Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Efsane Düello

Şimdi konunun başında kılıç ustası olan tek Yonko demişsin ama bence Shanks kılıç ustası olsaydı en iyi Mihawk olmazdı. En azından Shanksın başka güçlerinin var olduğunu düşünüyorum. Şu düello işine gelince neden bu kadar abartılıp fazla konuşuluyor anlamadım Shankın geçmişinde bundan önemli olan ve konuşulması gereken esas olay bence BBnin verdiği yaradır. Tamam Mihawk güçlüdür iyidir hoştur ama senin dediğin gibiyse kılıç ustası bir Yonkoyu yenebilecek seviyede değildir. Forumda oluşan genel kanının aksine bence Mihawk fazla abartılıyor. Bu abartmaya karşı normal göstermek isteyenlerde var tabi ancak Mihawkı ezenler de var.
Açıklanan Tek kılıç Ustası Yonkou (Shanks) " ifadesi benim kafamdan uydurduğum birşey değil.
Açıklanmış bir veri.
Kütüphaneden bakabilirsin.

Mihawk adlı karakter , serideki 2.ana karakterin ulaşacağı son hedefin başıdır.
Rayleigh 60 küsür yaşında amiral ile savaşıyorken durduruyorken diyelim , Zoro'nun seri sonunda amiral alabileceğini hatta yonkou adlı adamlarla savaşabileceğini düşünelim.

Bu bağlamda Mihawk'ın gücü için amiral adlı adamların seviyesi diye adlandırdığımız ama aslında güçlü adamların oluşturduğu o klasmana girebileceğini düşünmekten mütevellit , Mihawk'ın şu an rayleigh'ten aşşağı kalır yanının olmadığını varsayıyor çoğu kişiyi kaç yıldır karşıma alarak , ısrarla gücüne vurgu yaparak birşyler umut ediyorum.

Marineford adlı arcı hiç kaale dahi almıyorum bazı karakterler için ki örnek : Doflamingo , benzeri şekilde ilerde Mihawk'ın gücünü ve becerilerini gördüğümüzde aslında vay bee bu adam neymiş Shanks'a helal olsun karşısında durabilmiş diyeceğimi de tahmin ediyorum.:)

Yonkou gücü ile kılıç ustalığı farklı şeyler arkadaşım bunları birbirinden ayırman lazım.Sen yanlış anlamıssın heralde arkadaşı.
Arkadaş kılıç kullanan Shanks ile Mihawk'ı karşılaştırıyor sen ise Yonkou Shaks'ı, arada çok fark var
Kılıç kullanan Shank ile Yonko Shanks arasındaki fark derken sanırım Mihawkın Shanksın kolunu kaybetmeden önce düello ettiklerini ve bu sırada Shanksın yonko olmadığını düşünmüşsün ama böyle bir şey açıklanmadı benim bildiğim. Hem Shanks Yonko olmasaydı bile WB aralarındaki düelloyu bildiğine göre Yonkoluktan pek de uzak değilmiş Shanks.

Açıklanan Tek kılıç Ustası Yonkou (Shanks) " ifadesi benim kafamdan uydurduğum birşey değil.
Açıklanmış bir veri.
Kütüphaneden bakabilirsin.
Ben de zaten Shanks kılıç ustası değil demedim yalnızca kılıç ustası değildir dedim.

Ben Marineford'da ciddiye aldığım tek nokta seviye.Mihawk bir Yonkou seviyesi değil bu kesin ve net benim açımdan.Ama bir amiral ile kapışacak biri midir? Evet kesinlikle.Yener yenemez kişisel görüşe bakar.Shanks ve Mihawk olayı zamanın ünlü korsanları aralarındaki kapışmanın duyulması bence normal.Efsane sayılması 2sininde belli bir sıfatı aldıktan sonra konulmuş bir şeydir bence.Düelloarnın bitmesi bence Shanks'ın kolunun kopması değil zamanında 2sininde ayrı hayallerinin olduğunu anlaması sonucu bitirmişlerdir diye düşünüyorum.Ada karşılaştıklarında da aralarında olan muhabbete sadece geyik olarak bakıyorum.

Shanks'ın kolunun alınmasının, tamamen daha karizma görüneceği düşüncesi gerçeğini de göz önüne alırsak, düellolarını bitirmelerinin tek sebebi bu olmayabilir. Zamanla daha büyük amaçlar edinmiş olabilirler. Belkide düelloları sadece çocukça bir rekabet hissidir.
Yaptıgın yoruma katılıyorum. Zaten şimdi Doflamingo hakkında bilgiler ediniyoruz muhtemelen bundan sonra Mihawk hakkında bilgiler edinecegimiz yer gelince E.Oda bize bir flasback gösterir ve aradıgımız cevaplara yavaş yavaş ulaşmış oluruz.

Uçan_Terlik

Sırf zoro'nun rakibi en azından amiral gücünde olmalı düşüncesinde adamlar var.Kaç yıl önceki düellolar yüzünden adamı shanksla aynı güce çıkardılar resmen.Hadi marineford'daki ezikliklerini geçelim.Bir vista gerçeği var önümüzde kocaman.Bırak Shanks'ı benn beckman'ı yenemez mihawk.Madem konu soru cevap köşesinden çıktı ben de oraya bir yorum yapayım luffy mihawk'ı yener şu an.Son derece güçlükle olsa da.

Sırf zoro'nun rakibi en azından amiral gücünde olmalı düşüncesinde adamlar var.Kaç yıl önceki düellolar yüzünden adamı shanksla aynı güce çıkardılar resmen.Hadi marineford'daki ezikliklerini geçelim.Bir vista gerçeği var önümüzde kocaman.Bırak Shanks'ı benn beckman'ı yenemez mihawk.Madem konu soru cevap köşesinden çıktı ben de oraya bir yorum yapayım luffy mihawk'ı yener şu an.Son derece güçlükle olsa da.
Bay E.oda birkaç sorum olacak müsaitsen?
E.oda değilsen müridisin kesin.

Uçan_Terlik

Güzel bir cevaptı :good:

Bu yorumum tüm mihawk tartışmlarına bir cevaptı.Herkes kendine doğru ne de olsa.Bu da benim doğrum seninkine uymadığı için üzgünüm. :flaugh:

Uçan_Terlik

Bence Mihawk Yonkou'lar kadar güçlü hatta bir vs bir'de kazanabilir :artiz:
Dostum benim hiçbir düşünce çarpıştırma derdim yok,nasıl olsa izleyip öğrenicez.Yani her türlü düşünceye açığım kızdığım nokta Oda'nın gösterdiği bilgilerden sadece kendi düşüncelerine uygun olanı seçenler.Genel bir bakış açısı yerine sadece kendi haklılıklarına dair şeyler arayanlar.

Yoksa kim ne derse desin ben her hafta elime gelen mangaya bakarım.

Bu arada tamam düşünceme karşısın da mihawk yonkou yener de çok absürd oldu be :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık