Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 971: Haşlanma Cezası

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    186
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Oden'e bak, ikinci şans için yalvarıyor. Rezillik.

Bir de neymiş günlük 100 kişiyi kurtarmış falan. Bunun kahramanlık olması mı gerekiyordu. Bu insanların hayatı senin yüzünden bu hale geldi zaten.

Haftaya tüm bölüm bir saat boyunca nasıl dayandığını ballandıra ballandıra anlatır artık Oda. Yeminle işkence Oden'e değil, bize yapılıyor.
Sadece koyu kısma takıldım. Diğer kısımlar kişisel görüştür, bir şey diyemem.

Koyu kısıma bir dayanak olmadan yazmışsın. Oden ülkeyi terk etti diye bunlar yaşanmadı. Manga da alenen gösteriyor Oden ülkedeyken bu planlar başlıyor, Oden'in Wano'yu terk etmesi karşı tarafın ekmeğine biraz yağ sürüyor. Nitekim Oden'in ülkeyi terk etmesine de bir kulp bulamayız adamın karakteri en baştan beri bu...

Oden ülkeyi terk etmeseyi, Toki ile tanışmasaydı, Momonosuke doğmasaydı, Kaidoya karşı dikkati dağılmazdı o arbeyi yemeyip ülkeyi ve halkı kurtarırdı :gamyon::gamyon:

Bu kadar itici ve anlamsız yorumlar yapmana gerek yok. Oden'in yalvardığı yok anlaşma yapıyor. Kahramanlık tabi. Oden özel bir karakter. Ölümünü uzatmasının sebebi de uzun uzun çorba olması değil başka bir şeyler olduğu da bariz. Diğer Wano'lular gelecektir ve Toki bir şeyler anlatacaktır. Geçmişteki bazı şeyler de aydınlanacak.

Bu tarz yorumlarla kendine ve Luffy fanları topluluğuna zarar veriyorsun. Ben yapma diye uyarayım seni gerisi sana kalmış. Foruma girdiğimde yorumların dikkatimi çok çekmeye başladı ve çok anlamsız-gereksiz yorumlar bunlar.
Valla ''kardeşim'' ne düşündüğün seni ilgilendirir. Birisi beğenmeyecek korkusuyla buraya yazmamazlık etmem. Ne düşünüyorsam onu yazıyorum. Luffy fanları topluluğunu da düşünmüyorum. Benim yorumlarımı okurken benim yazdıklarımı Luffy fanları topluluğu yazmış gibi okuyorsan sana kolay gelsin. Benim yazdıklarım beni bağlar. Sana göre gereksiz-anlamsız gelen, bir başkasına veya sadece bana anlamlı gelir ki o da bana yeter zaten. Seriden herkes aynı anlamı çıkaracak diye genel geçerliliği olan bir kural yok.

Oden sende çok derin izler bırakmış olabilir, ama bende bırakmadı. Olay bu kadar basit.

Big Mom, Rocks dönemi 20 yaşlarının ortasında olmalı. Kaido'yla da arasında 10 yaş var diye tahmin ediyoruz. 15-16 yaşındaki bir Kaido ne kadar şerefsiz olabilir? Emin değilim. Belki yetim falansa Beyazsakal net duygusal bağ kurmuştur Kaido'yla. Kardeşi olarak da bellemiştir.
Luffy 17 yaşındaydı ama topiğin neler yaptığını gördük.Ayrıca tayfa farkı var.

Sadece koyu kısma takıldım. Diğer kısımlar kişisel görüştür, bir şey diyemem.

Koyu kısıma bir dayanak olmadan yazmışsın. Oden ülkeyi terk etti diye bunlar yaşanmadı. Manga da alenen gösteriyor Oden ülkedeyken bu planlar başlıyor, Oden'in Wano'yu terk etmesi karşı tarafın ekmeğine biraz yağ sürüyor. Nitekim Oden'in ülkeyi terk etmesine de bir kulp bulamayız adamın karakteri en baştan beri bu...

Oden ülkeyi terk etmeseyi, Toki ile tanışmasaydı, Momonosuke doğmasaydı, Kaidoya karşı dikkati dağılmazdı o arbeyi yemeyip ülkeyi ve halkı kurtarırdı :gamyon::gamyon:
http://tortuga-ceviri.com/okuma/read/one-piece/tr/96/969/page/6

Oden yeri geldiğinde canının istediğini yapıyor, ama yeri geldiğinde durum neyi gerektiriyorsa onu da yapıyor değil mi? Ülkeden gitmeden önce de bu ülke iyi yönetilmiyordu, ama ucu kendisine dokunmadığı için sırtını dönüp macerasına giden adam, karısı zarar görünce istemiyorum ama ülkeyi benim yönetmem daha doğru falan diyor. Demek ki yeri geldiğinde kendi menfaatini ikinci plana atabiliyormuş. Ama ne zaman? Kendi çevresindekiler zarar görünce...Ondan sonra ben insanların hayatını kurtardım diye vicdanını rahatlatsın. Nafile.

Valla ''kardeşim'' ne düşündüğün seni ilgilendirir. Birisi beğenmeyecek korkusuyla buraya yazmamazlık etmem. Ne düşünüyorsam onu yazıyorum. Luffy fanları topluluğunu da düşünmüyorum. Benim yorumlarımı okurken benim yazdıklarımı Luffy fanları topluluğu yazmış gibi okuyorsan sana kolay gelsin. Benim yazdıklarım beni bağlar. Sana göre gereksiz-anlamsız gelen, bir başkasına veya sadece bana anlamlı gelir ki o da bana yeter zaten. Seriden herkes aynı anlamı çıkaracak diye genel geçerliliği olan bir kural yok.

Oden sende çok derin izler bırakmış olabilir, ama bende bırakmadı. Olay bu kadar basit.
Görüşle pek alakası yok ya. İnadına saldırıyormuşsun, inadına bu tarz yorumlar yapıyorsun havası var. Olmayan şeylerden bir şeyler çıkarıp milleti sinir etmeye çalışma amacı seziyorum. İstediğini düşünebilirsin, ben uyarımı yaptım, ileride fikrine kimse pek önem vermez. Kendin çalıp kendin oynarsın. Sen bilirsin benden bu kadar.

Su Oden'in karakteri buydu maceraciydi ülkeyi terk etmesi onu suçlu yapmaz olayı da tamamen Oden'in suçudur bu arada. Sen doğum hakkıyla beraber zaten belli sorumluluklar ve belli unvanlar ile doğmuşsun. Yanı bunları terk edip ben dünyayı gezecek demek aptalliktir. Adamın kanında gezmek var diye çoluğunu çocuğunu isini bırakıp Avrupa'ya turneye çıkmıyor. Yada adam sırf meraklı diye annesini babasını bıraksa bu insanlar geçinemeyip elindeki herşeyi kaybetse yine adamın sucu yok o zaman. Oden kendi mevkisini ve unvanını düşünmeyerek ve sorumluluktan kaçarak tüm ülkenin ve tüm Wano halkının bu hallere dusmesine neden olmuştur.

Görüşle pek alakası yok ya. İnadına saldırıyormuşsun, inadına bu tarz yorumlar yapıyorsun havası var. Olmayan şeylerden bir şeyler çıkarıp milleti sinir etmeye çalışma amacı seziyorum. İstediğini düşünebilirsin, ben uyarımı yaptım, ileride fikrine kimse pek önem vermez. Kendin çalıp kendin oynarsın. Sen bilirsin benden bu kadar.
Uyarın için teşekkür ama buraya hayran kitlem olsun diye gelmedim. Gerekirse kendim çalıp kendim oynayayım ama yeter ki doğrusuyla yanlışıyla ne düşünüyorsam onu yazayım. Bu yaştan sonra insanlar ne düşünür diye mi düşüneceğim...Neyse uyarın için tekrardan teşekkürler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık