Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Efsane Düello

Amiral gücü ayrı Yonko seviyesi apayrı.Aokijinin Kizarunun her ne şekilde olursa olsun beyazsakal karşısında durabildiğini gördük.Bu demekki Shanksla şu an bile kılıç tokuşturabilir.

Ama bu demek değildir ki yonko kadar güçlü.Yonko seviyesinde olduğunu iddaa eden fazlaca abartan arkadaşlar var.Mihawk öyle olduğunu gösterecek ne yaptı.Elde somut bir veri yok hatta aksini gösteren veriler var.

Genelde 2 tip savaşçı vardır. Monet'in de bilgece söylediği gibi, savaş gücü ayrı, stratejik zeka ayrı bir şeydir. Yani demek istediğim Mihawk bir güç savaşçısından çok, bir yetenek savaşçısıdır. Akıllı adamdır, gözlem yapar, durumu analiz eder, sürekli bir sınama ve sınanma halindedir. Zoro ile karşılaşır, adamın ruhunu, arzusunu sever, gel beni geç, seni her zaman beklerim der. Savaş çıkar, katılmasının tek nedeni WB ile arasında ki uçurumu teyit ederek Shanks'ın ulaştığı noktayı takdir etmektir. Oturup Shanks ile sake içer, partiye katılır, birlikte içki içtiği adam savaş meydanına varıp bundan sonra benle hesabınızı kapatın deyince, delikanlıca davranır, hade eyvallah arkadaş der yoluna gider. Kuma'nın dahi delikanlı bildiği, sevip saydığı bir adamdır ki Zoro'yu onun yanına yollamıştır. Luffy'yi dener, şansını göster, yeteneğini göreyim der, koca savaş meydanında herkesi es geçer, Vista'ya kendisiyle kılıç çarpıştırmaktan gurur duyduğunu söyleyecek kadar mütevazi, en büyüklerin savaşında hiç kimsenin bu tembelden beklemediği kadar şevkle Luffy'nin peşine düşerek o muazzam potansiyeli ve Yeni Çağ'ı görecek kadar akıllı, maymunla dövüşürken aslında bizzat kendisiyle dövüşerek gelişen keşiş ruhlu bir abimizdir... Kesinlikle öyle çok aman aman bir gücü yoktur Yonkoular, Amiraller karşısında... Ancak kesinlikle seride gördüğümüz en zeki ve bilge karakterlerden biridir. Ha, hayvan gibi tembeldir, üşenir, gezip tozmayı sever, ama amacı ya da şevki pek kalmamıştır aslında. Dünyanın "en iyi" kılıç ustası olmak, adamı yalnızlaştırmış, bu nedenle Yeni Nesil'de ki potansiyeli gördü mü takdir edecek kadar seviyeli bir "keşiş" moduna sokmuştur.

Zamanında Shanks Mihawkı tayfasına davet eder. mihawk reddeder ve shankse meydan okur.Aralarında duellolar gerçekleşir.Sonuç 2-2 dir.Mihawk bulundukları adadan ayrılmak zorunda kalır nedeni ise duello yapıcak güçlü birinin yakınındaki adaya gelmesidir.Tabi ozamanlar en iyi kılıç ustası olarak anılmıyor bu adam ve zirveyi kovalıyor tabi mihawkda. Shanksde mihawkın ayrılması üzerine bulundukları adadan ayrılır.Korktugundan değil adada yapılcak birşey olmaması ve tayfasının sıkılması macera arayışına girme istekleri yüzünden. Mihawk geri dönmüştür hızlı bir galibiyetle ama Shanksi bulamamıştır. 2 side birbirine triplidir. Mihawk Shankse korkak gözüyle bakar olmuş, Shanks ise Mihawka kolpa gözüyle bakıyordur. Yani duello 2-2 bitmiştir. Kazananı belirliyen düello hiç yapılmamıştır.Nedeni ise birbirlerine tripli olmaları

Tam olarak Mihawk olayı budur bence de.
Yani... Ayrıca bu ikisinin luffy vs lucci gibi ölüm kalım savaşı yaptıklarını da sanmıyorum.Dost olmaları bunun göstergesi.

Bence sadece dostça düellolar yaptılar kimin daha iyi olduğunu görmek için.Daha sonra denilen gibi Shanksın amacıda misyonuda değişti.Yonkoluğa yürüdü,luffye bel bağladı.

Mihawk shank kadar güçlüdür.Shank wslerde sadece kılıç ustası güçlerini kullanıyordur demek gerçekten acaip.Meyve gücü olsa tamam diyeceğimde.Bir kılıç wssinde haki neden kullanmasın.Yani shanksın ektra gücünden kastınız nedir ilk önce bunu ortaya koyun.Meyve gücü mü var bu adamın.yada ws öncesi ''mihawk dostum haki yok'' diye mi anlaşıyorlar.

Serinin en iyi kılıç ustasını çok fazla küçümsüyorsunuz.Kılıçların vereceği hasarlar çoğu meyvenin vereceği hasardan daha fazla.Zoronun ve Luffynin wslerine bakın.Zoro kesmeyi başardığı an ws bitti genelde.Luffy ise sürekli hasarlar vererek aldı rakiplerini.

Karakterlerin güç kıyası için Marineford arcı fazla dikkate almamak gerek. Çünkü Oda ben bu arcı yan arc olarak çizdim üstünde fazla düşünmedim ve popüler olmasını beklemiyordum, siz birde finali görün öyleyse diyor.

Shanks ve Mihawk konusunda düşüncem şudur. Mihawk Shanks'ın yanına geldiğinde hiçte hedeflerimiz değişti havası yoktu. İkisi de gayet ciddi duruyordu. Bölüme göre Mihawk'ın önceden (ismen olmasada) Luffy'yi bildiği kesin, konuşması en azından bunu gösteriyor. Ve buna rağmen sırf bu sebepten aralarında ki düellonun bittiği gösteren konuşma arası ima bile yok. Öyle bir durum olsa Mihawk kol muhabbetine neden girsin. Bazı arkadaşlar Mihawk'ın çok abartıldığını düşünebilirler ama şuan için bu abartma durumuna yeter artık diyecek bir gelişme yok. Ne zaman Mihawk ciddi bir kapışma içine girer o zaman oluşan sonuca göre dersiniz diyeceğinizi.

Shanks ile Mihawk bildiğin kılıç savaşı yapmışlar yani Mihawk Shanks'a '' bak sadece kılıç tokuşturuyok ha haki kullanmak yada başka bişey yok ona göre '' demediğine göre ?

Ayrıca Shanks o günden sonra yemin etmiş ilerde yonkou olcam sana fark atcam bana bundan 5-10 yıl sonra rakip dahi olamayacaksın demişte biz mi bilmiyoruz Shanks'a gelince über gelişir Mihawk yerinde sayar nede olsa en güçlü olmuş aslında Mihawk'ın iş daha zor o pozisyonu korumak için kim bilir kaç samuray yada canavar gelmiştir savaşmak için.

Bu yazdıklarımdan Mihawk yonkou mu yani peh diye bir anlma çıkarmayın her karakterin seviyesi kendisidir Mihawk'ın seviyesi de Mihawk'dır dünyanın en iyi kılıç ustası , bunu ne yonkou ile nede amiral ile kıyaslamam şahsen.

1.Burada üzerinde fazla düşünmedim diye cümle yok
2. Yan arc olarak çizdim lafı da yok.
3. Marine ford arc benim için bir yan gezinti/seyahat/yolculuk hissiydi. Bu kadar popüler olmasını beklemiyordum. Basit oalrak son arc bundan daha ilginç olacak.

Burada da gördüğün gibi Hissini/düşüncesini dile getiriyor. Çünkü Son savaş aklının içinde bulunduğu için MarineFord'un onun yan gezinti hissi vermesi kadar doğal bir şey yok.

Marineford'un önemsiz olduğu yada yan arc olarak çizildiği gibi bir cümle. Nerede?
Ben zaten sana burayı çeviripte yazdım demedim ki. Ben Marineford'un önemsiz olduğunuda söylemedim yan arctan önemsizmiş gibi bir anlam çıkıyorsa bu senin düşüncen. Ben bunu çok önceden okumuştum aklımda kaldığınca yazdım. Sen haber linki isteyince aradım çıktı. Adam sonuçta yan hikaye olarak yazmış popüler olmasını beklemiyorsa bu üstünde fazla durmadığını gösterir. Canınızın istediği gibi anlam çıkarabilirsiniz. Marineford arc bana göre Oda iki büyük karakteri öldürmek istedi bu arcı yaptı. Ne beyazsakalın bölük komutanları ne yeni gördüğümüz nede tam performans izlemediğimiz karakterlerin gücü için referans almayacağım bir arc bence.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık