Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Zoro'nun Wano'daki Kılıç Üçlüsü Nasıl Olur?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Haki yaşlılık ile azalıyor olabilir yaşlanmayan tek şey şeytan meyvesi gücü bildiğim kadarıyla . Ama gençliğinde basmalıydı zaten o seviyede biri basamıyorsa enteresan bir durum oluyor . Brook'un gölgesi haki basamıyordu :ehe::ehe:. Yani Shusui uzun zamandır hakisiz kullanılıyordu ondan önce de mezarda idi zaten yani karalık özelliği geçici değil kalıcıdır büyük ihtimal ile . Ve Mihawk'da değil sadece Shusui'de kara kılıç . Ryuma reis karartmış yani . Ama kılıç karartmanın olayı haki ustalığı olursa işte işler çok karışacak . Çoğu manganın zirvesi olan karakterin kılıcı kara değil . O yüzden haki ustalığı olsa da başka bir şeylerde olmalı işin içerisinde . Yoksa Shanks , WB , Oden , Rayleigh karartmamış . Kılıcı karartmak kalitesini arttırıyor neden karartmamış sorusu geliyor bu seferde akla . Yani karartmamışlardan çok karartamamışlar diye düşünüyorum ama bu sefer güç dengesi aklıma geliyor iyice aklım karışıyor .
Unuttum doğru. Ben bu hakiyle alakalı konuları hiç sevmiyorum. Temelden beri sağlam değil nerden tutsan elinde kalıyor. Yöntem mi artık birşeyin farklı olması lazım. Farklı yöntemle mi haki basılıp karartılır artık bilmiyorum. Dediğin gibi hakide o kadar usta olup kılıç vb. koka basılan silahları kullanan karakter çok ama kara kılıç yok etrafta kılıç ustalığına has bir karartma yöntemidir diyeceğim (shanksla wb’yi bu yönlerden geride buluyorum) ama bu seferde kılıç ustalarının farklı bir haki basma tekniği olduğu anlamı çıkar dediğimden. Çok yetersiz bilgiler.

Shusui'nin Wano'ya dönmesi hikaye açısından daha anlamlı ve olması gereken. Sadece Wano'nun kutsal hazinesi olması açısından değil, Zoro açısından da.
Shusui, her zaman Ryuma'nın kılıcı olarak bilinecek. Kim kullanırsa kullansın. Zoro'nun mirası (legacy anlamında), Ryuma'dan devraldığı miras vasıtasıyla oluşmamalı. Dünyaya nam salmış büyük kılıç ustalarının, beraber anılacakları kılıçları olmalı ve bu kılıçlar ona özel olmalıdır. Bu sebeple Zoro gibi bir kılıç ustasına da, kendisinin efsane haline getireceği kılıçlar yakışır. Enma da Oden'in kılıcı evet ama o Ryuma gibi bir efsane değil. Zoro'nun aşacağı biri bence. O kılıçları elbet karartacaktır. Tabi Zoro deyince önce Wado akla gelir ama diğer kılıçları da Zoro'yla beraber anılacaktır.

@Densetsu no Samurai @Mr.Bushido @Roronoa Zoro

MuzluYulafEzmesi

Unuttum doğru. Ben bu hakiyle alakalı konuları hiç sevmiyorum. Temelden beri sağlam değil nerden tutsan elinde kalıyor. Yöntem mi artık birşeyin farklı olması lazım. Farklı yöntemle mi haki basılıp karartılır artık bilmiyorum. Dediğin gibi hakide o kadar usta olup kılıç vb. koka basılan silahları kullanan karakter çok ama kara kılıç yok etrafta kılıç ustalığına has bir karartma yöntemidir diyeceğim (shanksla wb’yi bu yönlerden geride buluyorum) ama bu seferde kılıç ustalarının farklı bir haki basma tekniği olduğu anlamı çıkar dediğimden. Çok yetersiz bilgiler.
Bu haki olayının bu kadar karışık olması Oda'nın suçu ya . Haki fikrinin , karartma fikrinin 2 yıl önce de MF savaşından önce de olduğu belli . Herhalde Shusui ilk çıkardığında güzel görünsün diye siyah çizmemiştir . Ama yinede çok karıştırdı bu konuyu. Bir de maalesef neden bilmem hiçbir konuyu adam akıllı açıklamıyor Oda amcamız hep biraz bizim yorumumuza bırakıyor kafaların karışması çok normal aslında . Dünyanın En İyi Kılıç Ustası diye söyleniyor adam ama biz hala gerçekten dünyanın en iyi kılıç ustası mı ? Diye düşünüyoruz . Çünkü hiçbir şeyi net , tartışmaya kapalı bir şekilde göstermiyor hep bir belirsizlik var . Bunlar olmasa zaten Korsanfan bu kadar aktif olmaz :ehe:

Bu haki olayının bu kadar karışık olması Oda'nın suçu ya . Haki fikrinin , karartma fikrinin 2 yıl önce de MF savaşından önce de olduğu belli . Herhalde Shusui ilk çıkardığında güzel görünsün diye siyah çizmemiştir . Ama yinede çok karıştırdı bu konuyu. Bir de maalesef neden bilmem hiçbir konuyu adam akıllı açıklamıyor Oda amcamız hep biraz bizim yorumumuza bırakıyor kafaların karışması çok normal aslında . Dünyanın En İyi Kılıç Ustası diye söyleniyor adam ama biz hala gerçekten dünyanın en iyi kılıç ustası mı ? Diye düşünüyoruz . Çünkü hiçbir şeyi net , tartışmaya kapalı bir şekilde göstermiyor hep bir belirsizlik var . Bunlar olmasa zaten Korsanfan bu kadar aktif olmaz :ehe:
hakinin dengesizliği, Garp'ın luffy'e ve ace'e hiç bahsetmemesi, Smoker vs Ace'de Ace'nin smoker'a vuramaması( Ki o zaman Ace wb tümen komutanıydı yanlış bilmiyorsam) gibi nedenlerden dolayı serinin en başından planlı bir olay değildi.

B hakinin yarattığı dengesizliğin yanı sıra K haki de senaryo yönünden birçok açık yaratıyor. Sonuçta manga okuyoruz deyip çok takılmamak lazım.

Shusui'nin Wano'ya dönmesi hikaye açısından daha anlamlı ve olması gereken. Sadece Wano'nun kutsal hazinesi olması açısından değil, Zoro açısından da.
Shusui, her zaman Ryuma'nın kılıcı olarak bilinecek. Kim kullanırsa kullansın. Zoro'nun mirası (legacy anlamında), Ryuma'dan devraldığı miras vasıtasıyla oluşmamalı. Dünyaya nam salmış büyük kılıç ustalarının, beraber anılacakları kılıçları olmalı ve bu kılıçlar ona özel olmalıdır. Bu sebeple Zoro gibi bir kılıç ustasına da, kendisinin efsane haline getireceği kılıçlar yakışır. Enma da Oden'in kılıcı evet ama o Ryuma gibi bir efsane değil. Zoro'nun aşacağı biri bence. O kılıçları elbet karartacaktır. Tabi Zoro deyince önce Wado akla gelir ama diğer kılıçları da Zoro'yla beraber anılacaktır.

Zoroyu görenler zaten, ya 3 kılıç taşımasından ya da bu beyaz katana deyip tanıyor.

MuzluYulafEzmesi

hakinin dengesizliği, Garp'ın luffy'e ve ace'e hiç bahsetmemesi, Smoker vs Ace'de Ace'nin smoker'a vuramaması( Ki o zaman Ace wb tümen komutanıydı yanlış bilmiyorsam) gibi nedenlerden dolayı serinin en başından planlı bir olay değildi.

B hakinin yarattığı dengesizliğin yanı sıra K haki de senaryo yönünden birçok açık yaratıyor. Sonuçta manga okuyoruz deyip çok takılmamak lazım.
En başından beri bence de yoktur . 350-400 civarı Zırh Hakisini netleştirmeye başlamış olabilir kafasında . Görüş hakisi Mantra olarak karşımıza çıkmıştı ama bunu bilerek mi haki için zemin olarak hazırladı yoksa sonradan mı kararını değiştirdi bilemeyiz . Görüş Hakisi de gerçekten çok dengesizlik yaratıyor . Pek bahsedilmiyor ama sıkıntı biraz . Savaşan kişilerden birinin ya da ikisininde geleceği gördüğü karşılaşmalar her zaman sıkıntı olmuştur manga ve animeler de zaten . Kral Hakisi de Oda'nın elini bağlıyor çoğu yerde ve saçmalamasına neden oluyor . Mesela şu an düşman sayısı inanılmaz fazla . Bu çok sıkıntılı bir durum gibi gösteriliyor ama Kral Hakisi ile oldukça kolay bir şekilde halledilebilecek bir durum . Çoğu yerde ya arkadaşım Kral Hakisini kullansana neden boş boş dövüşüyorsun ? Şeklinde düşünmemek zor . Bence Oda Hakiyi net ve anlaşılır bir şekilde anlatmıyor ki ileride batırdığı sahnelerin üstünü kapatabilecek şekilde değiştirebilsin . Hawkins ile dövüşürken Luffy'nin Kral Hakisi kullanmaması için hiçbir neden yoktu boş adamlar için ama kullanmadı . Çünkü cidden her gereksiz için haki kullansa hiç güçsüz insanlarla dövüşmese biraz saçma olur ama böyle bir saçmalığa izin vermekte Oda'nın suçu . İradeye göre bayılmakta çok enteresan olmuş gerçekten . Güçsüz bir insanda oldukça irade sahibi olabilir . Çok güçlü olan birisininde iradesi zayıf olabilir . Ama Oda hep güçsüzleri bayıltıp güçlü olanları ayakta bırakıyor . İrade bu kadar basit bir şey değil ki güçlü olan iradeli güçsüz olan iradesiz yanlış bir düşünce . Mesela Hunter X Hunter karakteri olan Shoot avcılar içerisinde güçlü bir arkadaş ama ( Değişmeden önce ) İradesi gerçekten çok azdı . Ama Gon güçsüzken bile çok iradeliydi . Bu konuda saçmaladığını düşünüyorum açıkcası . Mesela atıyorum Vivi'ye karşı Kral hakisi kullansa bayılmaması lazım bence . Evet çok güçsüz ve acı eşiği çok düşüktür ama saf irade konusunda Savaş Gücü olarak ondan güçlü olmasına rağmen eline su dökemeyecek insanlar var . Kral Haki atayımda güçsüzler bayılsın güçlüler ayakta kalsın mantığından kurtulması lazım bence . Neyse başlıktan alakasız konuşmaya başladım uzaklaştırma almayayım :ehe:

Moderatör tarafında düzenlendi:
En başından beri bence de yoktur . 350-400 civarı Zırh Hakisini netleştirmeye başlamış olabilir kafasında . Görüş hakisi Mantra olarak karşımıza çıkmıştı ama bunu bilerek mi haki için zemin olarak hazırladı yoksa sonradan mı kararını değiştirdi bilemeyiz . Görüş Hakisi de gerçekten çok dengesizlik yaratıyor . Pek bahsedilmiyor ama sıkıntı biraz . Savaşan kişilerden birinin ya da ikisininde geleceği gördüğü karşılaşmalar her zaman sıkıntı olmuştur manga ve animeler de zaten . Kral Hakisi de Oda'nın elini bağlıyor çoğu yerde ve saçmalamasına neden oluyor . Mesela şu an düşman sayısı inanılmaz fazla . Bu çok sıkıntılı bir durum gibi gösteriliyor ama Kral Hakisi ile oldukça kolay bir şekilde halledilebilecek bir durum . Çoğu yerde ya arkadaşım Kral Hakisini kullansana neden boş boş dövüşüyorsun ? Şeklinde düşünmemek zor . Bence Oda Hakiyi net ve anlaşılır bir şekilde anlatmıyor ki ileride batırdığı sahnelerin üstünü kapatabilecek şekilde değiştirebilsin . Hawkins ile dövüşürken Luffy'nin Kral Hakisi kullanmaması için hiçbir neden yoktu boş adamlar için ama kullanmadı . Çünkü cidden her gereksiz için haki kullansa hiç güçsüz insanlarla dövüşmese biraz saçma olur ama böyle bir saçmalığa izin vermekte Oda'nın suçu . İradeye göre bayılmakta çok enteresan olmuş gerçekten . Güçsüz bir insanda oldukça irade sahibi olabilir . Çok güçlü olan birisininde iradesi zayıf olabilir . Ama Oda hep güçsüzleri bayıltıp güçlü olanları ayakta bırakıyor . İrade bu kadar basit bir şey değil ki güçlü olan iradeli güçsüz olan iradesiz yanlış bir düşünce . Mesela Hunter X Hunter karakteri olan Shoot avcılar içerisinde güçlü bir arkadaş ama ( Değişmeden önce ) İradesi gerçekten çok azdı . Ama Gon güçsüzken bile çok iradeliydi . Bu konuda saçmaladığını düşünüyorum açıkcası . Mesela atıyorum Vivi'ye karşı Kral hakisi kullansa bayılmaması lazım bence . Evet çok güçsüz ve acı eşiği çok düşüktür ama saf irade konusunda Savaş Gücü olarak ondan güçlü olmasına rağmen eline su dökemeyecek insanlar var . Kral Haki atayımda güçsüzler bayılsın güçlüler ayakta kalsın mantığından kurtulması lazım bence . Neyse başlıktan alakasız konuşmaya başladık ban yemeyelim :ehe:
Smoker, Ace gibi logia meyveli adamları seriye koyarken düşünmüştür heralde millet bunları nasıl dövecek diye. Yani Crocodile'ı suyla ıslatıp, Enel'i doğal antileyip yendirdi. Kral hakisi MF'de tam faciaydı. beyazsakal salamasa bile 100.000'in 98 bini boş adamdır bunların en az yarısını herhangi bir h haki sahibi hiç uğraşmadan indirebilirdi. Yani çöp diye tabir edilen bir kalabalığı toplamanın mantığı yok.

B haki'nin yeni türlerinin çıkması ve Zoro'nun kılıcının otomatik saldırılar yapması hoşuma gitmedi. Her türlü hakinin yeni özellikleri çıkacak ve kurşuna haki basıldığını da göreceğiz. O zamanki sorumuz çok daha net olacak, neden kimse silah alıp kurşuna haki basmıyor.

MuzluYulafEzmesi

Smoker, Ace gibi logia meyveli adamları seriye koyarken düşünmüştür heralde millet bunları nasıl dövecek diye. Yani Crocodile'ı suyla ıslatıp, Enel'i doğal antileyip yendirdi. Kral hakisi MF'de tam faciaydı. beyazsakal salamasa bile 100.000'in 98 bini boş adamdır bunların en az yarısını herhangi bir h haki sahibi hiç uğraşmadan indirebilirdi. Yani çöp diye tabir edilen bir kalabalığı toplamanın mantığı yok.

B haki'nin yeni türlerinin çıkması ve Zoro'nun kılıcının otomatik saldırılar yapması hoşuma gitmedi. Her türlü hakinin yeni özellikleri çıkacak ve kurşuna haki basıldığını da göreceğiz. O zamanki sorumuz çok daha net olacak, neden kimse silah alıp kurşuna haki basmıyor.
Gerçekten hasta haliyle , iç organları erimiş haliyle neler yaptı bu adam . Gerçekten sırf hasta diye Kral Hakisini kullanamaması kelimenin tam anlamıyla saçmalık . Luffy 50 bin kişiyi etkisiz hale getirebiliyor . Bu Beyaz Sakal neler yapmaz o zaman ? Aynı Şekilde Ace'de de bulunan bir haki bu . O kelepçeler haki kullanmanı engellemiyor ki . O da kullanabilirdi ( Kullanabiliyor ise tabi ) Bu haki asker sayısını tamamen anlamsız kılıyor . Kurşuna Haki basıldığı zaman Usopp'un hala elinde ki silahı kullanması çok saçma bir durum olacak ama muhtemelen de onu kullanmaya devam edecek üstelik . Valla girdi bir yola Oda ama bakalım nereye gidiyor bu yol daha fazla '' Abi ne oluyor ya ? '' dedirtmese bize bari .

Hazan suyu olayı için şunları söyleyeceiğim; Zoro gerçekten çok iyi ve onurlu bir adam. Bütün kılıçlarını sevdi ama gerçekten bakınca onun en büyük hazinesi Wado. Çünkü Wado çok sevdiği arkadaşının hayallerini ve iradesini taşıyor verilmiş bir sözün simgesi. Ama Zoro diğer kılıçlarına da çok büyük saygı duyuyor. Yubashiri yok olduğunda onu bir kenara atmadı. Ona bir mezar/yer verdi. Hazan Suyu'nu, Ryumadan aldı. İstese vermezdi evet ama Zoro o dövüş için, bunu olmamış kabul edelim dedi ama kılıcı alacağını söyledi. Sonra Wano'ya doğru giderken olaylar, ilk Kinemon sonra Onimaru ve en son Hiyori kılıcı istedi. Hatta Kinemon ve Onimaru Zoro'ya saldırdı bile. Zoro bunları gözlemledi. Ama bir savaşa gireceklerdi o yüzden kılıcını veremezdi hem de değerde veriyordu. Ama sonunda Hiyori ona mantıklı ve çok sağlam bir teklif sundu. Hem kılıcın önemini belirtircesine, ölmüş babasından ona kalan kılıcını teklif etti, hem de Zoro yine üç kılıca sahip oldu. Zoro da o insanları ve Ryuma'ya olan saygısından teklifi kabul etti ve ekledi; Onun mezarına gitmek istiyorum. Her şeyi geçtim zaten o kılıcın, kara kılıç olduğunu duyduğumuz ilk anda, kılıcın Zoro dan gideceğini anlamalıydık. Çünkü başkasının izi var kılıçta. Zoro kendi emek vererek kılıçları karartmalıydı ki öyle de olacak. Yani dediğin gibi Hazan Suyu'nun Wano'ya dönmesi bence de anlamlıydı. Hem de Ryuma'nın nasıl bir kahraman olduğunu ve saygı gördüğünü de anlamış olduk.

Zoro bundan sonra Eğer Nidai de alırsa ki bence alacak, O kılıçlar ile seriyi bitirir sanırım. Ve üçünü de kara kılıç yapıp namını salar. Umarım seri de Sadece üç kişi kılıçlarını Kara kılıç yapmış olur. Ryuma-Mihawk-Zoro yani dünyanın en iyileri. Zaten Oden gibi bir adamın kılıcı bile kara değil. Belki de benim dediğim gibi olur o yüzden. Biraz uzun oldu ama yazasım geldi :D

Ben şu kılıçla aranda bağ olması için kılıç ustası olman lazım geyiğini anlamıyorum, Luffy'nin şapkasıyla olan bağı kimde var? Kimsede yok, Luffy hasır ustası mı? Tayfanın hepsi gemi ustası mıydı da Merry'le bu kadar yakın bağları vardı? Al işte sana Franky, Sunny bildiğin düz gemi, Merry'nin çeyreği değil.
Zoro'nun kitetsusu arc sonu buma gider, Nidai, Hazan Suyu ve Enma ile yoluna devam eder gibi geliyo bana.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık