Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Bir Komediden Beklentileriniz?

Şöyle bir düşündüm de yakın zamanda izlediğim komedi unsuru içeren hiç bir şey izlememişim :D Bir tek arada cem yılmaz açar izlerim. Türk insanını sahnede çok güzel yansıtabiliyor jest ve mimikleriyle. Ama filmleri de bir o kadar facia geliyor bana nedense gora hariç. Komedi de senaryodan çok bu senaryoyu nasıl işliyorlar bu önemli bence. Mesela herkes tarafından gülünen bir sahneyi başkası canlandırsa o kadar komik olmayabiliyor. Mesela komik bulduğun bir anıyı gelir anlatırsın bir başkasına ama anlatış tarzın veya birşeyler eksiktir ve fıkrasına gülünmeyen insan gibi ortada saf saf kalırsın :D . İşin özeti ortada bir senaryo var o senaryoyu mizaha çevirebilmek her baba yiğidin harcı değil malesef. Her şeyden mizah malzemesi elde edebilirsin, cem yılmaz örneğinde olduğu gibi. O yüzden komediden beklenti gibi bir şeye girmiyorum, her an her şey güldürme aracı olabilir. Youtube da bir sürü örneği var. Ortada kötü bir durum var mesela ama insanlar onla eğlenebiliyor. 'Dedeye sahip çıkalım' vs.. Komedi de beklenti olmaz, beklenmedik şeyler güldürür zaten diyeyim bitireyim.

Dönem dönem değişir. Bu ara mesela kafamı boşaltsın, tatlı bir havası olsun yeterli. Nedense son bir senedir fazla kargaşalı şeyleri kafam kaldırmıyor.

Gülmek güldürmicekse bir komedi dizisini veya filmini izlemenin bir mantıği yok izlemem de zaten güldürmüyorsa.

Bu ülkede Ölümlü Dünya gibi bir komedi filmi 600bin, recep ivedik gibi bir saçmalık 6 film boyunca 35 milyon izleniyorsa bir beklentimiz olmasına pekte gerek yok gibi ama yine de siz bilirsiniz. Güzel bir mizah anlayışımız vardı bir zamanlar severdik komedi dizilerimizi.

Şuan beklentim ali atay'ın yazıp, yönetmesi.

Cem Yılmaz'da kara komik fantazisinden sıyrılıp komedi filmi sunsa keşke artık ülke dramdan geçilmiyorken birde senin gibi komedyen hala bize nuri bilge ceylan tarzı film sunuyor. Cannes film festivalinde bir şeyler mi kovalıyor ne yapıyor belli değil.

Türkiyede en son kaliteli film ölümlü dünyaydı akılda kalıcı ve farklı olmasını isterdim şimdi yapılan tek şey biraz avanak ana karakter mafya babası yaz mevsimi yarı çıplak birazcık kadın cinsel espriler

Arkadaşlar ben konunun ilk yorumunda mı anlatamadım yoksa siz okumadınız mı?

Aksi halde güldürmek cevabını vermezsiniz. Komediden en büyük beklentilerimizden biri hatta birincisi bu zaten, güldürmek. Luffy'den kk olmasını bekliyorum demek gibi bir şey "Güldürmek" cevabı.

Neye gülersiniz, ne komiktir onu diyin o önemli asıl.
Edit:
Esprilerin zekice olması ve klişeleşmiş sürekli bel altı esprilerden olmaması.
Karanlık olacak.
Bunlar gibi cevaplar mesela. Aradığımız şey neyin sizce komik olduğu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık