Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Crocodile vs. Roronoa Zoro

Zoro vs Crocodile?

• Kullanılan toplam oy
    157
Zoro'nun diz çöküp tövbe istediği Mihawk'a Crocodile R yaptırıyorsa. Zoro'nun eğitim aldığı adam Crocodile'ı alamıyorsa ve siz Zoro alır diyorsunuz ya o ihtimal o kadar saçma işte.
Mihawk Crocodile'ı alamıyorsa Don Krieg'i de alamamış oluyor.
Jinbei, WB'yi delik deşik edip kafasız bırakan Akainu'yu durdurmuştu birazcık.
WB de Kizaru karşısında duraksamıştı ve sadece izlemekle kalmıştı bir olayı.
Bu sahnelere bakarak alamaz denilmez bana göre.

Mihawk bu yorumumdaki karakterlerden(MF'deki halleriyle) sadece Akainu ile Kizaru'yu alamaz belki.

Mihawk animede Jinbei'ye tek atmıştı. Senin mantıkla Mihawk Akainu'yu da alır öyleyse. Geriye tek Kizaru kaldı.

Zoro'nun diz çöküp tövbe istediği Mihawk'a Crocodile R yaptırıyorsa. Zoro'nun eğitim aldığı adam Crocodile'ı alamıyorsa ve siz Zoro alır diyorsunuz ya o ihtimal o kadar saçma işte.

Wano Wano diyorsunuz. Bir şey tutturmuşsunuz Wano diye tamam Zoro güçlenecek fakat bu öyle ani bir artış olmayacak bunu bir anlayın önce. Senin saydığın o Wano da bilmem kaç karakter gelecek daha doğru Kaido kapışmasına yani Zoro öyle 2. adamı alamaz kolay kolay.

Sana muhtemel Kaido arcında ki adamları söyleyeyim.
X Drake
Kid
Hawkins
Apoo
Germa
İttifaklar yani Hasır şapka filosu(Belki)
İnu-Neko ve Minkler
Law
Hasır şapka korsanları
Marco ve geriye kalan WB korsanları
Ve arc da olacak muhtemel ittifaklar.

Eğer sen bu kadar karakter arasından Zoro'ya Yonkou 1 veya 2 adamının düşeceğini düşünüyorsan bir şey diyemem sana kolay gelsin gerçekten. Ek olarak da ben söylüyorum ve teknikler üzerinden gidiyorum. Sen ise alamaz, yapamaz gibi laflar üzerinden geliyorsun. Nasıl kurtulacak diyorum ''Şundan kurtulduysa bundan da kurtulur'' gibi cevap veriyorsun. Fakat iki yetenek de birbirinden çok farklı.

Evet ben Crocodile fanıyım bunu gizlemiyorum nickimden de belli ama sen nickini öyle yapıp taraflı yorum atıyorsun. Bunu senin düşünmen lazım benim değil.
Bence sen benim yazdıklarımı iyi okumamışsın,ben geçiştirme misalı alır diyip geçmedim,demek istediğim şu,basınç altında atak yapabilen zoro emin ol croco nun alan saldırısında da yapar,croco nun o saldırıdan başka ahım şahım olayı yok bana kalırsa,ben düşünceni söylüyorum,her ne kadar zoroyu seviyorsam emin ol crocuyu da çok severim,tekrardan görmek istediğim karakterler içerisinde ilk gelir,ama croco luffy nin düz yumrukları ile kan aldığı adam,zoro full beden kokaya tek atıyor şuan,luffy nin düz yumrukla kan aldığı adama,zoro tutturunca ne yapar orasını düşünmek lazım,ben fanboy felan değilim, benim aslında anlatmaya çalıştığım bu saatten sonra zoro, luffy, sanji bile olsun, croconun üstü adamlarla karşılaşacak, yonkou komutan ayarı olacak hep, 1 olur 2 olur 3 olur herneyse, ama bu ayarda olacaklar, crocodan da hepsi güçlü olacak karşılaşacakları adamlar, ben bunu anlatmaya çalıştım, evet biraz yanlış anlatmışım ama, sen ve @Eustass Captain Kidd alıntı yapmadan Facebook da laf sokan ergenler gibi yazı yazmışsınız, illa laf söylecekseniz alıntı yapın, böyle küfür eder gibi oluyor alıntı yapmadan bana yazmak,neyse sizin bileceğiniz iş,ama en azından alıntı yaparsanız tekrardan düzeltebilirim o durumu,yada açıklayabilirim

Mihawk Crocodile'ı alamıyorsa Don Krieg'i de alamamış oluyor.
Jinbei, WB'yi delik deşik edip kafasız bırakan Akainu'yu durdurmuştu birazcık.
WB de Kizaru karşısında duraksamıştı ve sadece izlemekle kalmıştı bir olayı.
Bu sahnelere bakarak alamaz denilmez bana göre.

Mihawk bu yorumumdaki karakterlerden(MF'deki halleriyle) sadece Akainu ile Kizaru'yu alamaz belki.

Mihawk animede Jinbei'ye tek atmıştı. Senin mantıkla Mihawk Akainu'yu da alır öyleyse. Geriye tek Kizaru kaldı.
Çıkarımların harika tebrik ediyorum seni.
Bence sen benim yazdıklarımı iyi okumamışsın,ben geçiştirme misalı alır diyip geçmedim,demek istediğim şu,basınç altında atak yapabilen zoro emin ol croco nun alan saldırısında da yapar,croco nun o saldırıdan başka ahım şahım olayı yok bana kalırsa,ben düşünceni söylüyorum,her ne kadar zoroyu seviyorsam emin ol crocuyu da çok severim,tekrardan görmek istediğim karakterler içerisinde ilk gelir,ama croco luffy nin düz yumrukları ile kan aldığı adam,zoro full beden kokaya tek atıyor şuan,luffy nin düz yumrukla kan aldığı adama,zoro tutturunca ne yapar orasını düşünmek lazım,ben fanboy felan değilim, benim aslında anlatmaya çalıştığım bu saatten sonra zoro, luffy, sanji bile olsun, croconun üstü adamlarla karşılaşacak, yonkou komutan ayarı olacak hep, 1 olur 2 olur 3 olur herneyse, ama bu ayarda olacaklar, crocodan da hepsi güçlü olacak karşılaşacakları adamlar, ben bunu anlatmaya çalıştım, evet biraz yanlış anlatmışım ama, sen ve @Eustass Captain Kidd alıntı yapmadan Facebook da laf sokan ergenler gibi yazı yazmışsınız, illa laf söylecekseniz alıntı yapın, böyle küfür eder gibi oluyor alıntı yapmadan bana yazmak,neyse sizin bileceğiniz iş,ama en azından alıntı yaparsanız tekrardan düzeltebilirim o durumu,yada açıklayabilirim
Ben böyle yorumluyorum. Küfür gibi yorum da atmam bu arada beni bilen üyeler bilir. Yeri geldiği zaman normal tartışırım yeri gediği zaman sert tartışırım ama bir kişinin de tartışmada kalbini kırmamışımdır. Sert tartıştığım olmuştur fakat her zaman da özür dilemesini bilirim. Eğer bu yaptığımdan alındıysan ve bunu küfür gibi gördüysen kusura bakma ama sende pek iyi bir ağızla konuşmuyorsun şuan.

Benim düşüncem de önce ki yazdığım gibi sürekli tekrarlamak da istemiyorum. İstediğin gibi düşünmekte özgürsün zaten forumda herkes aynı düşünse tartışmak için bir sebep kalmaz.

Kardeş ben alır dememişim, hem alıntı yapmıyon laf sokuyon,hemde lafı Nerenle okuyorsun onu anlamadım, crocoyu geçin geçmişte kaldı ,bu adam yonkou 2.komutanla yada birle kapışabilir dedim sonucunu yazmamışım,croco bütün sergisini yaptı bana göre zoroyu alacak ahım şahım olayı yok
Kapışabilir demek denk dövüşmek demek gibi oluyor.Birisi şuraya çıkıp Sanji yonkou ile dövüşebilir yazsa el birliği ile toprağa gömerler o arkadaşı.Umarım anlatabilmişimdir.

Alıntı yapmak zorunda hissetmedim kendimi.Lafı kimin söylediģi belli,lafımın kime gittiği belli.Belki biraz sert oldu.Zoro için wanoda amiral olacak diyenlerin olduğu bir yerde belki de ikinci komutanı alır diyen adama bu şekilde konuşmamalıydım.Küfür olduğunu düşünüyorsan yapacak bir şey yok.

Croco'yu ne kadar güçlü bir şekilde geri dönecek bekliyorsunuz ki ? Şu an ki Law ayarı bir şekilde döner ki bence Zoro'da Law'a eşit biri.İki tarafında şansı var bu dövüşte.Yine de daha çok sevdiğimden Zoro dedim.Zaten Zoro'nun zirvesi Croco'ya diz çöktürür.
Siteye daha çok Zoro fanı lazım, şu objektifliğe bakarmısın gözlerim yaşardı :alkis::agla:

Şimdi laf salatasını, hayal ve senaryo işini bir bırakalım. Mangakanın vermiş olduğu güç dengeleri çerçevesinde olayı bir ele alalım.

DOURIKI

Hız:
Croco bu konuda orta karar bir karakter. Hızlı da değil yavaş da. Hee yok, Croco manyak hızlıdır diyen varsa atsın buraya 1-3-5 örnek görelim.

Zoro Croco'dan daha hızlı bir karakter. Patlayıcı güç kullanarak yaptığı son saldırılara düşmanın genelde tepki verememesi bunun örneği. Daz Bones, Hody, Px sahnelerine isteyen bakabilir. Zoro 1-0.

Fiziksel güç:
Croco'nun ne fiziksel gücünü gördük ? Adamın bu yönde doğru dürüst bir sahnesi bile yok. Zoro ise meyvesinin de olmaması nedeniyle fiziksel ve haki kasarak dövüşen-gelişen biri. Serinin başından beri fiziksel durumunu bir üst seviyeye çıkarmak adına çalışma yapan biri. Cevap net diye düşünüyorum. Zoro, 2-0.

Dayanıklılık: Şu kategoride Zoro ile kapışacak adam sayılıdır. Aynı fiziksel güç konusunda olduğu gibi dayanıklılık konusu da seri başından beri Zoro'nun on plana çıkarılan en önemli özelliklerinden birisidir. Mihawk'ın Baratie'de bıraktığı yara, Arlong dövüşü, Mr 1 dövüşü, Thriller Bark bu örneklerle dolu. Çok da bir şey demeye gerek yok. Zoro, 3-0 ile ezici üstünlüğü sağladı :cool: :byee:

HAKI:

Gözlem hakisi:
Sanılanın aksine Zoro bu konuda kötü değil bilakis iyidir. Kötü diyenlerin mangadan pek bir haberi olmasa gerek. Biraz manga karıştırmalarını tavsiye ederim. Hatta bir iyilik yapıp nereye bakmaları gerektiğini de söyleyeyim. Arlong Park'tan başlasınlar, Water 7, Enies Lobby, Thriller Bark, Sabaody, iki yıl sonraki Sabaody, Balıkadam adası, Punk Hazard ve Zou'ya baksınlar. Hadi kolay gelsin :byee:

Croco'nun gözlem haki kullandığı bir sahne var mı bilmiyorum. Varsa atılsın bakalım duruma göre:gamyon: O zamana kadar Zoro, 4-0.

Silahlanma hakisi:
Görünene göre gözlem hakide olduğu gibi silahlanmada da Croco'nun bayağı bir eksisi ve eksiği var. Yine silahlanma kullandığı görmedik. Hee görmedik diye yok mudur ? Vardır elbette. Lakin hiç silahlanma kullanmamış birini Zoro'dan üstün görecek halim olmadığı gibi silahlanmanın Zoro için önemini Croco'nun gerisinde tutacak halim de yok. Net Zoro, 5-0.

İki taraf için de değerlendirilecek şeyler var ama yeter bu kadar. Croco yerde delik açıyor diye vs. kazanacak ve bu kadar güç dengesini sadece meyvesi ile bozacaksa bu seride herkes tek bir özelliği ile adam pataklar. Böyle saçma bir şeyi de ancak işine gelenler kullanır. Hadi yallah :fool:

Son düzenleme:
Adam değerlendiriyor ama bir dövüşte sadece haki falan önemliymiş gibi görüyor. Tecrübe, meyve gücü gibi şeyleri hiç önemsemiyor. Zoronun dayanıklılığını överken şu arc da gördüğümüz Cracker'in seviyesinde olan ki Cracker G4 Luffy'i kesiyor. Ağzını burnunu eğdiriyor. Jozu tekniğini kullanarak sağlam bir darbe vurmasına rağmen Crocodile ayağa rahat bir şekilde kalkarken ki Jozu'nun dümdüz yumruğu Aokiji'yi dağıtıp ondan kan kalıyor.

Zoro ise bir Luffy'nin acısını aldı ya zirve oldu dayanıklılıkta. Utanmasalar WB ile eş tutacaklar. Adam dayanıklı tamam ama abartmayın. Adam Triller Bark'dan sonra kendini toparlayamadı Shabondy de yalpalayarak geziyordu.

Hız mevzusuna gelecek olursak da her şeyden önce karakter hızı vb. şeyler önemli Zoro hiç bir zaman hız konusunda önde olmuş bir karakter de değil. Seride karakter hızı kadar saldırı hızı da önemli. Crocodile'ın saldırılar pek hızlı değil diyen arkadaşlar gidip mangayı tekrar okusunlar. Ace'in idamında ki saldırı hızına baksınlar. Filo Amirali olan Sengoku daha saldırının nereden geldiğini göremiyor. Her şeyi at gözlükleriyle değerlendirmekten sıkılmamış. Sadece Zoro'yu ve elinde kılıç olan karakteri görüyor bazı arkadaşlarımız.

Bu adamla tartışmamın yanlış olduğunu unutmuşum ya ben geçmiş olsun sana kardeşim. İyi forumlar sana. :byee:

Adam değerlendiriyor ama bir dövüşte sadece haki falan önemliymiş gibi görüyor. Tecrübe, meyve gücü gibi şeyleri hiç önemsemiyor. Zoronun dayanıklılığını överken şu arc da gördüğümüz Cracker'in seviyesinde olan ki Cracker G4 Luffy'i kesiyor. Ağzını burnunu eğdiriyor. Jozu tekniğini kullanarak sağlam bir darbe vurmasına rağmen Crocodile ayağa rahat bir şekilde kalkarken ki Jozu'nun dümdüz yumruğu Aokiji'yi dağıtıp ondan kan kalıyor.

Zoro ise bir Luffy'nin acısını aldı ya zirve oldu dayanıklılıkta. Utanmasalar WB ile eş tutacaklar. Adam dayanıklı tamam ama abartmayın. Adam Triller Bark'dan sonra kendini toparlayamadı Shabondy de yalpalayarak geziyordu.

Hız mevzusuna gelecek olursak da her şeyden önce karakter hızı vb. şeyler önemli Zoro hiç bir zaman hız konusunda önde olmuş bir karakter de değil. Seride karakter hızı kadar saldırı hızı da önemli. Crocodile'ın saldırılar pek hızlı değil diyen arkadaşlar gidip mangayı tekrar okusunlar. Ace'in idamında ki saldırı hızına baksınlar. Filo Amirali olan Sengoku daha saldırının nereden geldiğini göremiyor. Her şeyi at gözlükleriyle değerlendirmekten sıkılmamış. Sadece Zoro'yu ve elinde kılıç olan karakteri görüyor bazı arkadaşlarımız.

Bu adamla tartışmamın yanlış olduğunu unutmuşum ya ben geçmiş olsun sana kardeşim. İyi forumlar sana. :byee:
Söyledik sana.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık