Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 971: Haşlanma Cezası

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    186
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Görüşle pek alakası yok ya. İnadına saldırıyormuşsun, inadına bu tarz yorumlar yapıyorsun havası var. Olmayan şeylerden bir şeyler çıkarıp milleti sinir etmeye çalışma amacı seziyorum. İstediğini düşünebilirsin, ben uyarımı yaptım, ileride fikrine kimse pek önem vermez. Kendin çalıp kendin oynarsın. Sen bilirsin benden bu kadar.
Belki de Çörekçioğlunun kılığına giren mane mane montajcı bunları yazıyordur:D O yüzden takılma bence.

http://tortuga-ceviri.com/okuma/read/one-piece/tr/96/969/page/6

Oden yeri geldiğinde canının istediğini yapıyor, ama yeri geldiğinde durum neyi gerektiriyorsa onu da yapıyor değil mi? Ülkeden gitmeden önce de bu ülke iyi yönetilmiyordu, ama ucu kendisine dokunmadığı için sırtını dönüp macerasına giden adam, karısı zarar görünce istemiyorum ama ülkeyi benim yönetmem daha doğru falan diyor. Demek ki yeri geldiğinde kendi menfaatini ikinci plana atabiliyormuş. Ama ne zaman? Kendi çevresindekiler zarar görünce...Ondan sonra ben insanların hayatını kurtardım diye vicdanını rahatlatsın. Nafile.
İlk ülkeyi terk edişinden mi bahsediyorsun? İlk terk edişinde kötü yönetildiğini gösteren bir emare var mı? Varsa ben kaçırmışım, mangaya değil yoruma dayanıyorsa bir şey diyemem.

İkinci terk edişi için diyorsan, bir şeylerin farkında, nitekim o sayıda da duygularını iyi ifade etmiş. Evet bu bir bahane değil ama emin ol Oden orada o kararı vermeseydi şu anda One Piece diye birşey yoktu. Oda tabi ki başka türlü bağlayabilirdi ama bu şekilde bağladı. Yol Ponelerinin bir kısmı Oden ikinci kez ülkeyi terk ettiğinde okundu, terk etmese son adaya gidilemeyecekti.

Nitekim bu sayıda da Oden'in menfaatçi bir adam olmadığı fazlasıyla ortaya çıktı. Menfaatçi olan birisi başkaları için boyun eğmez, yalvarmaz. Bence sayı sayı değilde genele vurarak bakmamakdan kaynaklanıyor bazı eleştiriler.

Ace Garp'ı dinleseydi, denizci olsaydı bugün idam edilmemiş olacaktı ya da WB Shanks'in sözünü dinleyip Ace'i geri çağırsaydı vs. çoğaltılabilir o zaman bu adamların karakteri nerede kalacak?

Tek yedi yemedi muhabbeti bi bitse artık beyler. Adam ilk başta ateş püskürüyor. Bu 1. Darbe hainlikle vurduğu da 2. Ne teki. Hem herşeyi görmüş de değiliz. Belki de Oda kesinti yaptı. Elektrikler falan kesildiği için kısa kesmiş de olabilir :D
Öyle olsa reis derdi 150 gün boyunca dövüştüler diye. :/ Muhabbet başkaydı da buralara geldi. :(

Karaktersiz ve pısırık göstermiyor. Vahşi ve alçak gösteriyor. Ayrıca Japonya’yı da temsil etmiyor. Feodal dönemi temsil ediyor. 400-500 sene öncesinin insanlarıyla hayvanlar arasında pek fark yoktu zaten. Avrupalılarla Türklerin dizilerine yapımlarına bakma sen. Buralarda şeker gibi gösteriyorlar. Hiçbir şövalye tertemiz bakımlı ve parlamıyordu. Osmanlı’nın yarısı Hristiyandı. Fakat filmlerle dizilere bakınca uzun uzun kılıçlar, tümüyle Müslüman bir halk falan görüyorsun. Oda’ya helal olsun bu yüzden Feodal geri bir toplumun çöp oğlu çöp olduğunu Oden’le Orochi’nin çocukluğuna yapılan tutumla göstermiş.
Nasıl ya?? Osmanlı hristiyan miymiş? Paralel evrenden yazıyorsun heralde bu arada Türkler uzun kılıç kullanmaz batı avrupada kullanılır uzun kılıç ve yay Türkler çevik olabilecekleri silahlar tercih etmişlerdir.

Karaktersiz ve pısırık göstermiyor. Vahşi ve alçak gösteriyor. Ayrıca Japonya’yı da temsil etmiyor. Feodal dönemi temsil ediyor. 400-500 sene öncesinin insanlarıyla hayvanlar arasında pek fark yoktu zaten. Avrupalılarla Türklerin dizilerine yapımlarına bakma sen. Buralarda şeker gibi gösteriyorlar. Hiçbir şövalye tertemiz bakımlı ve parlamıyordu. Osmanlı’nın yarısı Hristiyandı. Fakat filmlerle dizilere bakınca uzun uzun kılıçlar, tümüyle Müslüman bir halk falan görüyorsun. Oda’ya helal olsun bu yüzden Feodal geri bir toplumun çöp oğlu çöp olduğunu Oden’le Orochi’nin çocukluğuna yapılan tutumla göstermiş.
Samuray-kawaiiciler için sert bir yorum olmuş.
Azteklerden hallice feodal japonya.......

Bak hala. Şu foruma girdiğimden beri bana küfür edip boş konuşan kişiler dışında herkes ile gülerek ve efendi gibi konuştum her zaman. Bak geliyorsun bana; şu forumda en sevmediğim muhabbeti çekiyorsun( Zoro fanları karakterden soğutuyor) bu muhabbete ayar oluyorum kaç kere yazdım. Benim körü körüne oden savunduğumu iddia ediyorsun. Yani sinirimi bozuyorsun ki, yazdığım şeylerde yalan ya da uydurma bile yok. Mangada var yani. Sonra insanı sinir edip iki laf ettik diye duygu sömürüsüne geçiyorsun. Ben kimseyi durup dururken küçük görecek ve dalga geçecek kadar dar görüşlü bir insan değilim. Hiçte sevmem bana ters konuşmayan kişilere saygısızlık yapmayı falan. Şekil gözükmekte umurumda değil.
Zoro fanları karakterden soğutuyor yalnız. Bu doru. :p:flaugh:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık