Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Zoro'nun Wano'daki Kılıç Üçlüsü Nasıl Olur?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MuzluYulafEzmesi

Aynen katılıyorum. Şey de olabilir birikim değil de belli anda fazla haki basılırsa kalıcı etki bırakmak gibi yani az az sık sık yerine tek bir anda çok basılırsa oluyordur. Kısık ateşte pişirmek değil de gür ateşte yakmak gibi :/ aslında ss alsam mı daha önce biri söyledi mi?
Rayleigh Usta Kara Kral olarak biliniyor . Kılıcı ile dövüştüğünü de görüyoruz. Kara Kral lakabı zırh hakisi ustalığından geliyor ise onun kılıcının da kara olması lazım bu mantıklı bu adam tek bir anda çok basmayacakta kim basacak . Ama belki o zamanlar haki kavramı oturmadığı için böyle bir şey yapmamıştır tekrar görsek belki de kara göreceğiz . Valla dediklerinin hepsi mantıklı çok güzel 3 fotoğraf arasında kalmış gibi hissediyorum :ehe:

Rayleigh Usta Kara Kral olarak biliniyor . Kılıcı ile dövüştüğünü de görüyoruz. Kara Kral lakabı zırh hakisi ustalığından geliyor ise onun kılıcının da kara olması lazım bu mantıklı bu adam tek bir anda çok basmayacakta kim basacak . Ama belki o zamanlar haki kavramı oturmadığı için böyle bir şey yapmamıştır tekrar görsek belki de kara göreceğiz . Valla dediklerinin hepsi mantıklı çok güzel 3 fotoğraf arasında kalmış gibi hissediyorum :ehe:
İyi çürütüyosun ha :D. Belki de yaşlandığı için uzun süre kullanmadığından karalık özelliği gitmiştir. Şimdiye kadar tek Mihawkta olduğunu biliyoruz değil mi?

MuzluYulafEzmesi

İyi çürütüyosun ha :D. Belki de yaşlandığı için uzun süre kullanmadığından karalık özelliği gitmiştir. Şimdiye kadar tek Mihawkta olduğunu biliyoruz değil mi?
Haki yaşlılık ile azalıyor olabilir yaşlanmayan tek şey şeytan meyvesi gücü bildiğim kadarıyla . Ama gençliğinde basmalıydı zaten o seviyede biri basamıyorsa enteresan bir durum oluyor . Brook'un gölgesi haki basamıyordu :ehe::ehe:. Yani Shusui uzun zamandır hakisiz kullanılıyordu ondan önce de mezarda idi zaten yani karalık özelliği geçici değil kalıcıdır büyük ihtimal ile . Ve Mihawk'da değil sadece Shusui'de kara kılıç . Ryuma reis karartmış yani . Ama kılıç karartmanın olayı haki ustalığı olursa işte işler çok karışacak . Çoğu manganın zirvesi olan karakterin kılıcı kara değil . O yüzden haki ustalığı olsa da başka bir şeylerde olmalı işin içerisinde . Yoksa Shanks , WB , Oden , Rayleigh karartmamış . Kılıcı karartmak kalitesini arttırıyor neden karartmamış sorusu geliyor bu seferde akla . Yani karartmamışlardan çok karartamamışlar diye düşünüyorum ama bu sefer güç dengesi aklıma geliyor iyice aklım karışıyor .

Shusui’nin Wanoda ki değerini geçiyorum senin dediğin kadar ilahi bir şey değil sonuçta. Ama hikayede ki değeri çok fazla. Hani kötü kılıç olur power up için geride bırakılır falan anlarım ama öyle değil. Eğer Ryuma kadar olmasa da yakın saygı görürse samuraylardan teklif etmeleri mantıksız değil bence. Hiyori’ye miras bırakılan kılıcı alması asıl mantıksız olandır.
Hyori'ye bırakılan Enma zaten Shimotsuki yapımı bir kılıç. Yani o kılıcın miras hakkı Shimotsuki hanesine ait.
  • Zoro Shimotsuki köyünde doğdu.
  • Zoro'ya çok benzeyen Uchimaru Shimotsuki'nin sadık dostu Oninaru sadece ve sadece Zoro'yla karşılaşıyor.
  • Ryuma, %99 Zoro'nun atası.
  • Ryuma'nın mezarı Shimotsuki hanesinin hüküm sürdüğü ve yönettiği Ringo bölgesinde.
  • Koshiro'nun dojo amblemi Hakumai bölgesinden çıkıyor. Shimotsuki ailesinin yönettiği diğer bölge.
  • Shimotsuki eseri olan iki kılıçtan diğeri Wado. Peki Wado kimden alındı ? Koshiro'nun kızı Kuina'dan. Yani Japonlardaki kılıç aktarma geleneğine binaen(aileden aileye) Koshiro ve kızı Kuina'nın Shimotsuki olması yüksek ihtimal. Dolayısıyla aslında Wado ve Enma akraba kılıçlar.
  • Vs. Vs.
Uzun lafın kısası, Zoro'nun Shimotsuki ailesinden olma ihtimali bir yana, Zoro Shimotsuki olmasa bile Shimotsuki ailesiyle kimsenin olmadığı kadar temas içinde ve bilinç dışı bir bağ kurmuş. Yani söylediğinin aksine biri Enma'yı Hyori'den alacaksa dünya üzerinde buna en uygun kişi Zoro'dur.

MuzluYulafEzmesi

Rayın elindeki kılıç belki de orijinal kılıcı değildir? Gençlik döneminde de aynı kılıcı mı kullanıyordu?
Buna yönelik hiçbir bilgi yok elimizde aslında . Olabilirliği yok değil şimdi . Çünkü Kara Kral olarak bilinen adamın lakabı Zırh Hakisinden geliyor ise kılıcını karartmaması cidden enteresan iyi bir güçlendirmeyi elinin tersiyle itmek bu . Ama kılıcımı kullanmayalı uzun bir süre oldu derken uzun süredir sahip olduğu düşüncesini veriyor insana .

Baktım kılıçları farklı. Shanksin kılıcına benzer bir kılıç kullanıyor gençliğinde. Belki de o kılıç karakılıçtır. Şuanki kılıcı sıradan bir kılıca benziyor.

MuzluYulafEzmesi

Baktım kılıçları farklı. Shanksin kılıcına benzer bir kılıç kullanıyor gençliğinde. Belki de o kılıç karakılıçtır. Şuanki kılıcı sıradan bir kılıca benziyor.
Benim hiç aklıma gelmemişti bakmak iyi kurtardın durumu bak :ehe: Umarım kara kılıçtır . Kara Kral'ın kılıcı da kara kılıç olsun değil mi :good:

Kara kılıç mantığı muhtemelen şöyle çıkacak, tek bir savaşta haki bastın diye kararmaz. Kılıç ustası, kılıcıyla bağlılık kurar, 100 lerce savaşta haki basa basa sonunda kılıcın potansiyelini aşar ve karartır. Yani kılıcı karartmak için gerekli olanlar;
-Güçlü bir b haki
-Kılıç ustalığı ( yani kılıçla aranda bağ olacak)
-Aynı kılıcı uzun süre aynı kılıç ustasının kullanması.

Mesela Ray'inde shanks'ında kılıcı var, Ama mihawk'ın dediği, kılıcın üzerinde tek bir çizik bile onurunu zedeler mantığıyla kılıcıyla bağ kurmadıkları için kılıçları kararmamış olabilir.

Hyori'ye bırakılan Enma zaten Shimotsuki yapımı bir kılıç. Yani o kılıcın miras hakkı Shimotsuki hanesine ait.
  • Zoro Shimotsuki köyünde doğdu.
  • Zoro'ya çok benzeyen Uchimaru Shimotsuki'nin sadık dostu Oninaru sadece ve sadece Zoro'yla karşılaşıyor.
  • Ryuma, %99 Zoro'nun atası.
  • Ryuma'nın mezarı Shimotsuki hanesinin hüküm sürdüğü ve yönettiği Ringo bölgesinde.
  • Koshiro'nun dojo amblemi Hakumai bölgesinden çıkıyor. Shimotsuki ailesinin yönettiği diğer bölge.
  • Shimotsuki eseri olan iki kılıçtan diğeri Wado. Peki Wado kimden alındı ? Koshiro'nun kızı Kuina'dan. Yani Japonlardaki kılıç aktarma geleneğine binaen(aileden aileye) Koshiro ve kızı Kuina'nın Shimotsuki olması yüksek ihtimal. Dolayısıyla aslında Wado ve Enma akraba kılıçlar.
  • Vs. Vs.
Uzun lafın kısası, Zoro'nun Shimotsuki ailesinden olma ihtimali bir yana, Zoro Shimotsuki olmasa bile Shimotsuki ailesiyle kimsenin olmadığı kadar temas içinde ve bilinç dışı bir bağ kurmuş. Yani söylediğinin aksine biri Enma'yı Hyori'den alacaksa dünya üzerinde buna en uygun kişi Zoro'dur.
Yukardaki bilgilerin doğruluğunu bilmiyorum o kadar ayrıntısını bilmiyorum da burda bağ olsa da önemli olan bu değil. Shimotsu ailesine ait olmasına rağmen kılıç Oden’de kalmış. Oden’in 2 kılıcını 2 çocuğuna miras bırakması burda hikayenin inceliğidir. Hikayeye renk katıyor. Wado İchimonjiyi alma sebebi tamamen Kuina’dan kaynaklanıyor. Manevi değeri var Zoroda. Shimotsu soyunun işe karışması Zoro’yu etkilemez. Enma’nın Zoroda manevi değeri yok. Zaten reisin umrunda değil bu tarz şeyler. Şimdi burda konu Zoronun hak edip etmemesi değil. O kılıç Hiyori’den başkasına gidicekse bu zaten Zoro olur senaryo ve mantıken. Şimdi aklımda 2 yol var. Ya zoro shusui’yi alıcak yukarda söylediğim şekilde ya da iki kardeş babalarının mirasına sahip olacak ya olacak. Olması gereken de bu One piece’de bu yakışır ana karakterlerin etrafında olup biten şeylerin de önemi olmalı değil mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık