Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Genel Koronavirüs Konusu

Ben bazı şeylerden onun da rahatsız olduğunu düşünüyorum. Mimikleriyle belli ediyor sadece. Ayrıca bilim kurulunca sokağa çıkma yasağının önerildiğini veya önerilmeye çalışıldığını düşünüyorum. Bakan bunu yalanladı ama mimikleriyle de onayladı. Yani bana böyle geldi bilmiyorum. En ufak bir şey de adamın sesini bile kesiyorlar en nihayetinde.
Kasada para yok.Sokağa çıkma yasağı demek evde kalan halka bakmak demek :d bakanın mimiklerinde bir terslik vardı bende farkettim ama artık bu durumlarda bile korku salan bi hükümetimizin olması çok vahim bi durum.
@Yubashiri-sama
tek adam rejimi.

Fahrettin Koca'nın bu dönemde çizmiş olduğu tabloyu çok takdir ediyordum.İşini en iyi şekilde yapmaya çalışıyor ve çabaladığı her halinden belli oluyor.Lakin dünkü bu kadar hızlı yayıldığını düşünmüyorduk açıklaması ne be birader? Bas bas haberlerde Çin'in durumu dibindeki İran'ın durumundan hiç mi olayın ciddiyetini kavrayamadın.Durum çok kötü devletin sokağa çıkma yasağı ilan etmesi gerekiyor ve belediyelerin yardım kampanyalarına kıskanç gelin misali engel olmaması lazım.
Orada muhtemelen bizim durumumuzu kast etti. Bizde çok çok hızlı yayıldı. 10.000 vakaya en hızlı çıkan ülke biz olduk. Yine ölümlerimiz de çok hızlı artıyor.

Ben bazı şeylerden onun da rahatsız olduğunu düşünüyorum. Mimikleriyle belli ediyor sadece. Ayrıca bilim kurulunca sokağa çıkma yasağının önerildiğini veya önerilmeye çalışıldığını düşünüyorum. Bakan bunu yalanladı ama mimikleriyle de onayladı. Yani bana böyle geldi bilmiyorum. En ufak bir şey de adamın sesini bile kesiyorlar en nihayetinde.
Tam olarak da yalanlamadı aslında. Konuyu başka örnekler vererek "teklif edilmedi" gibi bir anlam çıkarılacak hale getirmeye çalıştı. Yalan söylemeye yüzü tutmadı muhtemelen.
Yani ben öyle hatırlıyorum.

Kasada para yok.Sokağa çıkma yasağı demek evde kalan halka bakmak demek :d bakanın mimiklerinde bir terslik vardı bende farkettim ama artık bu durumlarda bile korku salan bi hükümetimizin olması çok vahim bi durum.
Aynen. O yüzden daha salgının en başında yardım kampanyası başlattık. Bizden önce İtalya ve İspanya da başlatmış ama onlar gene haftalarca direndi.
Gerçi bilmiyorum. Onların da sağlık sistemi bizim gibi sosyal devlet kapsamında olduğundan devlet tarafından mı kapsanıyor yoksa Amerika gibi devletten bağımsız mı ama yine de bu kadar çabuk yardım çığlığı atmamız korkutucu.
Bu salgın aylarca sürerse (ki belli, sürecek) o zaman ne yapacağız?

Virüsün etkisi konusundaki etkenlerden birisi de viral yük denilen şey sanırım.

Yani maruz kaldığını virüs miktarı. Virüs sahibinin kalkıp ağzınıza tükürmesiyle elinde virüs olan birisinin dokunduğu yere. Gün sınra dokunup ağza götğrmek bir değil.

İkincisinin riski daha fazla.

Şimdi diyeceksiniz, ulan niye ağzıma tükürsün? :D Uç örnek. :/

Virüsün etkisi konusundaki etkenlerden birisi de viral yük denilen şey sanırım.

Yani maruz kaldığını virüs miktarı. Virüs sahibinin kalkıp ağzınıza tükürmesiyle elinde virüs olan birisinin dokunduğu yere. Gün sınra dokunup ağza götğrmek bir değil.

İkincisinin riski daha fazla.

Şimdi diyeceksiniz, ulan niye ağzıma tükürsün? :D Uç örnek. :/
bi ara ihtiyarın biri polise tükürmüştü olabiliyor yani.

Fahrettin Koca'nın bu dönemde çizmiş olduğu tabloyu çok takdir ediyordum.İşini en iyi şekilde yapmaya çalışıyor ve çabaladığı her halinden belli oluyor.Lakin dünkü bu kadar hızlı yayıldığını düşünmüyorduk açıklaması ne be birader? Bas bas haberlerde Çin'in durumu dibindeki İran'ın durumundan hiç mi olayın ciddiyetini kavrayamadın.Durum çok kötü devletin sokağa çıkma yasağı ilan etmesi gerekiyor ve belediyelerin yardım kampanyalarına kıskanç gelin misali engel olmaması lazım.
Hastalığın ne olduğu, nasıl yayıldığı ve etkileri hala tam olarak bilinmiyor. Tek bilinen tehlikeli olduğu, bakanın itirafı kısmen haklı.

ben sadece olumlu olmaya çalıştım...eğer tüm dünyadaki yoğun bakımdakileri gözden çıkartırsak öldürücülük oranı daha artar.
ve korono tıpkı zatürre gibi iyileşsen bile büyük ihtimal akciğerleri bayağı hırpalayıp geçiyor.
hatta hastalarda koku ve tad alma duygusu yok oluyor
.(tad alanlar metalik bir tad alıyormuş)
Hastalık çok tehlikeli, zatürre gibi değil, daha geçen italyan doktorların hastalık için allien benzetmesi yaptığından söz ediliyordu. Hastalık aşırı bulaşıcı olduğu için klasik otopsi yapılamıyor, apar topar defnediyorlar. Bugün bir nerolog canlı yayına çıktı, paylaştığı amerikan araştırma verilerine göre hastaların büyük kısmı koku alamama şikayetiyle geliyor. Bunun nedeni virüsün burundan nefes almayla vücuda girmesi halinde burundaki beyinle bağlantılı koku alma sinirlerine tutunması. Virüs sonradan beyne giriyor ve beyinde iltihap yaratıyor, oradan beynin altına inip omurilik soğanına sızıyor ve hiç ciğerlere inmeden talimatla solunumu durduruyor ve küt diye öldüyor. Bunu da omurilik sıvısında cov 19 a rastlayarak tespit etmişler. Korkunç hakikaten.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık