Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 890: Koca Ana Güvertede!

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    227
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sahnelerin hazırlanışı farklı. Göremiyor musunuz bunu gerçekten? Kalkıp Dof'ta neden korktular onu mu açıklayalım? Hatta isterseniz Dof>BM diyelim. :/ Dur ifade değişikliği. :hhh:
Tabiki Dofy > BM demiyorum ilahi sen böyle çıkarım mı olur :D ikisi karşısında tayfanın tepkilerinde bi dengesizlik var diyorum sadece ama @Tombe ikna etti beni artık bağışıklık kazandıkları konusunda :good:

Tabiki Dofy > BM demiyorum ilahi sen böyle çıkarım mı olur :D
Sen diyorsun diye demedim de kabul edersin ki içten içten bunu demek isteyen kişiler vardır. :D Çıkışmaya başlamışken araya onu da sıkıştırdım. :( Aciz gösterildiler ki Sanji'nin kurtarışı daha fazla ön plana çıksın. Buradaysa herhangi birinin kurtarması mümkün değil. Bir başlarınalar işte. Neyse sen ikna olmuştun pardon. :oleyo:

Luffy taaaaa en başta maceraya atılırken söylemişti. Bu kadar tayfam olacak diye. Oda ezdirmez Luffy'i. O yüzden tayfadan herhangi birinin bir uzvunun gitmesi gerektiği gibi bir şey düşünmek yanlış olur. Serinin dinamiklerine aykırı. Yani bir insanın kendini cyborg yapması normal karşılanıyor ama tayfanın yara almadan younkou'ya kafa tutması anormal oluyor. Hmmmm.

Fizik kurallarının işlemediği bir mangada gerçek dünya kurallarını sorgulamak abes kaçmıyor mu? Bir de Enel'in uzaya pervanel gemi ile çıkması olayı var! Yahu helikopter gibi gemi uzaya nasıl çıkıyor? İnsanlar bulutların üstünde nasıl yaşıyor? Bunlara eyvallah deyipte elektriğin diğerlerini etkilememesini "vauvvv fizik kurallarına aykırı bu sıvamış yeaaa" demek bana tuhaf geliyor.

Laf söylemek için değil de o anı oradaymış gibi yaşayarak okumak bence daha keyifli. Bu bölümden ben keyif aldım. bastım oyumu iyiye. O da anayı eziklediği için. Yoksa çok iyi diyecektim.
İnsanlar direkt neden elektrik etkilemedi demiyor. Deniz suyu Koca Anayı zayıflattı veya yıldırımın etkisi deniz suyuyla daha çok arttı denilince aynı deniz suyu güvertede de vardı da Brook elektriklenince neden diğerlerine geçmedi o zaman diyor. Zamanında Carrot da çorbayı elektrikleyince Bruleeleri çarpmıştı mesela diyor. Eğer ortaya deniz suyunun Koca Ananın yıldırımını daha fazla etkilemesi için bir parametre olarak koyarsan aynısını tayfa için de koyman gerekir yoksa ne anlamı kalır diyor. Normal fizik kuralları değil yani direkt One Piece dünyasının kendisinden. Duyan da "şeytan meyvesi diye bir şey mi olur insanı değiştiren, saçmalık" dediğimizi sanacak. Hemen orası One Piece dünyası deyip alakası olmayan örnekler vermeler falan:(.

Şimdi işin şu kısmını anlayamıyorum, Bigmom pastayı arıyor vesaire, odak noktası pasta bu anlaşılır yalnız olayın o kısmı bir köşede dursun şimdilik. Bigmom, Jimbei'ye saldırırken bilinçli değil miydi ? Hatta üst düzey bir teknik kullanmadı mı? Peki kullandığı teknikten sonra ne oldu ? Jimbei ne kadar zarar gördü ? Koskoca yonkou, o amirallerden çok daha güçlü olan yonkou doğrudan saldırı yapıyor adamın kolunda çizik var mı? Kaç damla kan döküldü ? Üstelik vurduğu adam gelip yonkouyu gemiden dışarı attı.

İşte tamda burada, pastaya odaklanmıştıyla, öyle olmuştu böyle olmuştuyla geçiştirecek bir durum yok çünkü bahsettiğim sahnelerde odak pastada falan değildi.

Birde aklıma şu takıldı, Mom Jimbei ile çarpışınca sadece güçle kazanamazsın derken neden bahsediyor ? Benim gücüm seninkinden fazla mı demek istiyor yoksa gücüm(Fiziksel) fazla olmasa bile başka şeyler var bende o yüzden kazanamazsın mı diyor ?

Yapma.:/ Luffy komutan eder Jinbei etmez.Jinbei Law'dan 1 tık yukarıda olabilir belki ama anlatmak istediğim şey sırf şu bölüme bakıp Jinbei'yi Cracker'le kıyaslamam.
Bi sahneye bakıp gaza gelmedim yav.Uzun zamandır bu şekilde düşünüyorum zaten.Komutan ayarına yakındır Jimbei.Law ise bu konumdan çok uzak.Öyle katakulleye getirip Vergo teklemeye benzemez o.Üstu gelip iki dakikalık eder adamı.

http://prntscr.com/hu1ni9 ray zaten bilerek bayıltmadı Ray'ın hakisi körelmiş yada bitik herifin teki ondan yapamadı,diyen olurmu acaba derse banlanır herhalde :D Tayfanın tamamı yok gibi bir bahane sunarsanızda,devamındaki bölümde hepsi sapa sağlam. Bir h.h ye giderler bunlar kim okuma ozaman yorumunda adabı var. Beğenmedim de geç olmamış de anlaşılır,bahane edicen bari seriyi takip ettiğini belli et !!
Rayleigh aradan adam seçebiliyor.

Bir kaç yorumlama da biz yapak. :D

Öncelikle ilk sayfaya bakarsak Perospero ve filo sunny'nin arkasında ve önünde. Yani buradan ne anlıyoruz Big mom denize düşse dahi kurtarılır. Özellikle altında artık prometheus varken düşmesi çok daha olası duruyor. Nami yağmurlar, Brook ruh yeteneğiyle, Jinbei su ile prometheusa zarar verip denize düşürebilirler ancak Big mom kurtarılır ve yine devam eder. Sadece zaman kazanmış olurlar.

İkinci sayfada Big mom'ı zayıflamış görüyoruz. Bunun dışında Jinbei'nin sorularına verdiği yanıttan anlaşıldığı gibi bilinci yerinde. Gözü dönmüş olabilir ancak hep verdiği cevaplardan hem de pastaya zarar veririm diye gemiyi yıkıp geçmemesinden bunu anlayabiliriz. Kadın hayvan gibi yemek aramıyor yani. Ancak yemek arzusu çok fazla olduğundan kendisine ihanet eden jinbei'ye ve yemeği kaçıran tayfaya saldırmıyor. Yemek arıyor sadece. Jinbei'ye vurması ise oğlunu yalancı çıkarması sebebiyle oluyor.

Sonraki sayfalarda Napolyon'un gücüne tanıklık ediyoruz. Başta yüzü olan bir kılıçken şimdi arka tarafı bir çeşit hızar biçimi almış, gözleri big mom gibi olmuş, ateşli ve daha büyük bir hal alıyor. Big mom'ın kılıç versiyonu gibi bir şey oluyor.

7. Sayfada Jinbei koka yaparak kılıcı durduruyor ki perospero bile şaşkın. Ancak Big mom'da şaşkınlık yok çünkü söyleminden de anlaşılacağı gibi Kaba kuvvetle durdurulacak biri değil. 8. Sayfada sağ üstten anladığım Jinbei'nin kollarının yandığı ya da koka sayesinden yanmaktan kurtulduğu. Yansa da çok afaki bir yanma olmazdı zaten. Burada big mom haki kullandı mı bilemiyoruz tabi en azından koka kullanmadı. Saldırının ardından Jinbei denize uçuyor. En güçlü olduğu yere. Aynı sayfada öğreniyoruz ki o hengamede Carrot kulllandığı yeteneğinden olsa gerek gidip bir odada uyuyormuş. :D

Big mom ikinci hedef saldırısını kendisine dur diyen Nami'ye yapıyor. Kadın yine kişilerin değil pastanın peşinde yani. İşlerini bozmuşlar, fotoğraf kırmışlar falan umrumda değil. Sırf kendisine laf dedi diye saldırıyor Nami'ye. Pasta versen karşılığında belki katakuriyi falan verecek kadın :D

10. Sayfada Bu sefer pasta nerede diye namiye saldırdığında Chopper tarafından blocklanıyor. Orada kılıç kullansa ya kesilecek ya da yanacaktı. Ama ne hikmetse elini kullanıyor ve tokat seviyesinde bir saldırı yapıyor. Chopper'in o modu belki de salt fiziksel saldırılara karşı en sağlam defanslardan biri olacak, bilemiyoruz. ama aynı sayfada burundan bir şeyler akıyor gibi görüyorum.

11. Sayfada Jinbei hem gemiyi suluyor hem prometheuslu saçları olan big mom'ı banyodan çıkarmış hale getiriyor. Get out kontrasından sonra big mom gitmemi istiyorsan pastayı ver diyor. Burası kilit nokta. Kadına pastayı verirsen bir şekilde kurtarırsına getiriyor sanırım oda. Sanji hamlesine gönderme diye düşünüyorum.

14. Sayfada Napolyon tekrar uzuyor. Ananın planları zoro'nun planlarına benziyor. Gemiyi ortadan ikiye(enine) kesmeyi planlıyor. Ancak o da ne. bir kral ortaya çıkıyor. Önce tacizleyip ardından gemiden zıplayarak havada big mom'ın altından geçerek hep zeusu kesiyor hem de big mom'ın külodunu görüyor. Big mom olaya anlam verememesi ilginç. K haki için dingin olmak gerekiyordu. Yemek olayı yüzünden kullanamıyor gibi görünüyor.

Zeus ikiye bölününce Nami'nin yaptığı saldırı işliyor Big mom'a. En azından eskisinden daha çok işlemiş gibi görünüyor. Bunun nedenleri nedir ?

1-Big mom ıslaktı
2-Big mom güçten düşmüş olabilir.

Açıkçası iki görüş de olabilir.

Ancak saldırı sonrası net bir yarası yok, hırpalanmış gibi sadece. Ardından nami yarım zeusu eline alıyor ve big mom'ın tekrar gemiyi takip ettiğini görüyoruz. Son sayfada ise artık prometheusun gözlerinin de big mom gibi rinneganlaşmış görüyoruz.

Bölümün yıldızı Brook
Bölümün kralı Jinbei :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık