Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 908: Dünya Toplantısı Başlıyor

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    290
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İm'in gözleri Mihawk anımsattı, ayrıca Vivi'nin resmini tutması ayrı bir merak konusu.. Shirahoshi olsa anlarım da Vivi'yi Holy Mother yapmazlarsa iyi olur, galiba Wano 900 öncesinden beri Joy Boy'un müttefiki o yüzden katılımları yok, neyse Wano'dan sonra zaten dünya'nın dengesi bozulacak Luffy hemen hemen Joy Boy konumuna gelecek müttefik olarak..

Öyle deniliyor.Diper insanlar ve krallara.Bu Im-sama zaten elini kolunu sallayıp kutsal hazinenin yanına giren kişi bu arcın ilk bölümlerinde.
Ben One Piece dünyasında yaşamıyorum. Im'e dair daha önce ufak da olsa bir şey görmeliydik. Adam öyle az buz bir pozisyonda değil.

Ya çok ayrıntılı düşünüyorsun.Luffy ana karakter Oda orda çocuk erkekliğini kanıtlıcak diye saçma bir şey yaptırdı o kadar.Bu ana karaktere özeldir.Onun dışında cidden o savaş yaralarına nasıl bir açıklama gelebilir ? Sen sanıyor musun ki Oda bunları gösterince dicek ''Bu kel adam erkekliğini kanıtlamak için dojoda bi taraflarını çizdi'' diye ? Ya da küçükken kafalarını sobaya daldırdılar o sırada küçük kalıcı yanık izi oluştu gibi bir açıklama mı bekliyorsun ? Hani birinde de değil hatırladığım 3 tanesinde falan böyle iz vardı.Diğer ikisinin de vücutlarının başka yerinde olmadığı ne malum ? Hani yaradan başka nasıl bir açıklama getirirsin cidden merak ettim ?

Benim ölçütlerim dışında kalanlara çöp demiyorum.Sen ilk politikadan ibaretlerdir tarzında bir laf söyleyince ben de Spandam gibi bir şey olarak görüyorsun sandım.Ondan sonra sen yine belli bir güçleri vardır deyince bende ''Komutan gücünde çıksalar bile benim beklentimin altında çıkmış oluyorlar'' tarzı bir şey dedim.Yoksa orana vurursak o %95'lik kısım doğrudur zaten.Ama yüksekten uçmuşsun komutana gerek yok Coby bile op evrenin muhtemelen %90'ından güçlüdür.Al hatta sen demeden daha dün demiştim bunu.

http://www.korsanfan.com/konu/genel-tartışma.6716/page-324#post-958334

Goroseinin amiral gücünde olduğunu varsayalım.Madem amiral gücündeler neden amiral koltuğunu başkalarıyla doldurdular da kendileri geçmediler diye mi soruyorsun ? Mantığın buna kaymış.Adamlar görünen,bilinen hükümetin direk liderleri.Neden hükümetin başındayken kendilerini amiral mevkisine getirtsinler ? Neden kendi istekleriyle daha düşük bir mevkiye gelsinler ? Ayrıca goroseinin bu zamana kadar beyin gücü gibi gözükmesi bu adamların beyin takımından ibaret olduklarını göstermez.Dediğim gibi o savaş yaralarına benzer şeyler(bana göre direk savaş yarası) ve kılıçlı abiyle Oda bu adamların güçlü olma ihtimalini de vurguluyor.
Katılıyorum arkadaşa.:D Yara olaylarına diğer tarzda bir açıklama saçma oluyor. Onu geçtim adam kılıçla dolaşıyor, siliyor felan. Son bölümde de isim ver gidip halledip gelelim tarzında bir havaları vardı.:D

Teach'in ismini verecek olabilir. Belki de Teach Gorosei'leri devreden çıkarır.

İm'in kadın olduğunu ve kahin olduğunu düşünüyorum. Madam Shirley'in daha ileri versiyonu gibi bir şey. Onun dışında çok güçlü olduğunu falan sanmıyorum.

Kuma reis üzdü. Köpek olacak adam değildi.

Gorosei bence de güçlü ama öyle amiral üstü falan olduklarını sanmam.

Devrimcilerin Kuma'yı kurtarmasını pek mümkün görmüyorum. Ballı Lütfü olsaydi olabilirdi ama yok. Sabo dışında hepsi ölebilir.

Ya çok ayrıntılı düşünüyorsun.Luffy ana karakter Oda orda çocuk erkekliğini kanıtlıcak diye saçma bir şey yaptırdı o kadar.Bu ana karaktere özeldir.Onun dışında cidden o savaş yaralarına nasıl bir açıklama gelebilir ? Sen sanıyor musun ki Oda bunları gösterince dicek ''Bu kel adam erkekliğini kanıtlamak için dojoda bi taraflarını çizdi'' diye ? Ya da küçükken kafalarını sobaya daldırdılar o sırada küçük kalıcı yanık izi oluştu gibi bir açıklama mı bekliyorsun ? Hani birinde de değil hatırladığım 3 tanesinde falan böyle iz vardı.Diğer ikisinin de vücutlarının başka yerinde olmadığı ne malum ? Hani yaradan başka nasıl bir açıklama getirirsin cidden merak ettim ?

Benim ölçütlerim dışında kalanlara çöp demiyorum.Sen ilk politikadan ibaretlerdir tarzında bir laf söyleyince ben de Spandam gibi bir şey olarak görüyorsun sandım.Ondan sonra sen yine belli bir güçleri vardır deyince bende ''Komutan gücünde çıksalar bile benim beklentimin altında çıkmış oluyorlar'' tarzı bir şey dedim.Yoksa orana vurursak o %95'lik kısım doğrudur zaten.Ama yüksekten uçmuşsun komutana gerek yok Coby bile op evrenin muhtemelen %90'ından güçlüdür.Al hatta sen demeden daha dün demiştim bunu.

http://www.korsanfan.com/konu/genel-tartışma.6716/page-324#post-958334

Goroseinin amiral gücünde olduğunu varsayalım.Madem amiral gücündeler neden amiral koltuğunu başkalarıyla doldurdular da kendileri geçmediler diye mi soruyorsun ? Mantığın buna kaymış.Adamlar görünen,bilinen hükümetin direk liderleri.Neden hükümetin başındayken kendilerini amiral mevkisine getirtsinler ? Neden kendi istekleriyle daha düşük bir mevkiye gelsinler ? Ayrıca goroseinin bu zamana kadar beyin gücü gibi gözükmesi bu adamların beyin takımından ibaret olduklarını göstermez.Dediğim gibi o savaş yaralarına benzer şeyler(bana göre direk savaş yarası) ve kılıçlı abiyle Oda bu adamların güçlü olma ihtimalini de vurguluyor.
Velevki savaş yarası olsun(kabul etmesem bile olmuş diyelim)...Ben savaş yarasından güç çıkarılmasına karşıyım. İki çöp karakter savaşıp onlarda da yara olabilir, iki amiral savaşıp onlarda da yara olabilir. Sırf mevkii büyük diye büyük savaşlara girdiği anlamı çıkmaz.

Zaten yüzdelik örneğini senin mesajın aklıma geldiği için o şekilde verdim. Politik(Bilgi gücü) gücü küçümsüyorsun bence. Bu sadece ''şu gitsin, şu kalsın'' meselesi değil. Adamlar 800 yıllık hükümeti gizli bilgiler ışığında yönetiyorlar. Bu bilginin ne olduğu ve nasıl bir güç getirdiğini daha bilmiyoruz. Açıklandığında ne demek istediğimi açıklayabilir. Adamlar bu güç sayesinde Op dünyasını(korsanlar da dahil) istedikleri gibi yönlendirebiliyorlardır belki.

Amiral gücündeyse onlar oraya çıksın demiyorum. Onların amiral gücünde olması mantıklı olmaz diyorum.
1 filo amirali+ 3 amiral+ 5 amiral(gorosei)+ 1 İmu( en az amiral). Bünyesinde 10 amiral bulunduran bir oluşum onun yanına 2 tane daha koyabilir. Hem amiral bolluğu var(!) hem de yasa çıkarıp amiral dileniyorsun. Bana göre çok komik bir durum olur.

Kutucuk da resmi bilgi değilse, kimin lafına güveneceğiz?
İlla birilerinin lafına güvenmeye gerek yok.Oda sorgulatıyor.Serideki olayları kendince yorumlayıp bir sonuç çıkarabilirsin.Kesin bilgiler vermemesi seri üstünde daha fazla düşünülmesi ve tartışılmasını sağlıyor.Yani dediğim gibi illa kutucuklarla verilen kesin bilgilere gerek yok.Luffy'nin olayı işte kutucuklarda veriliyor ama gerçek mi ? Değil.Biz okuyucular gerçeği biliyoruz ama op evreni o kutucuklardaki gibi biliyor.

gorosei'in illa ki isim beklemesi bir açıdan tuhaf. sonuç olarak posterlerdeki herkes tehlike arz ediyor canın hangisini isterse git dal. yoksa sadece ışık saçanı indirelim geri kalanından bi nane olmaz halka da ne olursa olsun diye mi düşünüyorlar. dahası bu hafta shirahoshi'nin posterini de gördük. ya önceden haberleri vardı ya da shanks söyledi. shanks'ın söyleme sebebi seride çok şeyleri değiştirecek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık