Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Zoro'nun Wano'daki Kılıç Üçlüsü Nasıl Olur?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yukardaki bilgilerin doğruluğunu bilmiyorum o kadar ayrıntısını bilmiyorum da burda bağ olsa da önemli olan bu değil. Shimotsu ailesine ait olmasına rağmen kılıç Oden’de kalmış. Oden’in 2 kılıcını 2 çocuğuna miras bırakması burda hikayenin inceliğidir. Hikayeye renk katıyor. Wado İchimonjiyi alma sebebi tamamen Kuina’dan kaynaklanıyor. Manevi değeri var Zoroda. Shimotsu soyunun işe karışması Zoro’yu etkilemez. Enma’nın Zoroda manevi değeri yok. Zaten reisin umrunda değil bu tarz şeyler. Şimdi burda konu Zoronun hak edip etmemesi değil. O kılıç Hiyori’den başkasına gidicekse bu zaten Zoro olur senaryo ve mantıken. Şimdi aklımda 2 yol var. Ya zoro shusui’yi alıcak yukarda söylediğim şekilde ya da iki kardeş babalarının mirasına sahip olacak ya olacak. Olması gereken de bu One piece’de bu yakışır ana karakterlerin etrafında olup biten şeylerin de önemi olmalı değil mi?
Shusui'nin Wano'ya dönmesi hikaye açısından daha anlamlı ve olması gereken. Sadece Wano'nun kutsal hazinesi olması açısından değil, Zoro açısından da.
Shusui, her zaman Ryuma'nın kılıcı olarak bilinecek. Kim kullanırsa kullansın. Zoro'nun mirası (legacy anlamında), Ryuma'dan devraldığı miras vasıtasıyla oluşmamalı. Dünyaya nam salmış büyük kılıç ustalarının, beraber anılacakları kılıçları olmalı ve bu kılıçlar ona özel olmalıdır. Bu sebeple Zoro gibi bir kılıç ustasına da, kendisinin efsane haline getireceği kılıçlar yakışır. Enma da Oden'in kılıcı evet ama o Ryuma gibi bir efsane değil. Zoro'nun aşacağı biri bence. O kılıçları elbet karartacaktır. Tabi Zoro deyince önce Wado akla gelir ama diğer kılıçları da Zoro'yla beraber anılacaktır.

@Saitama güzel yazmış. Olayın özeti bu. Enma'nın Zoro'da manevi değeri yok demişsin. Şimdilik yok, evet. Hee hiç olmasa da önemli değil. Çünkü Zoro'nun bir kılıcı alması için manevi değerinin olması şart değil. Örn; Yubashiri ve Sandai. Bu arc Nidai'yi alacak diyelim. Nidai'nin ne manevi değeri var ?

Zoro Enma'yı sahiplendikten sonra(Sandai'yi sahiplenme şekliyle bire bir aynı olarak) o kılıcı tekrar Hyori'ye bırakacağını zannetmiyorum. Enma, her şeyiyle Zoro için dövülmüşçesine Zoro'ya uygun.

Ben şu kılıçla aranda bağ olması için kılıç ustası olman lazım geyiğini anlamıyorum, Luffy'nin şapkasıyla olan bağı kimde var? Kimsede yok, Luffy hasır ustası mı? Tayfanın hepsi gemi ustası mıydı da Merry'le bu kadar yakın bağları vardı? Al işte sana Franky, Sunny bildiğin düz gemi, Merry'nin çeyreği değil.
Zoro'nun kitetsusu arc sonu buma gider, Nidai, Hazan Suyu ve Enma ile yoluna devam eder gibi geliyo bana.
wado yu mu bırakacak, kuina ablamız mezarında ters döner.

Shusui'nin Wano'ya dönmesi hikaye açısından daha anlamlı ve olması gereken. Sadece Wano'nun kutsal hazinesi olması açısından değil, Zoro açısından da.
Shusui, her zaman Ryuma'nın kılıcı olarak bilinecek. Kim kullanırsa kullansın. Zoro'nun mirası (legacy anlamında), Ryuma'dan devraldığı miras vasıtasıyla oluşmamalı. Dünyaya nam salmış büyük kılıç ustalarının, beraber anılacakları kılıçları olmalı ve bu kılıçlar ona özel olmalıdır. Bu sebeple Zoro gibi bir kılıç ustasına da, kendisinin efsane haline getireceği kılıçlar yakışır. Enma da Oden'in kılıcı evet ama o Ryuma gibi bir efsane değil. Zoro'nun aşacağı biri bence. O kılıçları elbet karartacaktır. Tabi Zoro deyince önce Wado akla gelir ama diğer kılıçları da Zoro'yla beraber anılacaktır.

@Densetsu no Samurai @Mr.Bushido @Roronoa Zoro
Kılıç karartma işlemi, muhtemelen Zoro'nun haki kullanımını geliştiren bir işlem olacak. Bu yüzden; Shusui'nin Zoro açısından en büyük handikabı, halihazırda bir kara kılıç olmasıdır. Kara kılıç muhabbeti ortaya çıktıktan sonra zaten bir çok kişi, Zoro'nun Shusui'yi bırakacağını düşünüyordu. Wanolular da bu kadar değer veriyorken en güzel şekilde bu eylem gerçekleşmiş oldu. Senin de dediğin gibi; Enma hem kara kılıç değil hem de Shusui kadar değer görmüyor. Zoro'nun sahiplenmesinden bir sıkıntı olmaz, diye düşünüyorum.

Belli oldu ya son mangayla birlikte alacağı üçlü. Hitetsu, Zoro'nun kapasitesini gördü ona başka kılıç teklif etti. Sandai Kitetsu'yu kendisi yapmış zaten. O lanetli kılıcı taşıyabiliyorsa Nidai Kitetsu'yu da taşıyabilecektir. Wano'dan %100 wado İchimonji, Enma ve Nidai Kitetsu'yu alacaktır. Shodai Kitetsu'nun Gorosei'nin içindeki kel abimizde olduğundan artık eminiz. Oda Sensei, lanetli kılıçlar üzerinden Zoro'nun potansiyelini gösterecektir bize. Şu anda halen en üstün 12'den birini alacak seviyede değilmiş ki en muhteşem 21'liklerle onu Wano'dan gönderecek. Potansiyel olarak Mihawk seviyesine geldiği zaman en üstün kılıç olan Shodai Kitetsu'yu alacak. Şu anda herkes Yoru'yu dünyanın en güçlü kılıcı sanıyor evet şu anda en güçlüsü Yoru ama bunun sebebi karartılmış olmasından dolayı. Hatırlarsanız Hitetsu, Zoro'ya kılıcı karartıp derecesini ve kalitesini artırabilirsin demişti. Yoru da en üstün 12 içinde karartıldığı için en güçlüsü nitelemesini aldı. Zaten Mihawk, Zoro'yla karşılaşmasında Zoro'ya ismini sorduktan sonra " Seni dünyanın en güçlü kara kılıcı ile ödüllendireceğim" diyor. Shodai Kitetsu da en üstün 12 içinde ve karartılırsa muhtemelen Yoru'dan daha güçlü olacaktır. Çünkü lanetli kılıçlar daha tehlikelidir diğer meitolara göre. Üç lanetli kılıç da Zoro'nun elinden geçecek. Asıl mesele Zoro diğer lanetli kılıçları bırakacak mı yoksa onları da gemide gezdirecek mi?

Ben Zoronun tam gücünü görmek istediğim için hepsi en iyi 12den olsun istiyorum. Yoksa pek ala 21liklerle de en güçlü kılıç ustası olabilir elbette. Ama tam gücü ortaya çıkmamış olur.
3 lanetli kılıcı kullanırsa gücünün seviyesini görürüz galiba. Bu arada Yubashiri yok olduğuna göre onun yerine Sandai Kitetsu listeye girebilir mi acaba? İsimli olup da 12' 21 ve ilk 50 arasında olmayan kılıçlarda mevcut.

Son düzenleme:
Bu haki olayının bu kadar karışık olması Oda'nın suçu ya . Haki fikrinin , karartma fikrinin 2 yıl önce de MF savaşından önce de olduğu belli . Herhalde Shusui ilk çıkardığında güzel görünsün diye siyah çizmemiştir . Ama yinede çok karıştırdı bu konuyu. Bir de maalesef neden bilmem hiçbir konuyu adam akıllı açıklamıyor Oda amcamız hep biraz bizim yorumumuza bırakıyor kafaların karışması çok normal aslında . Dünyanın En İyi Kılıç Ustası diye söyleniyor adam ama biz hala gerçekten dünyanın en iyi kılıç ustası mı ? Diye düşünüyoruz . Çünkü hiçbir şeyi net , tartışmaya kapalı bir şekilde göstermiyor hep bir belirsizlik var . Bunlar olmasa zaten Korsanfan bu kadar aktif olmaz :ehe:
Bence güzel görünsün diye çizdi. Eğer kılıç konusunu o zamandan kafasında oturttuysa Mf’de de koka’yı göstermesi lazımdı. Onun dışında aynen katılıyorum :D.

@Saitama güzel yazmış. Olayın özeti bu. Enma'nın Zoro'da manevi değeri yok demişsin. Şimdilik yok, evet. Hee hiç olmasa da önemli değil. Çünkü Zoro'nun bir kılıcı alması için manevi değerinin olması şart değil. Örn; Yubashiri ve Sandai. Bu arc Nidai'yi alacak diyelim. Nidai'nin ne manevi değeri var ?

Zoro Enma'yı sahiplendikten sonra(Sandai'yi sahiplenme şekliyle bire bir aynı olarak) o kılıcı tekrar Hyori'ye bırakacağını zannetmiyorum. Enma, her şeyiyle Zoro için dövülmüşçesine Zoro'ya uygun.
Şimdi bu olayda şöyle olmalı böyle olmalı gibi tek bir doğrusu yok. Bu tamamıyla senin ne beklediğinle alakalı. Zoro kılıçlarına değer verir hatta mezar sahneleri bile var. Önceki verdiğin örnekler kırıldığı için mecburiyetten yaptığı şeyler. He sen Zoro’dan kılıçlarına değer vermesini beklemezsin ben beklerim. Korsan adam kılıcı shusui’yi bırakıp kabullenmez normalde. Bunun sebebi Ryuma’ya saygısındandır ki bunu kabul ediyor. Enma Zoro’ya yakışır mı yakışmaz mı ayrı konu. Bana göre Shusui gibi olamaz. Ha birde kutsal hazine dersen olay farklı yere gider. Ulusal hazine demek daha mantıklı. Wanolular özellikle hiyori ve momo zoro’nun shusui’yi hakettiğini düşünürse de teklif ederler eğer bu arc büyük iş yaparsa. Şimdi legacy’e geleyim. Zoro’nun sıfırdan Wado’yu miras bırakması yeterli benim için. Onun dışında bir zamanların Ryuma’sının kılıcını kullanıp miras bırakmasının tadı da farklı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık