Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 971: Haşlanma Cezası

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    186
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üye silindi 1004

Geri zekalı hem inanmış hem de beş yıl boyunca inanmış. Şu gemi meselesinin çok farklı bir şey çıkmasını bekliyordum, bu kadar aptallık Oden'e bile fazla geliyordu çünkü. Maalesef o kadar aptalmış. Gerçekten de bir gemi yapıp gitmelerini beklemiş zekasız. Beş (5) yıl da sabretmiş. Ne bir plan ne bir gizli saldırı ne bir sabotaj ne bir kurtarma girişimi ne bir sızma. Hiçbir şey.
Oden, Oda'nın berbat yazarlığının zirve noktası oldu. Olay örgüsü yaratma yeteneği yok adamda.

Bu Oden gibi gerçekçi olmayan salakları bir de aşırı duyarlarından dolayı da sevmiyorum. Ülkeye bir tehlike girmiş, öyle veya böyle. Mağlup edilip gönderilmediği sürece de katlanarak yok edecek ülkeyi ve insanlarını. Bu kaçınılmaz. Bu durumda kaçınılmaz olarak insanlar ölecek zaten, direnilse de direnilmese de. Direnilince tehlikenin kökten yok edilebilme ihtimali var en azından. Böyle bir durumda tek mantıklı şey hakkı olan için savaşmak. Oden ve Riku gibi geri zekalılar ile Vivi gibi aşırı duygusallar bunu göremezler ve mucizevi bir şekilde herkesin kurtulmasını beklerler. Kimsenin burnu kanamasın cıvık romantizmi cidden mide bulandırıcı oluyor bu noktada. Bu salakların hassasiyeti yüzünden sondasında yüzlerce yerinde onbinlerce insan ölüyor.

Ayrıca ortada yalvarma ile alakalı olabilecek en ufak bir detay bile yok. Adam gayet net meydan okuyor (challenge).
Ağzına sağlık!! Şu ezik ateşli romantizme baş kaldıran birini görmek harika.

Tamam da ağa 9 çöpün görevi zaten bu yani efendilerini korumak hatta onun için ölmek ....2gun once Luffyi tanıyan adam Luffy için Akainu önünde ölümü göze almış... bide böyle düşün
Dostum ben seni anladım da, orada Oden için de yapabilecekleri bir şey yok. Oden'den başka o işkenceye katlanabilecek kimse yok aralarında. Oden de bunu bildiği için kendi isteğiyle aldı zaten onları omzuna. Onlar inmeye niyetlenince de emir verdi. Çok da takılmamak lazım. Oden'in keyfini çıkar. :)

Takıldığım forumlarda gördüğüm kadarıyla Oden flashbackleri ve Wano fanları ikiye böldü. Bir kesim çıkarılan işten memnun, evren hakkında bilgi aldığı için tatmin olmuş iken bir taraf seriden soğumuş.

Bence Wano Rosa, WCI gibi arclardan çok daha iyi. :/ Tabii Rosa ve WCI'nin flashbackleri çok daha güzeldi.

Üye silindi 1004

Takıldığım forumlarda kadarıyla Oden flashbackleri ve Wano fanları ikiye böldü. Bir kesim çıkarılan işten memnun, evren hakkında bilgi aldığı için tatmin olmuş iken bir taraf seriden soğumuş.

Bence Wano Rosa, WCI gibi arclardan çok daha iyi. :/ Tabii Wano'nun ve WCI'nin flashbackleri çok daha güzeldi.
Flashback'i iki parçaya bölseydi böyle olmazdı.

İlk çıktığında zerre ilgimi çekmeyen hatta nefret ettiğim Oden, bu son bölümde saygımı kazandı. Hele o son sayfadaki hali benim için direk avatarlık , köşeye asmalık resim...

Geri zekalı hem inanmış hem de beş yıl boyunca inanmış. Şu gemi meselesinin çok farklı bir şey çıkmasını bekliyordum, bu kadar aptallık Oden'e bile fazla geliyordu çünkü. Maalesef o kadar aptalmış. Gerçekten de bir gemi yapıp gitmelerini beklemiş zekasız. Beş (5) yıl da sabretmiş. Ne bir plan ne bir gizli saldırı ne bir sabotaj ne bir kurtarma girişimi ne bir sızma. Hiçbir şey.
Oden, Oda'nın berbat yazarlığının zirve noktası oldu. Olay örgüsü yaratma yeteneği yok adamda.

Bu Oden gibi gerçekçi olmayan salakları bir de aşırı duyarlarından dolayı da sevmiyorum. Ülkeye bir tehlike girmiş, öyle veya böyle. Mağlup edilip gönderilmediği sürece de katlanarak yok edecek ülkeyi ve insanlarını. Bu kaçınılmaz. Bu durumda kaçınılmaz olarak insanlar ölecek zaten, direnilse de direnilmese de. Direnilince tehlikenin kökten yok edilebilme ihtimali var en azından. Böyle bir durumda tek mantıklı şey hakkı olan için savaşmak. Oden ve Riku gibi geri zekalılar ile Vivi gibi aşırı duygusallar bunu göremezler ve mucizevi bir şekilde herkesin kurtulmasını beklerler. Kimsenin burnu kanamasın cıvık romantizmi cidden mide bulandırıcı oluyor bu noktada. Bu salakların hassasiyeti yüzünden sondasında yüzlerce yerinde onbinlerce insan ölüyor.

Ayrıca ortada yalvarma ile alakalı olabilecek en ufak bir detay bile yok. Adam gayet net meydan okuyor (challenge).
Sorun o değil. En başta Kaido Raftel yüzünden Oden'i öldürdü denmişti. Şimdi hiç alakasız bir yere geldi. Ben Oden'in hapsedilip Raftel ile ilgili konuşmayacağı anlaşılınca öldürülmesini bekledim en başta.

Üye silindi 1004

Ya bence çözüm ikiye bölmek değil. Çünkü diğer tüm flashbacklerden hareketli geçti, serinin zirve isimlerini gördük full. Yani yavaş olsa tamam da hızlıydı da gayet.
WB ve Roger'dan sonra temposu çok kötü düştü bence ya. Roger ve Edward gittiğinden beri çoğunluk beğenmiyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık