Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@Siyah Ateş
Bunun için Marco'nun gücünü incelememiz gerekmez. Hep diyoruz G4 apayrı bir seviye, birkaç karakter dışında herkesten kan alır diye. Luffy sadece yarım saatliğine Marco seviyesine çıkıp sonra da ölü gibi yerde yerde yatacak öyle mi? İmkansız bir durum.

G4'ün olayı belli. Handikapı çok büyük. Bu handikapa değmesi için de mangaka büyük bir güç vermiş. Dof'u o şekilde şehir turuna çıkartma işini amiraller bile yapamaz. Marco da bir hamlede Kraker'i kıvrandıramaz ayrıca.

Kısacası G4'ü yanlış anlamışsın hacı. Yarım saatliğine amiral etmeyen adamların seviyesine çıkmak için 2 yıl harcayıp yonkou indirecez demedi bu çocuk. Zaten dediğin seviyede olsa ne Yonkou arcına girerdik ne de Luffy bu insanların arasında gezebilirdi. Telef olur giderdi en kısa sürede.

Marco'ya normal vuran biri yerine ters meyveli biri daha çok iş yapar. O defans vura vura aşılmaz. Kizaru'nun ışınlara, Akainu'nun magmaya kafa attı. Onu ya böyle meyvelerle ya da Dofy gibi biri indirebilir. İp ile keser atar keser atar.:/ Jack, Craker gibilerinin ona karşı şansı yok.
Adam kesildikce yeniden cikiyor. Hemde Dof armut mu kesiyor la öyle.
De get troll oldun iyice. Herkesi kestirip bictiriyonuz.

Adam kesildikce yeniden cikiyor. Hemde Dof armut mu kesiyor la öyle.
De get troll oldun iyice. Herkesi kestirip bictiriyonuz.
Sen oradaki mesajı niye yanlı alıyorsun. Marco'yu ya keseceksin ya da magma gibi meyvelerle indireceksin diyorum. Çünkü normal saldırılar ile alamazsın. Jack daha 12 saatte İnu-Neko gibilerini alamıyor. Demek ki süper saldırı gücü yok. Dayanma konusunda da kimse Marco ile yarışamaz. Ters eşleşme yani, anladın mı?

@Siyah Ateş

Akainu'nun az hasar almasının nedeni bence b. hakinin saldırı değerini düşürmesidir.Sayıyla anlatayım:

Akainu b. haki savunması 10
Marco b.hakili saldırısı 7 ve Vista'ya 5 desek hasarın değeri baya düşüyor.

@Daredewill

Bence Marco'ya hasar vermenin en iyi yolu çok iyi bir b.haki gibi geliyor.Kizaru lazer manyağı yaptı tık yok,Akainu magmayı gömdü yine tık yok,Garp geldi hakili yumruğu bir çaktı yüzünü morarttı.Belli bir seviyede b.hakisi olan adam Marco karşısında daha çok iş yapar.Mesela karşısına Kizaru,Akainu yerine o amirallik makamına gördüğümüz kadarıyla b. haki+saf kuvvetiyle oturmuş olan Z'yi koysalar Marco'yu daha çabuk döverdi gibi geliyor.

@Siyah Ateş
Bunun için Marco'nun gücünü incelememiz gerekmez. Hep diyoruz G4 apayrı bir seviye, birkaç karakter dışında herkesten kan alır diye. Luffy sadece yarım saatliğine Marco seviyesine çıkıp sonra da ölü gibi yerde yerde yatacak öyle mi? İmkansız bir durum.

G4'ün olayı belli. Handikapı çok büyük. Bu handikapa değmesi için de mangaka büyük bir güç vermiş. Dof'u o şekilde şehir turuna çıkartma işini amiraller bile yapamaz. Marco da bir hamlede Kraker'i kıvrandıramaz ayrıca.

Kısacası G4'ü yanlış anlamışsın hacı. Yarım saatliğine amiral etmeyen adamların seviyesine çıkmak için 2 yıl harcayıp yonkou indirecez demedi bu çocuk. Zaten dediğin seviyede olsa ne Yonkou arcına girerdik ne de Luffy bu insanların arasında gezebilirdi. Telef olur giderdi en kısa sürede.
Burada anlaşamadığımız kısım G4'ün gücü değil. Marco'nun gücü.. Anladığım kadarıyla, sen Marco'yu benim düşündüğüm kadar güçlü görmüyorsun.

Hem yonkou arcına girmişsek ne olmuş ki? Ben haala Luffy'nin bir yonkou ile karşı karşıya gelemeyeceğini, gelse de ona üstünlük sağlayamayıp, ezileceğini savunuyorum. Kaldı ki bu adam, iki yıl önce tereddüt etmeden, üç amiralin karşına dikilecek mangal gibi yüreğe sahip, bırak da saydırsın amiral yonkou hepsini yeneceğim diye.. ama yeneceğim demeyle de yenilmiyor. Belki amiraller karşısında bir şansı olur ve savaşır ama kazanacağının garantisi yok.

Bu arada, KKG'yi ilk durduracak adam kim olur, ben onu bekliyorum. İnu gibi :)

@Siyah Ateş

Akainu'nun az hasar almasının nedeni bence b. hakinin saldırı değerini düşürmesidir.Sayıyla anlatayım:

Akainu b. haki savunması 10
Marco b.hakili saldırısı 7 ve Vista'ya 5 desek hasarın değeri baya düşüyor.

@Daredewill

Bence Marco'ya hasar vermenin en iyi yolu çok iyi bir b.haki gibi geliyor.Kizaru lazer manyağı yaptı tık yok,Akainu magmayı gömdü yine tık yok,Garp geldi hakili yumruğu bir çaktı yüzünü morarttı.Belli bir seviyede b.hakisi olan adam Marco karşısında daha çok iş yapar.Mesela karşısına Kizaru,Akainu yerine o amirallik makamına gördüğümüz kadarıyla b. haki+saf kuvvetiyle oturmuş olan Z'yi koysalar Marco'yu daha çabuk döverdi gibi geliyor.
Marco lazere kafa atınca sanki logia gibi algı oluşuyor ama ona düz vursanda mermi de atsan aynı şey. Haki ile ancak kendini bitirsin. Akainu'dan o magmaya yiyor. Jinbei aşağı seviye biri mi, ama eli gidiyordu. Marco'nun canı 100k gibi bir şey. WB'ye 40k diyelim. Bu adamı vurarak indirmek harbi zor. WB'nin bile kafa gitti, ne kadar kendini korumasada gitti.

Bence Z en zor alacağı kişi Marco olur. Haki mi kalır? Garp istisna olabilir, ona karizma kastı. Bu Marco'ya amiraller bir şey yapamadı, WB bile hemen indiremez bence. Eğer indirse diğer insanlara 2 atmaları lazım. Amiraller boşuna logia çizilmedi ya da hayvan gibi meyvelerle. Hakisiz de rakibi bitirebiliyorlar.

Burada anlaşamadığımız kısım G4'ün gücü değil. Marco'nun gücü.. Anladığım kadarıyla, sen Marco'yu benim düşündüğüm kadar güçlü görmüyorsun.

Hem yonkou arcına girmişsek ne olmuş ki? Ben haala Luffy'nin bir yonkou ile karşı karşıya gelemeyeceğini, gelse de ona üstünlük sağlayamayıp, ezileceğini savunuyorum. Kaldı ki bu adam, iki yıl önce tereddüt etmeden, üç amiralin karşına dikilecek mangal gibi yüreğe sahip, bırak da saydırsın amiral yonkou.. hepsini yeneceğim diye ama yeneceğim demeyle de yenilmiyor. Belki amiraller karşısında bir şansı olur ve savaşır ama kazanacağının garantisi yok.

Bu arada KKG'yi ilk durduracak adam kim olur, ben onu bekliyorum. İnu gibi :)
Marco'yu amirallerle dövüşebilecek ama yenilecek seviyede görüyorum.

Evet Yonkou'nun Y'sini alamaz Luffy. Lakin şu arc'ta bigmomın düşme ihtimali var. Birkaç kişi Bigmom'a çullanıp indirebilirler. Bunun için de güç lazım. İndirmeyi de geçtim, Yonkou bölgesinde gezip Sanji'yi alıp gitmek için de güce ihtiyaç var. Zayıfsan meze olursun sadece.

Sen oradaki mesajı niye yanlı alıyorsun. Marco'yu ya keseceksin ya da magma gibi meyvelerle indireceksin diyorum. Çünkü normal saldırılar ile alamazsın. Jack daha 12 saatte İnu-Neko gibilerini alamıyor. Demek ki süper saldırı gücü yok. Dayanma konusunda da kimse Marco ile yarışamaz. Ters eşleşme yani, anladın mı?
Ben anliyorum ama öyle hersey kolay kesilip kenara atilmiyor Yonkou sağ kolu bu adam hem de kendini yeniliyor.
Asil senin anlamadiğin hep Dof soyle yener boyle yener gibi yorumlar atmak. Rakipler ise sadece oturuyor heralde. Yorum yazarken karsida ki karakterin seviyesini de göz önunde bulundur.

Marco'yu amirallerle dövüşebilecek ama yenilecek seviyede görüyorum.

Evet Yonkou'nun Y'sini alamaz Luffy. Lakin şu arc'ta bigmomın düşme ihtimali var. Birkaç kişi Bigmom'a çullanıp indirebilirler. Bunun için de güç lazım. İndirmeyi de geçtim, Yonkou bölgesinde gezip Sanji'yi alıp gitmek için de güce ihtiyaç var. Zayıfsan meze olursun sadece.
Meze değil, meze kabuğu olacağı yerlerden şansı ve yardımlar sayesinde kurtuldu Luffy. Burada da Bege'nin ortalığı karıştıracağını düşünüyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık