Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Donquixote Doflamingo vs. Sabo

Kim kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    159
Cidden garip yorumlar yapıyorsunuz laf sokma çabası içine girip.Doflamingo görüyor mu amiralin geldiğini görüyor.Adama sırtı dönük dezavantajlı bir durumda yani.Ona rağmen Smoker'a saldırmaya devam ediyor ancak son anda durduruluyor.Amiralin dondurma meyvesi var diye.Yani orada Kizaru ve Kuzan hariç başka amiral olsa yetişemeyecek.

Haliyle saldırdığında donarak durdurulacağını bilsen daha fazla uğraşır mısın ? Amiralle de kalkıp sırf bir adam öldürmek için dövüşmezsin herhalde.Law ve luffy dresrosada cirit atıyor.Üstüne mangaka birde amiralle dövüşme handikapı mı verecek.Oldu.

Sabonun amiralle dövüşmek için esaslı bir nedeni var.Kardeşini korumak onu engellemesine mani olmak için çıkıyor amiralin karşısına.

Doflamingo niye çıksın.Orada belki gün boyu dövüşecekken belki de çoktan diğerleri tarafından alınıp başka bir yere götürülecek Smoker için mi uğraşsın.
Smoker adamın bütün foyasını ortaya dökecekti o yüzden öldürmek istiyor ilk etapta.Sabo'nun Luffy'i koruma isteğinden çok adam Smoker'ı susturmak istiyordu kendi işleri bozulmasın diye.Ayrıca Dof'un yenilgisinin handikapla filan alakası yok kendi salaklığı yüzünden yenildi.Avcunun içindeki Law'u hafife alıp öldürmedi sonra en büyük darbeyi Law'dan aldı.

Bak burada cevabı almışsın Kuzan meselesiyle ilgili.Pek alakalı bir geri dönüş olmamış ama.

Adam Smoker'ı öldürmeye çalışırken buz meyvesiyle her halukarda durdurulacak.Kuzan ile dövüşmek zorunda kalacak.O da çok uzun süreceği ortada.Bu esnada meydanda Smoker mı kalır.Diğer askerler aptal değil herhalde oradan götürürler adamı.Buna da engel olamayacağına araya amiral gireceğine göre devam etmenin manası yok.Zorlu bir rakip olmasını ileride handikap yaratmasını geçtim bu sebepler gayet yeterli.

Senin kafa cidden gitmiş kardeşim.Diyorum ki zaten Dof G5 askerlerine saldırdığı için Aokiji onları koruyor ya hani o yüzden sen nasıl Dof'a saldırdın diyemez Denizciler.
Bak şurada ince bir çizgi var adam ülkenin ağzına ederken fujitora bakıyor sadece . Dofilamingo ne kadar haksız da olsa ünvanı yüzüden aokiji ona saldırsa aokiji suçlu olur.Kizaru marineye olan güven der örtbas eder dofun yaptığını adamlar güven azalmasın diye neleri neleri örtbas ediyor.Aokijiye gelince senin marine ile ilişkin yok karışma derler .Koca amiral dofu orda paket etse üstelik onun hakkında bişeyler biliyor ve smorei uyarırken niye orada işini bitirmesin

BENCE:
Sabo'nun tecrübe eksiği var bir amirali yenecek olsaydı Fuji'yi yenerdi.Dressrosa'da Dof rakiplerini tabiri caizse üst üste koydu.Onun yerine herhangi bir amirali koy o da yenilirdi belki bir ihtimal Akainu oradan çıkardı ki Sabo da Luffy ve Law'ın yanına gelir gerekirse diğer vslerini bitirenler de gelir bir şekilde yenerlerdi.

Dof'un Aokiji ile olan karşılaşması da hep yanlış açıdan değerlendiriliyor.Dof'un öldürmeye çalıştığı kim Smoker,Aokiji ise Dof'un çok tehlikeli olduğunu ve ortadan kaldırılması gerektiğini düşünüyor.Eğer kendinden emin olsaydı orada savaşı zorlayacak olan da Dof'u öldürmesi gereken de Aokijidir.Diğer yandan Aokiji ile olan karşılaşması kolay ve çabuk olmayacağı için Dof önceliğini Dressrosa'ya çevirdi, eğer zaman onun aleyhine işlemiyor olsaydı da oradan Smoker'ı öldürmeden gitseydi o zaman farklı düşünürdüm ama öyle değil.

Dof'a yenildiği için haksızlık ediliyor.Hasta kılıçlanmış onca itle çakalla savaşmış Wb'yi Akainu tek başına ne kadar yendiyse Luffy de Dof'u o kadar yendi.Hatta tam aynısı o da Luffy gibi bir kayboldu dinlendi öyle geri geldi. Yonkou seviyesinde olmayan her kim olursa olsun Dof'un düştüğü durumda yenilirdi.Dof'un yapamadıklarını değil de Sabo'nun ne yaptığına bakacak olursak,arenadaki zerzevatları saymazsak Fuji'yi oyalıyormuş gibi yaptı.Oyalaması da aynı Vista'nın Mihawk'ı oyalaması kabilinden bir oyalama.Yaşarsa yüksek ihtimalle Sabo Dof'u geçecek ama şuan için zannetmiyorum.Dragon Roger ise Sabo daha onun yanında yeni yetişen Shanks olur zamanı geldiğinde yonkou olur.

Merak ediyorum acaba Dof'un yerine Kizaru olsaydı Dof ailesinin başında ne yapabilirdi?Karşısına Luffy geldi yendi,Law geldi yendi,Luffy bir daha geldi yine yendi, sonra ikisi geldiler yendi, Luffy bekle gizli tekniğimi gösterecem ayağına yattı Dof'u ordan oraya uçurdu sonra yine Dof yendi...Benim kaçırdığım bir şey mi var?Aokiji olsa Dof'un yerinde ne olacaktı?Senaryo gereği Law'dan aldığı darbeleri Kizaru alsa yine aynı şey olurdu .Hatta onların o şekilde bir yenilenme yeteneği (ilk yardım yeteneği desem daha doğru olur sanırım) yoksa Luffy'nin bir süre daha dayak yemesine şey pardon,Kizaru'yu 1v1 de adilce yenmesine bile gerek kalmazdı.

Kuklaya bağlı kalmıyor ki kuş kafesi. Kukladan fışkırıyor sonra kurulduğu yere doğru kapanıyor. Doflamngo uçtan uca uçtu, Luffy taksimetre açmadı denilen sahnelerde neden yön değiştirmedi bu kafes acaba.
Yahu benim attığım yer Luffy vs Dof dövüşünden. Luffy G4 açarken. Kadın da Dof'un dövüştüğü yere doğru kayıyor merkez diyor. :(

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık