Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Çizgi Roman Sohbet, Soru, Haber ve Tartışma

VS'lerde güç kıstasları çok farklı oluyor. Sincap Kız Thanos'u yeniyor. Nasıl oluyorsa artık. Çizgi romanlarda vs'ler çok farklı sonuçlanabilir. Sentry de Superman ile kıyaslanır lakin çok güçsüz bir kişiliği olduğu için bu gücü asla kullanamaz. Farklı farklı durumlara göre yorumlamak lazım. Yeterli oldu mu cevap bilmiyorum.

Bu arada, üzeride yazdığın karakterin ismi 'Amenadiel' olacak. Yanlışlık olmasın.
Ara sıra comicvinede böyle karşılaştırmalara felan bakarım çoğu kişi Vision alır felan yazınca şaşırdım , çünkü Hyperion'u ben Marvel'in Superman'ı gibi biliyordum , hatta Avengers ile tek başına çarpışıyordu.

Amendiel'i alışkanlıktan hep öyle yazıyorum :( doğrusu dediğin gibi.

@Kovacs Kendimce anlatayım.
Öncelikle film berbattı belki ismi CW olmasa daha fazla beğenirdim ama ismi CW olduğu için haliyle beklediğim bir kaç efsane sahne vardı ama elde sıfır oturduk izledik filmi.
Çizgi Romanda kesinlikle Captan haklı adama direk zorbalık yapıyor.
Filmde kesinlikle Stark haklı hatta Captan ve Bucky'i öldürmesini isterdim düşünün ikisinide öldürmüş cesetlerin yanında oturuyor.

Filmin farkı olmasının çok nedeni var aslında ama Avengers'in devam filmlerinde Cap olmalıydı mottosuyla hareket etmeleri farklı olmasında ki etkenlerden en büyüğü bana göre.Öldürmeme seçimini baştan yaptılar çünkü Chris Evans'ın o filmde olacağını duyurmuşlardı diye hatırlıyorum. Birde o kadar karakteri filme sokamazdılar , bu hem çok büyük bütçe hemde zaman gerektirirdi.Belki Wolverine'i yada Fantastik dörtlüyü felan koyabilirlerdi ama ondada Fox zımbırtısı muhabeti var diye biliyorum F4'ün.En azında Luke Cage'i felan ekleseler bile yine pat diye filme düştü olayı olacaktı Panter'i bile bağlamakta anca zaman yetti ki diğer bilinmeyen tipler için bunu düşününce...

Filmi ben beğendim.Duygu çizgiormandakine kıyasla çok düşük kalsada yinede güzel yansıtmışlardı.Filme göre de çizgiromana göre de haklı taraf yok bence.Ama Cap'ı ben çizgiroman'da daha mantıklı buluyordum.

Birde Thor'un robotu olaydı iyidi en azından Robotunu görmekte yeterdi.

Tower of Babel'i okudum ama sadece 4 bölümlük kısmını okudum ve çok havada kaldı. Ra's nasıl aldı planları falan tarzı soru işaretleri kaldı kafamda. Genel olarak bakılırsa Batman alayına tek başına yetiyor. Adam adam.

Fikrinizi merak ettiğim bir konu var.

Civil War'ı hem okudum, hem de izledim. Arada çok büyük farklar var. 2 sorum olacak. Öncelikle;

1-) Filmin konudan bu kadar uzak olması saçma değil mi?
Bir nevi Zemo savaşı çıkardı filmde. Çizgi romanda ise çok daha farklı oldu. Olay örgüsü farklı. Çizgi romanda Cap'ın tripleri yoktu. Filmde sürekli ''o yapmadı, onu kontrol ettiler, o arkadaşım, o gerçek o değildi'' deyip duruyor.
Bu konu hakkında fikirlerinizi belirtirseniz memnun olurum.

2-) Film ve çizgi romanı tamamen farklı düşündüğüm için; her ikisinde de haklı olan kimdir sizce? Nedenleriyle yazarsanız daha iyi olur.

Teşekkürler.
Film ile çizgiromanın farklı olacak olması, zaten film çıkmadan önce de yazılan çizilen bir şeydi. Yani evrenin geldiği nokta belli, o yüzden çizgiromanla aynı yapmaları mümkün değildi. Birde tüm bunları yaparken Bucky meselesini de nihayete erdirmek durumundaydılar sonuçta biri genel diğeri kişisel olmak üzere iki sebep üzerine yaptılar bu savaşı. Şahsen bende isterdim tüm karakterleri uzun uzun işlesinler, ardından tam çizgiromandaki gibi bir şey görelim falan. Ama maalesef kaynaklar sıkıntı işte. Zaman sıkıntısı var. Adamlarda ellerindeki malzemeyle yapılabilecek en iyi şeyi yaptılar işte. Tabi yapılabilecek en iyi şeyler derken film mükemmeldi anlamında söylemiyorum, eleştirdiğim noktaları filmi izlediğim Zaman Konuya yazdım zaten. ama kanaatimce genel tema açısından tam olması gerektiği gibi. Yani mesela sen basıl olmasını isterdin?

Birde tabi madem yapamayacaklar o Zaman çekmesinler diyebilirsin, ama şu da var kahraman kapışmaları sinemaya yeni gelmiş bir konsept. Bu noktada marvel şimdiye kadarki en iyi örneği vermişken bayrağı BvS sayesinde DC'ye kaptırmak istemediler dolayısıyla araya kaynadı

Karakterler yeterli. O konuda hemfikiriz. Sadece olay örgüsü ve olayın sonucu hoşuma gitmedi. Ve en çok göze batan kısım ise:
Kaptanın "o kontrol edildi, o yapmadı" tripleriydi.

2. soruma da cevap verseydin, iyiydi.
Rahatsızlık duyduğun nokta Bucky mi? Onu da işlemeleri zorunluydu ama, öyle kenara atamazlardı. Birde Captain'ın o olayında kendisini haksız görmüyorum. Sonuç olarak niyet önemli.

Kim haklı meselesine gelince, ben çizgiromanda Tony'i Filmde Cap'ı haklı buldum. Yani ayrışma noktaları aynı ama filmde olay zaten 3 5 kişiden ibaret olan bir Ekibin bağlanıp bağlanmama meselesiydi. Ancak çizgiromanda çok fazla kahraman var ve hepsini kontrol etmesi çok zor. Kaptan Amerika idealist olmakla birlikte çözüm üretmiyordu.

YirmiBirinciYüzyılKorsanı

Injustice'in sıralaması nasıl yazabilecek var mı?

Dc'deki evrenin en güçlüsü denilen The Presence'i öldürmüşler , birde One Above All ile denktir derlerdi , değilmiş demek.
One Above >All...

Son düzenleme:
İkisinin rolü aynı zaten. İkisi de kendi evrenlerinde son söz sahibi. Zeus gibi Tanrı değil bunlar. Zeus'u tek göz kırpma ile hiç var olmamış hale getirirler. Güç kıstasları yoktur. Denklik muhabbeti yanlış.
Biraz esprisine yazdım da şaşırdım aslında.Lucifer'i okurken edindim bilgiyi.
Spoiler burası:
The Presence Lucifer serisinde genel olarak tanrı.Yani yaratıcı hatta Lucifer ile şöyle bir muhabeti var '' sizi ben yarattığım istediğim an hepisinizi yok edebilirim '' diyor Lucifer'de '' Bizden güçl üsün ama şimdilik'' diye atarlanıyor.
Sonra yeni sezonda Gabriel'in(Lucifer ile birlikte yaratılan diğer melek) zihni kontrol altındayken The Presence'i öldürdüğü öğreniliyor.Yani aslında TOOA gibi değilmiş.TP daha çok bir karakter gibi görülebilir.

One Above ise direk yazarın kendisi Stan Lee , Jack Kirby denilebilir ama The Presence öyle değil(miş).Belki ilerki bölümlerde farklı bir olayı olduğu açıklanabilir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık