Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Akainu'nun Yerinde Olsanız

marinefordun son durumu göz önüne alındıgında; aslında yaptıgı ilk seyler kestirilebilir.ilk olarak büyük kayıp verdikleri çöp denizcilerin yerlerini doldurmaya calısacaktır.sonrasında zaten stratejik bir kararla, karargahı yeni dünyaya tasıdı.ama öncesinde aokiji vssi vardı ve yönetim kadrosu muhtemelen zayıfladı.garp ve sengoku emeklilik aldı,aokiji ayrıldı,tsuruda,garp ve sengokuyu takip etmiştir.bu demek oluyorki yonko gücünde iki adam,1 de amiral gücünde bir adamı kaybetmiş bence.üste tsuruda meyve kullanıcısı.

bu acıgı kapatmak için gorosei ona wgnin diger olusumlarından güclü adamları secmesine olanak saglamıs olabilir.yada kendisi göze batan adamları yükseltmiştir.sonucta akaina,kizaru,aokiji; garp,sengoku,zephry gibi adamların eli altında gelişmişler.akainununda kontrolü altında olan koramiraller vardır.

muhtemelen gücsüz düsmemek için aynı shicbukai durumunda oldugu gibi dünya dengesi deyip 2 amiral bulmuslardır.ve de shicbukailerden bosalan kadrolara 3 kişi. su anki shicbukailer : doflamingo, law, mihawk, hancock, px-0, buggy, x bence.

hersey yerli yerine oturduktan sonra vegapunkın olayı var... zamanlamasını bilemeyiz ama pxlerin geliştirildigi ortada ve akainu gibi katı kararlar veren ve bu kararlara harfiyen uyulmasını bekleyen bir adam robot teknolojisine daha sıcaktır.üstelik harcanılabilir nesneler pxler.

gördügümüz gibi anketteki nerdeyse tüm baslıkları bir şekilde halletmesi lazım ve halletmiştir filo amirali olarak. ama ben konuyu direkt her sey yerli yerine oturduktan sonra olarak alıp,tahmin yürütüyorum.devrim ordusu tamamen 5 bilinmeyenli denklem, yerlerini bile bulamazlar ama yonkolar ortada,sadece onlara saldırıcak bir deli yoktu,oda mahalleye geldi artık.kısa süre içinde akainudan cok cüretkar adım bekliyorum yonkolardan birine karsı ;) hangisi derseniz e.oda bu hersey beklenir ondan.ama artık denizciler yani wg ve hasırsapka tayfası güclenicek,çünkü son savaş hasırşapka tayfası ve müttefikleri ile wg arasında oluşucak bence ;)

sonrasında zaten stratejik bir kararla, karargahı marineforda tasıdı.
Karargah zaten Marineford'da değil miydi? (yani Grand Line'da) Savaştan sonra Yeni Dünya'ya taşıdı diye biliyorum.

Normal askerleri ne kadar geliştirirsen geliştir en fazla Grand Line seviyesine çıkarlar ama denizcilere Yeni Dünya'da işe yarayacak adam lazım.

2 sene önce px'lere Hancock tek atıyordu, 2 yıl sonra Luffy de tek attı. Yani px'ler Yeni Dünya'daki kişilere karşı etkisiz.

WB'yi yendiler ama adam hem hasta, hem yaralıydı. Üstelik o zaman kendi evlerindeydiler, gerekli taktiksel planları yapmak için avantajları vardı. Ace'i kurtarmak için platformu hedef alacakları belli olduğundan önceden WB korsanlarının hareketlerini tahmin edebiliyorlardı. Ama şimdi kalkıp bir yonkou'yla dalaşması için deplasmana gitmesi lazım ve bu da kendisine bir dezavantaj sağlayacaktır. Yani ben olsam dalmam yonkou'lara.

Bence en güzel hamle özel birlikler kurmak olacaktır. CP9 tarzı birlikler denizcilere en yararlı birimler olacaktır.

Karargah zaten Marineford'da değil miydi? (yani Grand Line'da) Savaştan sonra Yeni Dünya'ya taşıdı diye biliyorum.

Normal askerleri ne kadar geliştirirsen geliştir en fazla Grand Line seviyesine çıkarlar ama denizcilere Yeni Dünya'da işe yarayacak adam lazım.

2 sene önce px'lere Hancock tek atıyordu, 2 yıl sonra Luffy de tek attı. Yani px'ler Yeni Dünya'daki kişilere karşı etkisiz.

WB'yi yendiler ama adam hem hasta, hem yaralıydı. Üstelik o zaman kendi evlerindeydiler, gerekli taktiksel planları yapmak için avantajları vardı. Ace'i kurtarmak için platformu hedef alacakları belli olduğundan önceden WB korsanlarının hareketlerini tahmin edebiliyorlardı. Ama şimdi kalkıp bir yonkou'yla dalaşması için deplasmana gitmesi lazım ve bu da kendisine bir dezavantaj sağlayacaktır. Yani ben olsam dalmam yonkou'lara.

Bence en güzel hamle özel birlikler kurmak olacaktır. CP9 tarzı birlikler denizcilere en yararlı birimler olacaktır.
sabah sabah,aç karınla uyku sersemi, karargahı marineforda tasıdı yazmısım idare et :D senin fikrinede katılıyorum.ama zaten 2 amiral ve 3 iyi shicbukai bulmak ,özel birliklerin katıcagı toplam gücten, daha büyük katkı saglıyacagı için,o durumu ön plana cıkardım.ve tabiki özel birlik kurabilir, ben bunu birlik olarak degil yorumumda;wgnin diger olusumlarından özel adamları, denizciler bünyesine katarak yapar diye yazdım.

son olarak yonkoya dalmaları mevzusu;dalsınlarda heyecan görelim,bu benim düsüncem oldugu kadar, temennimde,yoksa su an yaptıkları sey atarlı ergenlerden farksız bir durum olarak kalır ;)

Öncelikle Amiral sayısını 5 e çıkartırdım. Ve her şehre yetenek avcıları gönderip "dahi" dedikleri adamları toplatıp denizci yapmak için ağır eğitimlerden geçirtirdim , tabi mevcut olanlarıda.

Sonra İmpel Down daki bütün korsanları öldürürdüm. Ve yakalanan hiçbir korsanın yaşamasına izin vermezdim. Belki Poster kısmından "Alive" yide çıkarırdım.

Daha sonra Sabondy i boşaltır oraya bir karargah kurardım. Koramiraller - Px ler ve 1 tanede Amiral verirdim başına.
Aynı şekilde Balıkadam adasınıda tamamen ele geçirir orayada karargah kurardım ve 1 Amiral ayrıyetten Koramiraller gönderirdim.

Tabi bunları yaparken öncelikli hedefim Yonkou lar değilde Devrimciler olurdu. Önce onların işini bitirmeye odaklanırdım. Vegapunk a yaptıracağım kimyasal silahlada kendime isyan eden adaları sustururdum.

Bunlarda bitince ver elini yeni dünya

Öncelikle Amiral sayısını 5 e çıkartırdım. Ve her şehre yetenek avcıları gönderip "dahi" dedikleri adamları toplatıp denizci yapmak için ağır eğitimlerden geçirtirdim , tabi mevcut olanlarıda.

Sonra İmpel Down daki bütün korsanları öldürürdüm. Ve yakalanan hiçbir korsanın yaşamasına izin vermezdim. Belki Poster kısmından "Alive" yide çıkarırdım.

Daha sonra Sabondy i boşaltır oraya bir karargah kurardım. Koramiraller - Px ler ve 1 tanede Amiral verirdim başına.
Aynı şekilde Balıkadam adasınıda tamamen ele geçirir orayada karargah kurardım ve 1 Amiral ayrıyetten Koramiraller gönderirdim.

Tabi bunları yaparken öncelikli hedefim Yonkou lar değilde Devrimciler olurdu. Önce onların işini bitirmeye odaklanırdım. Vegapunk a yaptıracağım kimyasal silahlada kendime isyan eden adaları sustururdum.

Bunlarda bitince ver elini yeni dünya
Hocam sende ne gaddar çıktın. Hepsi öldürülür mü ? seviye 1 deki korsanların falan ne büyük suçu olmuş öldürecekler. Bildiğin Uchiha gözüyle barışı getirmişin :D

Ben onun yerinde olsam gider dragonla kanka olur.Devrimcileride marineye katar sonra tüm yonkuları tek tek indirirdim

Reversi

Akainu'nun yerinde olsam önce kendisi gibi zalim acımasız denizci yetiştiririm.Sonra içlerine korsan şeklinde (bir nevi casus) güçlü denizciler koyarım.Ve korsanların birbiriyle olan anlaşmalarından tut vs lerine kadar rapor isterim.En son korsanlarının boş anını yakaladım anda tek tek yavaş yavaş yeni dünyadan köklerini kazıtırım.

Yetenekli kişileri toplayıp, özel bir birim oluştururdum. CP9 gibi ama tabi ki çok daha güçlü olacaklar. Daha sonra bu birimi Baraque Works gibi gruplara ayırırdım. Her grubun ayrı sorumluluğu olurdu. ( Casus, Suikast vb.)

Özel birlikten ziyade Coby ve Helmepponun Smokerin yanına verileceğini düşünüyorum ben. Cobye ek olarak 2-3 tane tuğamiralde verilirse yeni dünyada hayatta kalırlar.

Kimse Supernova dememiş hayret ! Yılanın başını küçükken ezeceksin. O yüzden Akainu'nun yerinde olsam ilk önce 11 Supernova'dan hiç birisini sağ bırakmazdım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık