Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Donquixote Doflamingo vs. Sabo

Kim kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    159
BENCE:
Sabo'nun tecrübe eksiği var bir amirali yenecek olsaydı Fuji'yi yenerdi.Dressrosa'da Dof rakiplerini tabiri caizse üst üste koydu.Onun yerine herhangi bir amirali koy o da yenilirdi belki bir ihtimal Akainu oradan çıkardı ki Sabo da Luffy ve Law'ın yanına gelir gerekirse diğer vslerini bitirenler de gelir bir şekilde yenerlerdi.

Dof'un Aokiji ile olan karşılaşması da hep yanlış açıdan değerlendiriliyor.Dof'un öldürmeye çalıştığı kim Smoker,Aokiji ise Dof'un çok tehlikeli olduğunu ve ortadan kaldırılması gerektiğini düşünüyor.Eğer kendinden emin olsaydı orada savaşı zorlayacak olan da Dof'u öldürmesi gereken de Aokijidir.Diğer yandan Aokiji ile olan karşılaşması kolay ve çabuk olmayacağı için Dof önceliğini Dressrosa'ya çevirdi, eğer zaman onun aleyhine işlemiyor olsaydı da oradan Smoker'ı öldürmeden gitseydi o zaman farklı düşünürdüm ama öyle değil.

Dof'a yenildiği için haksızlık ediliyor.Hasta kılıçlanmış onca itle çakalla savaşmış Wb'yi Akainu tek başına ne kadar yendiyse Luffy de Dof'u o kadar yendi.Hatta tam aynısı o da Luffy gibi bir kayboldu dinlendi öyle geri geldi. Yonkou seviyesinde olmayan her kim olursa olsun Dof'un düştüğü durumda yenilirdi.Dof'un yapamadıklarını değil de Sabo'nun ne yaptığına bakacak olursak,arenadaki zerzevatları saymazsak Fuji'yi oyalıyormuş gibi yaptı.Oyalaması da aynı Vista'nın Mihawk'ı oyalaması kabilinden bir oyalama.Yaşarsa yüksek ihtimalle Sabo Dof'u geçecek ama şuan için zannetmiyorum.Dragon Roger ise Sabo daha onun yanında yeni yetişen Shanks olur zamanı geldiğinde yonkou olur.

Merak ediyorum acaba Dof'un yerine Kizaru olsaydı Dof ailesinin başında ne yapabilirdi?Karşısına Luffy geldi yendi,Law geldi yendi,Luffy bir daha geldi yine yendi, sonra ikisi geldiler yendi, Luffy bekle gizli tekniğimi gösterecem ayağına yattı Dof'u ordan oraya uçurdu sonra yine Dof yendi...Benim kaçırdığım bir şey mi var?Aokiji olsa Dof'un yerinde ne olacaktı?Senaryo gereği Law'dan aldığı darbeleri Kizaru alsa yine aynı şey olurdu .Hatta onların o şekilde bir yenilenme yeteneği (ilk yardım yeteneği desem daha doğru olur sanırım) yoksa Luffy'nin bir süre daha dayak yemesine şey pardon,Kizaru'yu 1v1 de adilce yenmesine bile gerek kalmazdı.
Çok detaylı yazmışsın kardeşim eline sağlık.:good:Dressrosada boss bir amiral olsa yine değişen birşey olmazdı.Nasıl olacağı önemli değil yine bir şekilde düşerdi o yazdığın aşamalar sonucunda.

Fuji boşu boşuna demiyor.İkimiz için de iyi olmaz Luffy.Hani bunu kenbunshokusu forumca en iyi kabul edilen adam bakıp söylüyor.Kendi bu topun altına girmiyorsa vardır bir nedeni değil mi ? Baktı luffynin sağı solu belli değil hiç bulaşmamayı seçti.

Zaten mantıken mangakanın level atlatabilmesi için o ayarda bir adamı indirtmesi lazım luffye.Wanoda artık kesin bir yonko inecek bu gidişle.Mangaka grand line boyunca kademeli olarak daha güçlü bosslar indirtirken yonkonun arasına amiral dengi sokmazsa şaşırtıcı olurdu.Ne yani Luffy öncekiler gibi bir lord indirip direk yonkoya mı geçecekti ?

Nasıl ya ? şimdi Dof Smoker'ı öldürmeye çalışırken Aokiji engel oluyor.Aokiji istediğini elde ettiği için dövüşmesine gerek yok lakin Dof'un foyası ortaya çıkacak öldürmesi lazım Smoker'ı ama ne hikmetse geri vitese takıyor.
Kuzan ile dövüşmesi demek pire için yorgan yakmak demekti. Ayrıca Luffy ve Law'a yetişip onların defterlerini dürmesi gerekiyordu.

Doflamingo Kuzan'a denk falana getirmiyorum yanlış anlaşılmasın :)

Senin hala anlamadığın olay ilk etapta neden saldırmaya çalışıyor da Aokiji dondurunca geri vites yapıyor.Bir de ukala ukala cevabını almışsın yazmışsın sanki cevap verebilmiş gibi.Ayrıca Her hâlükârda.
İlk etapta ortada ona engel olacak seviyede kimse yok çünkü.Bak engel olmaktan bahsediyorum.Biri sana engel olduktan sonra o adamı yenmişsin yenmemişsin kaç yazar.Tren kaçtıktan sonra kaç yazar yani.Amacına ulaşamayacağını gördükten sonra.Bunu anla ilk önce.

İlk etapta geldiğini görmesine rağmen öldürmek için hamlesini bile bile sürdürmeye devam ediyor.Fakat buz meyvesi adamı saniyeler içinde donduruyor.Meyvenin özelliği o.Çok hızlı.Jozu da Wb da hızla donmuştu.Sen de görmüşsündür ramak kala eli donuyor.

Şimdi böyle meyve varken ne kadar denesen boş.İlla ki o adamla dövüşmen şart.Kizaru da olsa meyvesiyle girerdi araya.

Dövüşmesi şart diyorum.Dövüş başladıktan sonra da orada g5 askerleri var.Alıp götürürler Smoker'ı merkeze tedavi için.O vakitten sonra gitti artık Smoker.Amiralle dövüşsen ne fayda ki saatler süreceği de kesin sonuç ne olursa olsun.

Bu yazdıklarımın yeterli bir cevap olduğunu düşünüyorum anlayana.Daha fazla uzatmayacağım.İmla kurallarına takılma fazla size laf yetiştirmekten onları düşünecek zaman bulmak zor.

Şu anlatıyordur sanırım gücü. Dof ile kıyaslamak Hemde Luffy'nin older brotherını. :(

Luffy nin şehir turu attırdıgı adam Sabo nun rakibi olamaz.. Bakınız mangaka ne dedi.. Ace ve Sabo eşit , Luffy ise bu ikiliden her zaman geridedir.. Yani kazanan Sabo olur.. Ayrıca sürekli bi Doffy anketi açmayın yeter artık kazanamıyor zorlamayın!

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık