Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 837: Luffy, Komutan Cracker'a Karşı

Bölüm Nasıldı?

• Çok iyi

Kullanılan: 106 59.9%
  • İyi

Kullanılan: 53 29.9%
  • Orta

Kullanılan: 11 6.2%
  • Kötü

Kullanılan: 0 0.0%
  • Çok kötü

Kullanılan: 7 4.0%

• Kullanılan toplam oy
    177
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kaido Mingo için ''ne vardı biraz daha güçlü olsaydın'' diyor :D Bunlar iki shici yendi kendilerini bi pok mu sanıyorlar, korsancılık oyunu artık bitti diyor :)

Mom ilk yonkou ve Luffy g4'le hiçbir yonkuoya üstünlük kuramaz. Bigmom Luffy'nin yeni bir vitesi yoksa sadece hayal şu an için. Adam amiral dahi alamazken yonkou mu indirecek teke tekte ? Güzel rüya :good:

Seriyi baştan sona izlemiş biri nasıl böyle düsünür anlamıyorum.
Luffy'nin kaybetme gibi bir ihtimali yok cıkarın bunu aklınızdan.
artık iki yıl önçeki luffy degil bu adam yeterinçe kaybetti.

Bir sonraki arc da kaido devrileçek ve siz hala luffy'nin bu adamdan güçsüz oluğnu düşünüyorsunuz nasıl bir mantık anlamış değilim.
Cracker'in Doflamingo'dan güçlü olduğunu düşündüğümüzde Luffy'nin Cracker'i yenmesi mümkün değil. Eğer g4 de bir gelişme yoksa yada yeni bir teknik ortaya çıkmazsa. Cracker i gelecek bölüm Dof dan güçsüz yada Dof ile eşit güçte görürsek o zaman başka.

Cracker'in Doflamingo'dan güçlü olduğunu düşündüğümüzde Luffy'nin Cracker'i yenmesi mümkün değil. Eğer g4 de bir gelişme yoksa yada yeni bir teknik ortaya çıkmazsa. Cracker i gelecek bölüm Dof dan güçsüz yada Dof ile eşit güçte görürsek o zaman başka.
Bak Cracker doff değil. Doff kafa kafaya bir dövüşte luffye çok daha cabuk kaybederdi. Doff bunu anladi ve uynışı açıp luffyi oyaladı.
Cracker doffdan güçlü bile olsa çok birşey fark etmez.
Cracker da doff gibi luffyi oyalıyıp güçünün tükenmesini
sağlayacak bir yetenek yok.

Şoyle Doff fiziksel haki daynıklılık güçü 50
Luffy daynıklılık haki fiziksel ğüçü 45 çünkü g2 haliyle doffa çok zarar
veremiyodu.
Ama g4 luffy dayanıklılık fiziksel güç haki 75 vardır.
Cracker dayanıklılık fiziksel haki 65 dir buda yeterli değil.

Bak Cracker doff değil. Doff kafa kafaya bir dövüşte luffye çok daha cabuk kaybederdi. Doff bunu anladi ve uynışı açıp luffyi oyaladı.
Cracker doffdan güçlü bile olsa çok birşey fark etmez.
Cracker da doff gibi luffyi oyalıyıp güçünün tükenmesini
sağlayacak bir yetenek yok.

Şoyle Doff fiziksel haki daynıklılık güçü 50
Luffy daynıklılık haki fiziksel ğüçü 45 çünkü g2 haliyle doffa çok zarar
veremiyodu.
Ama g4 luffy dayanıklılık fiziksel güç haki 75 vardır.
Cracker dayanıklılık fiziksel haki 65 dir buda yeterli değil.
Senin düşüncene saygı duyuyorum. Senin dediğin gibi de olabilir. Okuyup göreceğiz. :)

Normalde pek yorum yazmam arada bakar geçerim ama bir vs olduğu için yorumlara baktım ve korktuğum yorumları gördüm. Kendi bakış açımdan ve mangada açıkça gösterilen şeyler üzerine değerlendirme yapmak istiyorum.
Öncelikle Yonkou ve adamlarını hakikaten küçümseyen ciddi bir kesim var. Bu adamları indirmek luffynin şu anki seviyesinde mümkün olsaydı o zaman dünya hükümeti 20 kere indirmişti. Şunu söyleyeyim luffy fanıyım açık ve net ama onun şu anki seviyesini de görebiliyorum. Bakın yonkouların gücü kıstas olarak gösterilen kişi kim Beyazsakal peki beyazsakal niye kıstas olarak gösteriliyordu. Çünkü Dünyanın en güçlü adamı ve yonkoularda bölgeleri için bu dünyanın en güçlü adamı ile mücadele içine girmiş kişilerki bence çok güzel bir kıstasdır oda senseiyin sunumu burada çok iyi bence. İkincisi bazıları ödüllerin şişirildiğini düşünse de her ne kadar şişirilmiş olsa bile güçlü olmayan adamlar bu kadar ödül alamazlar hem jack hemde craken için konuşuyorum. Bu ve önceki bölüm bazında Crakenin gücünü değerlendirecek olursam:
1- Luffy'nin bu adam güçlü demesi ki luffy bunu dofa direk olarak kullandığı bir cümle yok dikkatinizi çekerim. Bu cümleyi fujitoraya ve köpek reise söylemişti bunu hakikaten bayağı güçlü kişilere söylüyor dikkatinizi çekerim.
2- Yine luffynin b.hakide daha önce bu kadar sertini görmedim demesi. Bu da güç değerlendirilmesinde değerlendirdiğim olaydır
3- Luffy dof ile dövüşünde g2 ve g3te mücadele etmesine ve direk g4e geçmemesine rağmen bu adamda 2 hareketten sonra g4e geçti bunu unutmayın
4- Ayrıca dof ile kıyslama yapıldığı için diyorum bazı arkadaşlar demişki dof öyle dayanıklıydı şöyle iyiydi uyanma yapınca g4 ile denk dövüşebiliyordu. Dayanaklı olduğu konusunda hemfikirim meyvesini çok ama çok iyi kullandığını da düşünüyorum ama uyanması ile yani en güçlü hali ile g4e denk savaşabiliyordu demek saçmalıktan başka bişey değil. Neden diye sorasınız açıklayayım. Dof uyanma yaptıktan sonra g4e zarar verebildiğini hatırlamıyorum zaten amacı da o değildi amacı g4 ile kapışamadığından zaman kazanıp luffynin bu formdan çıkmasını bekliyor ki luffy g4ü bitip düştükten sıra bana yaptıklarını çıkartacağım senden tarzı konuşması da bunu kanıtlar nitelikte.Ama daha crackenin g4e karşı ne yapacağını görmedik allah aşkına 860 milyonluk adamı teklediniz bazıları yani.
5- Toparlayacak olursam daha dövüş bitmedi luffy vs crakerde ama ilk izlenimimde cracker doftan bir tık üstün. Bir arkadaşın dediği gibi mom gidipte dofu yenen adamın karşısına ondan güçsüz birini çıkarmaz ya ona denk yada ondan güçlü birini yollar vesselam...
6-Demeyi unutmuşum ya opu bleaach mi sandınız ichigo gibi durmadan power up alıp önüne gelene tek alsın g2 ve g3den sonra adam allah bilir kaç yıl sonra power up aldı :D
Sana ise %100 katılıyorum. Ama bu arc da kesin g4 ile ilgili gelişmeler yaşanır. Daha uzun süre tutabilme gibi.

G4 Ichigo'nun hollow formuna benziyor.

Ichigo ilk olarak Byakuya'da kullandı. Daha doğru düzgün kontol bile edemiyordu. Gerçi kullanımı bile bilinçli değildi. Luffy ise Mingo'da kullandı. Luffy de kontrol edemiyordu bildiğiniz gibi.

Daha sonra Grimjoy ile karşılaşan Ichigo hollow formunda ustalaştı. Kraker de Luffy için ustalık basamağı olabilir.

Luffy'nin Bigmom'la savaşı ise Ichigo'nun Ulqiorra mücadelesi gibi olacak. Hollow formu yetmeyecek ve yeni bir gear ya da p-up gelecek. Atın fava bekleyin :gamyon:

Son düzenleme:

Yami

GP9 Ekibi ile tayfa arasında ki güç farkını biliyorduruz. Bu saatten sonra orada ki gibi dövüş esnasında limitlerini aşacaklar. Çok imkansız bir durum değil.
Ayrıca gözden kaçan bir durum var. GP9 ekibinde nasıl teknik kopyaladıysa ve uyguladıysa aynısı olabilir.
Doflamingo sayesinde ne öğrendik ? Uyanış :)
Luffy ileride hatta bu vs'de bile bunu çıkarabilir. Sonuçta bu adam Rokushiki tekniklerinden kendine teknik çekmiş adam.
Doflamingo o uyanışı göstererek hata bile yaptı.
Big Momı yenmesi imkansız değil. Kraker sadece Blueno.

Senaryo:

Killer Sanji'nin kayıp abisi çıkacak. Sanji'nin başına gelenleri duyduğu için Kidd'i de alıp düğüne gelecek. Belki Kidd'e Sanji'nin kardeşi olduğundan hiç bahsetmeyecek ancak Mom'la olan hesabını kapatmak, giden kolunun öcünü almak için Mugiwara'lara yardıma gidelim diyecek. Bilemiyorum. Her ne şekilde olursa olsun Kidd ve tayfası o düğüne gelecek.

Şu resme bakın:

Sanji'ye maske takılması ne alaka ? :hmm:

Bu Killer'a bir gönderme olabilir mi ? Peki bir de bu resme bakın:

Killer'ın sol kolu yanık. Bir yangında öldü zannedilip farklı bir hayata yelken açma fırsatı olabilir mi bu Killer için ? Ailesinden nefret eden iki çocuk ve iki korsan :rolleyes: Bir şeye daha dikkat etmenizi istiyorum.

Killer'ın sol kolu= yanık-ateş
Sanji'nin şimdilerdeki yeteneği=ateş

Sanji'nin taktığı maske, Sanji'nin kullandığı ateş tekniği.

Ateş, maske.

Maske, ateş :D:D:D

Ortalık fena karışacak ben diyim :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık