Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Bir Komediden Beklentileriniz?

Not:Bir Dramdan Beklentileriniz ?konusunu da sonra açacağım.
İyi akşamlar.

Komedi türünde diziler, filmler, animeler oyunlar vs vardır. Ama her komedi beğenilmez. Bir komediden ne beklersiniz?

Güldürmesi, düşündürmesi eğlendirmesi, kaliteli kurgusu olması vs.

Bunlar yanlış cevap değil. Kişinin kendi zevkine göre kimi zaman hepsini birden kimi zaman sadece bir tanesini kimi zaman birkaç tanesini cevap olarak vereceği şeyler.

Ama bu cevaplar derin değil ve bu konu biraz daha detaylı cevap arıyor. İyi olanı değil sizin iyi bulduğunuzu ve nedenini soruyor. Mutlaka herkesin komiktir düşündürücüdür diyeceği bir replik, dizi, karakter, espri yok bu dünyada.

Ne ararsınız? Kelime oyunları mı? Şive mizahı mı? Birbirini seven karakterler mi? Nefret eden karakterler mi? Kaliteli olay örgüsü mü sadece basit muhabbetler mi? İkisi birden mi? Gülme efekti mi? Sadece müzik mi? Fiziksel komedi mi, komik replikler mi? Gerçekçi mi karikatürize mi? Kara mizah mı? Ofansif mi? Tek bölümlük olaylar mı bir hikayeyi takip eden bölümler mi? Dizi mi film mi? Yerli komedyen ve eserler mi yabancılar mı? Bahsetmeyi unuttuğum ve ya aklıma bile gelmeyen başka şeyler mi?

Hangisi, hangileri ve neden?

İyi forumlar.

Her kesime değil, belli bir bilgi birikimin üzerindeki insanlara hitap etmesi yeterli. Bir de gülme efekti olmamalı.

Üye silindi 1004

Gülmeyeceğim için problem yok. Akış iyi olsun belli bir kalitenin üzerinde olsun. Absürt olsun bana yeter.

. Komedi dizisi izlemem izlediğim ve tek beğendiğim komedi dizisi Its always sunny in philadelphia. Onun dışında tabi komedi dizileri izledim ama birkaç bölümden öteye gidemedim nedense bana göre değil. İzlemeyi denediklerimde komedi efekti olmayanlardı komedi efekti boş iş. Komedi efekti hariç komedi dizisi seçerken çok seçici olmam.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık