Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 971: Haşlanma Cezası

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    186
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
1.Kendi istek ve arzularını, Ülkesiden ve Wano Halkından üstün gören birisidir Oden.
2. Iki kez ülkesine ve halkına sırtını dönen kişidir Oden
3.Geç kalinmisligin verdiği zorunlulukla dans ederek ülkesine ve halkına rezil olmuş kişidir Oden.
4. Beş yıl boyunca sadece ve sadece dans ederek ve düşmanlarına inanarak Aptal Lord olan kişidir Oden.
5. Suçluluk ve kızgınlık ile Ülkesi ve Halkı için 5 yıl sonra savaşıp yenilerek kepaze olan kişidir Oden
6. Sırf geleceği görebilmek için yenildiği düşmanına ölmemek için yalvaran eziktir Oden.
7. Güçlüdür, iyidir, yardımseverdir, onurludur Oden.
8. Seriye yol kitabesi okuyup Roger'in son adaya gitmesine yardımcı olmaktan başka hiçbir katkısı olmayan kişidir Oden.
9. Büyük ihtimal son nefesini pişmanlık ve ümitsizlik içinde verip idam edilen kişidir Oden.

Bu seride Oden Karakteri tam olarak budur.

Son düzenleme:

Funduska

1.Kendi istek ve arzularını, Ülkesiden ve Wano Halkından üstün gören birisidir Oden.
2. Iki kez ülkesine ve halkına sırtını dönen kişidir Oden
3.Geç kalinmisligin verdiği zorunlulukla dans ederek ülkesine ve halkına rezil olmuş kişidir Oden.
4. Beş yıl boyunca sadece ve sadece dans ederek ve düşmanlarına inanarak Aptal Lord olan kişidir Oden.
5. Suçluluk ve kızgınlık ile Ülkesi ve Halkı için 5 yıl sonra savaşıp yenilerek kepaze olan kişidir Oden
6. Sırf geleceği görebilmek için yenildiği düşmanına ölmemek için yalvaran eziktir Oden.
7. Güçlüdür, iyidir, yardımseverdir, onurludur Oden.
8. Seriye yol kitabesi okuyup Roger'in son adaya gitmesine yardımcı olmaktan başka hiçbir katkısı olmayan kişidir Oden.
9. Büyük ihtimal son nefesini pişmanlık ve ümitsizlik içinde verip idam edilen kişidir Oden.

Bu seride Oden Karakteri tam olarak budur.
7 hariç katılıyorum,eline irfanına sağlık.

Şu bölüme hiç yorum yapasım yoktu keşke biri şöyle güzelce şu rezaleti açıklasa bende alıntasam diyordum. Eline sağlık.
Hemen de beleşe konduk. +1 kardeş.

Ağzına sağlık!! Şu ezik ateşli romantizme baş kaldıran birini görmek harika.
Croco'ya düşmemin başat sebebidir bu.

Sorun o değil. En başta Kaido Raftel yüzünden Oden'i öldürdü denmişti. Şimdi hiç alakasız bir yere geldi. Ben Oden'in hapsedilip Raftel ile ilgili konuşmayacağı anlaşılınca öldürülmesini bekledim en başta.
Raftel konusu hiç tanıdık gelmiyor. Öyle bir konu geçti mi cidden seride?

Olay örgüsü derken? Sanırım adamdan en baştan beri belli karakter özellikleri verdiği karakterden "çekilin ben malkoçoğluyum" demesini bekliyorsunuz. Karaktere sinir olunmasını anlarım da en baştan beri özelliği değişmeyen bir karakter yüzünden, karakteri oluşturan kişiye laf atılmasını anlayamıyorum.

Son dediğin hassasiyetler sayesinde, seride daha fazla insanın hayatının kurtulduğu da ayrı bir durum. Daha fazla çile çekiyorlar deseniz amenna. Nitekim kendi hayatını tehlikeye atabilirsin, saldırırsın kaybedersin ya da kazanırsın olur biter ama başkalarının hayatı için bu kararı almak zordur kaybedersen sadece kendin kaybetmiş olmazsın...
Olay örgüsü, yani Oden'i ölüme götürecek mantıklı, tutarlı ve oturaklı (Bak ilgi çekici olmasına gerek yok) bir olay örgüsü. Bu kadar.

Sen Oden'in tüm hikayesini bir baştan oku. Roger'ın gemisinde siluet olarak görünüp diyalog kurduğu sahnelerden falan başla. Değişimi kendin görürsün benim anlatmama gerek kalmaz.
Karakteri yaratan, daha önce çok iyi karakterler yarattığı ve bunları çok iyi işlediği için bu kadar özensiz ve boş bir karakter oluşturması, kendisini çok seven ben gibi insanlarda derin bir hayal kırıklığı yarattı sadece.

Kimse kimseden Malkoçoğluluk beklemiyor. O an için tamam deyip en azından bir plan falan yapmasını, bir girişimde bulunmasını bekliyor. 5 yıl boyunca tehdide boyun eğip hiçbir şey yapmamak da halk adına karar almaktır.

Mesela örnek versene bu hassasiyetle kurtulanlara? Bak ben vereyim: Riku'nun bu hassasiyeti yüzünden Dressrosa halkı 10 yıl bir manyağın elinde kıvrandı ve kim bilir kaçı öldü. Oden salağı 5 yılda insanların sadece hayatını kurtardı, ama hayatlarının mahvolmasına izin verdi. Tek amacı ülkeyi içindeki insanlarla beraber yok etmek olan bir manyağa güvenerek uzun vadede hepsini de riske attı.
Beş yıl sonunda bir de birileri ölünce harekete geçerek tutarsızlıkta peak yaptı. Madem insanları korumak için saldırmıyordu, Hyogoro'nun adamları öldüğünde de saldırmayacaktı. Çünkü ülkede yaşayan ve Orochi'nin esir tutup öldürmekle tehdit ettiği insanlar hala vardı, KAido ve güçleri hala ülkedeydi. Birden ne değişti de saldırmaya karar verdi. Herkesi kurtarıp bir depoya mı sakladı bu adam? Olay örgüsü tutarsızlığı, karakter boşluğu buralarda hep.

Ayrıca Oden bu halka karşı sorumluluğu olan biri. Veliaht olması bir yana, Orochi'yi kollayıp bu güce erişmesinde payı var. Hiç yoktan kendi pisliğini temizlemesi için sorumluluğu var.

Aslında karakter olarak Oden ile kimsenin sorunu yok bence ...Adam elinden geleni hatta fazlasını yapmış .Hayallerini gerçeklestirmis , evlenmiş , çocukları olmus. Wano için elini taşın altına koymuş savaşmış ama katakulli ile yenilmiş bir karakter . Sorun bence 9 kin denen karakterlerin pardon karaktersizlerin seride tuzluktan öteye gidememesi

Aslında karakter olarak Oden ile kimsenin sorunu yok bence ...Adam elinden geleni hatta fazlasını yapmış .Hayallerini gerçeklestirmis , evlenmiş , çocukları olmus. Wano için elini taşın altına koymuş savaşmış ama katakulli ile yenilmiş bir karakter . Sorun bence 9 kin denen karakterlerin pardon karaktersizlerin seride tuzluktan öteye gidememesi
+1 :alkis:

Orochi'yi muazzam bir karakter yapıyor bu işte. Wanolulara karşı hiçbirimiz sempati geliştiremedik zaten. Hayvan gibi yaratıklar. Üstüne Orochi'nin motivasyonu falan derken "Dünya'yı yakarsa Orochi yakar" moduna geçiyorsun. Luffy gram kurtarsın istemiyorum Wano denen çöplüğü.
Ya senin insanlığının muazzam karakterlerinin içine tüküreyim ben.Hadi bazı karakterleri sevmezsin anlarımda orochi denen şerefsizi övmen yokmu insanı çileden çıkartıyor:of:

Bu kadar insan varken 9 kişiye yüklenmekte saçma koskoca wanoda eli ayağı tutan aklı çalışan kimse mi yok arkadaş.Koskoca wano 8-10 kişinin eline bakıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık