Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 908: Dünya Toplantısı Başlıyor

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    290
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İki Amiral gidince, yerine iki tane geleceği belliydi. Hatta bu adamları askerlik yasası ile Denizci yaptılar, böylece yeni Amiraller için kimse "Bunlar Marineford Savaşı'nda neredeydi?" diye sormadı. Yani Issho ve Ryokugyu'nun en azından bir arka planı var.
Ancak Oda, serinin başından beridir Beş Kadim'i bize Dünya Hükümeti'nin zirvesi olarak yansıtıp, şimdi de onların üstünde de başka biri olduğunu gösteriyor.
Valla bence o da normal değil yarın bir gün final savaşında 30 tane amiral mi çıkaracak yani bunlar. Madem o kadar amiral çıkarabiliyorsun bu koramiraller neden bu kadar güçsüz. O halde bu korsan tarafı ile hic te denge yok bunlar istese yonkou falan bırakmaz ortalıkta.

Kutucuk içine Beş Kadim için Dünya Hükümeti'nin En Büyük Otoritesi yazmayacak o zaman. Okurunu kandırmış oluyor.
Yönetim olarak yetki onlarda gibi duruyor zaten. Adam hikayeci bakış açısıyla açıklıyordur bunu. Sana doğrudan bilgi vermek amacında olduğunu düşünmüyorum.

En büyük Otorite deniliyor. Geliyor, Amiral Sakazuki bunlara siz yaşlı bunaklar aklınızı mı kaçırdınız diye fırça çekiyor. Üstüne üstlük o Tenryibutto kuklaları sizi de ezip geçti di mi diyor? En büyük otorite CP0 tarafından kaale alınmamış gibi duruyordu.

Şu an için bir sıkıntı var. Im ile diğer Kutsal Ejderlerin tam olarak ilişkisi ne? Im Kutsal Ejder mi? Yoksa sadece sistemin içine sızmış başka biri mi? Bu da belli değil.

Yani şu an baya karışık bir durum var. CP0 kimden emir alıyor? Görünene göre Gorosei ile Kutsal Ejderler arasında bir sıkıntı vardı. Eee IM Kutsal Ejder ise o zaman böyle bir durum nasıl ortaya çıkıyor? Yoksa Gorosei Akainu'ya karşı palavra mı attı? Başından beri zaten olay istedikleri yönde mi ilerliyordu? Bunların açıklık bulması lazım. Onun dışında 20 Kutsal Ejder ailesinden kaç tanesini gördük ki?

Kahin olması, belirleyici olması yani narutodaki gama-sennin gibi olması dışında bir gerçeği görmek istemiyorum. Kahin vanga'ya da pek çok hükümet yetkilisi falan danışıyormuş umarım sadece böyle bir şey çıkar serinin düzeni bozulmaz

Yalnız bazılarımızın her zaman beklentisi vardı bu yönde. Ben kaç kere yazdım. Perde arkasında bir yerlere çekilmiş büyük başlar illa ki vardır. İki üç tane dünyadan haberi olmayan sümüklüyle bu işler dönmez. Gorosei'nin de Kutsal Ejder olmadığını biliyorduk o sıra. O yüzden Kutsal Ejderlerden bir beklenti vardı. IM'in Kutsal Ejder olup olmadığını tam bilmiyoruz tabi. Ama bütün Kutsal Ejderler Charloss gibi gerizekalı olamaz.

Gorosei o sıra tam olarak güçlü görülmüyordu. Denizcilerin elinde neredeyse 5-6 Amiral var. Böyle bir Hükümet'i niye ayakta bıraksınlar? Böyle aklı başında birileri gerekiyordu.

Siz görünen yüzsünüz de olay bitmişti bence.

Bir de Red Line dediğin hat baya büyük bir alan. Yeni Dünya denilen ada çok küçük kalıyor. Korsanlar orda ne halt ediyorsalar etsinler demiş gibi bir halleri vardı bu Hükümet'in. Denizcileri de asayişi sağlayan bir kurum yaptılar.

Merak ediyorum Denizciler'in Red Line üzerindeki Krallıklarda bir yetkisi var mı?
Çok yazamıyorum ama tanrılar gökten zembille iniyor serilerde.Bu eleman da tanrı-kral muhtemelen yani Gılgamesh gibi biraz.

Valla bence o da normal değil yarın bir gün final savaşında 30 tane amiral mi çıkaracak yani bunlar. Madem o kadar amiral çıkarabiliyorsun bu koramiraller neden bu kadar güçsüz. O halde bu korsan tarafı ile hic te denge yok bunlar istese yonkou falan bırakmaz ortalıkta.
:sapkali:

İki tane amiral, iki tane de aday çıkarabiliyorsun madem iki dakikada, o zaman bu ne korsan çağıdır ?

Hukumet tarafinda Im gibi birisinin cikacagi cok belliydi ya. Ozellikle de Akainu nun posta koymasindan sonra bu ihtimal kesinlesmisti. Herkes bu kisinin kutsallardan birisi olacagini dusunuyordu ama bana verdigi hava kutsallardan ayri bir kisi oldugu. Kutsallari bir nevi ironman 3 deki mandarin gibi kullaniyor. Amaci ne acaba :)
Luffy olmayinca harbiden cok iyi bolumler geliyor ya. Daha dogrusu vs cizmek zorunda olmayinca :)

Savaş yarası değilse ne olabilir ki ? Doğum lekesi mi ya da Luffy misali kendilerine faça falan mı attılar ? Sanmıyorum öyle bir şey olduğunu.

En kutup halini düşünmüyorum.Sen amiral gücünde bile yokturlar deyince 10 dorukilik çöp ya da komutan gücünde olup olmamaları fark etmiyor.Benim bakış açımdan o karakterleri güçsüz görmüş oluyorsun.Yani sen İm veya goroseiyi yonko komutanı gücünde görsen bile ben katılmam.Çünkü dediğim gibi koskaca hükümetin(ki dünyada egemen olan bir hükümet) komutan gücündeki adamlarla idare edildiğini sanmıyorum.Ya da komutan gücündeki adamların dünyayı bu kadar etkileyecek kararlar alabileceğine inanmıyorum.

Goroseiler şimdi öğrendiğimiz bir şey değil ki.İm'i şimdi öğrendik ama goroların ilk çıktığı zamanlardan beri güçlü olma ihtimalleri konuşuluyordur.Yani Oda'nın öyle bir açıklama yapmasına gerek yok çünkü en baştan zaten gorosei diye ne olduğu belli olmayan bir şey gösterdi bize.Ve bu adamlara kılıç ya da savaş yarası gibi şeyler çizerek güçlü olma ihtimallerini de düşündürttü.O yüzden bunların güçlü çıkması abes kaçmazdı.
Her yara savaşta olmaz işte, örnek verdiğin Luffy'de bile bu durum mevcut. Aaa bu adamda yara izi var, kesin savaşta almıştır ne kadar doğru bilemiyorum.

Senin kendi ölçütlerinin dışında kalanları çöp olarak nitelemene bir şey diyemem ama misal bir sağ kol nasıl güçsüz görülür... Sağ kol dediğimiz adamlar (4 yonko+10(sallıyorum)+ Devrimci vs falan kıyıda kalan kişiler desek) dan sonra bu serinin en güçlü kişileri. Yüzdeliğe vursan en az Op dünyasının % 95 inden daha güçlü insanlar. Sırf senin amiral ya da yonko beklentine karşılık gelmiyor diye bu adamlar çöp olmaz. Sadece sağ kol etkilemez ama sağ kol ayarı kişi kendini amiral karşısında uzun süre, yonko karşsında ortalama bir süre varlığını sürdürebilir. Artı bu adamlar sadece sağ kol gücünde olmazlar, yanında koskoca bir dünyanın bilgisine sahipler ve bu bilgiyle olayları önleme ya da olayları istedikleri gibi manipüle etme imkanına sahipler belki. Benim açımdan oldukça yeterli bir güç seviyesi (Sağ kolu sen bunlar için komutan gücünü az gördüğün için verdim).

Gorosei neyse(hala güçlü oldukları izlenimleri yok bende) de Im'ın güçlü çıkması bence mantıklı bir şey çıkmaz. Biz seri boyunca denizcileri hükümetin askeri gücü, Gorosei de akıl gücü olarak görmedik mi? Sırf denizciler amiral kaybetti diye yasa çıkarılıp amiral alındı. Şimdi bakıyoruz hükümetin elinde 5 amiral(gorosei)+1 yonko(Im- o da en az) varmış da haberimiz yokmuş....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık