Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Genel Koronavirüs Konusu

Test/Vaka oranı yine azalmış bu iyi durum devam ediyor. Ama maalesef ölüm sayısı ve yoğun bakımdaki insan sayısı da artıyor.
Ülke çapında ev ev gezip test yapılmadığı sürece devam eder tablo.

Toplam vakada 1 milyon gecildi.52487 olu var.öldürme oranı yuzde 0.5.umarım öldürücülük mutasyonu geçirmez.
Öldürme oranında bence öldürenle iyileşene bakılmalı. Çünkü hastaların hepsi iyileşecek diye bir şey yok. O açıdan öldürücülük oranı neredeyse 20.

Ülke çapında ev ev gezip test yapılmadığı sürece devam eder tablo.
O aşamaya gelmek çok zor maalesef. Soğuk havalarda devam ettiği için şüpheli hastalar hiç eksik olmaz. Yine de vakaların genel yoğun olduğu yerlerde veya belirti gösterenlere yapılan test sonuçlarında da ciddi azalma görürse bu iyiye işaret olur. Şuan kısmi bir düşün var ama daha önce de düşüp sonra yükselmişti. Son üç gündür yaklaşık %17-15-13 şeklinde düşüyor pozitif çıkma oranı. Test sayısı günlük 20 binlerde olup günlük vaka sayısı da düzenli olarak 1000'in altında olursa umut vadedici olur. Ki o zaman %5'e kadar falan düşmüş olacak.

Öldürme oranında bence öldürenle iyileşene bakılmalı. Çünkü hastaların hepsi iyileşecek diye bir şey yok. O açıdan öldürücülük oranı neredeyse 20.
Hasta olduğunun bilincinde olmadan iyileşen insanlara ve standart iyileşme oranına baktığımızda dünya genelinde ölüm oranı %5'in çok daha altındadır. Tam bir oran için korona olmuş her hastanın tespit edilmiş olması gerekir.

İyileşen ve öleni oranlamak doğru ama uzun süreç gerektiği için anlık veri olarak doğru değil. Bu hastalığın bittiği son hastaların da iyileştiği veya öldüğü zaman ortaya çıkacak bir veri. Eğer İtalya İspanya gibi ülkeler ortalamayı arttırmaya devam etmezlerse hastalık ortadan kalktığında ölüm oranı %5'in altında olacaktır. Çünkü şu anki verilere azımsanmayacak sayıda oldukları varsayılan belirti göstermeden virüsten kurtulanlar dahil değil.

Fahrettin Koca'nın bu dönemde çizmiş olduğu tabloyu çok takdir ediyordum.İşini en iyi şekilde yapmaya çalışıyor ve çabaladığı her halinden belli oluyor.Lakin dünkü bu kadar hızlı yayıldığını düşünmüyorduk açıklaması ne be birader? Bas bas haberlerde Çin'in durumu dibindeki İran'ın durumundan hiç mi olayın ciddiyetini kavrayamadın.Durum çok kötü devletin sokağa çıkma yasağı ilan etmesi gerekiyor ve belediyelerin yardım kampanyalarına kıskanç gelin misali engel olmaması lazım.

Fahrettin Koca'nın bu dönemde çizmiş olduğu tabloyu çok takdir ediyordum.İşini en iyi şekilde yapmaya çalışıyor ve çabaladığı her halinden belli oluyor.Lakin dünkü bu kadar hızlı yayıldığını düşünmüyorduk açıklaması ne be birader? Bas bas haberlerde Çin'in durumu dibindeki İran'ın durumundan hiç mi olayın ciddiyetini kavrayamadın.Durum çok kötü devletin sokağa çıkma yasağı ilan etmesi gerekiyor ve belediyelerin yardım kampanyalarına kıskanç gelin misali engel olmaması lazım.
Ben bazı şeylerden onun da rahatsız olduğunu düşünüyorum. Mimikleriyle belli ediyor sadece. Ayrıca bilim kurulunca sokağa çıkma yasağının önerildiğini veya önerilmeye çalışıldığını düşünüyorum. Bakan bunu yalanladı ama mimikleriyle de onayladı. Yani bana böyle geldi bilmiyorum. En ufak bir şey de adamın sesini bile kesiyorlar en nihayetinde.

Üye silindi 1004

Yani Fahrettin Koca istediği kadar elinden geleni yapsın, çalışsın arkadaş tayfası malum. O arkadaş tayfasıyla anca işler çok daha kötüye gider. Bu yüzden kızmıyorum kendisine. Kendisini daha efektif şekilde kullanacak bir yapı olsaydı bence çok daha iyi idare ederdi.

Üye silindi 5781

Esenler şaşırtmıyor.... Esenlerdeki virüs çoktan indestructible* moda geçmiştir.
Esenler otogar...
YTÜ Davutpaşa kampüsünden 2 önceki durak.Allahtan tatil kararı erken verildi yoksa çok fazla genç taşıyıcı olacaktı...

ben sadece olumlu olmaya çalıştım...eğer tüm dünyadaki yoğun bakımdakileri gözden çıkartırsak öldürücülük oranı daha artar.
ve korono tıpkı zatürre gibi iyileşsen bile büyük ihtimal akciğerleri bayağı hırpalayıp geçiyor.
hatta hastalarda koku ve tad alma duygusu yok oluyor.(tad alanlar metalik bir tad alıyormuş)

Esenlerle ilgili somut bir durum mu var? Sadece nüfus yoğunluğu fazla olan ilçelerden ayrıca Otogar da orada diye riskli ilçelerden olduğu söyleniyor .

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık