Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Feitan vs Meruem

Kim yener ?

• Feitan Rising Sun yeteneği ile yener.

• Meruem yener.

• Kararsızım.

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Meruem her hamlesinde kol bacak alıyo. Netero'nun sesten hızlı tekniği bile yetmedi bir süre sonra onun hızına. Feitan'ın yeteneğini kullanacak vakti bile olmaz ki. Önce darbe alması lazım zaten o yeteneğin işlemesi için. Darbe aldığında da ölür zaten.

Evet , bu yetenek zamaninda cok tartisildi. Bazi arkadaslar meruem ile dogrudan feitani karsilastiriyor. Anket yetenek onplanli sormus. Uygun sartlarda bunyetenegi ile zarar verebilir mi seklinde. Meruem dayanikliligi farkli bir boyutta ancak "buz,ates,yildirim .." gibi elementsel saldirilara zayif sanirim. En azindan ates elementine karsi zayif oldugunu soyleyebilirim. Patlama tam hatirlamiyorum organik kimya ve fizik konularini unuttum ancak neteronun kullandigi bomba bir fisyon reaksiyonu olarak kabul edersek, feitanin saldirisi bir fuzyon olayidir ki bu denklemde fuzyon buyuktur fisyondan olur. Iki patlama isi ve enerji yayilimlarini inceledigimde feitanin ki daha agir basarken niye inkar edelim ki ? Ha karakterleri savastiracaksak feitan bu saldiriyi acana kadar harcanir benim gorusum. Hatta korkudan yaslanabilir bile. Zira netero gibi kara kitaydi sanirim. Oralara gidip binbir cesit yaratik gorup meruem karisinda urken adam ornegi varken feitani ciddiye alamam. Lakin biz uygun sartlarda bu saldirisini acmis ve ataga gecmis bir karsilasmayi derliyoruz. Benim acimdan atom bombasi diye nitelendirdigimiz meruemi tokatlayan bomba ile gunes gibi en kudretli reaksiyon karsisinda yapacagi birsey yok. Mantiken bu saldiriya gorundugu kadariyla caresiz fanlik yapmya gerek yok
Ne düşünüyosam resmen aktarmışsın. İlk sayfada konuyu açarken bunu yazsaydım pek ilgi görmeyebilirdi konu.
Fiziğim pek iyi değil fakat senden alıntı yaparak devam edicem. Gül gibi bir fisyon saldırısında vücudunun yarısını kaybetmiş ve tam ölürken adamlarının ona hücrelerini vererek tekrar hayata azda olsa tutunmasını sağlarken Güneş enerjisine nasıl dayanacak bu adam ? Feitan büyük ihtimal bu ısının derecesini ayarlayabiliyor. Zazana daha bu sıcaklık ne ki ? demişti. Son derecesinde ben Meruemin dayanabileceğini sanmıyorum.

@Kyouka Suigetsu O yeteneği etkinleştirmesi için darbe almasımı gerek ? Animesinde öyle bir şey yazmıyodu mangadamı geçiyor bu ? Animede Zazana canımı daha fazla yaksaydın çabuk ölebilirdin demişti onun haricinde yeteneği ile bu çeşit bir bilgi verildiğini görmedim. Aydınlatırsan sevinirim.

kör topal

Feinin zamanı varsa kazanır yoksa ve kral gücünü biliyorsa kaybeder.

Kaptan Usopp-sama

Meruem u hxh evreninde birebirde alabilecek kimse çünkü adam guclenmek icin yaptığı tek şey nen kullanan birinin beynini yemek. Yetenek olarak dersen feitanin sun yeteneği en yuksek olsa bilse meruem i terlemetmeye bile yetmez :D

Kaptan Usopp-sama

Benim merak ettiğim Kite vs hisoka biri acarsa cok hoş olur

HxH evreninde Meruem'i indirecek 2 şey var;
1-
2-

Feitan falan işin hikaye kısmı. :S

Feitan'a gareziniz mi var ezilsin, parçalansın, parçası bulunamasın mı istediniz? Heleki o son haliyle düşününce Maruem sıkıntısını gideremez bu vsde. Canı sıkılır yani. :(

Seride Meruem i yenebilecek gucler var. Ama meruem in saldirilarina dayanabilecek karakter yok. Ya savusturursun, ya nen yeteneginle engellersin ya da ölürsün. Nen yetenegi savusturmaya yarayacak adaminda olumcul saldiri yapacak gucu olmayacagindan Meruem i yenebilecek bir adam yok. Tekrar soyleyim, yenebilecek guc vardir, ama yenebilecek adam yok.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık