoku Garp ile beraber Shiki ile dövüsuyor ama Roger ile ne zaman savasiyor?
Garpin zaten gençliğinin Amiral üstü olduğunu kabul etmeyen mi var?
Roger kendi ağziyla diyor. "Birbirimizi bir cok kez ölümün kiyisin getirdik" diye.
Rogerin sağ kolu ise yaşli haliyke 1 Amiral tutuyor. Gençliğim olsa daha fazlasini yapardim diyor.
Mantiği forum yürütsün.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık