Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 866: Doğuştan Yıkıcı

Bölüm Nasıldı ?

• Kullanılan toplam oy
    168
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Evet, Linlin düşer.

Kadının bebekliğine kadar gitti ve devamı da gelecek gibi. Bu kadar ayrıntıya girdikten sonra bu işin geri dönüşü olmaz. Mama gidici..

Bölüme gelirsek, bu arcta şimdiye kadarki en iyi bölümdü. Karanlık atmosfere bayıldım. O son sahne ve linlin'in bakış çok iyiydi. Böyle bölümlerin devamı gelir umarım..
Yonkou nedir sorusuna yanıtın giriş kısmını WB yaptı. Hasta ve yaşlı olmasa nasıl savaşırdı onu düşündük. Şimdi ise BM'yi tanıyoruz ama bu sefer kapsamlı olarak. Luffy'yi aşağıda çok güzel özetlemiş arkadaş. Luffy bu adaya Sanji'yi almaya geldi. Üstelik önce işin bir olurunun olması lazım. Luffy Yonkou düşürebiliyorsa 3-4 arc içinde KK olur. Şu an için imkanız. Mangaka Bege'nin ağzından hiç şanslarının olmadığını söylüyor, BM zayıf düşmezse. E hadi o kadar zayıf düşsün ki, Luffy indirsin. Ee şimdi Luffy güçlenip dezavantajı olmayan yonkou seviyesine yaklaşmış mı oldu? Bu arc BM inerse, yonkou inmiş olması için inecek ki hikayeye göre inmesi gerekmiyor Sanji'yi alıp dönmeleri kafi. Oda'nın tarzını biliyoruz, çok belli bu arc BM'nin düşmeyeceği. Bu arc BM'yi tanıtma ve Sanji'nin ailesini, geçmişini ortaya çıkarma arcı.

Benzer bir düşünceye sahip olsam da One Piece bu derece sığ bir hikâye değil.

Oda'nın yazmaktan hoşlandığı bir kurgu var ve o kurguyu sık sık kullanıyor. Bunu birçok kez gördük, doğru ama hep hep hep değil.

Bu biraz da tayfanın kurulması ve Luffy'nin karakterinden ötürüydü.

Luffy, durduk yere kimseyi düşman olarak görecek veya onunla dövüşecek bir karakter değil. Kaç yaşına gelirse gelsin, çocuk olarak kalacak bir tip, çok temiz bir kalbe sahip. İşte bu nedenle birileriyle dövüşmesi için Luffy'e sebep verilmesi gerekiyor. Luffy arkadaşlarına veya kanı ısındığı bütün insanlara karşı aşırı merhametli olduğu için, sevdiği / tanıdığı bir insanın yardım çağrısına karşı gelemiyor.

Peki neden hep böyle ilerledi? Çünkü burada tayfanın ve müttefiklerin oluşumunu gördük. Nami gibi, Nico Robin gibi, Usopp gibi normalde hiç kimseye %100 sadık kalamazlar diyeceğin insanların Luffy'e neden ve nasıl sadık kalabildiklerini, onu hem dost hem kaptan olarak görebildiklerini izledik.

Luffy, Nami için Arlong'a, Vivi için Crocodile'e, Robin için Lucci'ye, Brook için Moria'ya saldırdı. Ace için İmpel Down'a girdi, Magellan ile dövüştü, Marinford'da amirallere kafa tuttu. Bir gemiyi tercih edip adadan kaçabilecekken, Lilly'nin normal haline dönmesini istedi Hancock'tan. Kendisi ölmek üzereyken Bon reyizi iyileştirmesini istedi İvankov'dan.

Luffy için şanslı bir karakter diyoruz ya hani. Aslında Luffy'nin kendisi bir şans. Yani hem kendisi için, hem de yolu onunla kesişenler için. Tayfadaki çoğu karakter Luffy ile tanışmamış olsaydı muhtemelen şuan çoktan ölmüş olacaklardı.

Luffy'nin kalbinden gelen bir sebep olmadığı sürece dövüşmez, dövüşse de kazanamaz.
Her kelimesine katılıyorum. Alpamis olsa ancak bu kadar anlatırdı Luffy'yi.

BM nin içinden neo çıktı :D 5 yaşında koca ayıya tek atıyor.Eir yeniyor hemde kemiklerini kırarak.Koca köyü düm düz ediyor.Ki orada 2 en yaşlı ve efsane savaşçılar var.O zamandan demek ki bedeni normal değilmiş.Kral haki kullananların seçilmiş kişi denmesinin nedenini kadının geçmişi çok güzel anlatıyor.OP de naruto gibi oldu benim için.Ana karakter ve tayfası değil de yan karakterler daha ilgi çekici.
Bildiğin Toriko çakması olmuş bölüm ve bastım kötüye. Mangaka yazdığı evreni unutmuş sanırım, hiç yakışmıyor OP evrenine yiyecek muhabbeti. :)

Yonkou nedir sorusuna yanıtın giriş kısmını WB yaptı. Hasta ve yaşlı olmasa nasıl savaşırdı onu düşündük. Şimdi ise BM'yi tanıyoruz ama bu sefer kapsamlı olarak. Luffy'yi aşağıda çok güzel özetlemiş arkadaş. Luffy bu adaya Sanji'yi almaya geldi. Üstelik önce işin bir olurunun olması lazım. Luffy Yonkou düşürebiliyorsa 3-4 arc içinde KK olur. Şu an için imkanız. Mangaka Bege'nin ağzından hiç şanslarının olmadığını söylüyor, BM zayıf düşmezse. E hadi o kadar zayıf düşsün ki, Luffy indirsin. Ee şimdi Luffy güçlenip dezavantajı olmayan yonkou seviyesine yaklaşmış mı oldu? Bu arc BM inerse, yonkou inmiş olması için inecek ki hikayeye göre inmesi gerekmiyor Sanji'yi alıp dönmeleri kafi. Oda'nın tarzını biliyoruz, çok belli bu arc BM'nin düşmeyeceği. Bu arc BM'yi tanıtma ve Sanji'nin ailesini, geçmişini ortaya çıkarma arcı.
Mama'yı Luffy indirir demiyorum ki bence de Luffy tek başına bu işin üstesinden gelemez. Hatta oradaki her kes bir olup Linlin'e saldırsa yine olmaz..

Bekleyin görün, bir kaç kişi ölür ve inanılmaz bir trajedi yaşanır, sonrasında yardım gelir ve Mama düşer.. Benim senaryom bu.

Hep diyorum, E. Oda yemeyeceği adamı masaya koymaz. Diyelim ki koydu ve yemicek, o zaman da kapağını kaldırmaz.. Mama tencereden çıktı, tabağa girdi, geri dönüşü yok, yicek :)

BM de iner o kadar büyütmeyin köy bastı diye kadını ulu yaptınız .Köyde güçlü kimse yokki çoluk çocuk dolu 2 yaşlı adamı çıkar köy kreş gibi

BM = Lennie Small (fareler ve insanlar)

Iste bu yuzden OP bu kadar farkli ve kaliteli bir seri. Oda adamin dibisin sen ya! FB'nin devamini gormek icin bekleyemiyorum. Carmel Ana kesin kendisini BM yerine feda etti. Muhtesem bir hikaye orgusu gercekten. Keske su FB uzun sure devam etse ama muhtemelen 2 bolume bitecek.

Yonkou dediğin böyle olur be. 5 yaşında dev köyünü dümdüz etmiş. :sapkali: Böyle bir gücün üstüne meyve yemiş ateş ve yıldırım kontrolü var. Atom bombası atsan tınlamaz gibi geliyor bana.

Ya Carmel Linlin'in önüne atlayacak ve hayatını feda edecek ya da Linlin, Yoruru-sama'ya tek atacak. Şimdi benim merak ettiğim şey, Linlin köyü nasıl harap etti? Kral hakiyle mi meyvesiyle mi fiziksel gücüyle mi yoksa gizli bir güçle mi? Yoruru'nun "evil spirit" lafı meyveden mi acaba diye işkillendirmedi değil. Eğer kral hakiden değilse kadının düşme ihtimali yok denecek gibi. Oda resmen canavarı hazırlıyor şu an dönüşümü görünce şaşırmayalım diye.

Daha önce adaya hajrudin gelir diyordum. 10 devle beraber gelirse işin tam tuzu biberi olur. Gear 5 'ta Luffy nın 8 metrelik bir dev olacağını düşünüyorum. Dressrosa da iki kez soylendi. " monkey d. Luffy 8 metrelik bir dev." Diye. Zoro da ateş atan bir kılıcım olsun diyordu sürekli. Kinemon u görünce de sürekli ateş ile kesmesine odaklandı. Ateş, ışık hava gibi ozu olmayan şeyler bile kesilebilir diyordu. Mangaka'nin o iki karakter ile alakalı ulaşmak istedigi power up lar bunlar. Ama sanji için bir power up beklentisinden ziyade ailesinin lanetinden kurtulmuş olduğu demir iskelet işlendi. Bu power up ı da alacak sebebi de şu. Sanjinin en güçlü iskeleti olan bacağı bile biraz hasardan sonra vergi karşınında çatlama işareti göstermişti. Bu arcta bir savaş olma beklentisini bu genetik uyanışın bağlanma ihtimalinden dolayı destekliyorum.

Ula bizimkiler 5 yaşındayken sinekten tek yiyordu. :ehe: Bir de şu koca karıya bakın. Resmen haksızlık la bu. :/

@Lao-G
G4 tamam ama Luffy 8 metrelik bir dev olup dövüşecekse o iş beni zerre ama zerre tatmin etmez. Luffy değil de başkası dövüşüyormuş gibi hissederim. Daha da önemlisi fanı olduğum karakterden soğurum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık