Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 711 Bölüm Yorumu / 712 Ön Görüş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Arenanın dışındaki olaylar oldukça hızlı ilerlemeye başladı, ben Oda'nın turnuvayı bitirmeden diğerlerine fazla el atmayacağını düşünüyordum. Hal böyle olunca turnuvanın yarıda kalma ihtimali artıyor, ama bunu istemem. Oldukça ilginç karakterler var katılımcılar arasında, sonuna kadar gitmesini isterim.

Law, Doflamingo'nun planını öngörememiş gibi görünüyor. Green Bit Law için cehenneme dönüşebilir, buradan onu kurtarabilecek kişi bana kalırsa Kuzan. Apar topar Punk Hazard'a gitmesinden Kuzan'ın derin bağlantıları olduğunu anlamıştık, muhtemelen Doflamingo'nun çevirdiği dolaptan da haberdar olacaktır. Doflamingo ve Burgess neyse de şu anda Luffy ve Law'ın bir amiral ile kapışabilecek seviyede olduklarını hiç sanmıyorum. Bizimkilerin Dressrosa'dan sağ salim çıkabilmeleri için Kuzan'ın yardımı gerekiyor.

Gnomlar epey güçlü görünüyorlar, bizim tayfaya mutlaka yardımları dokunacaktır. Öfkeli Yıldırım Asker ile Rebecca arasındaki ilişki beni çok şaşırttı. Yıldırım Asker'in 'Oyuncakların bile korumak istedikleri şeyler vardır, fakat bu teneke gözlerden yaşlar akmaz.' sözü hoşuma gitti. Son olarak bu sayıda Robin neydi öyle yav :D. Adamsın Oda!

Ne var ki Robin'de tüm sayfaları okudum herkes ayşş robin, robin:utan:, oyşş robin , robin ya, robiiiin.

Bildiğimiz Robin işte ben mi körüm la yoksa dur bir daha bakayım hele mangaya.
Aynı Robin önceki sayılardaki gibi.

Leo, Dikiş Meyvesi yemiş. Inazuma'nın her şeyi kağıt gibi kesmesi gibi, Leo da her şeyi kumaş gibi dikiyor.

En iyi ifade eden sen oldun sanırım. :D
Bu arada kimse Caribou reyizin kapak hikayesine değinmemiş. Bu reyize yapılır mı? :D
Onu ben de diyecektim de Robin başımı döndürdü dikkat oraya kaydı :D nineye Kaidonun adamı yine saldırdı, reyizden o cyborgü yenmesini bekliyoruz :D

Leo, Dikiş Meyvesi yemiş. Inazuma'nın her şeyi kağıt gibi kesmesi gibi, Leo da her şeyi kumaş gibi dikiyor.
Aslında fena değilmiş bu meyve iyi kullanılabilinir.

Peri dedik,cin dedik, cüce dedik, Garden Gnome çıktı. Hemen bütün Avrupai mitlerde geçen bir türdür Bahçe Cinleri, günümüzde bile bazı ülkelerde folklorik olarak anlatılır ve çoğu kişi bahçesine bitkilerini korumak amacıyla bahçe cini biblosu koyar. Bu elemanların bahçeleri koruduğuna, güzelleştirdiğine ve ekinlere bereket getirdiğine inanılır. Bildiğim bir Harry Potter'da bunlar kımıl zararlısı olarak gösterilmiştir (Yercücesi)
Green Bit ise hepimizin gördüğü gibi tam bir vahşi orman. Ancak bir şeye dikkat çekmek isterim. son sayfadaki devasa gülü herkes görmüştür. O gülü görünce Dressrosa ismi bana bir anlam çağrıştırmaya başladı. Dreess Rosa, güllerin örttüğü, güllerle kaplı olan, gül giyen anlamlarına da geliyor zira öylesine büyük güllerin olduğu bir adaya tepeden bakılırsa bir gül bahçesi gibi görünecektir.
Bir cücenin söylediği kafama takıldı. Biz buranın gerçek sahipleriyiz diyordu. Demek uzun zaman önce insanlar gelip, her zaman yaptıkları gibi doğal alanlara çöküp sahip çıkmışlar ve kendi evlerini inşa ederek bunları vahşi ormanda gizlenmek zorunda bırakmışlar. Bu da ülke tarihi için önemli bir bilgidir. Rebecca ve Kurşun Asker ise bence sanılanın aksine aşık değiller. Asker Rebecca'nın babası ya da abisi falan olabilir. Kyros bağlantısı ise hala netleşmedi. Son zamanlar meşgulüm yoksa ince bir araştırma yapıp bütün tarihsel bağlantılar hakkında sıkı bir teori üretebilirdim. Üretmek de istiyorum çünkü bu arc gerçekten çok yönlü ve çok detaylı.
Doflamingo işleri yine sarpa sardırdı. açıkça ben böyle bir hamle bekliyordum Dof'tan. Koskoca Doflamingo çaresizce yeni yetme Law'ın planına boyun mu eğecekti. Ancak Shichiliği eğer gerçekten de bırakmamışsa çok sevinirim. O adam yakışıyordu o makama, Shichi denince akla ilk gelen sime kendisidir.
Velhasılı kelam, iki hafta sonra da bizi yine hareketli bir bölüm bekliyor olacak buna eminim. Oda-sama niye ara veriyor bu kadar onu da çözemedim. İnşallah bundan sonra en az 2 ay ara vermeden gider de merakımız daha fazla körüklenmez. :/

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık