Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Zoro'nun Gözündeki Yara

birinde sag gözünü,digerinde sol gözünü çizmiş.kılıc ustaları cıplak dolasmıyacagına göre sürekli.en karizma faca gözde olandır.

gözünün kapalı olmasıda eger göz bebegi gitmediyse,en fazla kenbunshoku antremanı içindir.çünkü bilindigi üzere zoro devasa haki sahibi degildir ve yatkınlıgı busoshokuyadır.luffy gibi torpille houshoku seviyesinde hakisi olmadıgı için,en iyi kenbunshoku geliştirme yöntemidir.

zarakinin olayı bambaska bir olay,mayurinin departman adamın reiatsusu shanks gibi oldugu için, abi al bunu tak, wbnin gemisindeki çirozlar gibi bayılmasın millet senin yanına gelince demiş.yani zaraki gibi gücünün büyüklügünden degil,olsa olsa kendini geliştirmek için yapmıstır zoroya mangaka.

ee bu seride dojutsu olmadıgına göre... ordan byakugan,sharingan,rinneganda cıkmaz.medical ninjutsuyla göz transferide mümkün degil,mihawkta bir gözünü ona veremez.

geriye dedigim gibi sadece rayleighe benzetme ve antreman için yapma secenekleri kalıyor.eger göz gitmişse zaten yapıcak birsey yok...

birinde sag gözünü,digerinde sol gözünü çizmiş.kılıc ustaları cıplak dolasmıyacagına göre sürekli.en karizma faca gözde olandır.

gözünün kapalı olmasıda eger göz bebegi gitmediyse,en fazla kenbunshoku antremanı içindir.çünkü bilindigi üzere zoro devasa haki sahibi degildir ve yatkınlıgı busoshokuyadır.luffy gibi torpille houshoku seviyesinde hakisi olmadıgı için,en iyi kenbunshoku geliştirme yöntemidir.

zarakinin olayı bambaska bir olay,mayurinin departman adamın reiatsusu shanks gibi oldugu için, abi al bunu tak, wbnin gemisindeki çirozlar gibi bayılmasın millet senin yanına gelince demiş.yani zaraki gibi gücünün büyüklügünden degil,olsa olsa kendini geliştirmek için yapmıstır zoroya mangaka.

ee bu seride dojutsu olmadıgına göre... ordan byakugan,sharingan,rinneganda cıkmaz.medical ninjutsuyla göz transferide mümkün degil,mihawkta bir gözünü ona veremez.

geriye dedigim gibi sadece rayleighe benzetme ve antreman için yapma secenekleri kalıyor.eger göz gitmişse zaten yapıcak birsey yok...
Eğitim olması çok mantıklı , zoro bu seviyeye hep çalışarak gelmiş biri :T
Devamlı antrenmanları gösteriliyor :/ Çok mantıklı olur

Ben dünyanın en iyi kılıç ustası olacağım bana inanmıyormusun Mihooowwk !!! diyip almıştır eline Mihawkın çakısını atmıştır bir faça.Olacak o kadar sonuçta kasımpaşa çocuğu Roronoa :D

Mihawkta yiyorsa kokutouyla yapsana lan desede " Yok abi onu almayım ben bizimde bir şeklimiz var " demiştir

Gözün kör olduğunu sanmıyorum ama aynı şekilde gözde bir keramet olduğunu da sanmıyorum. Kişisel kanaatim K. haki seviyesini geliştirmek için bilinçli şekilde Mihawk'ın teşvikiyle uygulamaya soktuğu bir eğitim programı olduğu yönünde. Bu eğitim programının amacı görmek için gözlerin kullanımını olabildiğince azaltmaya yönelik olmalı. Tek gözlü bir insan hiçbir zaman derinlik-uzaklık hesaplaması yapamaz. Görme kabiliyeti büyük oranda zayıflar. Buna karşın kişinin diğer yetileri büyük oranda gelişme gösterir. Bu da seri içinde K.Haki'ye tekabül ediyor olmalı.

Örnek vermek gerekirse; sağ gözünüzü kapatıp masanızın sağındaki bir nesneye sol elinizle dokunmaya çalışırsanız ne demek istediğimi anlayabilirsiniz. Aynı şey diğer gözünüz için de geçerli.

Hatta Zoro'nun bu konu ile ilgili BalıkAdam adasının 1 numaralı kılıç ustasına, "Gözlerinle görmeye çalışmak senin en büyük hatan" gibisinden söylediği bir söz vardı.

Benim düşüncem Zoro hakinin yeterli seviyeye ulaştığına kanaat getirdiğinde artık gözünü açacaktır. Gözündeki yarayı ise gözünü kapalı tutmasına yardımcı olması için bilinçli şekilde Mihawk'a yaptırmış olmalı.

Not: Şayet gözü kör olsaydı göz bebeği patlak olacağı için göz kapağı tam kapanmayacaktı. Seride buna çok güzel bir örnek var:Fujitora. Bu karekterin her iki gözü de kör, aynı şekilde göz kapakları tam olarak kapanmıyor ve göz bebeği olmadığı için göz içinde hafif bir boşluk var. Lakin göründüğü üzere Zoro'nun gözünde hiçbir hasar olmamakla birlikte yalnızca orta seviye bir çizik var.

Bana göre durum bu şekilde cereyan etmiş olmalı.:good:
Benzer düşüncelerle karşılaşmak güzel..

"Sanırım sonunda gözümü açmam gereken bir rakip ile karşılaştım..."
Ahanda olay budur, yazıyorum buraya. :ehe:

Mihawk'ın gözündeki olay şeytan meyvesi çıkabilir kanımca. Şahin Göz haybeye denmemiştir heralde. :hmm:
Öyle bir sahne bende bekliyorum :ehe:

Marco El Phoenix

Zoro yaramazlık yapmış, hocası Mihawk da faça atmış. Olay bu.

göz açılıcak sonradan ve bi power up gelicek ben buna inanıyorum yoksa ne yaralar alan insanlar op evreninde gözlerini açabiliyolar böyle ufak bir yara zoronun bir gözünü kaybetmesine neden olabileceğini sanmıyorum bleach (reiatsu) veya naruto (çakra) gibi bir artış olmaz ama tek gözünü kullanan insan ayrı 2 gözünü kullanan insan çok ayrı dövüşür

@YAHYA@

alakası yok mihawk kendi göz antrenmanını verdi ona bu kadar basit 'şahin göz'

Hala anlamıyorum şu seriyi okuyupda bazı şeyleri kabullenmiyenleri yok luffy gibi torpille vesaire zırvalıklarına kendine felsefe olarak benimsemişleri... Düşünmüyorlar ki kim mangaka olsa yazacağı seride ana karakter hep bir adım önde olmalıdır. Mantıksız eleştri yapmak klişe olmuş bizim memlekette daha neler görücez bakalım...

Hala anlamıyorum şu seriyi okuyupda bazı şeyleri kabullenmiyenleri yok luffy gibi torpille vesaire zırvalıklarına kendine felsefe olarak benimsemişleri... Düşünmüyorlar ki kim mangaka olsa yazacağı seride ana karakter hep bir adım önde olmalıdır. Mantıksız eleştri yapmak klişe olmuş bizim memlekette daha neler görücez bakalım...
aynen katılıyorum şu torpil muhabbeti bi bitmedi gitti ya neymiş luffyde haushoku olduğu için torpilliymis haoushoku olmasada güçlü olurdu emin olun yeterki yazar istesin

O göz muhabbeti hiç geçmedi tayfa arasında(ya da bize gösterilmedi.). Önemsiz bir şey olsaydı açıklanırdı zaten, bu kadar gizem yapmaya gerek yoktu. Çıkar yakında kokusu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık