Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 915: Bakura Kasabası

Bölüm nasıldı?

• Çok İyi

Kullanılan: 18 9.7%
  • İyi

Kullanılan: 22 11.9%
  • Orta

Kullanılan: 53 28.6%
  • Kötü

Kullanılan: 34 18.4%
  • Çok Kötü

Kullanılan: 58 31.4%

• Kullanılan toplam oy
    185
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kaido tayfası O-Tama'nın işlevselliğini denedikten sonra Luffy onu alacaktır. Ilk konuşan aslan mı yoksa Holdem mi anlayamadım. Aslan pençesi saldırısı, tam 12'den saldırısı diye (bullseye) çevirilse daha komik olabilirdi.

Wano dış kültüre kapalı olmasına rağmen dövüş sunumları Gyats'dan daha modern.

Zoro'nun kılıçustası prensipleri var. Kılıcının tekmelenmesi, Mr.5'ın fırtığını kesince iğrenmesi vb. Fakat buradaki mesele biraz Zoro'nun kadın kılıçustaları ile olan geçmişi ve senaryo işlemesi olarak görüyorum. Kadın kılıçustalarına Kuina'ya olan saygısından dolayı müdahale etmez.

Luffy bir kere geleceği görüp önceden Suggeee yapsa çok komik olur. :) Mesela Franky lazer atsa, Luffy önceden Suggeee dese sonra lazeri gerçek zamanlı görünce önceden yaşanan gerçeği kadar zevk vermiyormuş dese; her olayda hani neden görmedi diyenlerin sayısı azalabilir.

Urushima asil bir kan taşıyor fakat ekseni kaymış. O-kiku bu durumu bildiği için, ona içerleniyor. "Herşeye kendisi karar veriyor." diyerek.

Bu arada @Lao-G'nin değindiği konudan aklıma geldi..

Zoro'nun bir köylü çocuğu çıkmasını, kan ya da soy muhabbetine girilmemesi gerektiğini düşünenler için nahoş bir bölüm oldu bu. Samuray-asil-kan mevzusu Zoro'ya kadar çıkacak gibi duruyor.

İyi çizimlerden kasıt kalite ise birşey diyemem. Ama çizimin içeriği ise biraz daha beklemek lazım. Çünkü şu an taşra bölgesi ve tabiatı harap eden bir fabrikalaşma işleniyor. İlerleyen bölümlerde olaylar merkeze doğru kayar o zaman şehir çizimlerini görürüz. Orochi'nin zehirlenmemiş toprakları işlendiğinde de bozulmamış tabiatı... Biraz sabretmek lazım.

Hiyerarşiden bahsetmek gerekirse... Daha 3 tane karakter gördük zaten. Hiyerarşinin ne kadar derin yansıtılmasını bekliyorsun ? Hiyerarşi Orochi ve Kaido'dur. Bu iki isme sosyolojik ve mekansal olarak yaklaştıkça hiyerarşi daha göze çarpar bir şekilde işlenecek zaten. Dipten tepeye doğru. Hiyerarşi 1 ile 9 rakamlarını kapsıyor diyelim. Sen daha 9'dan 8'e yeni çıkmışsın hani hiyerarşi diyorsun. Dur bakalım 7-6-5-4'leri bir gör onda sonra...

Ülen Wano'yu en çok bekleyenlerden biriyim ben bu kadar sabırsız değilim arkadaş :bilmem::oleyo:
Tehlikenin farkına varamamışsın Reis, şu sumo güreşçisini Zoro değilde Luffy yaydığı Aurayla yada sözleriyle yada Kral Hakisi ile korkutsaydı beynimizin için boza pişiriliyordu şuan, Çok şükür Oda öyle bir şey yapmamış :hhh:

İyi çizimlerden kasıt kalite ise birşey diyemem. Ama çizimin içeriği ise biraz daha beklemek lazım. Çünkü şu an taşra bölgesi ve tabiatı harap eden bir fabrikalaşma işleniyor. İlerleyen bölümlerde olaylar merkeze doğru kayar o zaman şehir çizimlerini görürüz. Orochi'nin zehirlenmemiş toprakları işlendiğinde de bozulmamış tabiatı... Biraz sabretmek lazım.

Hiyerarşiden bahsetmek gerekirse... Daha 3 tane karakter gördük zaten. Hiyerarşinin ne kadar derin yansıtılmasını bekliyorsun ? Hiyerarşi Orochi ve Kaido'dur. Bu iki isme sosyolojik ve mekansal olarak yaklaştıkça hiyerarşi daha göze çarpar bir şekilde işlenecek zaten. Dipten tepeye doğru. Hiyerarşi 1 ile 9 rakamlarını kapsıyor diyelim. Sen daha 9'dan 8'e yeni çıkmışsın hani hiyerarşi diyorsun. Dur bakalım 7-6-5-4'leri bir gör onda sonra...

Ülen Wano'yu en çok bekleyenlerden biriyim ben bu kadar sabırsız değilim arkadaş :bilmem::oleyo:
Ben aslında hiçbir hiyerarşi ilerlemesi görmediğimizi arkadaşa anlatmaya çalışıyordum yani aynı düşüncedeyiz niye anlatma gereksinimi duydun anlamadım. Japonya kültüründe büyük yer taşıyan sumo güreşi biraz daha ayrıntılı ve kaliteli karakterlerle işlenmesini isterim. Ayrıca çizimlerde tabi ki kalite arıyorum. Wano'yu bende çok bekliyordum ama son 3 bölümde ilerleme neredeyse sıfır. 1 ayda hiç ilerleyemedi. Bu seri önceden de yavaştı ama üç haftada birileri ortaya çıkar bir gelişme olurdu. Şimdi hiçbir şey yok.

Tama'nın meyve gücü sayesinde herkes kendi zoanına söz geçirip uyandıracak ve uyum problemi olmayacak. Yani büyük ihtimalle bizimkilerin tarafında daha çok işe yarar gibi. Tamamen atıyorum :D

Hatta fazla uçuk olabilir ama acaba Seylan formundaki delirmiş Minklerde etkisi ne olabilir :S
Amiral seviyesi ;)

Yahu hiç mi farklı şeyler çizemiyor. Bir insan bu kadar mı arc klişesi yaşatır.

Yani niye iki korsan savaşının içine düşüp olaylar büyümüyor, neden Kutsal ejderler üzerine bir arc çizmiyor , çiz mesela kardeşim 2 yonkounun yıllardır düşmanlığını ve deniz savaşını tayfanın bu savaşın ortasına düştüğünü çiz yani farklı şeyler. Hep mi zulme uğramış ada sakinlerini korsanların elinden kurtarma olayları.

Ne bu kadın prenses zulmü klişesi , küçük kız çocuklarından gına geldi , Rebecca, Vivi , Shiroşi ,Aisa zart zurt kadın trajedisi ve halk kahramanı tayfa muhabetti.

Korsan nedir necidir bu herifler denizlerde niye varlar , farklı birşeyler çiz ulan.

Yani niye iki korsan savaşının içine düşüp olaylar büyümüyor, neden Kutsal ejderler üzerine bir arc çizmiyor , çiz mesela kardeşim 2 yonkounun yıllardır düşmanlığını ve deniz savaşını tayfanın bu savaşın ortasına düştüğünü çiz yani farklı şeyler. Hep mi zulme uğramış ada sakinlerini korsanların elinden kurtarma olayları.

Ne bu kadın prenses zulmü klişesi , küçük kız çocuklarından gına geldi , Rebecca, Vivi , Shiroşi ,Aisa zart zurt kadın trajedisi ve halk kahramanı tayfa muhabetti.

Korsan nedir necidir bu herifler denizlerde niye varlar , farklı birşeyler çiz ulan.
Çok şey istiyorsun hafta boyu çizimlere uğraşırken birde hikaye mi düşünecek.Zamanında düşünmüş onları kopyalayıp yapıştırıyor işte. :/ Onun dışında bu arcın temel kurgusu da başka yerlerden alınmış olabilir şüphelendiğim şeyler var henüz araştırmadım ama bakacağım.

Daha erken böyle demek için belki ileri de dediğin şeyler olabilir olursa iki yonkonun bir arada bulunduğu şöyle kim kime dum duma bir arc derim ki tamam oldu bu iş. Ama hala en iyi arc girişi Marinefor'da tarz olarak orada da prenses vardı Ace ama yine de arc girişi çok iyiydi. Bu arcın girişi hayal kırıklığı oldu benim açımdan.
Edit:Marineford'la kıyaslama sebebim Wano'nun şu ana kadar ki en iyi arc olacağı yönündeki editör açıklamaları.

Ben aslında hiçbir hiyerarşi ilerlemesi görmediğimizi arkadaşa anlatmaya çalışıyordum yani aynı düşüncedeyiz niye anlatma gereksinimi duydun anlamadım. Japonya kültüründe büyük yer taşıyan sumo güreşi biraz daha ayrıntılı ve kaliteli karakterlerle işlenmesini isterim. Ayrıca çizimlerde tabi ki kalite arıyorum. Wano'yu bende çok bekliyordum ama son 3 bölümde ilerleme neredeyse sıfır. 1 ayda hiç ilerleyemedi. Bu seri önceden de yavaştı ama üç haftada birileri ortaya çıkar bir gelişme olurdu. Şimdi hiçbir şey yok.
Sen hiyerarşik olarak ilerleme kaydetmedilmediğinden bahsetmişsin, ben hiyerarşik ilerleme ve derinlik için bölümlerin biraz daha ilerlemesi gerektiğini yazmışım. Mesajının neredeyse tümünde yeni hiçbir şey olmadığı ve ilerleme yaşanmadığı anlaşılıyor. Ben de tüm bunlar için biraz sabretmek gerektiğini yazmışım. İkimiz de aynı şeyi söylememişiz yani :hoo:

Tehlikenin farkına varamamışsın Reis, şu sumo güreşçisini Zoro değilde Luffy yaydığı Aurayla yada sözleriyle yada Kral Hakisi ile korkutsaydı beynimizin için boza pişiriliyordu şuan, Çok şükür Oda öyle bir şey yapmamış :hhh:
Haklısın valla teğet geçmiş :flaugh: Adam en ufak gözlem haki kullansa geleceği görüyor diyecek adam kaynıyor buralar.. Hani Katakuri'den sonra göremedi ya bir daha :DMilletin içine dert oldu :fool: Bir de dediğin gibi olaydı ohoooooo :oleyo:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık