Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 908: Dünya Toplantısı Başlıyor

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    290
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Katılıyorum arkadaşa.:D Yara olaylarına diğer tarzda bir açıklama saçma oluyor. Onu geçtim adam kılıçla dolaşıyor, siliyor felan. Son bölümde de isim ver gidip halledip gelelim tarzında bir havaları vardı.:D

Teach'in ismini verecek olabilir. Belki de Teach Gorosei'leri devreden çıkarır.
O zaman bu Gorosei afedersin tam bir salaklar oluşumu. Hem her göründüğünde yonko vs amiral+ shici dengesi diye bıdı bıdı yap hem kendi gücünün farkında olma. Bu denge, balans vs başkası dese yine anlayacağım da direkt kendileri söylüyorlar zaten. :D Nasıl bir şeylerse artık, kendilerini Op'tan ayrı görüyorlar herhalde :)

ben ım samanın erkek olmasını isterim aga :D kadın karakterler bana ne kadar guclu olursa olsun etkısız gelıyor luffy bununla kapısıkcak olursa kadına vurmaz kı bence yada cok şaşalı bir savaş olmaz ama dusunsenıze akainu gibi korkutucu bir karakter olsa daha güçlü ozaman degme keyfime ımdb 10 puan :D birde manganın son sayfasın da biz 5 kadim önünde diz çöküyoruz diyor şimdi bunlar ım sama ıle tanısıyorlarsa neden böyle bir cümle kursunlar ım sama tanımıyor mu da bunları isim veriyorlar acaba ım sama ölüydü de dırıltıldı mı şey gibi agent of shield izleyenler varsa orda hydara tanrı dıye bırşeye tapıyorlar dı uzaylı bır yaratık adını unuttum hiç görmediler ama onu getirmeye ugrasıyorlar dı sonra getırıp emrıne gırdıler belki öyle olabılır bu ım sama ölmüştü yada başka birşey gelince eskıden yaptıgı ıse başladı . birde ben goroseilerin orda korkudan degılde o kişiye saygıdan diz çöküp emirlerine girdiği havasına kapıldım luffy ve filosu gibi düşünün kendi istekleri ile luffy'in emri altına giriyorlar .

Smoker'a verdiğim Luffy örneğine nasıl bir açıklama getiriyorsun ?
Saçmalık ve alakası yok. Bunu uzun uzun anlattım. Objektif bilgiler vardır subjektif bilgiler vardır. Verdiğin örnek subjektif bilgi. Neyin ne olduğunu zaten okuduğunda anlarsın. Sen subjektif ve objektif bilgileri bir tutup aynı kefeye koyup aynı kanıya çıkıyorsun. Düşüncem bu. Daha önce tartıştığım bir şeyi açıkçası tartışmak istemiyorum.

Adam ölümsüz ve antik silah gibi bir hazine kullanıyor.Hiç heveslenmeyin adam son boss kk düzeyi vardır.Doffy boş işler peşinde koşmaz ölümsüzlük + hazine kullanmayı istiyordu yani bu elemanın muhtemelen yapabildiği şeyler.
Luffy-shirahoshi-antik silah-kayıp yüzyıl yine aynı şekilde Luffy-Vivi-antik silah-kayıp yüzyıl bağlantıları var. Vivi'den korkma nedenleri zamanında dünya hükümetini kuran devletlerden biri olması ve bazı kritik bilgilere sahip olmalarından korkuyorlardır. Teach zaten komple dünya için tehtid. Bi de Beyazsakal'ın lafını uyarı olarak da alabilirler. O sen değilsin diyerek aktarılan iradenin hala devam ettiğini söylüyor herif sonuçta. Kendilerine rakip çıkmasın istiyorlar gibi :T

İlla birilerinin lafına güvenmeye gerek yok.Oda sorgulatıyor.Serideki olayları kendince yorumlayıp bir sonuç çıkarabilirsin.Kesin bilgiler vermemesi seri üstünde daha fazla düşünülmesi ve tartışılmasını sağlıyor.Yani dediğim gibi illa kutucuklarla verilen kesin bilgilere gerek yok.Luffy'nin olayı işte kutucuklarda veriliyor ama gerçek mi ? Değil.Biz okuyucular gerçeği biliyoruz ama op evreni o kutucuklardaki gibi biliyor.
Bana göre bu bildiğin kurgu kolaycılığıdır. Hiçbir suretle kesin yorum yapılamaz demektir bunun anlamı. Ki unvan konusunda böyle bir şey daha önce olmamıştı. Mesela kutuda Denizin Yedi Savaşçısı'ndan biri yazıyorsa, biz adamı öyle kabul ediyoruz. Biri çıkıp bu adam aslında Denizin Yedi Savaşçısı'ndan biri değil diyebilir. Hatta görülmemiş her şeye itiraz edebilirsin. Mesela Hancock'ta Kral Haki yok diyebilirim. Çünkü kullanırken görmedik. İnsanlar var diyor, ama aslında yok. Sen de buna itiraz edemezsin.

Müttefik etme yeteneği olsaydı luffy gibi Teach şimdiye kk olmuştu.Yetenek yok ama en azından deniyor diyebiliriz.
Yetenek yok dediğin adamın tayfası serideki en üst seviye tayfalardan birisi. Sadece Yonko ve Luffy'nin tayfaları onun tayfası ile mukayase edilebilir.

Aokiji'yi yanına çekebilmesi ve Shiryu'yu daha önceden tayfasına katması en basit örnekler. Burgess, Lafitte, Doc Q, Auge, hepsi çok üst seviye adamlar.

Velevki savaş yarası olsun(kabul etmesem bile olmuş diyelim)...Ben savaş yarasından güç çıkarılmasına karşıyım. İki çöp karakter savaşıp onlarda da yara olabilir, iki amiral savaşıp onlarda da yara olabilir. Sırf mevkii büyük diye büyük savaşlara girdiği anlamı çıkmaz.

Zaten yüzdelik örneğini senin mesajın aklıma geldiği için o şekilde verdim. Politik(Bilgi gücü) gücü küçümsüyorsun bence. Bu sadece ''şu gitsin, şu kalsın'' meselesi değil. Adamlar 800 yıllık hükümeti gizli bilgiler ışığında yönetiyorlar. Bu bilginin ne olduğu ve nasıl bir güç getirdiğini daha bilmiyoruz. Açıklandığında ne demek istediğimi açıklayabilir. Adamlar bu güç sayesinde Op dünyasını(korsanlar da dahil) istedikleri gibi yönlendirebiliyorlardır belki.

Amiral gücündeyse onlar oraya çıksın demiyorum. Onların amiral gücünde olması mantıklı olmaz diyorum.
1 filo amirali+ 3 amiral+ 5 amiral(gorosei)+ 1 İmu( en az amiral). Bünyesinde 10 amiral bulunduran bir oluşum onun yanına 2 tane daha koyabilir. Hem amiral bolluğu var(!) hem de yasa çıkarıp amiral dileniyorsun. Bana göre çok komik bir durum olur.
Sırf mevkileri büyük diye büyük savaşa girdikleri anlamı tabiiki çıkmaz ama Oda bu hypelamaları küçük savaşlara girmiş adamlar için mi yapıyor ? Yapma.

2. paragrafa ne diyim.Gizli bilgilere sahip oldukları belli ama böyle büyük bi oluşumun Spandam ya da ona benzer bir şekilde çalıştığını sanmıyorum.Sadece bilgiyle ve azıcık güçle o mevkide kalıcaklarını sanmıyorum.Güçleri düşündüğünden fazladır.

Komik bi durum yok bence.Dilenmekte denemez buna.Boşalan gücü doldurdular o kadar bana göre.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık