Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 890: Koca Ana Güvertede!

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    227
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Öncelikle bence Ana'nın madara olduğu yok. Tam tersi kadının hiçbir şeyi takmadan kafasına göre hareketleri çok hoşuma gidiyor. Ateşin var demişsin yanlışlıkla sıçrayan ateşi gördük ya kendi kullansa ne olacak pasta yanacak. Kurguyu beğenip beğenmemek ayrı Koca Ana'nın gücünün böyle önemsiz şeylerle değerlendirilmesi ayrı mevzu. Bana kalırsa arc düğünden sonra bitmeliydi. Tahminimde öyleydi ama tam tersi arc bambaşka bir noktaya geçti. Burnu kanama olayında da kadının derdi birilerini dövmek değil pastayı bulup yemek kimse ile dövüştüğü yok. O modda değil. Önüne çıkanı kenara atıp pastayı arıyor, pastayı bulmanın derdinde. Ama yine de bu yorumuna kısmen katılıyorum. Birileri zarar görmeli ki bu kovalamaca daha bitmedi. O yüzden kovalamaca bitince değerlendirmek daha doğru olur. Ve dediğin gibi farklı açılardan bakıyoruz büyük ihtimal.
Gelecek bölümlerde olacak olması gene de kurtarmıyor. Aynı Perospero'nun Chopper ile Brook'u şekerlemesinin, önceki bölümde Katakuri ile hiçbir şey yapmadan gemiye çıkmalarına ve kendi adamlarını dövmesine izin vermelerini kurtarmaması gibi. Yonkou bu, ben en azından bir hasar vermesi gerekiyor diyorum tayfaya.
Bu kadın hem düşünemiyor hem de kimseyi hedef almıyor pasta hariç, nasıl çok tehlikeli oluyor ben anlamış değilim. Kime tehlikeli bu kadın? Bizim tayfaya değil, dediğin gibi tayfayı hedef almıyorsa. Bu kadın her türlü normal halinden daha tehlikeli değil dediğin haldeyse.
Aynı Big Mom aynı pasta krizindeyken kendi oğlu Opera'nın ruhunu çekiyor. Bizimkilere bunu uygulamaya çalışmıyor. Nami ile Şopar'ın ruhunu teslim etmesi gerekirdi. Ne hikmetse bize gelince kullanılmıyor böyle şeyler.
Ben böyle bir şey bekliyordum bu bölümden, burunları kanamadan hem Koca Ana'yı başlarından attılar. Üstüne Zeus'u aldılar. İyi ki saldırmış, bunu diyebiliyoruz resmen.

Son düzenleme:
Güzel bölüm abi bu tayfa daha nasıl kk tayfası olucak zannediyordunuz.Jinbei den beklenilen hareketler bunlar.Brook açık ara arc mvp si.Bu arada WB>All One Piece :mincika:

Kusura bakmayın da kimisi demişki Dof Gemiye yaklaştığında daha çok korkmuşlardı diyor.
Öncelikle Dof geldiğince 3 ezik karakter yalnızdı.
Şuan yanlarında Carrot ve Jinbei var bu + özgüven demektir.
Ayrıca ben tayfayı hiç rahat görmedim.
Yonkouların adı geçmeye başladığından beri Nami ve Şopar sürekli ayılıp bayılıyor.
Gözünüzü seveyim bölüm gayet güzeldi sizde begendiniz ama “ ya dur bu kadar çabuk begnmeyeyim az poh atam da cool olam” der gibisiniz. Yapmayın adam döktürmüş son bölümde resmen. Ben 2017 nin son bölümü olması dolayısıyla gayet memnun kaldım ve doydum. Ha doymayan da vardır kendi fikridir.

Luffy taaaaa en başta maceraya atılırken söylemişti. Bu kadar tayfam olacak diye. Oda ezdirmez Luffy'i. O yüzden tayfadan herhangi birinin bir uzvunun gitmesi gerektiği gibi bir şey düşünmek yanlış olur. Serinin dinamiklerine aykırı. Yani bir insanın kendini cyborg yapması normal karşılanıyor ama tayfanın yara almadan younkou'ya kafa tutması anormal oluyor. Hmmmm.

Fizik kurallarının işlemediği bir mangada gerçek dünya kurallarını sorgulamak abes kaçmıyor mu? Bir de Enel'in uzaya pervanel gemi ile çıkması olayı var! Yahu helikopter gibi gemi uzaya nasıl çıkıyor? İnsanlar bulutların üstünde nasıl yaşıyor? Bunlara eyvallah deyipte elektriğin diğerlerini etkilememesini "vauvvv fizik kurallarına aykırı bu sıvamış yeaaa" demek bana tuhaf geliyor.

Laf söylemek için değil de o anı oradaymış gibi yaşayarak okumak bence daha keyifli. Bu bölümden ben keyif aldım. bastım oyumu iyiye. O da anayı eziklediği için. Yoksa çok iyi diyecektim.

Kadını bu arc kaçıncı görüşleri. Sanki ilk kez görüyorlar. Korka korka onlarda alıştı artık. Bu alışmış halleri. Mesela Brook kurtarma operasyonu.
Bağışıklık kazandılar diyorsun yani :D aslında o zaman daha hazırlıklıydılar kendileri gitmişlerdi ama bu kaçıncı sende haklısın utanmasalar bir dahaki sefere "yine mi sen geldin" çekecekler Big Mom'a :hhh:

Bağışıklık kazandılar diyorsun yani :D aslında o zaman daha hazırlıklıydılar kendileri gitmişlerdi ama bu kaçıncı sende haklısın utanmasalar bir dahaki sefere "yine mi sen geldin" çekecekler Big Mom'a :hhh:
Sahnelerin hazırlanışı farklı. Göremiyor musunuz bunu gerçekten? Kalkıp Dof'ta neden korktular onu mu açıklayalım? Hatta isterseniz Dof>BM diyelim. :/ Dur ifade değişikliği. :hhh:

Hala Bm laf ediliyo.Kadin hayatinda ilk kez bu kdr zayif ve kendi über saldirilarini yiyip duruyo ve hala hasar yok kadinda.Bu Odanin yonkuo ezükleme ,handikaplama fantezisi var neden cözemedim.O Zeus Jinbeyiye vursa tekler,diger Dof ayari adamlari da baya bi terletir bence.Basit bi olay değil oyani.Nami de kalirsa Zeus tayfa baya güçlenir.Alan hasari veren yeteneğe ihtiyac vardi al sana Zeus.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık