Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 908: Dünya Toplantısı Başlıyor

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    290
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Benim anladığım bu adamlar direk olarak kendilere meydana çıkacaklar. Şimdiye kadar işlere bulaşmadıklarını kendi sözlerinden ortaya çıkıyor.

''Görünüşe göre Büyük bir temizlik yapmanın vakti geldi'' diyorlar. Savaş yolda. Baya baya olaylar var yahu. Kayalar, Gorosei felan.

Bir önceki bölümde o tahtta kimse oturmuyor. Tek kral yok denildi.
O kutucukta açıklanmadı diye hatırlıyorum insanları kandırmaya yönelik bir söylemdi.Zaten ortada bir silah varsa o silah illa ki patlar taht olayı da aynı biri oturacaktı kaçınılmazdı.Otorite konusunda kadimler zaten otorite ama bu adam tanrı olarak görülüyorsa daha çok dünyanın sahibi olarak tanımlanabilir yani sorgusuz gider istediği herşeyi alır ama ayaklanma olmasın diye sanırım aldatmacaya başvuruyor.

-Kuma'nın bilinci gittikten sonraki hali üzücü. Ben adamın savaşlarda aktif olarak kullanılmasını bekliyordum, bu şekilde süs köpeği olarak kullanılmasını değil. Burda önemli olan bilinci(beyni) alındı mı? Eğer Vegapunk beyin nakli gibi ekstrem şeyleri yapabiliyorsa savaş sonunda o beyni geri yüklemeyi de yapabilir. Zaten Vegapunk Kuma’nın her şeyini yok etmedi diye hatırlıyorum.

-Bonney bence Kutsallardan. Görünen o ki toplantı yerini eliyle koymuş gibi buluyor. Bunun için önceden burayla alakalı bilgisinin olması lazım. Ayrıca Bonney’in babası ölmüş. Normalde biz kutsallara dokunulmaz zannediyorduk. Geçen hafta Charloss’a başka bir kutsal vurunca bunun yalan olduğunu gördük. Bonney’in babası kutsallar için bir tehdit olmuş olabilir ve yukarından fişi çekilmiştir. Bu da Bonney’in kutsallardan/denizcilerden/hükümetten nefret edip korsan olmasını açıklar ve toplantıya katılıp olayları sabote etmek istemiş olabilir. Yoksa niye sıradan birisi dünyanın en güvenli(!) yerinde, en güvenli ve en önemli toplantısına katılmak ister.

O kutucukta açıklanmadı diye hatırlıyorum insanları kandırmaya yönelik bir söylemdi.Zaten ortada bir silah varsa o silah illa ki patlar taht olayı da aynı biri oturacaktı kaçınılmazdı.Otorite konusunda kadimler zaten otorite ama bu adam tanrı olarak görülüyorsa daha çok dünyanın sahibi olarak tanımlanabilir yani sorgusuz gider istediği herşeyi alır ama ayaklanma olmasın diye sanırım aldatmacaya başvuruyor.
Tahtı geçen bölüm, Im'i bu bölüm gördük. Çok fark etti.

Kralları gördüğünüz gibi her biri bir ülkeyi temsil ediyor ve kralların başkanı bu sene amerika gördüğünüz gibi alman İngiliz ve birçok ülke vardı . Wano yani japonya ya tehlikeli bölge diyorlardı. Yani göre işin ilerilerinde dünya hükümeti ile wano arasında savaş yaşanacak çünkü gerçek dünya ile bağlantıları iyice kuruyor bu savaşta ilk kez o silah denilen şey kullanılacak bu nükleer bomba belki de o silah olabilir. Şu an üstünkörü yazdım eğer isterseniz teoriye çevirebilirim.

Her yara savaşta olmaz işte, örnek verdiğin Luffy'de bile bu durum mevcut. Aaa bu adamda yara izi var, kesin savaşta almıştır ne kadar doğru bilemiyorum.

Senin kendi ölçütlerinin dışında kalanları çöp olarak nitelemene bir şey diyemem ama misal bir sağ kol nasıl güçsüz görülür... Sağ kol dediğimiz adamlar (4 yonko+10(sallıyorum)+ Devrimci vs falan kıyıda kalan kişiler desek) dan sonra bu serinin en güçlü kişileri. Yüzdeliğe vursan en az Op dünyasının % 95 inden daha güçlü insanlar. Sırf senin amiral ya da yonko beklentine karşılık gelmiyor diye bu adamlar çöp olmaz. Sadece sağ kol etkilemez ama sağ kol ayarı kişi kendini amiral karşısında uzun süre, yonko karşsında ortalama bir süre varlığını sürdürebilir. Artı bu adamlar sadece sağ kol gücünde olmazlar, yanında koskoca bir dünyanın bilgisine sahipler ve bu bilgiyle olayları önleme ya da olayları istedikleri gibi manipüle etme imkanına sahipler belki. Benim açımdan oldukça yeterli bir güç seviyesi (Sağ kolu sen bunlar için komutan gücünü az gördüğün için verdim).

Gorosei neyse(hala güçlü oldukları izlenimleri yok bende) de Im'ın güçlü çıkması bence mantıklı bir şey çıkmaz. Biz seri boyunca denizcileri hükümetin askeri gücü, Gorosei de akıl gücü olarak görmedik mi? Sırf denizciler amiral kaybetti diye yasa çıkarılıp amiral alındı. Şimdi bakıyoruz hükümetin elinde 5 amiral(gorosei)+1 yonko(Im- o da en az) varmış da haberimiz yokmuş....
Ya çok ayrıntılı düşünüyorsun.Luffy ana karakter Oda orda çocuk erkekliğini kanıtlıcak diye saçma bir şey yaptırdı o kadar.Bu ana karaktere özeldir.Onun dışında cidden o savaş yaralarına nasıl bir açıklama gelebilir ? Sen sanıyor musun ki Oda bunları gösterince dicek ''Bu kel adam erkekliğini kanıtlamak için dojoda bi taraflarını çizdi'' diye ? Ya da küçükken kafalarını sobaya daldırdılar o sırada küçük kalıcı yanık izi oluştu gibi bir açıklama mı bekliyorsun ? Hani birinde de değil hatırladığım 3 tanesinde falan böyle iz vardı.Diğer ikisinin de vücutlarının başka yerinde olmadığı ne malum ? Hani yaradan başka nasıl bir açıklama getirirsin cidden merak ettim ?

Benim ölçütlerim dışında kalanlara çöp demiyorum.Sen ilk politikadan ibaretlerdir tarzında bir laf söyleyince ben de Spandam gibi bir şey olarak görüyorsun sandım.Ondan sonra sen yine belli bir güçleri vardır deyince bende ''Komutan gücünde çıksalar bile benim beklentimin altında çıkmış oluyorlar'' tarzı bir şey dedim.Yoksa orana vurursak o %95'lik kısım doğrudur zaten.Ama yüksekten uçmuşsun komutana gerek yok Coby bile op evrenin muhtemelen %90'ından güçlüdür.Al hatta sen demeden daha dün demiştim bunu.

http://www.korsanfan.com/konu/genel-tartışma.6716/page-324#post-958334

Goroseinin amiral gücünde olduğunu varsayalım.Madem amiral gücündeler neden amiral koltuğunu başkalarıyla doldurdular da kendileri geçmediler diye mi soruyorsun ? Mantığın buna kaymış.Adamlar görünen,bilinen hükümetin direk liderleri.Neden hükümetin başındayken kendilerini amiral mevkisine getirtsinler ? Neden kendi istekleriyle daha düşük bir mevkiye gelsinler ? Ayrıca goroseinin bu zamana kadar beyin gücü gibi gözükmesi bu adamların beyin takımından ibaret olduklarını göstermez.Dediğim gibi o savaş yaralarına benzer şeyler(bana göre direk savaş yarası) ve kılıçlı abiyle Oda bu adamların güçlü olma ihtimalini de vurguluyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık