Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Efsane Düello

Ona bakarsan kutuphanede Shanksin kenbunshoku haki bildigi geciyor bunu Beyazsakalin attigi surahiden son anda kurtulmasina baglamislar sanirim one piece wikiada.Ancak Shanksin kenbunshoku haki bildigi nerede gecti?O surahiden kendi refleksi sayesinde kurtulmussa?
Bunun gibi Shanksin kilic ustasi olduguda aciklanmadi.Sen aciklandi demissin :)
Tamam.

Kılıçları en uzağa atma yarışı yaptılar, evcilik savaşçılık oynadılar, Shanks "bi sn kanka hakiyi kapamayı unutmuş dedi ve hakisiz savaştı". İkiside çömezken vs attılar o yüzden önemsiz bir olay ama Shanks'ın çok daha çömezken BB'den aldığı yara daha önemli bu BB'nin gücüne işarettir çünkü o BB ama Mihawk'ı vista durdurdu, birde hakisi olsa Buggy'i keserdi o yüzden beyazsakal öylesine bahsetmiştir onların düellolardan diyen adam çok forumda. O yüzden bu ikilinin vslerine gerektiği kadar saygı duyulmuyor. Shanks kolunu kaybettikten sonra Mihawk olayı bitiyor bunun nedenide çok basit bu adamlar kılıç dövüşü yapıyorlar ve çömez halinden gördüğümüz kadarıyla Shanks'ın dominant eli sol. Kılıcı o eliyle tutuyor ve muhtemelen sağ eliyle yaptığı saldırılardan çok daha güçlü ve estetik saldırılar yapıyordur sol eliyle. Mihawk'ta bunu bildiği için artık karşılaşmalarının adaletsizlik olacağını düşünse gerek bu kadar yeter diyor. Bir insan kolunu kaybettikten sonra eskisiyle aynı güçte kalmış olamaz. Oda'nın Shanks güç kaybetmedi lafını biraz daha açması lazım şu anki Shanks'ın iki elininde olduğunu düşünelim muhtemelen kılıcıyla çok daha fantastik şeyler yapardı. Bu şaçmalık yani güç kaybetmemesi imkansız. Belki Oda, iki kolu olsada yonkou olacaktı gene aynı seviyenin adamı olacaktıya getirmiştir lafı bilemiyorum öbür türlü aşırı şaçma birşey oluyor. Karşılaşmalarını bitirme sebepleri budur bana göre, ha ondan sonra Shanks çok daha büyük işler yapmış kendini Mihawk'a göre çok daha fazla geliştirmiş ve yonkou olmuş aralarındaki fark açılmış ama şimdi bile vs atsalar Shanks'ı en çok zorlayan adamlardan biri olur herhalde Mihawk. Bana göre de amiral seviyesi bir adamdır.

Açıkçası Shanks yonkou oldu o duellolardan sonra Mihawk ile aralarındaki güç farkı çoğaldı olayına pek inanmıyorum ve katılmıyorum ama onuda söylersem can güvenliğim kalmaz :)
Mihawk'ı ilerde göreceğiz zaman bize gösterecek gücünü yada güçsüzlüğünü.

Bazen sadece susarsın :/

Valla sağlam tayfaları olsa Akainu ve Mihawk yonko olacak adamlardır benim gözümde.Neticede yonko olmak salt kaptan gücüyle olmuyor.Atıyorum

WB 50-Tayfası-50
Shanks 45-Tayfası 55 fark böyle kapanıyor olabilir.Totalde bir denklik oluşuyor bence.

Genelde 2 tip savaşçı vardır. Monet'in de bilgece söylediği gibi, savaş gücü ayrı, stratejik zeka ayrı bir şeydir. Yani demek istediğim Mihawk bir güç savaşçısından çok, bir yetenek savaşçısıdır. Akıllı adamdır, gözlem yapar, durumu analiz eder, sürekli bir sınama ve sınanma halindedir. Zoro ile karşılaşır, adamın ruhunu, arzusunu sever, gel beni geç, seni her zaman beklerim der. Savaş çıkar, katılmasının tek nedeni WB ile arasında ki uçurumu teyit ederek Shanks'ın ulaştığı noktayı takdir etmektir. Oturup Shanks ile sake içer, partiye katılır, birlikte içki içtiği adam savaş meydanına varıp bundan sonra benle hesabınızı kapatın deyince, delikanlıca davranır, hade eyvallah arkadaş der yoluna gider. Kuma'nın dahi delikanlı bildiği, sevip saydığı bir adamdır ki Zoro'yu onun yanına yollamıştır. Luffy'yi dener, şansını göster, yeteneğini göreyim der, koca savaş meydanında herkesi es geçer, Vista'ya kendisiyle kılıç çarpıştırmaktan gurur duyduğunu söyleyecek kadar mütevazi, en büyüklerin savaşında hiç kimsenin bu tembelden beklemediği kadar şevkle Luffy'nin peşine düşerek o muazzam potansiyeli ve Yeni Çağ'ı görecek kadar akıllı, maymunla dövüşürken aslında bizzat kendisiyle dövüşerek gelişen keşiş ruhlu bir abimizdir... Kesinlikle öyle çok aman aman bir gücü yoktur Yonkoular, Amiraller karşısında... Ancak kesinlikle seride gördüğümüz en zeki ve bilge karakterlerden biridir. Ha, hayvan gibi tembeldir, üşenir, gezip tozmayı sever, ama amacı ya da şevki pek kalmamıştır aslında. Dünyanın "en iyi" kılıç ustası olmak, adamı yalnızlaştırmış, bu nedenle Yeni Nesil'de ki potansiyeli gördü mü takdir edecek kadar seviyeli bir "keşiş" moduna sokmuştur.
Arkadaşın sadece Mihawk güç seviyesi hakkında söylediklerine katılmıyorum diğer kısımlarını çok güzel bir şekilde açıklamış bence Mihawk ın güç seviyesini oda bize tam göstermedi hatta bence Mihawk hiç ciddileşmedi sadece oda ciddileşmiş gibi yaptı eğer ölüm kalım savaşı olsaydı bence ya amirallere denk yada bir tık altında bir Mihawk görücektik

mihawk'in dovusmemek istememesinin sebebi bana kalirsa soyledir: eger kazansa, tek kollu adami yenip mutlu oluyor; kaybetse, tek kollu adamdan sopa yiyiyor diye dedikodu cikarmamak istemesidir.

edit/not : bana gore mihawk, kolu olmasa bile kizil sacli reise rakip olamaz.

Arkadaşın sadece Mihawk güç seviyesi hakkında söylediklerine katılmıyorum diğer kısımlarını çok güzel bir şekilde açıklamış bence Mihawk ın güç seviyesini oda bize tam göstermedi hatta bence Mihawk hiç ciddileşmedi sadece oda ciddileşmiş gibi yaptı eğer ölüm kalım savaşı olsaydı bence ya amirallere denk yada bir tık altında bir Mihawk görücektik
Aslında bu konuda elde hakikaten kesin bir şey yok, ancak Shichibukai kurgusu üstünden konuşursak, 700 bölümdür bizden özenle saklanan, kendisi hakkında parça parça bilgiler verilen, her taşın altından zıplayan bir Dof ile, daha ilk bölümlerde ortaya çıkıp Zoro'nun canına okuyup, onları Yeni Dünya'ya davet eden bir Mihawk var. Ben yine de Yonkou seviyesinin altında olduğunu, hatta Busoshoku ve Haoshoku Haki'ye sahip olmadığını düşünüyorum.

Aslında bu konuda elde hakikaten kesin bir şey yok, ancak Shichibukai kurgusu üstünden konuşursak, 700 bölümdür bizden özenle saklanan, kendisi hakkında parça parça bilgiler verilen, her taşın altından zıplayan bir Dof ile, daha ilk bölümlerde ortaya çıkıp Zoro'nun canına okuyup, onları Yeni Dünya'ya davet eden bir Mihawk var. Ben yine de Yonkou seviyesinin altında olduğunu, hatta Busoshoku ve Haoshoku Haki'ye sahip olmadığını düşünüyorum.
Yonkou seviyesi tayfa ile olunan birşey değil midir ?
Mihawk'ın bir tayfası yok bildiğim kadarıyla :/
Yani , Kaido tek başına (tek) Amiralleri alabilecek mi ? MarineFord'da terör estirebilecek mi :T
Dünyanın En güçlü adamını gördük. Marine Ford savaşında Tayfanın öneminin önemi gösterildi.

Yani , Mihawk Yonkou seviyesi değil demek biraz tuhaf kaçıyor gibi :/
Yonkoular über adamların doluştuğu tayfalar. Bizim bahsettiğimiz olay ise Düello :T

one piecedeki en büyük muammalardan biri bu.yinede aslında bence hersey belli ve su anki güc dengelerine göre bariz.

shanksın iki savasından bahsedildi.bir tanesi teachle olan ve yara aldıgı,digeride mihawkla yaptıgı kılıc düellosu.bakın ikisi farklı seyler,bir kere insanlar bunu idrak etmiyor.teach öldürmek için dalmıs,mihawkla shanks ise düello yapmıs.fark su öldürmek isterken kural yoktur,ama düelloda kural ve karsılıklı saygı vardır.cocukca yorumlarla,yok shanks hakisini kapattı falan degil,ama sonucta belli kurallar vardır,adam derki kılıc tokusturcaz,güc battıgında ayakta kalan kazanır,ama ikiside kalır yenişemezler,burada çeşitli varsayımlar var,en kritik olan, bunun defalarca yapıldıgı,yada tek bir kereden ibaret oldugu hakkında.

ama her halükarda bunlar, özelliklede defalarca yapılmıssa,artık olayı antreman macına cevirmişler.wbnin kulagına gitmesi normal,götü boklu ace, azcık basarı yapıyor,sengokudan tut,wbye kadar herkez ögreniyor.sidikli luffy 30 milyon ödül alıyor,ace ödülünü yeni dünyada almıs wbye gösteriyor.yani shanks ve mihawk o zamanlar caylaktan az hallice bile olabilirler,muhtamelen cok güclü korsandılar en az şimdiki luffy kadar ama daha azıda olabilirler bunuda göz ardı etmeyin ;)

teach konusunda söyledim, herkez aaa teach öyle,teach böyle dedi.e.oda kanıtı koymus.shanksın bayrak resmindede yara var.yani shanks istedigi kadar yok, benim dikkatsizligimdendi,bılık bla bla desin,ulan adam ilk daha çizdigi bayraga, sembol olarak yarasınıda çiziyor.yani demekki daha kaptanlık kariyerinin basında,bu yarayı alıyor.hemde bayragını çizmeden.ee yani neymiş, acele dövüsüp yenen teachi, shanks görünenlere göre ugrasmaz, üstüne beckmanı salarmıs yetermiş.ama teach,shanksın ön gördügü üzere, potansiyelini sergiledi ve şimdi kızılsaca artık denk.kızıl günes, red force iyiligin son kalesine karsılık, karanlık.iki tane harcanmak için çizilmiş, diger yonkoların önemi yok.

mihawk olayındada,mihawk amacına ulasmıs,dünyanın en iyi kılıc ustası olmus.ama shanks luffyle tanısana kadar amacına ulasamamıstı.dünyanın tüm denizlerini gezmiş...ne zaman bizim veledi buluyor,hayalleri alevleniyor,kücük cocuk gibi rayleighe luffyi anlatıyor.luffy ne diyor,benm tayfam sizinkini yenicek,sizi gecicez.shanks ne yapıyor,demek bizi geciceksin ha,o zaman bu sapkayı tası.daha sapka acıklanmadan 1 yıl önce actım konusunu, o sapka rogerındı barizdi.shanks e.oda aracılıgıyla sapkayı luffye taktı,dediki,bizi gecmek zaten kk olmak ;)

mihawka kkligi sordular,oda beni gecmekten zor dedi, yolu için.bu adam shanksle vs yapmıs,ve bu shanks bu vsden sonra, benim kanaatime göre tayfasıyla yola devam edip, yonko olarak anılır olmus,mihawksa onun sonucta arkadası ve yonkoların ne denli güclü oldugunu biliyor.o yüzden luffye beni gecmekten daha zor, çünkü benden daha güclü 4 tane adam-kadın-yaratıgı indirmek gerekiyor diyor.

mihawk degilmi wbye aramızdaki güç farkını görmek istiyorum diyen.aralarında güc farkı hemde bayagı.wb dünyanın en güclü adamıydı,diger 3 yonkoda ona denk.ve dünyadaki en güclü 4 korsan bunlar,bakın bu tartısmasız,her yerde tayfalarını katıyorlar.adamın gücü,kaptanın gücü, tayfanın gücünüde belirler.luffy güclü oldugu için, zoro gibi adam ona biat ediyor.ama unvan 4 korsanın ve dünyada bu 4ünden daha güclü korsan yok ;)

şimdi bunların hepsini böyle düsünürsek,düellonun bitme nedenleri neler olabilir...eger tek bir düello varsa,mihawk shanksten daha iyi kılıc kullanıyormus, bir unvan almıs ve hiç yenilmemiş,ama shanks yoluna devam etmiş yonko olup,yeni dünyanın ceyregine hükmetmiş.

eger aralarında bir sürü düello olmussa ve birbirlerini denk kılıc ustaları olarak hep rakip göreceklerdiysede,anahtarda mihawkın su acılımı,tek kollu biriyle dövüsmem...çünkü orada dikkat edin ey mihawk fanları,mihawk shanksın huzuruna geliyor,ana kadroda onu sallayan yok,çünkü gücünü defalarca görmüşler zaten.

beckman, roo luffynin posteri gösterilene kadar tepki bile vermiyor ve shanks diyorki dövüsmeyemi geldin taka no me,oda bu lafı yapıstıyor.buradaki cıkarımım su...shanks aceede dövüsmeyemi geldin dedi,yani korsan statüsü olarak shanks daha üstün, güctede, bunu inkar etmek shankse hakaret etmektir,ama mihawkta kılıcta kesin bir sekilde shanksle denkse ve hiç yenişememişlerse,ve kılıcın onuru geregi,tek kollu adama,tek kollu arkadasına karsı kazanılmıs, bir mücadelenin anlamı sizce ne kadar olur ? hiç yenemedigim ve düello yaparken zevk aldıgım arkadasımı, kılıc dövüsünde bir kolunu kaybettikten sonra yensem, bundan ne kadar gurur duyarım ?

o yüzden dünyanın en iyi kılıc ustası kadar, kılıc kullanabilen ve bilinen en güçlü hakinin sahibi shanks yonko,ama hakide ondan bariz bir sekilde cok geride olan mihawkta, shicbukai olarak tasarlanmıs bence.

gelelim son baska bir olaya,shanks gücünden bir sey kaybetmedi söylevi.bunu söyleyen e.oda, yani olay bitmiştir.shanks hala yonkoumu ? yonko. eger böyle hala unvanını koruyor gibi, kishice bir trollük içinde degilse,evet shanks gücünden bir sey kaybetmemiş.çünkü,adama tek kol yeter.kenbunhoku kullanmak için kola gerek yok,houshoku içinde,busoshokudada tek kol ve kalkan yine sana güc kaybettirmez.burdaki tek sıkıntı kücükken bir kılıc elinde, kınıda digerinde dengeli dövüsen, o dövüs stlinin zayıflaması shanksın. ama o kadarcık güc kaybettiysede, belkide ruhu ve iradesi güclendide acıgı kapattı. muhtemel durumda bu ;) çünkü bizim veletinde, bundan sonra houshokusu yani iradesi kendiyle birlikte gelişip, canavar olucak.

bu olayla, ilgili sabah sabah, ac karınla hatırlayabildiklerim bunlar. bence asağı yukarı böyle oldu.mihawk cok güclü ve önemsenmesi gereken bir karakter,muhtemelen en önemli shic olucak, güc olarak.ama shanks, garpın bile; luffye, agzına sakız yaptıgın adamın gücünden haberin varmı dedigi, o kızılsaclı adam... dünyanın zirvesinde duruyor.robin gibi bir kadın bile adını duyunca,o kızılsacla ne ilişkisi var diyor,gidin robinin surat nasıl çizilmiş görün.animedeki haline bakın.zaten böyle kücük çizimler, her seyi belli eder.

ve ahahah destan yazmısım :flaugh:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık