Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] 10. Nakama

aslında benim demek istediğim o değil
genel olarak bir tayfada olması gereken

luffy zoro'yu aldıktan sonra müzisyen diye tutturdu, baktılar aç kalıyorlar gidip aşçı buldular, hasta var doktor buldular vs.
chopper tayfaya geldiğinde doktor olduğunu bile bilmiyordu bizimkiler
Benim demek istediğim de şu işte. :) Luffy tanuki diye davet ediyor Chopper'ı. Adam TBark'ta zombiyi tayfaya davet ediyor. Tayfaya gelecek kişi tuhaf olmalı, gemide bir iş yapmasa da olur. Robin, Usopp, Zoro ne iş yapıyor gemide? :)

One piece aleminin %95'i tuhaf zaten diğer %5'i de diğerlerine göre daha normal sayılan kişiler.

Zoro, Luffy'nin sağ kolu en büyük saldırı gücü daha ne olsun kolonizasyon sürecinde bu da işin bir parçasıdır.
Robini Luffy çağırmadı tayfaya, Robin kendi geldi :D. İlla bir misyon yükleyeceksek tayfanın bilgini diyebiliriz.

Dümenci dışında tayfada ne eksik bence Dagama gibi çakal bir stratejist fena olmazdı malum luffynin kapasitesi ortada.
Tayfanın gider-gelir hesabını tutan biri olabilir muhasebeci gibi. Monet mesela çok güzel olurdu ama Oda hayallerimi suya düşürdü maalesef..
Bizimkilerin biliyorsunuz ki gemide küçük bir mandalina bahçesi var bahçıvanda gelebilir.
Bunun dışında miço lazım cücelerden çok tatlı miçolar olurdu :D

Edit: Tayfaya cüce gelirse zaten bahçıvanlıkta yapabilir.

Muhasebeden ziyade orada anlatmak istediğim daha kapsamlı biri gemi tayfasının ihtiyaç listesini tutan, yemek stoğunun durumu, yakıt deposunun durumunu falan takip eden harcamaları düzenleyen biri. Nami sadece kendi parasının hesabını yapar diğerlerinede borç bindirir kız başlı başına kapitalist düzen :ehe:

Ceaser gelsın dıyorum :D bilimadamı şart vegapunkla savaşı falan olur belki :D ama cüce de olabilir çok küçğk ihtimal violet ama bilemıcem tabi ki .

Bir ara bir yerde odanin hayal ettidigi bir tayfa duzeni vardi. Kisiler bayagi degissede elinde balik tutan bir cocuk vardi. O asiri derecede momonuskeye benziyordu. Ama bence o balikci cucelerden gelecek. Nede olsa balikcilikda bayagi yetenekli olduklarini greenbite ilk girerken gorduk.

adaylar;
Momonosuke(Hem ejderha hem samuray hem renkli bir karakter hem miço ihtiyacını giderir hem dof için önemli yani boş bir karakter değil tek sorun babası nasıl bırakacak?)
Law(Katılma ihtimali düşük iyi bir stratejist ve meyvesi çok işe yarıyor. Son bölümlerde tepkileri filan bizim tayfanın seviyesine indi iyice cıvıdı. Üç sorun var: Birincisi tayfası ne olacak? İkincisi tayfada doktor var 2 doktor birden olmaz. Üçüncüsü Luffy ile eşit güçte hatta belki daha güçlü bile diyebiliriz. En azından daha akıllı olduğu için Luffy'i teke tekte alacağını düşünüyorum. Tayfa da Luffy'den güçlü üye olamaz.)
Barthelemo( Meyvesi tam tayfaya göre, Komik bir karakter ve tayfaya uyum sağlar. Ama pek güzel bir karakter değil yani tayfadaki her karakterin bir sevimliliği,karizması var. Bana caribou'yu anımsatıyor onun gibi bir yan karakter olma ihtimali yüksek. Ayrıca herhangi bir flashbackini filan görmedik. Tanınmayan karakter tayafaya giremez.)
Cüceler(Kuşkusuz Usopp onları kullanmanın bir yolunu bulacaktır.)
Sabo(Normal şartlarda tayfaya katılması beklenebilirdi. Ama birincisi Dragon'un adamı devrimcilerden ayrılıp korsan olmaz. İkincisi herhangi bir absürt yanı yok aşırı ciddi bir karakter dragon'a benziyor. Bence tayfaya dışarıdan müttefik olacaktır. Luffy'le de tayfayla da sohbeti olmadı tayfaya geleceğini sanmıyorum.)

Ben momonosuke yada Law katılır diyorum. Luffy bir bölümde Law'a teklif etti kabul etmedi bu bir işaret bence. Jinbei'nin kesin katılacağını varsayıyorum zaten.

adaylar;
Momonosuke(Hem ejderha hem samuray hem renkli bir karakter hem miço ihtiyacını giderir hem dof için önemli yani boş bir karakter değil tek sorun babası nasıl bırakacak?)
Law(Katılma ihtimali düşük iyi bir stratejist ve meyvesi çok işe yarıyor. Son bölümlerde tepkileri filan bizim tayfanın seviyesine indi iyice cıvıdı. Üç sorun var: Birincisi tayfası ne olacak? İkincisi tayfada doktor var 2 doktor birden olmaz. Üçüncüsü Luffy ile eşit güçte hatta belki daha güçlü bile diyebiliriz. En azından daha akıllı olduğu için Luffy'i teke tekte alacağını düşünüyorum. Tayfa da Luffy'den güçlü üye olamaz.)
Barthelemo( Meyvesi tam tayfaya göre, Komik bir karakter ve tayfaya uyum sağlar. Ama pek güzel bir karakter değil yani tayfadaki her karakterin bir sevimliliği,karizması var. Bana caribou'yu anımsatıyor onun gibi bir yan karakter olma ihtimali yüksek. Ayrıca herhangi bir flashbackini filan görmedik. Tanınmayan karakter tayafaya giremez.)
Cüceler(Kuşkusuz Usopp onları kullanmanın bir yolunu bulacaktır.)
Sabo(Normal şartlarda tayfaya katılması beklenebilirdi. Ama birincisi Dragon'un adamı devrimcilerden ayrılıp korsan olmaz. İkincisi herhangi bir absürt yanı yok aşırı ciddi bir karakter dragon'a benziyor. Bence tayfaya dışarıdan müttefik olacaktır. Luffy'le de tayfayla da sohbeti olmadı tayfaya geleceğini sanmıyorum.)

Ben momonosuke yada Law katılır diyorum. Luffy bir bölümde Law'a teklif etti kabul etmedi bu bir işaret bence. Jinbei'nin kesin katılacağını varsayıyorum zaten
.
Ne flashback meraklısı adam çıktınız ya.Robin ilk katıldığında Flashback'i mi gösterildi?.Her adam tayfaya katılabilir.Bu adamın hayali yok,bu adamın flashbacki gösterilmedi diye getirmiyorsunuz tayfaya.Barto'nun belki Arc sonunda Flashback'i gösterilecek ya da Robin gibi ilerleyen arclarda ortaya çıkacak geçmişi.

Momo'yu babası bırakmaz.Beraber gelmesi lazım tayfaya.Law zaten çok düşük bir ihtimal.En mantıklısı Barto bana göre.Adamın hayali amacı Hasır şapka korsanları.Tayfaya çok büyük yararı olur.Ayrıca delikanlı adam.Herşeyi yapar bizimkiler için.Cüce-Momo gereksiz.Bir yararı olmaz tayfaya.Güçlü adam gelsin gelecekse.

Momo nedir yahu? Biz güçlü adam gelsin diye umut ederken millet tayfayı iyice kreşe çevirmeye niyetli anlaşılan.:ehe:

Cüce lazım ya
Momo babasıyla gelir gelirse ama gelmesin. Babası gelsin. :D
Barto Bellamy Law Jinbei bunlardan en az 2 si gelsin isterim ama en fazla 2 desem yeridir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık