Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Acaba Luffy den Gomu Gomu yu çıkarsak, B.Haki seviyesi ne olurdu. Seride hakiyi daha önce görürdük muhtemelen ve buda Luffy nin güç artışının hakiyle olması demekti. Ama bu durumda da Garp gibi bir çomarın taklidi olurdu.

Canım sıkıldı, serinin bana göre şuanki güncel güç sıralamasını yapayım dedim.

1. Kaido - 100 Puan
2. Dragon - 99 Puan
3. Shanks - 98 Puan
4. Teach - 97,5 Puan
5. Sakazuki - 97 Puan
6. Linlin - 96,9 Puan
7. Borsalino - 96 Puan
8. Ryokugyu - 95,9 Puan
9. Kuzan - 95,8 Puan
10.Garp - 95 Puan
11. Issho - 93 Puan
12.Sengoku - 92 Puan
13. Mihawk - 91 Puan
14. Rayleigh - 90 Puan
15. Weevil - 89 Puan
16. Sabo - 88,5 Puan
17. Shiryu - 88 Puan
18. Beckman 87,9 Puan
19. Marco - 87,5 Puan
20. Luffy - 87 Puan
21. Doflamingo - 86 Puan
22. Jack - 85,9 Puan
23. Jozu - 85,5 Puan
24. Cracker - 85 Puan
25. Kid - 84 Puan

Şimdilik bu kadar yeter, unuttuğum kişiler illaki olmuştur. Puanları da şu şekilde yorumluyorum ben. 5 puana kadar olan fark baya denk dövüşebilir, bir ihtimal de olsa denk getirdiğinde yenebilir. 6'dan 10'a kadar olan kısım da bir süre kapışır ama kesinlikle yenemez rakibini.

Örnek olarak Issho ile Shanks arasında 5 puan fark vardır, denk dövüşürler. Shanks bu savaşta avantajlıdır ama issho'nun ufak da olsa yenme ihtimali vardır.

İkinci örnek de Mihawk ile Shanks arasında 7 puan fark vardır, az bir süre de olsa kapışırlar ama kesin olarak Shanks kazanır.

Üçüncü örnek de Sakazuki ile Doflamingo arasında 11 puan fark vardır. Artık bu kadar farktan sonra rakip ezici üstünlük kurar, kapışamazsın bile.

Herkese saygılar. :sapkali:

Acaba Luffy den Gomu Gomu yu çıkarsak, B.Haki seviyesi ne olurdu. Seride hakiyi daha önce görürdük muhtemelen ve buda Luffy nin güç artışının hakiyle olması demekti. Ama bu durumda da Garp gibi bir çomarın taklidi olurdu.
Garp'ın çocukluk hali aynı Lufy gibi zaten, şu kaplanı evcilleştirdiği yerde.
Daha bir azman olurdu, böyle gear olmadan çöp alamayacakmış izlenimi veriyor. Ama seri açısından yanar dönerli şeyler olmalı ki çocuklar takip etsin.
@Hakili Yumruk

Olaya şöyle bakıyorum. Marco'nun canı 100k diyelim ve dayanma sınırıda 1.2k olsun. Şimdi tek saldırıda 1.2k'dan fazla vuranlar Marco'yu yamultur, sen buna B.haki ile yaparlar diyorsun. Px gibi düşünüyorum, 100 tane vursan bozulmayan şey çok güçlü tek saldırıya gidiyor. O tek saldırı belki 10 saldırı gücünde.

Marco'ya vuran amiraller 800-900 vuruyor ve bu yüzden Marco dayanıyor. Yani 100k canı bitene kadar düşmez. Ortalama 120 saldırı falan yemesi lazım. Ama Garp tek yumrukla 1.5k vurdu ve Marco'nun feleği şaştı. Çünkü kendi dayanma gücünün üstünde bir saldırı yedi. Ama işte herkes 1.5 k vuramaz. Garp sağlı sollu girse Marco bilicini kaybedip iner ama canı sıfıra inmez.

Kafa dede Ve Garp gibi, belki dedenin canı 8k ama dayanma sınırı 900 ve Garp 1000 le vurunca teke gidiyor.

Yani Marco'nun Anka meyvesi 100.000 can veriyor ama B. Haki ile yıkmak normal dayanıklılığını aşmak lazım, tekleyecek B. Haki lazım.

B. Haki ile totalde meyvesiz biri 700-800 vuruyorsa maalesef Marco karşısında kendini tüketir. Onun için hakisiz logia amiraller 1k ile vurup sınırına getirme şansı daha yüksek görüyorum.

Bunların hepsi uydurma sayılar, fazla takılma. Umarım anlatmayı becerebilmişimdir.

Canım sıkıldı, serinin bana göre şuanki güncel güç sıralamasını yapayım dedim.

1. Kaido - 100 Puan
2. Dragon - 99 Puan
3. Shanks - 98 Puan
4. Teach - 97,5 Puan
5. Sakazuki - 97 Puan
6. Linlin - 96,9 Puan
7. Borsalino - 96 Puan
8. Ryokugyu - 95,9 Puan
9. Kuzan - 95,8 Puan
10.Garp - 95 Puan
11. Issho - 93 Puan
12.Sengoku - 92 Puan
13. Mihawk - 91 Puan
14. Rayleigh - 90 Puan
15. Weevil - 89 Puan
16. Sabo - 88,5 Puan
17. Shiryu - 88 Puan
18. Beckman 87,9 Puan
19. Marco - 87,5 Puan
20. Luffy - 87 Puan
21. Doflamingo - 86 Puan
22. Jack - 85,9 Puan
23. Jozu - 85,5 Puan
24. Cracker - 85 Puan
25. Kid - 84 Puan

Şimdilik bu kadar yeter, unuttuğum kişiler illaki olmuştur. Puanları da şu şekilde yorumluyorum ben. 5 puana kadar olan fark baya denk dövüşebilir, bir ihtimal de olsa denk getirdiğinde yenebilir. 6'dan 10'a kadar olan kısım da bir süre kapışır ama kesinlikle yenemez rakibini.

Örnek olarak Issho ile Shanks arasında 5 puan fark vardır, denk dövüşürler. Shanks bu savaşta avantajlıdır ama issho'nun ufak da olsa yenme ihtimali vardır.

İkinci örnek de Mihawk ile Shanks arasında 7 puan fark vardır, az bir süre de olsa kapışırlar ama kesin olarak Shanks kazanır.

Üçüncü örnek de Sakazuki ile Doflamingo arasında 11 puan fark vardır. Artık bu kadar farktan sonra rakip ezici üstünlük kurar, kapışamazsın bile.

Herkese saygılar. :sapkali:
Dof'u ile Cracker'ın yerini değiştir.Ray-san ile Mihawk'ı değiştir.Hemen hemen benimde kafamdaki denge sıralaması.

Beyler bir sey soracağım. Bu adamlar madem hop iki amiral bulup getirebiliyor, neden hep aynı şeyi yapmiyorlar? Yani, iki sene önce Garp+Sengoku+Akainu+Kizaru+Aokiji+Green Bull+Fujitora'dan oluşan bir denizci grubu olabilirdi.

Hem böylelikle shichi sistemini de kapatirsin. Herifler kafasına eseni yapıyor anasını satayım.

Bunun nedeni ne? Şans eseri mi iki amiral buldular? Yahut elin adami, denizcilerden çıkma değil, güvenmesi zor, mecbur kalmadıkça dışarıdan adam almayalım mi demislerdir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık