Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Continent Of The Ninth Seal(C9)

Bug falan yok suan CN de ya zevklide baya 30 dk da bi el atıp çıkıyoruz. Sorun oyun PvE tarzı olmasına rağmen farmlayacak çok fazla şeyin olmaması ve 5 kişi olmak zorunda olman. Gerçi biz CN yi 4 lüyoruz ama genede solo farm olmaması sıkıcı.

Neverwinter öyle aktif bi pvp değil. Hani gene iyi/kötü ayrılıyor ama daha çok pasif kalıyor. Yani boonları featleri iyi ayarlaman lazım. Char tabanı biraz daha yüksek playerliğe göre.

Neverwinter çok fazla oynamadım ama C9'a sırf PvP açısından bakmamanı öneririm PvE'de yapacak tonlarca şey var, son lvl olduğunda bile Skillbooklarla veya Master item yapmaya çalışmakla geçiyor tüm zaman. Oyuna 4. şehir yeni geldiği için 65 lvlde fazla item dizebilen de olmadığından insanlar şu sıralar PvE'ye yönelmek zorunda kaldı diyebilirim. PvP'de playerlık çok fazla ön planda da olsa, PvE'de yerden kalkdırmıyor bazı yaratıklar. 63'den sonraki dungeonların en kolay modunda bile ölmeden bitirmen için 2 kişi gerekiyor ki Master zorluktaki dungeonları 4 kişiden az bitiremezsin diye tahmin ediyorum. Yani sırf PvP açısından incelemene gerek yok. Ben PvP'sini övmüş de olsam PvE'de geçirdiğim 10 saat başına PvP'de 20 dk harcamışımdır diyeyim. Singleplayer oynadığım için çoğu dungeonda zorlandım ve biraz zaman kaybı yaşadım diyebilirim.

Yarına indirip kaydolacam , zaten kaydolunca yazacam Nicki ekleriz oynayanları takılırız.
Bir aksilik çıkmaz inşallah.

Neverwinter çok fazla oynamadım ama C9'a sırf PvP açısından bakmamanı öneririm PvE'de yapacak tonlarca şey var, son lvl olduğunda bile Skillbooklarla veya Master item yapmaya çalışmakla geçiyor tüm zaman. Oyuna 4. şehir yeni geldiği için 65 lvlde fazla item dizebilen de olmadığından insanlar şu sıralar PvE'ye yönelmek zorunda kaldı diyebilirim. PvP'de playerlık çok fazla ön planda da olsa, PvE'de yerden kalkdırmıyor bazı yaratıklar. 63'den sonraki dungeonların en kolay modunda bile ölmeden bitirmen için 2 kişi gerekiyor ki Master zorluktaki dungeonları 4 kişiden az bitiremezsin diye tahmin ediyorum. Yani sırf PvP açısından incelemene gerek yok. Ben PvP'sini övmüş de olsam PvE'de geçirdiğim 10 saat başına PvP'de 20 dk harcamışımdır diyeyim. Singleplayer oynadığım için çoğu dungeonda zorlandım ve biraz zaman kaybı yaşadım diyebilirim.
Oyun ne zaman açıldı ? Birde user sayısı ile XP ratesi nasıl ? Oyuncu yoksa zaten oynanmazda exp kasması zorsa hiç çekilmez açıkcası. Mesela ben Neverwinterde 1 bilemedin 2 günde 60 level yapabilirim charımı. Öyle 2-3 ay uğraşmak gerekiyormu ? Ya da silkroad gibi 6-7 ay skill farmlamak gerekiyormu ?

Dediğim gibi şu an olmasada M4 den sonra bakabilirim çok kötüye giderse oyun

Bu arada unutmadan, oyunda party sınırı 4. Oyuna başlayacak kişi sayısının 4'ü geçeceğini zannetmiyorum ama yine de uyarayım dedim :D

Oyun ne zaman açıldı ? Birde user sayısı ile XP ratesi nasıl ? Oyuncu yoksa zaten oynanmazda exp kasması zorsa hiç çekilmez açıkcası. Mesela ben Neverwinterde 1 bilemedin 2 günde 60 level yapabilirim charımı. Öyle 2-3 ay uğraşmak gerekiyormu ? Ya da silkroad gibi 6-7 ay skill farmlamak gerekiyormu ?

Dediğim gibi şu an olmasada M4 den sonra bakabilirim çok kötüye giderse oyun
Ben 1 günde 29 lvl'e gelmiştim, ama oyundaki sıkıntı kasma zorluğundan ziyade Stamina problemi. Master dungeonlar 14 stamina yiyor party ile girersen 10'a kadar düşebilir ama günde verdiği 150 Stamina'nın hepsini her gün bitirirsen kasamayabilirsin. Survival'da sana Stamina Booster da veriyor yani 4 kişi başlarsanız günde 3 Survival sınırınızı doldurabilirsiniz rahatlıkla. Haftalık 250 de stamina verdiği için aşırı abartmazsanız o sıkıntı olmayacaktır. Yine de 60 lvl'e ulaşmanın 2-3 haftadan fazla süreceğini düşünüyorum çünkü 56 lvl'de görevler bitiyor ve senden dungeon girmeni bekliyor exp %20deyken. Skill farmlamayı tam bilmiyorum Silkroad fazla oynamadım ama Skillbook olayını zaten 63den sonra dert etmen gerekiyor ki onu da 2-3 kişi çok rahat halledersin diye tahmin ediyorum. PvE can sıkmayacak kadar hızlı ama beklentiyi tam karşılayamayacak kadar yavaş diyebilirim. User sayısı ise oyunun büyüklüğü için yeterli seviyede, şehirdeki kalabalığı görünce zaten daha fazla insanın oyunda sadece fazlalık yapacağını düşünüyorum.

Tyr Degres Gilgamesh SyPhonesT yeteriz :D
Ayın 20'sinden sonra pek fazla oyun oynayamayacağım, il dışında olmam gerekiyor epey. Oyuna da yaklaşık 15 kere baştan başlamışlığım olduğunu ve hesabımdaki karakter sınırı dolu 12/12. Tekrar baştan başlayabileceğimi zannetmiyorum ama 35 lvlde hepinizin hell setinizi dizebilirim ve yardıma gelebilirim çağırdığınızda. Zaten 3 kişi hiçbir sıkıntı yaşamazsınız ve 4.yü de bulursanız benim yerime alın derim :D

Gilgamesh yukarıdaki mesajı editleyerek cevap vermeye çalıştım sorularına, görmediysen diye yazıyorum.

bişey sorcam şimdi gunslingermi daha mantıklı archermi ?
Ben Gunslinger kastım ama Ranger öneririm, PvP'de daha rahat edersin. Tonlarca Ranger oyuncusuna rastlıyorum PvP'de ama Gunslinger oynayan az gibi. Kendim ileriki lvllerde fazla oynamadığım için Ranger'ın PvE'sini bilemem Gunslinger daha rahat olabilir o konuda. Ama o iki class zaten oyunda sürekli yarıştırılan classlar olduğundan sana bırakıyorum seçimi.

Ohoo stamina falan varsa o iş yaş gibi ya. Oturup istediğimiz zaman kasamayacakmıyız ? Peki premium falan alıp sınırsız yapma şansımız varmı ?
O kadar staminayı bitirebileceğini zannetmiyorum kolaylıkla, survival falan yaparak kapatabilirsin zaten o eksiği de oyunda para yatırarak stamina arttırıcı da alabiliyorsun sanırım. Ben para yatırmadığım için bilgim yok tam ama bazıları alıyor. Pazarda da satılıyor 10-50-100 arttırıcılar.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık