Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Crocodile vs. Roronoa Zoro

Zoro vs Crocodile?

• Kullanılan toplam oy
    157
Croco'yu ne kadar güçlü bir şekilde geri dönecek bekliyorsunuz ki ? Şu an ki Law ayarı bir şekilde döner ki bence Zoro'da Law'a eşit biri.İki tarafında şansı var bu dövüşte.Yine de daha çok sevdiğimden Zoro dedim.Zaten Zoro'nun zirvesi Croco'ya diz çöktürür.

Var. Yerini belirler, uçarak gider ve mermi gibi deler çıkar. Nokta atışı kısacası.
Luffy bilmiyor la Pica'nın yerini.

Açıkçası Sanji'nin tekmelerinin çok güçlü olduğunu düşünüyorum. Elbette bir Kong Gun etkisi yaratamaz ama Sanji G2 modunda atılan Gatling misali tekmeler savurabilen bir karakter. Üstelik Sanji'nin bir avantajı var ki seride gördüğümüz en atletik karakterlerden biri;

Sonuç olarak demek istediğim Sanji'nin epey vaktini alırdı ama en sonunda o taşları kırar ve gerçek bedenine ulaşırdı.
G2 ayarı saldırılar Pica'yı indiremez. Sabaha kadar uğraşır. En az g3 lazım. O ayarda tekmeleri de yok Sanji'nin.

Yani ufak ufak parçalayarak olmaz bu iş kısacası. Kaybedilen kütle tekrar geri kazanılabilir. Şu an Sanji'nin Sai kadar yıkıcı bir tekme attığını bile görmedik.

Zoro wanoda yonkou 1. Ve 2.ci adamı alacakmış.Luffy daha yonkou üçüncü adamını zor alırken bir de.

Kör koklayarak daha iyi anlar şu mangayı.
Kardeş ben alır dememişim, hem alıntı yapmıyon laf sokuyon,hemde lafı Nerenle okuyorsun onu anlamadım, crocoyu geçin geçmişte kaldı ,bu adam yonkou 2.komutanla yada birle kapışabilir dedim sonucunu yazmamışım,croco bütün sergisini yaptı bana göre zoroyu alacak ahım şahım olayı yok

Son düzenleme:
Ben şimdiden bahsetmedim ama wano dan sonra kaidonun adası olabilir dedim,alabastada luffye yenilen croco zoroyu şu haliyle nasıl alıyorsa,zorunun orada yonkou 2.komutanı almasında bana göre aynı mantıkda
Zoro'nun diz çöküp tövbe istediği Mihawk'a Crocodile R yaptırıyorsa. Zoro'nun eğitim aldığı adam Crocodile'ı alamıyorsa ve siz Zoro alır diyorsunuz ya o ihtimal o kadar saçma işte.

Wano Wano diyorsunuz. Bir şey tutturmuşsunuz Wano diye tamam Zoro güçlenecek fakat bu öyle ani bir artış olmayacak bunu bir anlayın önce. Senin saydığın o Wano da bilmem kaç karakter gelecek daha doğru Kaido kapışmasına yani Zoro öyle 2. adamı alamaz kolay kolay.

Sana muhtemel Kaido arcında ki adamları söyleyeyim.
X Drake
Kid
Hawkins
Apoo
Germa
İttifaklar yani Hasır şapka filosu(Belki)
İnu-Neko ve Minkler
Law
Hasır şapka korsanları
Marco ve geriye kalan WB korsanları
Ve arc da olacak muhtemel ittifaklar.

Eğer sen bu kadar karakter arasından Zoro'ya Yonkou 1 veya 2 adamının düşeceğini düşünüyorsan bir şey diyemem sana kolay gelsin gerçekten. Ek olarak da ben söylüyorum ve teknikler üzerinden gidiyorum. Sen ise alamaz, yapamaz gibi laflar üzerinden geliyorsun. Nasıl kurtulacak diyorum ''Şundan kurtulduysa bundan da kurtulur'' gibi cevap veriyorsun. Fakat iki yetenek de birbirinden çok farklı.

Evet ben Crocodile fanıyım bunu gizlemiyorum nickimden de belli ama sen nickini öyle yapıp taraflı yorum atıyorsun. Bunu senin düşünmen lazım benim değil.

Zoro'nun diz çöküp tövbe istediği Mihawk'a Crocodile R yaptırıyorsa. Zoro'nun eğitim aldığı adam Crocodile'ı alamıyorsa ve siz Zoro alır diyorsunuz ya o ihtimal o kadar saçma işte.
R yaptırdığı falan yok.Hatta mangaka Alabasta'da Croco'yu yendirtmekle hata yaptığını farkedip mf de hakkını vermeye çalıştı.O hakkını da işte WB,Mihawk gibi isimlerle vermeye çalıştı.Mihawk'ın orda Croco'yu yenmemesi ondan korktuğu anlamına gelmiyor.Zaten adama hakkını vermeye çalışırken Croco'ya dayak attırmayacaktı heralde ?

Ayrıca Zoro bence de komutanlarla karşılaşmayacak.Onun rakibi yüksek ihtimalle shogun ve ben shogunu da komutan ayarı bekliyorum.Ha tek mi alır 2v1 mi yapar orası tartışılır tabii.

Luffy Zoro gibi ne yapacağım diye düşünmez. Bir elephant gatling yapsa saniyesinde tek yer Pica.

Telden yazdığım için görselleri atamıyorum ama o Noah dediğimiz gemi Pica'nın belki de 20 katı ( daha fazla bile olabilir) büyüklükte. Luffy saniyeler içerisinde ön gövdesini hallediyor. O atak bir adayı çatlatacak ya da ikiye ayıracak kuvvette değil toz edecek kuvvette. Ve bence Luffy'nin en güçlü atağı. Pica'yı bulmasına bile gerek kalmaz Luffy'nin. Ki Luffy'nin k.hakisi de Zoro'dan iyi. Zoro gibi amele değil nokta vuruşu ataklar yapıp da indirebilir.

Edit: O saldırıdan bir kesit.
Luffy oradaki küçük nokta. Saldırısının etkilediği alanı umarım idrak edebiliyonuzdur.:D

Son düzenleme:
R yaptırdığı falan yok.Hatta mangaka Alabasta'da Croco'yu yendirtmekle hata yaptığını farkedip mf de hakkını vermeye çalıştı.O hakkını da işte WB,Mihawk gibi isimlerle vermeye çalıştı.Mihawk'ın orda Croco'yu yenmemesi ondan korktuğu anlamına gelmiyor.Zaten adama hakkını vermeye çalışırken Croco'ya dayak attırmayacaktı heralde ?

Ayrıca Zoro bence de komutanlarla karşılaşmayacak.Onun rakibi yüksek ihtimalle shogun ve ben shogunu da komutan ayarı bekliyorum.Ha tek mi alır 2v1 mi yapar orası tartışılır tabii.
R yapmaktan kastım çekindiği kesin bu net bir şekilde gösterildi. Çünkü Mihawk Croco karşına gelinceye kadar herkesi kesip biçiyor. Kendisi Shanks'dan özür dileyip ''Kaderin mi yoksa kılıcım mı üstün?'' gelecek diye laflar ediyor. Hemen sonrasında ise Daz atlıyor Slash'ın önüne ve Luffy'i kurtarıyor. Onu da kesiyor hemen sonrasında Crocodile engelliyor ve ''Seni böcek gibi ezerim diyor'' yani bundan önce bu kadar laf yapan adam karşısına Crocodile gelince vazgeçiyor.

Hani siz diyorsunuz Crocodile'ı ezdirmek istemedi diye. Burada haksızsınız işte. Luffy'e yenilmiş bir Moria gelip Jinbei'den tek yedi o MF de yani Mangaka güçler arası açıklıkları istediği zaman gösteriyor.

Kim ne derse desin adam dalmaktan çekiniyor bu net. Mangaka bunu anlatmak için daha ne yapsın? Dediğin gibi ister Alabasta da ki hatayı de ister serinin o zaman ki şartlarında ki yenilgiyi de ne dersen de ama Mangaka Crocodile'ın gerçek muhattaplarını gösterdi bize Mf de. Muhtemelen Yeni Dünyada da göstermeye devam edecek.

R yapmaktan kastım çekindiği kesin bu net bir şekilde gösterildi. Çünkü Mihawk Croco karşına gelinceye kadar herkesi kesip biçiyor. Kendisi Shanks'dan özür dileyip ''Kaderin mi yoksa kılıcım mı üstün?'' gelecek diye laflar ediyor. Hemen sonrasında ise Daz atlıyor Slash'ın önüne ve Luffy'i kurtarıyor. Onu da kesiyor hemen sonrasında Crocodile engelliyor ve ''Seni böcek gibi ezerim diyor'' yani bundan önce bu kadar laf yapan adam karşısına Crocodile gelince vazgeçiyor.

Hani siz diyorsunuz Crocodile'ı ezdirmek istemedi diye. Burada haksızsınız işte. Luffy'e yenilmiş bir Moria gelip Jinbei'den tek yedi o MF de yani Mangaka güçler arası açıklıkları istediği zaman gösteriyor.

Kim ne derse desin adam dalmaktan çekiniyor bu net. Mangaka bunu anlatmak için daha ne yapsın? Dediğin gibi ister Alabasta da ki hatayı de ister serinin o zaman ki şartlarında ki yenilgiyi de ne dersen de ama Mangaka Crocodile'ın gerçek muhattaplarını gösterdi bize Mf de. Muhtemelen Yeni Dünyada da göstermeye devam edecek.
Vazgeçmesi ondan çekindiğini göstermiyor.Croco'yu gerçekten o zaman Mihawk'ın üstünde görüyorsan diyecek bir şey yok.Alabasta'da Luffy'e yenildi Oda'da bunu yaptığına pişman oldu.Mf ile de adama hem hakkını vermeye çalıştı hem de yeni dünyada daha sağlam bir şekilde döneceğinin sinyalini verdi.Tüm olay bu çok fazla anlam arıyorsunuz bence.Ha döndüğünde de ahım şahım bir güç bekleme bence.Dediğim gibi şu an ki Law ayarı falan döner ki zaten yeter bu seviye ona.

Moria örneğin yanlış.Croco fanları olan bir karakter.Moria'nın ise fanını geçtim 3-5 kişi anca seviyordur.Oda'nın Croco'ya önem verdiği açık bir şeydi.Moria'nın Jinbe tarafından teklenmesi pek bir şey ifade etmiyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık