Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@Densetsu no Samurai

50 kere açıkladım hala hazmedemiyorsun :D

Yahu kardeşim Vergo da düz tekme, yumruk vuruyor ama Law'u o tekme demirlere gömüyor. Hasarlı Sanji'ye attığı kokasız tekme çatlatıyor bacağını Sanji'nin, hani hasarlı da olsa herkes çatlatamaz hemen o bacağı.

Sabo vs Issho'ya bak, adam hakili tekme atıyor. Düz tekme işte. Ne diyelim? Garp var, düz yumruk atıyor. Amma ve lakin 500 m'lik adam tek yiyor. Luff'nin KKG ile atabilecegi supheli.

Haki ve doruki seviyesi ile ilgili. Garp, bu iki konuda Vergo'dan 1324 basamak ustu oldugu icin o kadar guclu oluyor. Marco ise bu kadar oluyor. Hala gelmis Marco ezdiler diyor yahu. Ne adamsin. Kim diyor Marco ezik diye? Vergo guclu der herkes ama karsisina Cracker'i cukartirsan etkisiz kalir. Anliyor musun?

Marco da amiral karsisinda etkisiz. Sirf ben Boyle istiyorum diye manga hice saymak nedir :D

Sen yarin Beckman, Roo ve Yasopp icin : Bunlar hakili kursun sikmiyordur sadece, sadece hakili kursun mu sikarlar canim? Ezmeyin falan dersin :D

@Densetsu no Samurai

50 kere açıkladım hala hazmedemiyorsun :D

Yahu kardeşim Vergo da düz tekme, yumruk vuruyor ama Law'u o tekme demirlere gömüyor. Hasarlı Sanji'ye attığı kokasız tekme çatlatıyor bacağını Sanji'nin, hani hasarlı da olsa herkes çatlatamaz hemen o bacağı.

Sabo vs Issho'ya bak, adam hakili tekme atıyor. Düz tekme işte. Ne diyelim? Garp var, düz yumruk atıyor. Amma ve lakin 500 m'lik adam tek yiyor. Luff'nin KKG ile atabilecegi supheli.

Haki ve doruki seviyesi ile ilgili. Garp, bu iki konuda Vergo'dan 1324 basamak ustu oldugu icin o kadar guclu oluyor. Marco ise bu kadar oluyor. Hala gelmis Marco ezdiler diyor yahu. Ne adamsin. Kim diyor Marco ezik diye? Vergo guclu der herkes ama karsisina Cracker'i cukartirsan etkisiz kalir. Anliyor musun?

Marco da amiral karsisinda etkisiz. Sirf ben Boyle istiyorum diye manga hice saymak nedir :D

Sen yarin Beckman, Roo ve Yasopp icin : Bunlar hakili kursun sikmiyordur sadece, sadece hakili kursun mu sikarlar canim? Ezmeyin falan dersin :D
Yarın Marco isimli bir saldırı yaptığında bulacağım ilk kişi sensin biliyon demi ? :)

Garp hakkında dediklerinde bir sıkıntı yok. Katılmıyor değilim. Katılmadığım kısım Mf kurgusu içerisinde değerlendirdiğimizde Marco'yu da Garp gibi kişilerin arasına koyman. Bu serideki meyve kullanıcılarının %99'u isimli saldırı yapar. Sen Marco'nun 3 tane tekme attığını gördün diye Marco'yu düz tekmeyle dövüşen biri zannediyorsun. Bu arada o 3 tekmenin 1 tanesi zaten Kuzan'a, Luffy'yi kurtarmak için atıldı. Yani ciddi hasar vermek maksatlı değil, Luffy'nin o durumdan kurtulması için atılmış bir tekme idi. Sadece 2 tekme, evet yanlış duymadınız :) Sadece 2 tekme üzerinden Marco'nun Garp gibi dövüşen bir adam olduğunu düşünüyorsun. Mantıklı geliyorsa diyecek bir şey yok. Güncelden örnek vermek gerekirse Kraker de Mingo'dan güçlü bu mantıkla ? Bunu iddia edenlere bir şey demeye hakkın yok o zaman ? İki sahneden çıkarım yapacaksak eğer ? :rolleyes:

Vergo demişsin. Vergo Smoker'ı yumruk manyağı etti. En son sıkıldı bir tane isimli saldırı yaptı, Smoker duman oldu :D

Hiçbir şey görmeyip her şeyi belirlemene karşıyım abi :a:

@Densetsu no Samurai

Iki tekme yeterli. Amiralin gucunu biliyor adam. Olsa kullanir. Hani en guclusunu kullanmasa bile kullanir.

Ama yok. Meyve kullanicilari dediklerin meyveden uretiyorlar. Marco'da o tarz bir meyve yok. Saldiri acisindan dandirik bir meyve. Tek yapabilecegi pence atmak olur onunla ki onu da yapti. Bak Urouge geldi aklima o da sagli sollu duz yumruk atiyordu PX'e. Ama kan getiriyordu. Bu tamamiyla kisisel seviye ile alakali.

Marco, oyle gelse bile bu bir seyi kanitlanamaz ki. Adam bilenip guclenmeye calismis, kenpo teknikleri uretmis olabilir. Ben iki yil sonrakinin farkli gelebilecegini inkar etmedim zaten.

Beckman, Roo, Yasopp orneklerini de verdim, hakili mermi ile yonko sag-sol kolu olmuslar. Usopp ise cop. Tamamiyla seviye farki. Saldirinin goze basit gelmesi degil olay. Bir diger adam da yonko seviyesi bile olabilir oyle hakili kursun sikarak. Bir diger adam duz yumrukla amiral olabilir (Zetto) Cunku cok etken var, dayanikliliktan hiza, sertlikten kondusyona , hakiye vs. Marco'nun da avantaji buyuk, ankasi var. Hakisi ve dorukisi de saglamdir.

O duz tekmesini atsin, burada herkes sasar, gor bak. Cunku karsisina muhtemelen kendinden yuksek olmayan birini cikartir mangaka. Sabo'nun once koramiral teklemesi gibi, o da bir sov ile girer.

Ama sen olmayan denklemle yorumlarsan adama bir seyler katmaya cabalirsin oyle. Halbuki zor degil, bu Adam Zetto kadar haki, doruki sahibi degil, o yuzden amiral etmiyor demek. (savunmada eder)

Gear 4 ile Luffy Marco'yu fena aşar. Ben yinede Marco'nun Luffy'yi bu durumda alacağını düşünüyorum. Marco Gear 4'e dayanır çünkü.

@Densetsu no Samurai
Ezme değil son derece bariz olan bir şeyi dedim sadece. G4 Marco'yu aşar, net hem de.
Bana göre aşamama ihtimali hayli yüksek.. Seride gördüğümüz en iyi defanslardan birine sahip bu adam. Kaldı ki kendini de yenileyebiliyor. Bir de Cracker vs si sonuçlansın, daha net bir kaanate ulaşırız. Marco Cracker'dende güçlüdür ama hiç değilse g4'ün gücüyle ilgili daha çok veri elde etmiş oluruz.

Bana göre aşamama ihtimali hayli yüksek.. Seride gördüğümüz en iyi defanslardan birine sahip bu adam. Kaldı ki kendini de yenileyebiliyor. Bir de Cracker vs si sonuçlansın, daha net bir kaanate ulaşırız. Marco Cracker'dende güçlüdür ama hiç değilse g4'ün gücüyle ilgili daha çok veri elde etmiş oluruz.
Eksik yazmışım. Saldırı gücü üzerinden değerlendirme yaptım. Marco'nun savunmasını şu hali ile aşması bence de zor olabilir.

G4 ile Marco'dan üstün. Ama Marco meyvesi sayesinde yener bence. Kum torbası olarak yenebilecegi tek amiral seviyesi guc bu :D O da sınırlı amiral olduğundan :D

Eksik yazmışım. Saldırı gücü üzerinden değerlendirme yaptım. Marco'nun savunmasını şu hali ile aşması bence de zor olabilir.
Saldırı gücü.. Bana göre bu hususta da net bir şey söylemek mümkün değil. Marco'nun saldırısı sadece Akainu'da işe yaramadı. O da nasıl oldu haala anlayabilmiş değilim. Haki ile vurduğunda bedene temas edebilmen gerekirken, Akainu'nun umuzu-boynu ayrıldı, sonra geri birleşti, hiç bir şey olmamış gibi yoluna devam etti. Gözlem hakisi ile önceden sezdi ve o kısmı ayırdı diyenler var ama ben buna pek ihtimal veremiyorum.

Sonuç olarak, Kuzan ve Kizaru'ya yaptığı saldırıların ciddi bir etkisi varken, Akainu'da hiç bir işe yaramadı. Diyeceğim şu ki Kuzan ve Kizaru'ya yaptığı saldırılara bakarsak, sadırı gücünü de küçük görmememiz gerekir. Bence saldırı gücü, g4 ile yarışır.

Marco'ya normal vuran biri yerine ters meyveli biri daha çok iş yapar. O defans vura vura aşılmaz. Kizaru'nun ışınlara, Akainu'nun magmaya kafa attı. Onu ya böyle meyvelerle ya da Dofy gibi biri indirebilir. İp ile keser atar keser atar.:/ Jack, Craker gibilerinin ona karşı şansı yok.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık